Yeni Havalimanı Nisan'da Açılacak

İstanbul Yeni Havalimanı'nın taşınması 2019 yılının Nisan ayına ertelendi.

Yayın Tarihi: 19 Aralık 2018Görüntülenme: 26
yeni-havalimani-giris.jpg

29 Ekim'de açılışı gerçekleştirilen İstanbul Yeni Havalimanı'na taşınma ile ilgili Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan'ın da katıldığı toplantı İstanbul Yeni Havalimanı'nda gerçekleştirildi. Toplantıya DHMİ Genel Müdürü Funda Ocak, SHGM Genel Müdürü Vekili Bahri Kesici, THY Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı, İGA yetkilileri ve sektör temsilcileri katıldı.

Yeni Havalimanı Hakkında

havalimani.jpg

İstanbul Yeni Havalimanı'nda ilk aşamada dış hatlarda Azerbaycan ve Kıbrıs iç hatlarda ise Ankara ve İzmir’e uçuşlar yapılacak. Yeni havalimanında ilerleyen dönemlerde uçuş sayıları ve hatlar artacak. THY'nin İstanbul Yeni Havalimanı'ndan Boeing 737/800 tipi uçaklarla gerçekleştirmeyi planladığı seferler haftalık 7 frekans olarak yapılacak.

Yeniden Ertelendi

Daha önce Mart ayına ertelenen yeni havalimanının açılış tarihi ikinci kez ertelenerek Nisan ayına alındı.

Taşınma 5 Nisan Cuma gecesi saat 03:00’de başlayacak ve 45 saat sürecek. Taşınma, 6 Nisan Cumartesi gecesi saat 23:59’da tamamlanacak. Taşınmanın planlanan şekilde gerçekleşebilmesi için, 6 Nisan saat 02:00 ile 14:00 arasında Atatürk Havalimanı ve İstanbul Havalimanı tüm tarifeli yolcu uçuşlarına kapatılacak.

Instagram'da Keşfet
Instagram'da Keşfet