HAYALİNİZDEKİ TATİLİ KAÇIRMAYIN!
Menü
Üye Yorumları yorum
% 20 İndirim

Doğu ve Güneydoğu Anadolu Turları

Antakya Gaziantep Şanlıurfa Mardin Van Kars Erzurum Malatya Kayseri

Doğu ve Güneydoğu Anadolu turları ile Binlerce yıllık tarihe ve kültüre sahip şehirlerde muhteşem manzaralarla dolu bir yolculuk en uygun fiyat ve ödeme seçenekleri ile sayfalarımızda sizi bekliyor.

Gaziantep Kalesi - Gaziantep

Gaziantep Kalesi - Gaziantep

Balıklı Göl ve Abdurrahman Camii - Şanlıurfa

Balıklı Göl ve Abdurrahman Camii - Şanlıurfa

Taş Evler ve Tarihi Merkez - Mardin

Taş Evler ve Tarihi Merkez - Mardin

Akdamar Kilisesi - Van

Akdamar Kilisesi - Van

Ani Harabeleri - Kars

Ani Harabeleri - Kars

Çifte Minareli Medrese - Erzurum

Çifte Minareli Medrese - Erzurum

Erciyes Dağı - Kayseri

Erciyes Dağı - Kayseri

Tur Zamanı
Bu turda şu anda müsaitlik bulunmamaktadır.

Tur satışa açıldığında haberdar olmak için gitmek istediğiniz tarihi seçip, e-posta adresinizi bırakın.

Gitmek İstediğiniz Tarih

Gönder
Turun AdıDoğu ve Güneydoğu Anadolu Turları
Tura Dahil OlanlarUlaşım, Konaklama, Rehberlik, Şehir turları, Transferler
İptal/İade KoşullarıRezervasyon yapıldıktan sonra paket tur sözleşmesinde belirtilen mücbir sebepler haricinde iptal ve iade yapılamamaktadır.
Ödeme SeçenekleriKredi kartına 9 taksit / Havale / Eft
Bilgi & İletişim0850 532 20 10 veya 0542 771 87 82

Antakya

Hoşgörü başkenti olarak anılan ve pek çok ırktan ve dinden insanların bir arada huzur içerisinde yaşadığı Antakya, aynı zamanda muhteşem yemekleriyle de tüm Türkiye’de tanınıyor. Türk ve Arap mutfağının en güzel örneklerini bulabileceğiniz bu şehirde başta dünyanın en büyük ikinci mozaik koleksiyonunu barındıran Antakya Arkeoloji Müzesi ve Hıristiyan geleneğindeki en önemli yerlerden biri olan St. Pierre Kilisesi olmak üzere sayısız tarihi ve kültürel güzellik bulunuyor.

Birbirinden güzel meyve ağaçlarının muhteşem kokusuyla dolu bu kentin ortasından akan Asi Nehri’nin denize döküldüğü yerde bulunan Samandağ ilçesinde dünyanın en uzun kumsallarından biri bulunsa da henüz yatırım yapılmadığından dolayı el değmemiş güzelliğini korumaya devam ediyor. Anadolu turu fırsatlarının en sevilenlerinden olan Antakya, muhteşem bir mutfak gezisi ve uygun fiyatları olan bir kültür tatili vaat ediyor.

Gaziantep

Güneydoğu Anadolu’nun en büyük şehirlerinden biri olan Gaziantep, dünyanın en eski kentlerinden biri olarak sayısız tarihi güzelliğe ev sahipliği yapıyor. Başta Zeugma Antik Kenti’nden çıkan eserler olmak üzere pek çok tarihi kalıntıyı barındıran Gaziantep Arkeoloji Müzesi, sizi tarih içinde bir yolculuğa çağırıyor.

Yemek alanında da bir marka olan Gaziantep’te nefis yemekler, baklavalar ve kebaplar sizi bekliyor.  El sanatları bakımından da çok ünlü olan kentte Bakırcılar Çarşısı’nı gezerek zanaatkarların yarattığı birbirinden güzel eşyaları görmeyi, Gaziantep Kalesi’ni gezmeyi, sayısız handa yerli halkla kahve içmeyi ve Türkiye’nin en büyük parkı olan 100. Yıl Parkı’nda güzel bir mola vermeyi unutmayın.

Şanlıurfa

Peygamberler Şehri olarak anılan Şanlıurfa, aynı zamanda dünyanın en eski tapınağı olan ve arkeolojik bir hazine olan Göbeklitepe’yi de barındırıyor. Eyüp ve İbrahim peygamberlerin doğum yeri olarak kabul edilen ve sayısız efsaneye konu olan bu kentte görülecek sayısız güzellik bulunuyor.

Kent merkezindeki geleneksel binalar ve çarşılar arasında dolaşabilir, kutsal olarak bilinen Balıklıgöl’de şifa arayabilirsiniz. Harran ve Halfeti bölgelerini, güzel kapısıyla Rızvaniye Camii’ni ve Selahaddin Eyyubi Camii’ni, İbrahim Peygamber’in doğduğu mağarayı, Eyüp ve Şuayb Peygamber makamlarını gezerken Urfa’nın muhteşem tarihine şahit olun. Elbette geleneksel sıra gecelerine katılmayı ve nefir kebaplardan yemeyi de ihmal etmeyin.

Mardin

Mimari ve tarihi zenginlikleriyle sayısız turisti ağırlayan Mardin, özellikle Süryani nüfusuyla ve gelenekleriyle ilgi çekiyor. Ulu Camii’den çağlar boyunca medeniyetlerin merkezi olan Mezopotamya Ovası’nı izleyebileceğiniz, yüzlerce yıllık geçmişe sahip Deyrulzafarân Manastırı’nı ve Kırklar Kilisesi’ni gezebileceğiniz GAP turlarının en önemli durağı olan bu kentin tarihi zenginliklerine şahit olmak için Mardin Arkeoloji Müzesi’ni ve Mardin Kalesi’ni gezebilirsiniz.

Telkâriden ahşap oymacılığına kadar el sanatlarının en güzel örneklerini bulabileceğiniz bu şehirde Kayseriyye Çarşısı’nda keyifli bir alışveriş yapabilirsiniz. Bir kültür mozaiği olan Mardin mutfağı da aynı şekilde büyük bir zenginliğe sahip; birbirinden leziz yemeklerin yanı sıra dilerseniz Süryani şaraplarını da tadabilirsiniz.

Van

Doğu Anadolu’nun en büyük illerinden biri olan Van, Türkiye’nin en büyük gölü olan Van Gölü’ne ev sahipliği yapıyor. Gölde bulunan Akdamar Adası’nı ve Akdamar Kilisesi’ni gezerek hem manzaranın hem de tarihin keyfini çıkarın. Asur kraliçesi Semiramis’in kurduğu kent daha sonra Urartu Devleti’nin başkenti Tuşba oldu ve çağlar boyunca sayısız uygarlığın yaşadığı bir yer olarak bugünlere geldi. Tuşba Kalesi, Tatvan, Hoşap Kalesi ve Hüsrevpaşa Külliyesi’ni gezdikten sonra nefis Van kahvaltısının tadını çıkarmayı unutmayın.

Kars

Türkiye ve Kafkasya arasındaki en önemli geçiş yerlerinden biri olan Kars, vadileri ve yaylalarıyla muhteşem bir güzellik sunuyor. Doğa turizminin giderek geliştiği kent, zengin kültürüyle de önemli bir merkez olma özelliğini yüzyıllardır korumaya devam ediyor. Canlı bir kültür sanat hayatına sahip bu kentte pek çok festival de gerçekleştiriliyor.

Tarihi Rus evleriyle mimari olarak da ilgi çeken kentte Kars Kalesi ve Ani Harabeleri mutlaka ziyaret edilmesi gereken yerler arasında bulunuyor. Kars Müzesi, Kümbet Camii gibi güzel yerlerin yanı sıra Sarıkamış’ı ve birbirinden güzel vadileri gezebilir, Kafkas esintileri taşıyan nefis yemeklerin tadını çıkarabilir ve uygun mevsimde kayak keyfi yapabilirsiniz.

Erzurum

Tarihi, kültürü ve yemekleri ile Türkiye’nin en renkli şehirlerinden bir tanesi olan Erzurum, Dadaşlar ve Nene Hatun’un kenti olarak biliniyor. Başta Cağ kebabı olmak üzere sayısız lezzete ev sahipliği yapan bu kent hem leziz yemekleri hem de peynirleri ile oldukça meşhur. Şehir merkezindeki bir tepenin üzerinde yer alan Erzurum Kalesi ve Saat Kulesi’ne çıkıp şehrin manzarasını seyredebilir, ünlü Çifte Minareli Medrese’yi, Ulu Camii’yi, Üç Kümbetler’i ve Yakutiye Medresesi’ndeki Türk İslam Eserleri ve Etnografya Müzesi’ni gezebilirsiniz.

Palandöken Dağı ile oldukça popüler bir kış turizmi merkezi olan Erzurum’da sayısız spor ve kültür etkinliği şehre canlılık katıyor. Oltu taşıyla da ünlü olan kentte ünlü Rüstem Paşa Bedesteni’nde bu taşla yapılmış birbirinden güzel tespihleri görebilirsiniz.

Malatya

Dünya çapında en büyük kayısı üreticilerinden biri olan Malatya, Hitit döneminden bu yana önemli bir yerleşim ve kültür merkezi olarak önemini korumaya devam ediyor. Yeni Camii, Saat Kulesi gibi güzelliklerinin yanı sıra Arslantepe Höyüğü ile de tarihe ışık tutan bu kent, Battalgazi ilçesindeki Selçuklu ve Osmanlı eserleriyle ilgi çekiyor.

Üniversitesi sayesinde önemli bir öğrenci nüfusunu barındıran Malatya’da şehir merkezindeki Kanal Boyu, önemli bir buluşma ve sosyalleşme merkezi olarak işlev görüyor. Malatya’nın tarihinden eserleri barındıran Malatya Arkeoloji Müzesi’ni gezmeyi ve birbirinden güzel yemeklerin sunulduğu lokantalarda karnınızı doyurmayı unutmayın.

Kayseri

İç Anadolu’un en büyük sanayi ve ticaret merkezlerinden biri olan Kayseri, hem madencilik, hem tarım hem de hayvancılık yapılan oldukça önemli bir kent olarak arlığını sürdürüyor. Türkiye’nin en önemli kayak merkezlerinden biri olan Erciyes Dağı’nın da bulunduğu Kayseri, kış sporları dışında termal zenginlikleriyle de dikkat çekiyor. Kayseri Arkeoloji Müzesi, Kayseri Kalesi, Selçuklu Uygarlığı Müzesi gibi kültürel yerlerin yanı sıra tarihi Kapalı Çarşı’yı gezebilir ve Pastırmacılar Çarşısı’nda enfes pastırmaların tadını çıkarabilirsiniz.

Doğu Anadolu turları ile binlerce yıllık tarihi şehirlerde gezecek, bir kültür ve lezzet yolculuğa yapacaksınız. Güneydoğu ve Doğu Anadolu turu fırsatlarını kaçırmayın!

Üye Yorumları

Sibel Baş

Sibel Baş

Katıldığımız turda, yazılan detayların hepsine uyulduğu gibi tüm ekip çok başarılıydı…
Şahver Pınar

Şahver Pınar

Haftasonu Floransa Toskana bölgesi turundan çok memnun olarak döndüm. Seçkin Bey ve arkadaşlarına teşekkürler. Ayrıca rehberimiz Esin Rona’dan da memnuniyetimizi iletmeyi borç biliriz.

Elif Koca

Elif Koca

Londra turunuza katıldım, tura başlama, vizeleme, uçuş, konaklama, rehber Bülent Bey ve tüm organizasyonumuzla ilgilenen İlker Bey çok ilgili ve dikkatliydi. Herşey umduğumdan daha iyiydi. Teşekkürler.
Mithat Kılıç

Mithat Kılıç

19 Mayıs Amsterdam turumuz mükemmel ve kusursuz geçti. Eşim ve kendi adıma çok teşekkür ederiz.

Hayalinizdeki Tatili Kaçırmayın

Bize Ulaşın

0850 532 20 10
Pazartesi-Cumartesi: 09:00-19:00
Faks0850 532 20 40
E-postadestek