% 20 İndirim
GP: 95432

St. Petersburg Baltıklar Turları

St. Petersburg Riga Minsk Vilnius Tallinn

St. Petersburg Baltıklar turu ile Riga, Minsk, Vilnius, Tallinn ve St. Petersburg’un çarpıcı güzelliğini en iyi tatil fırsatları ile uygun fiyata keşfedin.

 • Kanlı Kilise - St. Petersburg

  Kanlı Kilise - St. Petersburg

 • Gün Batımında Kanlı Kilise - St. Petersburg

  Gün Batımında Kanlı Kilise - St. Petersburg

 • Taksitle Ödeme İmkanı

  Taksitle Ödeme İmkanı

 • Petergoff Sarayı - St. Petersburg

  Petergoff Sarayı - St. Petersburg

 • Riga Şatosu ve Daugava Nehri - Riga

  Riga Şatosu ve Daugava Nehri - Riga

 • Gruppal Güvencesi

  Gruppal Güvencesi

 • Tarihi Katedral - Riga

  Tarihi Katedral - Riga

 • Karakafalar Binası ve St. Peter Kilisesi - Riga

  Karakafalar Binası ve St. Peter Kilisesi - Riga

 • Tarihi Bölge - Minsk

  Tarihi Bölge - Minsk

 • Gece Kulüpleri - Minsk

  Gece Kulüpleri - Minsk

 • Kızıl Kilise - Minsk

  Kızıl Kilise - Minsk

 • Gediminas Kulesi - Vilnius

  Gediminas Kulesi - Vilnius

 • Tarihi Merkez - Vilnius

  Tarihi Merkez - Vilnius

 • Trakai - Vilnius

  Trakai - Vilnius

 • Belediye Binası Meydanı - Tallinn

  Belediye Binası Meydanı - Tallinn

 • Kadriorg Parkı ve Sarayı - Tallinn

  Kadriorg Parkı ve Sarayı - Tallinn

 • Raekoja Plats - Tallinn

  Raekoja Plats - Tallinn

Opsiyonlar Hazırlanıyor...

Tur Zamanı
Bu turda şu anda müsaitlik bulunmamaktadır. Tur satışa açıldığında haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakabilirsiniz.

Gitmek İstediğiniz Tarih

Gönder
Turun Adı St. Petersburg Baltıklar Turları
İptal/İade Koşulları Rezervasyon yapıldıktan sonra paket tur sözleşmesindeki iptal ve iade koşulları geçerlidir.
Ödeme Seçenekleri Kredi kartına 6 taksit / Havale / Eft
Bilgi & İletişim 0850 532 20 10

Üye Yorumları

Emine Önder

Emine Önder

Merhaba, 16-23 Ağustos tarihinde gittiğimiz St. Petersburg ve Baltık İncileri turundan çok memnun kaldık. Her zaman olduğu gibi özellikle rehberimiz Ufuk Bey inanılmaz sabırlı ve mesleğine aşık bir şekilde bizimle beraber oldu. Son derece donanımlı ve bilgili. Gruppal’la ikinci seyahatim ve tek tercihim olacak. İlk iki gün St. Petersburg’da biraz sıkıntı yaşadık (Diğer rehber hanımdan dolayı. Çok yorgun ve enerjisizdi) Ama Ufuk bey bize her şeyi unutturdu... Başka destinasyonlarda gene Gruppal’la buluşmak üzere :)

Nigar Şapçı

Nigar Şapçı

Hiç aksaksız güzel bir Moskova gezisi yaşadık. Gruppal’a ve tur firmasına teşekkürler. Böyle güzel fırsatların tekrarını diliyorum.

ST. PETERSBURG

Rusya’nın kültürel başkenti olan ve yakın zamanda inşa edilmiş olmasına rağmen derin bir sanat ve tarih barındıran bu muhteşem şehir, Neva Nehri’nin kıyılarında ışıldıyor. Bir kale olarak kurulan ve sonrasında tarihi Avrupa şehirlerine taş çıkartacak güzelliğe bürünmüş olan St. Petersburg, klasik Rus edebiyatının en büyük isimleri tarafından ölümsüzleştirildi.

Her sokağı bir sanat eseri olan bu güzel şehirde geçireceğiniz zaman unutulmaz ve masalsı olacak. Geceleri bambaşka bir güzelliğe sahip olan bu şehir, uygun fiyatları ve vizesiz tur fırsatları ile gece hayatı meraklılarının başlıca duraklarından birisi oldu. Beyaz Geceler gezisi yapıp Neva Nehri’nin kenarında dolaşıp bu muhteşem ama büyük acılar çekmiş kentin güzelliğini aklınıza kazımayı unutmayın.

Saint Petersburg’da Gezilecek Yerler

Ekim Devrimi ve Leningrad Kuşatması sırasında oldukça zarar görmüş olsa da St. Petersburg muhteşem zenginliklerini korumaya devam ediyor. Şehrin en güzel yapıları, kitaplara konu olan ünlü Nevski Bulvarı’nın etrafında sizleri bekliyor. Dünyanın en büyük müzelerinden biri olan Hermitage Müzesi ve ona bağlı olan Kışlık Saray’ın oluşturduğu büyük kompleks, St. Petersburg gezinizin doruk noktasını oluşturacak.

Hermitage’ın yanı sıra Rus Devlet Müzesi ve Güzel Sanatlar Akademisi Müzesi de şehrin sanat alanındaki önemli yapılarıdan. Moskova’daki St. Basil Katedrali’ni andıran ve muhteşem mozaiklerle kaplı Kanlı Kilise, St. Isaac Katedrali ve Kazan Katedrali, Sen Petersburg’un en görkemli dini yapılarından. Anichkov Sarayı, Mariinskiy Sarayı, Amirallik Binası, şehrin kurucusu olan Büyük Petro’nun ve Çariçe Katerina’nın heykelleri de mutlaka görmeniz gereken etkileyici yapılar arasında.

RİGA

Bir kültür festivali gibi canlılıkla dolu olan Riga, Baltık turları ile göreceğiniz en büyük şehirlerden biri. Letonya’nın başkenti olan bu güzel şehir, özellikle tarihi şehir merkezi ile muhteşem güzellikler barındırıyor. Hıristiyanlığın yanı sıra Pagan geleneklerinin de kısmen devam ettirildiği Letonya’nın renkli sosyal yaşamının aynası olan Riga, Daugava Nehri’nin şehrin adını taşıyan körfeze döküldüğü bereketli topraklarda yer alıyor. Dünya çapında en fazla Art Nouveau tarzını barındıran binalarıyla oldukça ilgi çekici bir mimariye sahip olan şehir aynı zamanda kültür, sanat ve eğitim alanında da oldukça canlı ve pek çok uluslararası etkinliğe ev sahipliği yapıyor. Canlı bir öğrenci nüfusu da bulunan Riga’da gece hayatı da oldukça renkli.

Riga’da Gezilecek Yerler

Riga turlarının en ilgi çekici yapılarının çoğu tarihi şehir merkezinde yer alıyor. Bir ticaret birliği olan Karakafalar’ın Binası, güzel mimarisiyle Belediye Binası, Letonya İşgali Müzesi, St. Peter Kilisesi, ilginç Güneş Müzesi ve St. John Kilisesi ile Roland heykeli, popüler bir buluşma noktası olan şehir meydanında yer alan birbirinden güzel yapılar olarak Riga turunuzu renklendirecek. Riga Kalesi ve bünyesindeki Ulusal Tarih Müzesi ve Yabancı Sanatlar Müzesi de ziyareti hak eden sanat merkezleri. Riga’nın sembollerinden biri olan tarihi Katedral, Letonya Parlamentosu, Riga Tarihi Müzesi ve Özgürlük Anıtı da bu güzel şehre renk katan yapılardan bazılarını oluşturuyor.

MİNSK

Svislach ve Nyamiha nehirleri arasında yer alan ve Belarus’un başkenti olarak ülkenin kültürel zenginliğini de barındıran Minsk, birbirinden güzel yapıları, sanat ve kültür merkezleri, müzeleri ve anıtları ile kuzeyin en güzel şehirlerinden bir tanesi. Bünyesinde yer alan pek çok yüksek öğrenim kurumu sayesinde geniş bir genç nüfusa ev sahipliği yapan şehrin buna paralel olarak canlı ve renkli bir sosyal hayatı bulunuyor. Gece hayatı da benzer şekilde eğlenceli olan Minsk turu bugüne kadar komşusu olan Baltık kentlerinin gölgesinde kalmış olsa da giderek daha popüler bir turizm merkezi haline geliyor.

Minsk’te Gezilecek Yerler

Minsk’in en güzel yapılarından çoğunu kiliseler oluşturuyor. Kutsal Ruh Katedrali, St. Mary Katedrali, St. Joseph Kilisesi ve Kızıl Kilise, şehirde görmeniz gereken yapılar arasında bulunuyor. Ulusal Opera ve Bale ile Devlet Müzikal Tiyatrosu Minsk’in sanat hayatının kalbini oluşturan yapılar. Bunlar dışında şehirde çeşitli ilgi çekici müzeler de bulunuyor; Ulusal Sanat Müzesi, Tarih ve Kültür Müzesi ile Doğa ve Çevre Müzesi, kentin en önemli müzeleri arasında yer alıyor.

VİLNİUS

Baltık başkentleri arasında Riga’dan sonra ikinci büyük şehir olan Vilnius, Doğu Avrupa’nın en çok turist çeken bölgelerinden biri. Kültürel etkinlikleri ve çarpıcı mimarisiyle etkileyici bir şehir olan Vilnius, Litvanya’nın başkenti olarak kültür, sanat, ticaret ve finans merkezi durumunu başarıyla sürdürüyor. Önemli ticaret yollarının ortasında bulunan Vilnius, kuruluşundan bu yana merkeziyetini ve önemin korumayı başarmış kentlerden bir tanesi.

Vilnius’ta Gezilecek Yerler

Şehrin çarpıcı tarihi kısmı Avrupa’nın en büyük tarihi şehir merkezlerinden biri ve özenle korunarak günümüzün en güzel yerlerinden biri olarak turistlerin ilk durağı oluyor. Belediye Binası’nın etrafında gelişen bu tarihi bölge, birbirinden hoş sokakları ve binaları ile Vilnius turunda gezmekten büyük keyif alacağınız bir yer. Başkanlık Sarayı, St. Anne Kilisesi, adını Litvanya’da basılan ilk kitabın yazarından alan Martynas Mažvydas Ulusal Kütüphanesi de Vilnius’ta görebileceğinzi yerlerden bazıları. Şehrin en turistik yerlerinden bir tanesi de Vilnius Kalesi kompleksi. Gediminas Kulesi, Litvanya Kraliyet Sarayı, Katedral Meydanı’nı içeren bu bölgeyi görmeden geçmeyin. Ülkenin en büyük koleksiyonunu barındıran Litvanya Sanat Müzesi sanat aşıklarını kendine çekiyor. Tarihi merkezin komşusu olan Užupis bölgesinde ise popüler sanat galerilerini, çeşitli kafeleri ve restoranları keşfedebilirsiniz.

TALLİNN

Estonya’nın başkenti Tallinn, modern bir şehrin nimetlerinden yararlanmak, canlı gece hayatı ve etkinliklerini yaşamak ve aynı zamanda kültür ve tarihle dolu sokaklarda dolaşmak isteyenler için ideal bir tatil rotası. Ortaçağ siluetini halen muhafaza eden bu güzel şehrin tarihi merkezi son derece iyi korunmuş durumda ve sizi çok eski günlere doğru bir yolculuğa çıkarmayı vaat ediyor. Tarih boyunca Baltık ülkeleri arasında önemli bir ticaret merkezi olan şehir, yüzyıllar boyunca biriktirdiği zenginliklerini bugün dünyanın dört bir tarafından gelen ziyaretçileri ile paylaşıyor.

Tallinn’de Gezilecek Yerler

Yalnızca tarihi merkezde geçireceğiniz bir gün bile hayranlıkla bakacağınız yapıları ve keyifle dolaşacağınız sokakları keşfetmek için mükemmel bir seçenek olacaktır. Bu tarihi bölgenin göbeğinde yer alan Raekoja Plats meydanı ise restoranları, kafeleri ve birbirinden güzel dükkanları ile hayran kalacağınız bir bölge. All-Linn isimli canlı bölge ise özellikle alışveriş meraklılarını cezbedecek canlılığa sahip. Rus mimarisine sahip Alexander Nevsky Katedrali, şehrin en eski kilisesi olan St.  Mary Katedrali, Tallinn Şehir Müzesi’ne evsahipliği yapan Belediye Binası Raekoda, İşgal Müzesi ve kenti saran şehir surları Tallinn’de görmeden geçmemeniz gereken güzelliklerden. 

Üye Yorumları

Dilek Öden

Dilek Öden

13 Haziran - 19 Haziran arası Rusya turundan 6 bayan arkadaş olarak yeni döndük. Rehberimiz Mustafa Öztürk beyefendi bilgisi, kültürü, efendi kişiliği ile görebileceğimiz en iyi rehberdir. Kendisine hayran kaldığımızı belirtmek isterim. Türk turizmi için büyük bir kazançtır. Kıymetini bilmenizi naçizane tavsiye ederim. Gruppal'a ve Mustafa Bey'e şahsım ve arkadaşlarım adına teşekkürlerimi sunmayı bir borç bilirim. Teşekkürler Gruppal. Darısı yeni seyahatlere...

Rana Ecevitoğlu

Rana Ecevitoğlu

İlk kez Gruppal ile yolculuk yaptık, her şey çok güzeldi. Tur programından hiç sapmadan güzellikleri anılarımıza kattık. Öncelikle Özer Bey'e yardım ve samimiyetinden ötürü çok teşekkür ediyoruz. Gece gündüz telefonun başında bizi sabırla dinledi :) Sonra Rusya'daki güzel yürekli rehberimiz Mahmut Sert'e çok teşekkür ediyoruz ve Gruppal'a, çalışanlarına başarılar diliyoruz. Ben ve diğer 6 arkadaşım adına yeni geziler de buluşmak üzere diyoruz. Sevgiler...

Belkıs Büyüktoğrul

Belkıs Büyüktoğrul

Sevgili Gruppal, Tüm çalışanlarınız tarafından özümsenmiş, en küçük talebimin bile emir tela ki edildiği rüya gibi bir tatil anlayışı için sizlere teşekkür ederim. Operatör tarafında organizasyonları hazırlayan Volkan Bey ve rehberlik hizmetlerini zenginleştiren Ms. Evgeniy Zmerzliy ile özellikle minettarlığımı paylaşmanız ricasıyla. Tekrar görüşmek üzere.

Sevim Renda Topaloğlu

Sevim Renda Topaloğlu

Yaptığınız Helsinki, Estonya, Litvanya, Letonya, Polonya turunda bize rehberlik eden bilgi dolu Derya beye Trabzon grubu adına çoook teşekkür ediyorum. Sayesinde çok keyifli bir gezi geçirdik. Selam ve sevgilerimizle....

Düşlediğiniz Tatili Kaçırmayın

Bize Ulaşın

0850 532 20 10
Her Gün 09:00-23:00
Faks0850 532 20 40
E-posta destek@gruppal.com
155 Bin Kişi Gruppal'ı Beğendi.
Facebook Twitter Google+ Instagram Pinterest Youtube