HAYALİNİZDEKİ TATİLİ KAÇIRMAYIN!
Menü

Yurtdışı Turlar

Komşu Kültür Bulgaristan

Komşumuz Bulgaristan, birbirinden farklı güzellikte şehirleri ile yakın mesafede yurtdışı tur arayanların gözdesi.

Bulgaristan kayak turu, deniz turu, tatil turları gibi pek çok farklı konseptte arayışların hepsine cevap verebilen şehirleriyle Balkanların en gözde rotalarından bir tanesi.

Karadeniz kıyısındaki güzel şehirleri, dağlık bölgelerdeki kayak kompleksleri ve uzun bir tarihe sahip kentleriyle Bulgaristan turları size keşfedecek pek çok tatil yerleri gezisi sunuyor.

Ortak Tarih Ortak Kültür

Bulgaristan turlarının en gözde şehirleri Sofya, Plovdiv (Filibe), Varna ve Burgaz. Neredeyse hepsi köklü bir Osmanlı kültürüne sahip bu şehirlerde eskiye ve geleceğe ait pek çok ayrıntı sizleri bekliyor olacak.

Güzel kentlerin yanı sıra Deliorman turları ile bu güzel ülkenin çarpıcı coğrafyasnı da keşfedebilirsiniz.

Pek çok yolun bağlantı noktası olan ve merkezi konumuyla bir dünya şehri olan Sofya  Rotunda Kilisesi, Alexander Nevsky Katedrali, Ulusal Kütüphane, Ulusal Tarih Müzesi şehrin önemli yapılarından bazıları.

Ancak görecekleriniz bunlarla sınırlı değil elbette; Ivan Vazov Ulusal Tiyatrosu, Sofya Üniversitesi, Ulusal Opera ve Bale binası, Ulusal Sanat Galerisi ve Doğal Tarih Müzeleri de görmeden geçmemeniz gereken kültürel miraslardan bir kısmı.

Ülkenin merkezinde yer alan şehirlerden bir diğeri olan Plovdiv yani Türkçe adıyla Filibe, Bulgaristan’ın ikinci büyük şehri. Maritsa Nehri’nin kıyısında yer alan bu şehir 6000 yıldan beri tarih sahnesinde yer alıyor ve önemini koruyor.

200’den fazla arkeolojik alana sahip Plovdiv, amfitiyatrolardan Roma hamamlarına, ortaçağ kulelerinden Osmanlı camilerine kadar eşsiz bir mirasa ev sahipliği yapıyor.

Plovdiv Tarih Müzesi, Bachkovo Manastırı, St. Louis Katedrali, St Constantine ve St Helena kiliseleri, Cumaya Camisi ve Plovdiv Sinagogu, turunuz sırasında görmeniz gereken yerlerden birkaçını oluşturuyor.

Bulgaristan kayak turları da kış aylarının gözdesi. Bansko kayak turları başta olmak üzere Borovets kayak turları ve Pamporovo kayak turları, birbirinden güzel pistleri ile kayakseverleri kendine çekiyor.

Karadeniz'in Güzel Şehirleri

Karadeniz kıyısında yer alan Varna ve Burgaz şehirleri ise sahil kentleri olarak bolca turist çeken yerler.

Aynı isimli gölün yanında yer alan Burgaz, özellikle doğal güzellikleri ile çarpıcı bir şehir. Üniversitesi ile öğrenci nüfusunun da yoğun olarak bulunduğu bu şehirde canlı bir kültür sanat hayatı yaşanıyor.

Poros Kalesi, Pantheon, Arkeoloji Müzesi, Opera Binası, Saints Cyril and Methodius Kilisesi, Surp Haç Ermeni Kilisesi, Burgaz’ın güzelliklerinden birkaçı.

Casinoları ve otelleri ile ün kazanmış olan Varna ise Bulgaristan turunuzun deniz kenarındak güzellik durağı olacak. Arkeoloji Müzesi ve su parkı ile hem kültür dolu hem keyifli vakit geçirebileceğiniz bu şehirde denizin ve eğlencenin tadını çıkaracaksınız.

Uygun fiyatlı Avrupa tatili ve haftasonu turları denince akla ilk gelen Balkan turlarının en güzellerinden olan Bulgaristan turları, isterseniz de tek başına isterseniz diğer Balkan ülkeleriyle kombine halde gezebileceğiniz sayısız güzellik sunuyor.

2014 ve 2015 dönemindeki hafta sonu, yılbaşı, Kurban ve Ramazan bayramı Bulgaristan tur fırsatları ve gezileri en ucuz tur fiyatları ile sayfalarımızda.

Bulgaristan turları için ekonomik tatil paketleri, uygun fiyatlı seyahat seçenekleri, erken rezervasyon ve son dakika fırsatları Gruppal güvencesiyle sizleri bekliyor!

Vize Hizmeti
Paylaş

Bulgaristan Turları

Üye Yorumları

Sibel Baş

Sibel Baş

Turdan çok memnun kaldım.
Ziya Kemal Gazioğlu

Ziya Kemal Gazioğlu

15 kişi Bansko Kempinski otelde 4 gün tatil yaptık herşey çok güzeldi. Emeği geçen herkese teşekkür ederim.

Emine Önder

Emine Önder

11-18 Mayıs 2014 tarihleri arasında katıldığım Balkanlar’da 5 Ülke 15 Şehir gezimiz mükemmel geçti. Her yönüyle dört dörtlüktü:)) Rehberimiz İsmet Sancaklı beyefendi kişiliği, bilgisi, ilgisi, kalitesi ve işine olan saygısıyla on numaraydı... Balkanlara bir kez daha gitmek istiyorum. Emeği geçen herkese çok teşekkür ederim. Yeni destinasyonlarda da tercihim Gruppal olacak. Herkese tavsiye ederim :)
Özden Öztelcan Şahin

Özden Öztelcan Şahin

25 Temmuz - 2 Ağustos arasında Gruppal.com üzerinden satın alarak Balkan turuna katılmış bulunmaktayız. Şuan dönüş yolundayız. Turumuz bitmeden, duygularımızı en sıcak hali ile sizlerle paylaşmak istedik. Turu satın alma ve vize sürecinden başlayarak teşekkür etmek istediğimiz insanları kısaca tek tek belirtmek isteriz. Turun satın alma işleminden sonra her türlü sorumuza büyük bir nezaket ile cevap verdiği için Gruppal’dan Recep Gucin’e teşekkür ederiz. Günün her saat diliminde her türlü noktada destek vermesi ayrıca çok nazik bir davranıştı bizim için. Balkanlar daha önce gitmediğimiz bir coğrafya idi. Bölgeye ait olan çok fazla coğrafi tarihi, kültürel, müzik ve sanat olmak üzere pek çok detay olduğunu biliyorduk. Karmaşık etnik toplulukların bulunduğu bu coğrafyadan dolayı rehberimizin çok bilgili, ilgili ve bilgisini bizimle güzel bir anlatım dili ile paylaşan biri olması gerekiyordu. Rehberimiz Batuhan İlker Coşkun bu anlamda beklentilerimizi tam olarak karşıladı… Çok farklı bilgi ile donatıldığımız, gezdiğimiz, yeni tatlar ve yaşantılar görmemiz adına çok güzel bir tura katılmış olduğumuz için mutluluğumuzu dile getirmek isteriz. Sonuç olarak 16 kişi olarak katıldığımız bu turda, katılan ve aynı çerçevede olayları değerlendirdiğimiz totalde 30’un üzerindeki tur arkadaşımız adına turu düzenleyen Gruppal.com’a, iletişime geçen tüm arkadaşlara ve tur rehberimiz Batuhan Coşkun'a tekrar bu keyifli gezide önderlik ettiği için teşekkür ederiz. Bir sonraki gezide yine aynı rehber ve tur şirketi ile bir arada olmak dileğiyle…

Hayalinizdeki Tatili Kaçırmayın

Bize Ulaşın

0850 532 20 10
Pazartesi-Cumartesi: 09:00-19:00
Faks0850 532 20 40
E-postadestek