HAYALİNİZDEKİ TATİLİ KAÇIRMAYIN!
Menü
Üye Yorumları yorum
% 20 İndirim

Romanya Bulgaristan Turları

Bükreş Sofya

Romanya Bulgaristan turu fırsatları ile Bükreş ve Sofya’da kültür ve eğlence dolu bir tatil en uygun fiyatlarla sizi bekliyor.

Parlamento Binası - Bükreş

Parlamento Binası - Bükreş

Stavropoleos Manastırı - Bükreş

Stavropoleos Manastırı - Bükreş

Metropolitan Kilisesi - Bükreş

Metropolitan Kilisesi - Bükreş

Halk Kaplıcası ve Hamamı - Sofya

Halk Kaplıcası ve Hamamı - Sofya

Ploshtat Nezavisimost Meydanı - Sofya

Ploshtat Nezavisimost Meydanı - Sofya

Banya Başı Camii - Sofya

Banya Başı Camii - Sofya

Bulgaristan Parlamentosu - Sofya

Bulgaristan Parlamentosu - Sofya

Tur Zamanı
Bu turda şu anda müsaitlik bulunmamaktadır.

Tur satışa açıldığında haberdar olmak için gitmek istediğiniz tarihi seçip, e-posta adresinizi bırakın.

Gitmek İstediğiniz Tarih

Gönder
Turun AdıRomanya Bulgaristan Turları
Tura Dahil OlanlarUlaşım, Konaklama, Rehberlik, Şehir turları, Transferler
İptal/İade KoşullarıRezervasyon yapıldıktan sonra paket tur sözleşmesinde belirtilen mücbir sebepler haricinde iptal ve iade yapılamamaktadır.
Ödeme SeçenekleriKredi kartına 9 taksit / Havale / Eft
Bilgi & İletişim0850 532 20 10 veya 0542 771 87 82

BÜKREŞ

Romanya’nın güzel başkenti Bükreş, Doğu Avrupa’nın en büyük kentlerinden biri olarak önemli bir ticaret, eğitim, kültür ve sanat kenti olma özelliğiniz uzun yıllardır muhafaza ediyor. Dambovita Nehri kıyılarında yer alan Bükreş, aynı zamanda son dönemlerde Balkan turlarının parlayan yıldızlarından bir tanesi.

Komünist dönemde  canlılığı ve görkemi gölgelenmiş olsa da bugün eski güzelliğine hızla geri dönme yolunda olan bu güzel şehir, keyifli bir seyahat rotası olarak gece hayatından sayısız kültür sanat mekanına, kaliteli restoranlardan birbirinden güzel mağazalara kadar aradığınız her şeyi önünüze seriyor. Ağaçlarla çevrili bulvarlar kadar eski taş binaların dizildiği sokaklarda da dolaşmanın keyfini çıkaracağınız Bükreş’te köylülerin yaptığı birbirinden güzel el sanatı ürünlerden hatıralık olarak almayı unutmayın.

Bükreş’te Gezilecek Yerler

Bu güzel şehrin çalkantılı tarihini yansıtan pek çok hatıra, Bükreş turunuz sırasında karşınıza çıkacak. Şehrin klasik mimarisine sahip binalardan Sovyet mimarisini yansıtan yapılara, Çavuşesku’nun yönetimi döneminde yaptırılan ve dünyanın en büyük parlamento yapısı olarak bilinen Parlamento Sarayı’na kadar sayısız farklı görülecek yer sizi bekliyor. Meclise ev sahipliği yapan Parlamento Sarayı’nda aynı zamanda Ulusal Modern Sanat Müzesi’nin zengin koleksiyonunu gezme şansınız da var.

Eğer müze gezmeyi seviyorsanız Bükreş’te farklı deneyimler sizi bekliyor. Dilerseniz Romanya Sanat Müzesi galerilerinde ünlü sanatçıların eserlerini inceleyebilir, dilerseniz de Romanya Köylüleri Müzesi ya da bir açıkhava müzesi olan Köy Müzesi’nde korku öykülerine konu olmuş bu gizemli ülkenin geleneksel yaşamının izlerini sürebilirsiniz. Bu ilginç müzelerin yanı sıra Fransa’daki ünlü anıtın benzeri olan Zafer Anıtı’nı ve güzel konser salonu Atheneum binasını görmeden geçmeyin.

SOFYA

Balkanların en büyük ve en tarihi kentlerinden biri olan Sofya, doğudan batıya giden yolların kesişiminde yer alması sayesinde tarihin erken çağlarından beri önemli bir ticaret, ulaşım, kültür ve eğitim merkezi olarak önemini korudu. Yaklaşık 500 yıl boyunca Osmanlı yönetiminde kalmış olan Sofya’da bu dönemin izleri başta mimaride ve mutfak geleneğinde olmak üzere halen kendini gösteriyor.

Tüm bu zenginliklerinin yanı sıra her geçen gün daha çok tercih edilen bir seyahat durağı olan Sofya, Bulgaristan turlarının en sevilen rotası olmasının yanı sıra Balkan turlarının da vazgeçilmez yerlerinden biri. Geçmişin gelecekle harmanlandığı, canlı sosyal hayatı ve eğlenceli gece hayatıyla her yaştan insanın geceleri keyifle zaman geçirdiği bir şehir olan Sofya’da sayısız güzelliği keşfetme fırsatı bulacaksınız.

Sofya’da Gezilecek Yerler

Antik çağlardan bu güne şehrin önemini korumasının sebeplerinden biri, kentin dört bir tarafından çıkan termal sular. Geçmişten bu yana önemli bir termal bölge olan Sofya’da pek çok özel ve halk kaplıcası bulunuyor. Kendinizi bu tesislerden birine atın ve hayata dair yorgunluklarınızı geride bırakıp Sofya turunuzun tadını çıkarmaya hazırlanın.

Pek çok tarihi binanın yer aldığı Sofya’nın en ünlü yapılarından bir tanesi ise dünyadaki en büyük Ortodoks katedrallerinden biri olan Alexander Nevsky Katedrali. Altın renkli kubbesinden gözlerinizi alamayacağınız bu görkemli yapının yanı sıra şehrin adını aldığı ve Osmanlı döneminden cami olarak kullanılan Aya Sofya Kilisesi ve yaklaşık 700 yıllık tarihe sahip Boyana Kilisesi’ni de görmeden geçmeyin.

Kentin bir çok eski hamamından biriyken Mimar Sinan tarafından camiye dönüştürülmüş olan Banya Başı Camii ve yine kendisinin eseri olan Kara Camii, Sofya’daki en önemli Osmanlı eserleri arasında yer alıyor. Bunların yanı sıra Ivan Vazov Tiyatrosu, Uusal Sanat Galerisi, Aziz Cyril ve Methodius Kütüphanesi, Tarih Müzesi gibi yerleri görmeden Sofya geziniz tamamlanmış sayılmaz. Elbette Sofya gece hayatı da bu şehre olan hayranlığınızı daha da arttıracak eğlenceleri sunuyor. 

Üye Yorumları

Sibel Baş

Sibel Baş

Turdan çok memnun kaldım.
Ziya Kemal Gazioğlu

Ziya Kemal Gazioğlu

15 kişi Bansko Kempinski otelde 4 gün tatil yaptık herşey çok güzeldi. Emeği geçen herkese teşekkür ederim.

Şahver Pınar

Şahver Pınar

Haftasonu Floransa Toskana bölgesi turundan çok memnun olarak döndüm. Seçkin Bey ve arkadaşlarına teşekkürler. Ayrıca rehberimiz Esin Rona’dan da memnuniyetimizi iletmeyi borç biliriz.
Elif Koca

Elif Koca

Londra turunuza katıldım, tura başlama, vizeleme, uçuş, konaklama, rehber Bülent Bey ve tüm organizasyonumuzla ilgilenen İlker Bey çok ilgili ve dikkatliydi. Herşey umduğumdan daha iyiydi. Teşekkürler.

Hayalinizdeki Tatili Kaçırmayın

Bize Ulaşın

0850 532 20 10
Pazartesi-Cumartesi: 09:00-19:00
Faks0850 532 20 40
E-postadestek