HAYALİNİZDEKİ TATİLİ KAÇIRMAYIN!
Menü
Üye Yorumları yorum
% 20 İndirim

Edirne İğneada Turları

Edirne İğneada turu fırsatları ile Edirne’nin tarihi güzelliklerinden Karadeniz kıyılarına bir yolculuk yapacak, keyifli bir tatili en iyi fiyatlarla yakalayacaksınız.

Meriç Köprüsü - Edirne

Meriç Köprüsü - Edirne

Selimiye Camii  İçi - Edirne

Selimiye Camii İçi - Edirne

Kırkpınar Güreşleri - Edirne

Kırkpınar Güreşleri - Edirne

Dupnisa Mağarası - Kırklareli

Dupnisa Mağarası - Kırklareli

Longoz Ormanları - Kırklareli

Longoz Ormanları - Kırklareli

Kıyıköy - Kırklareli

Kıyıköy - Kırklareli

İğneada - Kırklareli

İğneada - Kırklareli

Tur Tarihleri

Ekstra Turlar Dahil

Ulaşım

Otel

Yetişkin

Single farkı ve çocuk seçenekleri satın alma sayfasındadır.
TurProgramı
Satın Al
Turun AdıEdirne İğneada Turları
Süre1 Gece 2 Gün
UlaşımOtobüs
Otel5* İğneada Resort Hotel
Tura Dahil OlanlarUlaşım, Konaklama, Rehberlik, Şehir turları, Transferler
İptal/İade KoşullarıRezervasyon yapıldıktan sonra paket tur sözleşmesinde belirtilen mücbir sebepler haricinde iptal ve iade yapılamamaktadır.
Ödeme SeçenekleriKredi kartına 9 taksit / Havale / Eft
Bilgi & İletişim0850 532 20 10 veya 0542 771 87 82

EDİRNE TURU

Marmara Bölgesi’nde yer alan Edirne şehri, Türkiye’nin batıya açılan kapısıdır. Türkiye’nin en şirin şehirlerinden biri olan Edirne, yıllar boyunca Osmanlı Devleti’ne başkentlik etmiştir. 17. Yüzyıl’ın sonlarında ise Avrupa’nın en büyük şehirlerinden biri olmuştur. Osmanlı Dönemi’ne tanıklık etmiş bu şehir, tarihi ve mimari açıdan da oldukça zengindir. Camileri, köprüleri, tarihi yapıları, sarayları ile Edirne canlı bir müze niteliğindedir.

Edirne’de Gezilecek Yerler

Enez, İpsala, Keşan, Meriç ve Uzunköprü gibi ilçeleri bulunan Edirne’de, birbirinden güzel tarihi yapılar bulunmaktadır. Yurtiçi turların sevilen şehirlerinden biri olan Edirne, Mimar Sinan’ın ustalık eseri olarak nitelendirdiği Selimiye Cami’ye de ev sahipliği yapmaktadır. Dönemin padişahı tarafından 1575 yılında inşa ettirilen bu cami, ters lale figürüyle, muhteşem iç süslemeleriyle ve daha birçok ayrıntısıyla başyapıt kelimesinin hakkını vermektedir. Selimiye Cami, mükemmelliği ve estetik yapısıyla dönemin ve gelecek zamanın en önemli eseri niteliğindedir. Edirne turuna katılanlar bir mühendislik harikası olan Türkiye’nin en güzel camilerinden biri olan Selimiye Cami’yi en iyi şekilde gezebilirler.

Edirne’nin en güzel yerlerinden biri olan Karaağaç, cennetten bir parça gibidir. Zeytin ağaçları ve yemyeşil alanı ile Karaağaç, Meriç kıyısında yer almaktadır. Tek katlı şirin evleri ile bu yazlık belde, büyüleyici bir yerdir. Muhteşem tabiatın içinde yer alan Karaağaç’ta kuş sesleri eşliğinde huzur dolu anlar yaşayabilirsiniz.

Türkiye’nin hatta dünyanın en eski spor düzenlemelerinden biri olan Kırkpınar Yağlı Güreşleri, yaklaşık 660 yıldır aralıksız olarak devam etmektedir. Edirne’de her yıl düzenlenen Kırkpınar Yağlı Güreş Meydanı, şehir merkezine yaklaşık 1.5 km uzaklıkta bulunmaktadır. Yürüyerek 20 dakikada ulaşabileceğiniz Kırkpınar Er Meydanı, Edirne Sarayiçi’nde yer almaktadır. Birinci Dünya Savaşı esnasında Lozan’da elde edilen büyük başarıyı ve barışı simgeleyen Lozan Anıtı, tarihi tren istasyonu alanındadır.

Türkiye ile Yunanistan arasında bir sınır çizen Meriç Nehri, Saroz Körfezi’ne dökülmektedir. Bulgarca kelime anlamı “denize dökülen” olan Meriç Nehri, Edirne’nin en gözde turistik yerlerinden biridir.

II. Beyazıd Külliyesi, Sağlık Müzesi, Eski Cami, Üç Şerefeli Cami, Karaağaç Tren İstasyonu, Muradiye Cami, Bulgar Kilisesi, Türk ve İslam Eserleri Müzesi gibi daha birçok tarihi ve turistik yapıyı Edirne İğneada turunda keşfedebilirsiniz.

KIRKLARELİ TURU

Eski adı “Kırk Kilise” olan Kırklareli’nin geçmişi M.Ö. döneme dayanmaktadır. Küçük krallık ve prenslik olarak varlığını sürdürmüş bu şehir Roma ve Bizans zamanlarında birçok saldırıya uğramıştır. Kültür turlarının sevilen noktalarından Kırklareli, 14. Yüzyıl’da Osmanlıların hakimiyetine geçmiştir.

Kırklareli’nde Gezilecek Yerler

Doğal güzellikler cenneti olan Kırklareli birçok tabiat harikasını bünyesinde bulundurmaktadır. Uzunluğu 3200 metre olan Dupnisa Mağarası, doğanın Kırklareli’ne bir armağanıdır. Saklı kalmış bir mücevher olan Dupnisa Mağarası’nın içine girdikte su seviyesi yükselmektedir. Yarasaları ve damlayan suları ile bu mağara eşsiz bir atmosfere sahiptir. Derinliği iki metreyi bulan gölleri ile bu mağara; bir yarasa cennetidir.

Denizi ve yemyeşil alanları ile İğneada, her daim ilgi gören şirin bir tatil beldesidir. Deniz, güneş, doğa, kuş sesleri ile huzur sunan İğneada, İstanbul’a yaklaşık 250 km uzaklıktadır. Edirne İğneada turlarının en sevilen duraklarından biri olan İğneada; ihtişamlı ormanları ile turizm açısından oldukça önemli bir yerdir.

Yüzlerce ağaç çeşidinin bulunduğu Longoz ormanlarında birçok kuş türünü görebilirsiniz. Kıyıköy, Vize, Aya Nikota Manastırı, Aşağıpınar Höyüğü, Kırklareli Müzesi, Kapan Cami, Hızırbey Cami ve Külliyesi, Boyacı Çeşmesi, Gerdanlı Çeşme, Kırklar Şehitliği gibi daha birçok tarihi ve turistik yapının bulunduğu Kırklareli’ni Edirne İğneada turları ile kolaylıkla gezebilirsiniz.

Üye Yorumları

Zehra Bildirici

Zehra Bildirici

Tura Ayvalık ile başlayıp Cunda Adası gezisi ile devam etmiştik. Rehber Ahmet Bey’in anlatımı gerçekten çok güzel ve bilgilendiriciydi. Otel konaklamamızda da 15 TL fark ödeyip 5 yıldızlı bir otelde kalmıştık. Otelin akşam yemeği açık büfe ve canlı müzik eşliğinde yenildi ve gerçekten temiz ve güzeldi. Ertesi gün ise Kazdağları’nı ve dönüşte sürprizi olarak Çanakkale Şehitlikleri’ni gezdik. Buradaki rehberimizde Çanakkale Savaşları ve Şehitlikleri’ni ayrıntılı olarak anlatıp bizi bilgilendirdi. Gerek rehber gerekse kaptanlar ve rehber yardımcısı çok nazik ve işlerinin ehli insanlardı. Kendilerine teşekkürlerimizi bizzat bildirmiştik. Ayrıca Gruppal sitesine de çok teşekkür ederim bizlere böyle hizmetler sundukları için… Teşekkürler Gruppal ve Gruppal çalışanları!
Sibel Baş

Sibel Baş

Katıldığımız turda, yazılan detayların hepsine uyulduğu gibi tüm ekip çok başarılıydı…

Şahver Pınar

Şahver Pınar

Haftasonu Floransa Toskana bölgesi turundan çok memnun olarak döndüm. Seçkin Bey ve arkadaşlarına teşekkürler. Ayrıca rehberimiz Esin Rona’dan da memnuniyetimizi iletmeyi borç biliriz.
Elif Koca

Elif Koca

Londra turunuza katıldım, tura başlama, vizeleme, uçuş, konaklama, rehber Bülent Bey ve tüm organizasyonumuzla ilgilenen İlker Bey çok ilgili ve dikkatliydi. Herşey umduğumdan daha iyiydi. Teşekkürler.

Hayalinizdeki Tatili Kaçırmayın

Bize Ulaşın

0850 532 20 10
Pazartesi-Cumartesi: 09:00-19:00
Faks0850 532 20 40
E-postadestek