HAYALİNİZDEKİ TATİLİ KAÇIRMAYIN!
Menü
Üye Yorumları yorum
% 20 İndirim

Çanakkale Gelibolu Turları

Gelibolu turları ile Türkiye tarihini yazıldığı, kahramanlık hikayelerinin yaşandığı topraklarda unutulmaz bir Çanakkale gezisi fırsatı en iyi tur fiyatları ile sizi bekliyor.

57. Alay Şehitliği - Çanakkale

57. Alay Şehitliği - Çanakkale

Şehitlik Abidesi - Çanakkale

Şehitlik Abidesi - Çanakkale

Şehitlik - Çanakkale

Şehitlik - Çanakkale

Conk Bayırı - Çanakkale

Conk Bayırı - Çanakkale

Anzak Anıtı - Gelibolu

Anzak Anıtı - Gelibolu

Kilitbahir Kalesi - Çanakkale

Kilitbahir Kalesi - Çanakkale

Çanakkale Şehitleri Anıtı - Çanakkale

Çanakkale Şehitleri Anıtı - Çanakkale

Tur Zamanı
Bu turda şu anda müsaitlik bulunmamaktadır.

Tur satışa açıldığında haberdar olmak için gitmek istediğiniz tarihi seçip, e-posta adresinizi bırakın.

Gitmek İstediğiniz Tarih

Gönder
Turun AdıÇanakkale Gelibolu Turları
Tura Dahil OlanlarUlaşım, Konaklama, Rehberlik, Şehir turları, Transferler
İptal/İade KoşullarıRezervasyon yapıldıktan sonra paket tur sözleşmesinde belirtilen mücbir sebepler haricinde iptal ve iade yapılamamaktadır.
Ödeme SeçenekleriKredi kartına 9 taksit / Havale / Eft
Bilgi & İletişim0850 532 20 10

ÇANAKKALE

Binlerce yıllık geçmişi, zengin tarihi ve boğazıyla benzersiz bir coğrafya üzerinde konumlanan Çanakkale, mitolojik ve efsanevi hikayelerin barındığı Türkiye'nin ender şehirlerinden biridir. Çanakkale Gelibolu turu, ile muhteşem bir kültür turu yaşayacaksınız.

İçinde bulunan tesisler ve doğal güzellikleriyle çok güzel bir tatil merkezi olan Çanakkale, lezzetli balığı, kaliteli şarapları, modern ve otantik dekorlu restoranları ile dolu dolu bir Çanakkale turu meraklılarını bekliyor.

18 Mart Çanakkale zaferinin yıl dönümünde gidebileceğiniz ya da hafta sonu tatil programlarınıza ekleyebileceğiniz yakınlıkta olan Çanakkale, dünyada güzellik yarışmasının yapıldığı ilk yer olarak da bilinir. Yurtiçi turları arasında hem eğlenebileceğiniz hem de duygu dolu anlar yaşayacağınız bir Çanakkale gezisine hazır olun.

Çanakkale Gezilecek Yerler

Şehir merkezinde gezilecek onlarca yer ve görülmesi gereken turistik bölgeler ve mimariler bulunuyor. Truva şehri maketinin yer aldığı kordon kısmı, Çanakkale Savaşları'nda kullanılmış olan Çimenlik Kalesi, Nusret Mayın Gemisi maketi ve savaştan kalan çeşitli eşyaların ve silahların sunulduğu Çanakkale Askeri Deniz Müzesi şehirde görmeniz gerekenler arasında yer alıyor.

Çanakkale'ye geldiğinizde şehrin hemen merkezinde görebileceğiniz Saat Kulesi ve Çanakkale Aynalı Çarşı Çanakkale gezi rehberinizde mutlaka görmeniz gerekenler arasındadır. Aynalı Çarşı'da gezebilir, şehrin sembolik eşyalarından satın alabilirsiniz.

Çanakkale gezisinde görmeniz gerekenler arasında Arkeoloji Müzesi de bulunuyor. Burada antik şehirlere ait bulguları ve eserleri inceleyebilirsiniz.

GELİBOLU

Avrupa ile Asya arasında bir köprü olan Gelibolu, Yunanlılardan Bergama ve Romalılara kadar tarihte birçok medeniyete ev sahipliği yapmış bir yer olarak bilinir. Tarihi kucaklayan nadir şehirlerden olan Gelibolu turunda Çanakkale Savaşı'nda kalma görülmesi gereken birçok turistik ve tarihi yer bulunuyor.

I.Dünya Savaşı'ndaki yeri çok ayrı olan Gelibolu'da her şehir ve ülkeden yüzlerce asker burada hayatını kaybetmiştir. O yüzden her yıl 18 Mart Çanakkale Savaşı Zafer yıldönümlerinde birçok ülkenin vatandaşı burada yapılan törenlere katılır ya da kendilerine ait günlerde törenler düzenlerler.

Gelibolu Gezilecek Yerler

Gelibolu gezisi sırasında kendinizi tarihe doğru bir yolculuğa çıkmış gibi hissedeceksiniz. Şehre ait eski tabloların bulunduğu Piri Reis Müzesi, savaşta kullanılan malzemelerin her birinin hikayesini bulacağınız Gelibolu Savaş Müzesi ve Bayraklı Baba Türbesi Gelibolu turunuzda öncelikli olarak görmeniz gereken yerler arasındadır.

Dünyanın en büyük mevlevihanesi olan Gelibolu Mevlevihanesi, Rusların talebi üzerine yaptırılan Rus Anıtı, Kırım Savaşı esnasında ölen Fransız askerleri adına yaptırılan Fransız mezarlığı ve ibadet için yapılan bir kaya oyuğu olan Çilehane de Gelibolu şehitlik turunda gezebileceğiniz yerler arasındadır.

Gelibolu turunda ziyaret etmeniz gereken diğer yerler ise; Gelibolu Yarımadası Milli Parkı, Kömür Limanı, Bebek Kayalıkları, Deniz Kuvvetleri Kültür Parkı, Azepler Namazgahı ve Namık Kemal Türbesi'dir.

Üye Yorumları

Zehra Bildirici

Zehra Bildirici

Tura Ayvalık ile başlayıp Cunda Adası gezisi ile devam etmiştik. Rehber Ahmet Bey’in anlatımı gerçekten çok güzel ve bilgilendiriciydi. Otel konaklamamızda da 15 TL fark ödeyip 5 yıldızlı bir otelde kalmıştık. Otelin akşam yemeği açık büfe ve canlı müzik eşliğinde yenildi ve gerçekten temiz ve güzeldi. Ertesi gün ise Kazdağları’nı ve dönüşte sürprizi olarak Çanakkale Şehitlikleri’ni gezdik. Buradaki rehberimizde Çanakkale Savaşları ve Şehitlikleri’ni ayrıntılı olarak anlatıp bizi bilgilendirdi. Gerek rehber gerekse kaptanlar ve rehber yardımcısı çok nazik ve işlerinin ehli insanlardı. Kendilerine teşekkürlerimizi bizzat bildirmiştik. Ayrıca Gruppal sitesine de çok teşekkür ederim bizlere böyle hizmetler sundukları için… Teşekkürler Gruppal ve Gruppal çalışanları!
Sibel Baş

Sibel Baş

Katıldığımız turda, yazılan detayların hepsine uyulduğu gibi tüm ekip çok başarılıydı…

Şahver Pınar

Şahver Pınar

Haftasonu Floransa Toskana bölgesi turundan çok memnun olarak döndüm. Seçkin Bey ve arkadaşlarına teşekkürler. Ayrıca rehberimiz Esin Rona’dan da memnuniyetimizi iletmeyi borç biliriz.
Elif Koca

Elif Koca

Londra turunuza katıldım, tura başlama, vizeleme, uçuş, konaklama, rehber Bülent Bey ve tüm organizasyonumuzla ilgilenen İlker Bey çok ilgili ve dikkatliydi. Herşey umduğumdan daha iyiydi. Teşekkürler.

Hayalinizdeki Tatili Kaçırmayın

Bize Ulaşın

0850 532 20 10
Pazartesi-Cumartesi: 09:00-19:00
Faks0850 532 20 40
E-postadestek