% 20 İndirim
GP: 92316

Bursa İznik Cumalıkızık Turları

Bursa İznik Cumalıkızık gezisi sizi tarihin ve doğanın el birliği ile muhteşem bir güzellik kazandırdığı yörelere götürüyor. Bu tur ile keyifli bir haftasonu tatili geçireceksiniz.

 • Kozahan - Bursa

  Kozahan - Bursa

 • Ulu Cami - Bursa

  Ulu Cami - Bursa

 • Taksitle Ödeme İmkanı

  Taksitle Ödeme İmkanı

 • İpek Yapımı - Bursa

  İpek Yapımı - Bursa

 • Ulu Cami İçi - Bursa

  Ulu Cami İçi - Bursa

 • Gruppal Güvencesi

  Gruppal Güvencesi

 • Ulu Cami Şadırvanı - Bursa

  Ulu Cami Şadırvanı - Bursa

 • Ayasofya Camii Müzesi - İznik

  Ayasofya Camii Müzesi - İznik

 • Çini Mağazası - İznik

  Çini Mağazası - İznik

 • İznik Gölü - İznik

  İznik Gölü - İznik

 • Yeşil Camii - İznik

  Yeşil Camii - İznik

 • Pazar Tezgahları - Cumalıkızık

  Pazar Tezgahları - Cumalıkızık

 • El İşi Tezgahları - Cumalıkızık

  El İşi Tezgahları - Cumalıkızık

 • Etnografya Müzesi - Cumalıkızık

  Etnografya Müzesi - Cumalıkızık

 • Köy Kahvesi - Cumalıkızık

  Köy Kahvesi - Cumalıkızık

 • Köy Sokakları - Cumalıkızık

  Köy Sokakları - Cumalıkızık

Opsiyonlar Hazırlanıyor...

Tur Zamanı
Bu turda şu anda müsaitlik bulunmamaktadır. Tur satışa açıldığında haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakabilirsiniz.

Gitmek İstediğiniz Tarih

Gönder
Turun Adı Bursa İznik Cumalıkızık Turları
İptal/İade Koşulları Rezervasyon yapıldıktan sonra paket tur sözleşmesindeki iptal ve iade koşulları geçerlidir.
Ödeme Seçenekleri Kredi kartına 6 taksit / Havale / Eft
Bilgi & İletişim 0850 532 20 10

Üye Yorumları

Çiğdem Akcanlar

Çiğdem Akcanlar

Gruppal'dan aldığım birçok etkinlik var, çok memnunum. Hizmetlerinize, hiç bozmadan başarılı olarak devam etmeniz dileğiyle... Teşekkürler!

Kerem Bilgili

Kerem Bilgili

Emeği geçen herkese teşekkürler.

BURSA

Yurtiçi turları ile gezilen ve İstanbul'a en yakın şehirlerden biri olan Bursa, aynı zamanda ülkemizin en büyük dördüncü kentidir. Doğal güzellikleri ve tarihteki önemiyle bugün birçok kişi tarafından ziyaret edilen bu şehir ulaşım kolaylığı nedeniyle de tercih edilmektedir. Osmanlı'nın ilk başkenti olması ve devletin köklü tarihini bugün bile en iyi şekilde özetliyor olması Bursa turlarını cazip kılan en önemli nedenlerdendir.

Bursa'da Gezilecek Yerler

Bursa gezi rehberi içinde hanlar, hamamlar, yüzyıllık camiiler, tarihi köyler ve sokaklar olmak üzere birçok yer bulunuyor. Yaklaşık 3 milyonu bulan nüfusu ile Bursa'da gezilecek yerler; şehrin tarihi sembollerinden biri olan ünlü Ulu Camii, Yeşil Medrese olarak da bilinen Türk İslam Eserleri Müzesi, Atatürk'ün Bursa'yı ziyaret ettiği zamanlarda konakladığı Atatürk Evi, Bursa Hanları'dır. Bursa gezisi yapmışken bir gününüzü de Uludağ'a ayırabilirsiniz.

İZNİK

Dünyaca ünlü bir ilçe olan İznik, çinisi ile çok meşhurdur. İznik çinisi hem Türkiye hem de dünya çapında meşhur olmuştur. 15.yüzyılda ortaya çıkan İznik çinisinin ilk örnekleri yine Bursa'daki Yeşil Camii ve Türbesi ile Muradiye Camii'nde görülmüştür. Osmanlı ile birlikte İznik çinisi de en parlak günlerini yaşamıştır. İznik turları ile çini yapılan yerleri gezebilir ve yüzyıllardır şehri ünlü yapan bu çinileri yakından görme fırsatı elde edebilirsiniz.

İznik'te Gezilecek Yerler

Günübirlik turlar ile çıkacağınız İznik gezisi sırasında göreceğiniz gibi ilçe adeta bir açıkhava müzesi gibidir. Bölgeyi çevreleyen 114 tane burçlu surları görebilir, uzunlukları neredeyse beş metreyi bulan bu tarihi surları fotoğraflayabilirsiniz. İznik'te gezilecek yerlerden en önemlisi de İznik Gölü'dür. Gölde tutulan balıkların tadına bakabilir, su sporları yapabilirsiniz. Ayrıca Sansarak Vadisi'nde yürüyüşe çıkabilirsiniz.

CUMALIKIZIK

Neredeyse 700 yıllık bir geçmişe sahip olan Cumalıkızık köyü, Bursa'nın en ünlü yerlerinden biridir. 2014 yılında UNESCO Dünya Miras Listesi'ne giren Cumalıkızık, Osmanlı döneminden kalan evleri ve yerel halkın kültürüyle size unutulmaz bir Cumalıkızık turu yaşatacak. Daracık sokakları, sevimli ve rengarenk evleri ile Cumalıkızık turları sizi bekliyor.

Cumalıkızık'ta Gezilecek Yerler

Osmanlı evleri Cumalıkızık'ta gezilecek yerler arasında mutlaka görmeniz gereken yapılardır. Pazar günleri kurulan köyün pazarını görmeli ve yerel ürünlerden almalısınız. Etnografya Müzesi, köydeki camii ve hamamlar da gezilecek yerler arasındadır.

Üye Yorumları

Füsun Genç Yünüak

Füsun Genç Yünüak

Öncelikle Rehberimiz Arif Bey sakin uyumlu yapısıyla tüm grup üyelerini mükemmel kültürel bilgisiyle aydınlatarak bize harika bir Roma gezisi yaptırdı. Gruppal ile ilk kez bir yurt dışı turuna katıldık. Arkadaş tavsiyesiydi ve açıkçası biraz çekinerek gittik. Ancak rehberimize çok teşekkür ederim. Her konuda yardımcı oldu. Tekrar Gruppal ile gideceğim.

Belgin Fırat

Belgin Fırat

Gruppal ile ilk defa seyahat ettim. Her şey planlandığı gibiydi. Herhangi bir sorun yaşanmadı. Rehberimiz Sabri ünlü son derece profesyoneldi, çok memnun kaldık. Yapmayı düşündüğümüz Kuzey İtalya turunda da inşallah birlikte seyahat etme imkanımız olur.

Cengiz Seyhan

Cengiz Seyhan

Eşimle 11 Nisan'da Roma turuna katıldık ve çok memnun kaldık. Rehberimiz Abdulhamit Bayar'dan da çok memnun kaldık. İlgilerinden dolayı Gruppal'a çok teşekkür ederiz.

Murat Karabal

Murat Karabal

İyi ki de sağlık probleminden dolayı iptal etmemişiz. Nefis bir yurtdışı (Roma) deneyimi oldu bizim için. Rehberimiz Mahmut Bey harikaydı; çok ilgili, nazik ve yardımcıydı.Başta Mehmet Can Bey ve Taha Bey olmak üzere operasyonda göreli herkese çok teşekkür ederim. Sizinle çalışmak çok keyifli. Bir sonraki gezide buluşmak dileğiyle…

Düşlediğiniz Tatili Kaçırmayın

Bize Ulaşın

0850 532 20 10
Her Gün 09:00-23:00
Faks0850 532 20 40
E-posta destek@gruppal.com
155 Bin Kişi Gruppal'ı Beğendi.
Facebook Twitter Google+ Instagram Pinterest Youtube