% 20 İndirim

Doğu ve Güneydoğu Anadolu Turları

Antakya Gaziantep Şanlıurfa Mardin Van Kars Erzurum Malatya Kayseri

Doğu ve Güneydoğu Anadolu turları ile Binlerce yıllık tarihe ve kültüre sahip şehirlerde muhteşem manzaralarla dolu bir yolculuk en uygun fiyat ve ödeme seçenekleri ile sayfalarımızda sizi bekliyor.

 • Hatay Mozaik Müzesi - Antakya

  Hatay Mozaik Müzesi - Antakya

 • Künefe - Antakya

  Künefe - Antakya

 • Taksitle Ödeme İmkanı

  Taksitle Ödeme İmkanı

 • Gaziantep Kalesi - Gaziantep

  Gaziantep Kalesi - Gaziantep

 • Kale Manzarası - Gaziantep

  Kale Manzarası - Gaziantep

 • Gruppal Güvencesi

  Gruppal Güvencesi

 • Balıklı Göl ve Abdurrahman Camii - Şanlıurfa

  Balıklı Göl ve Abdurrahman Camii - Şanlıurfa

 • Halilürrahman Camii - Şanlıurfa

  Halilürrahman Camii - Şanlıurfa

 • Deyrulzafaran Manastırı - Mardin

  Deyrulzafaran Manastırı - Mardin

 • Mor Gabriel Manastırı - Mardin

  Mor Gabriel Manastırı - Mardin

 • Akdamar Kilisesi - Van

  Akdamar Kilisesi - Van

 • Harabeler - Kars

  Harabeler - Kars

 • Kars Kalesi - Kars

  Kars Kalesi - Kars

 • Çifte Minareli Medrese - Erzurum

  Çifte Minareli Medrese - Erzurum

Opsiyonlar Hazırlanıyor...

Tur Zamanı
Bu turda şu anda müsaitlik bulunmamaktadır. Tur satışa açıldığında haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakabilirsiniz.

Gitmek İstediğiniz Tarih

Gönder
Turun Adı Doğu ve Güneydoğu Anadolu Turları
İptal/İade Koşulları Rezervasyon yapıldıktan sonra paket tur sözleşmesinde belirtilen mücbir sebepler haricinde iptal ve iade yapılamamaktadır.
Ödeme Seçenekleri Kredi kartına 9 taksit / Havale / Eft
Bilgi & İletişim 0850 532 20 10

Üye Yorumları

Sibel Baş

Sibel Baş

Katıldığımız turda, yazılan detayların hepsine uyulduğu gibi tüm ekip çok başarılıydı…
Tuğba Orhan

Tuğba Orhan

Aldığım hizmet için tüm çalışma arkadaşlarınıza ve özellikle satış biriminde Aylin hanıma çok teşekkür ederim.

ANTAKYA

Hoşgörü başkenti olarak anılan ve pek çok ırktan ve dinden insanların bir arada huzur içerisinde yaşadığı Antakya, aynı zamanda muhteşem yemekleriyle de tüm Türkiye’de tanınıyor. Türk ve Arap mutfağının en güzel örneklerini bulabileceğiniz bu şehirde başta dünyanın en büyük ikinci mozaik koleksiyonunu barındıran Antakya Arkeoloji Müzesi ve Hıristiyan geleneğindeki en önemli yerlerden biri olan St. Pierre Kilisesi olmak üzere sayısız tarihi ve kültürel güzellik bulunuyor.

Birbirinden güzel meyve ağaçlarının muhteşem kokusuyla dolu bu kentin ortasından akan Asi Nehri’nin denize döküldüğü yerde bulunan Samandağ ilçesinde dünyanın en uzun kumsallarından biri bulunsa da henüz yatırım yapılmadığından dolayı el değmemiş güzelliğini korumaya devam ediyor. Anadolu turu fırsatlarının en sevilenlerinden olan Antakya, muhteşem bir mutfak gezisi ve uygun fiyatları olan bir kültür tatili vaat ediyor.

Antakya'dan Ne Alınır?

Kültür çeşitliliği ve tarihi güzelliklerle dolu Antakya gezisinden hatıra kalması için birçok şey satın alabilirsiniz. Oldukça lezzetli olan kahvaltılık zahter, kuru kekik, küflü çökelek ve tuzlu yoğurt şehirdeki en meşhur yiyecekler arasındadır. Antakya Aktarlar Çarşısı, Zahireciler Meydanı ve Uzunçarşı'dan kolaylıkla alışveriş yapabilirsiniz.

Biber salçasının en kalitelisini yine buradan alabilirsiniz. Meyan kökü, testi peyniri, sünme peynir, nar ekşisi ve dut şurubu da eviniz için alabileceğiniz yiyeceklerden. Antakya'da ipek ürüneri ve defne sabunları da oldukça meşhurdur.

GAZİANTEP

Güneydoğu Anadolu’nun en büyük şehirlerinden biri olan Gaziantep, dünyanın en eski kentlerinden biri olarak sayısız tarihi güzelliğe ev sahipliği yapıyor. Başta Zeugma Antik Kenti’nden çıkan eserler olmak üzere pek çok tarihi kalıntıyı barındıran Gaziantep Arkeoloji Müzesi, sizi tarih içinde bir yolculuğa çağırıyor.

Yemek alanında da bir marka olan Gaziantep’te nefis yemekler, baklavalar ve kebaplar sizi bekliyor.  El sanatları bakımından da çok ünlü olan kentte Bakırcılar Çarşısı’nı gezerek zanaatkarların yarattığı birbirinden güzel eşyaları görmeyi, Gaziantep Kalesi’ni gezmeyi, sayısız handa yerli halkla kahve içmeyi ve Türkiye’nin en büyük parkı olan 100. Yıl Parkı’nda güzel bir mola vermeyi unutmayın.

Gaziantep'ten Ne Alınır?

Sedef kakmalı eşyalar, bakır işlemeler, altın ve gümüş takıların hastasıysanız Gaziantep turunda alışveriş yapmak en eğlenceli iş olacaktır. Geleneksel ayakkabılar, el işi ürünler de şehirden alınabilecek özgün ürünler arasındadır. Elbette ki, taze ve eşsiz bir tadı olan Gaziantep baklavalarından almadan dönmezseniz olmaz. Yiyecek olarak Antepfıstığı, pestil, tatlı sucuk ve baharatlar Gaziantep alışverişiniz için vazgeçilmezleriniz arasında olmalı.

ŞANLIURFA

Peygamberler Şehri olarak anılan Şanlıurfa, aynı zamanda dünyanın en eski tapınağı olan ve arkeolojik bir hazine olan Göbeklitepe’yi de barındırıyor. Eyüp ve İbrahim peygamberlerin doğum yeri olarak kabul edilen ve sayısız efsaneye konu olan bu kentte görülecek sayısız güzellik bulunuyor.

Kent merkezindeki geleneksel binalar ve çarşılar arasında dolaşabilir, kutsal olarak bilinen Balıklıgöl’de şifa arayabilirsiniz. Harran ve Halfeti bölgelerini, güzel kapısıyla Rızvaniye Camii’ni ve Selahaddin Eyyubi Camii’ni, İbrahim Peygamber’in doğduğu mağarayı, Eyüp ve Şuayb Peygamber makamlarını gezerken Urfa’nın muhteşem tarihine şahit olun. Elbette geleneksel sıra gecelerine katılmayı ve nefir kebaplardan yemeyi de ihmal etmeyin.

Şanlıurfa'dan Ne Alınır?

Şanlıurfa gezisi sırasında alışveriş yapmak isterseniz, şehirdeki pazarlar ve tarihi çarşılar iyi bir seçenek olacaktır. Burada el dokumacılığı yaygın olduğu için dokuma ürünlerinden, ağaçla oyulan ürünlerden, taş süslemeciliği sanatı ile yapılan hediyeliklerden alabilirsiniz. Ayrıca bakır ve altın, gümüş ürünlerinden de satın alabilirsiniz.

MARDİN

Mimari ve tarihi zenginlikleriyle sayısız turisti ağırlayan Mardin, özellikle Süryani nüfusuyla ve gelenekleriyle ilgi çekiyor. Ulu Camii’den çağlar boyunca medeniyetlerin merkezi olan Mezopotamya Ovası’nı izleyebileceğiniz, yüzlerce yıllık geçmişe sahip Deyrulzafarân Manastırı’nı ve Kırklar Kilisesi’ni gezebileceğiniz GAP turlarının en önemli durağı olan bu kentin tarihi zenginliklerine şahit olmak için Mardin Arkeoloji Müzesi’ni ve Mardin Kalesi’ni gezebilirsiniz.

Telkâriden ahşap oymacılığına kadar el sanatlarının en güzel örneklerini bulabileceğiniz bu şehirde Kayseriyye Çarşısı’nda keyifli bir alışveriş yapabilirsiniz. Bir kültür mozaiği olan Mardin mutfağı da aynı şekilde büyük bir zenginliğe sahip; birbirinden leziz yemeklerin yanı sıra dilerseniz Süryani şaraplarını da tadabilirsiniz.

Mardin'den Ne Alınır?

Mardin turu sırasında alışveriş yapmak isterseniz, şehirdeki yöresel kahve mırradan satın alabilirsiniz. Midyat bölgesinden telkari gümüş işlemelerinden alabilirsiniz. Mardin'e özgü mavi badem şekerleri, leblebi, pekmezli ve cevizli sucuk da alabilecekleriniz arasında. Mardin'deki çarşı ve dükkanlardan süs eşyaları, bölgeye özgü hediyelikler ve ahşap eşyalardan da satın alabilirsiniz.

VAN

Doğu Anadolu’nun en büyük illerinden biri olan Van, Türkiye’nin en büyük gölü olan Van Gölü’ne ev sahipliği yapıyor. Gölde bulunan Akdamar Adası’nı ve Akdamar Kilisesi’ni gezerek hem manzaranın hem de tarihin keyfini çıkarın. Asur kraliçesi Semiramis’in kurduğu kent daha sonra Urartu Devleti’nin başkenti Tuşba oldu ve çağlar boyunca sayısız uygarlığın yaşadığı bir yer olarak bugünlere geldi. Tuşba Kalesi, Tatvan, Hoşap Kalesi ve Hüsrevpaşa Külliyesi’ni gezdikten sonra nefis Van kahvaltısının tadını çıkarmayı unutmayın.

Van'dan Ne Alınır?

Van'da alışveriş yapmaya karar verirseniz dünyaca ünlü Van kilimlerini listenizin başına koymanız gerekiyor. El sanatları, süs eşyaları, turistik ve hatıra eşyaları da alabileceğiniz şehirden otlu peynir de eve dönüşünüzde satın alabileceğiniz yiyecekler arasında yer alıyor.

KARS

Türkiye ve Kafkasya arasındaki en önemli geçiş yerlerinden biri olan Kars, vadileri ve yaylalarıyla muhteşem bir güzellik sunuyor. Doğa turizminin giderek geliştiği kent, zengin kültürüyle de önemli bir merkez olma özelliğini yüzyıllardır korumaya devam ediyor. Canlı bir kültür sanat hayatına sahip bu kentte pek çok festival de gerçekleştiriliyor.

Tarihi Rus evleriyle mimari olarak da ilgi çeken kentte Kars Kalesi ve Ani Harabeleri mutlaka ziyaret edilmesi gereken yerler arasında bulunuyor. Kars Müzesi, Kümbet Camii gibi güzel yerlerin yanı sıra Sarıkamış’ı ve birbirinden güzel vadileri gezebilir, Kafkas esintileri taşıyan nefis yemeklerin tadını çıkarabilir ve uygun mevsimde kayak keyfi yapabilirsiniz.

Kars'tan Ne Alınır?

Balı ile oldukça ünlü olan şehirler arasında yer alan Kars'tan ayrıca Kars kaşarı ve gravyeri de satın alabilirsiniz. Yöresel motifler kullanılarak yapılan Kars kilimleri, yöreye ait gümüş kemerler ve birbirinden güzel gümüş takılar şehre özgü hediyelik eşyalar arasındadır. Kuş tüyü yastıklar, süs eşyaları, el işi ürünler ve tesktil ürünleri de buradan alabileceğiniz eşyalardandır.

ERZURUM

Tarihi, kültürü ve yemekleri ile Türkiye’nin en renkli şehirlerinden bir tanesi olan Erzurum, Dadaşlar ve Nene Hatun’un kenti olarak biliniyor. Başta Cağ kebabı olmak üzere sayısız lezzete ev sahipliği yapan bu kent hem leziz yemekleri hem de peynirleri ile oldukça meşhur. Şehir merkezindeki bir tepenin üzerinde yer alan Erzurum Kalesi ve Saat Kulesi’ne çıkıp şehrin manzarasını seyredebilir, ünlü Çifte Minareli Medrese’yi, Ulu Camii’yi, Üç Kümbetler’i ve Yakutiye Medresesi’ndeki Türk İslam Eserleri ve Etnografya Müzesi’ni gezebilirsiniz.

Palandöken Dağı ile oldukça popüler bir kış turizmi merkezi olan Erzurum’da sayısız spor ve kültür etkinliği şehre canlılık katıyor. Oltu taşıyla da ünlü olan kentte ünlü Rüstem Paşa Bedesteni’nde bu taşla yapılmış birbirinden güzel tespihleri görebilirsiniz.

Erzurum'dan Ne Alınır?

Erzurum gezisi sırasında da görebileceğiniz gibi şehirle özdeşleşen birçok şey bulunuyor. Bunlar arasında hediyelik olarak satın alabilecekleriniz; oltu taşından yapılan tesbihler, bilezikler, gerdanlıklar, petek bal ve dut pekmezidir. Ayrıca küpe gibi süs ve takı eşyalarından da satın alabilirsiniz.

MALATYA

Dünya çapında en büyük kayısı üreticilerinden biri olan Malatya, Hitit döneminden bu yana önemli bir yerleşim ve kültür merkezi olarak önemini korumaya devam ediyor. Yeni Camii, Saat Kulesi gibi güzelliklerinin yanı sıra Arslantepe Höyüğü ile de tarihe ışık tutan bu kent, Battalgazi ilçesindeki Selçuklu ve Osmanlı eserleriyle ilgi çekiyor.

Üniversitesi sayesinde önemli bir öğrenci nüfusunu barındıran Malatya’da şehir merkezindeki Kanal Boyu, önemli bir buluşma ve sosyalleşme merkezi olarak işlev görüyor. Malatya’nın tarihinden eserleri barındıran Malatya Arkeoloji Müzesi’ni gezmeyi ve birbirinden güzel yemeklerin sunulduğu lokantalarda karnınızı doyurmayı unutmayın.

Malatya'dan Ne Alınır?

Kayısısı ile ünlü Malatya'dan birbirinden lezzetli ve kaliteli kayısılardan alabilirsiniz. İster yaş ister kuru, birçok seçenek mevcut. Kayısıdan yapılam reçeller ve marmelatlar da alabileceğiniz yiyeceklerden. Malatya gezisi sırasında ayrıca sofra bezi, yazma, kilim, halı ve ahşaptan yapılmış mutfak eşyaları ve hediyelik eşyalardan da satın alabilirsiniz.

KAYSERİ

İç Anadolu’un en büyük sanayi ve ticaret merkezlerinden biri olan Kayseri, hem madencilik, hem tarım hem de hayvancılık yapılan oldukça önemli bir kent olarak arlığını sürdürüyor. Türkiye’nin en önemli kayak merkezlerinden biri olan Erciyes Dağı’nın da bulunduğu Kayseri, kış sporları dışında termal zenginlikleriyle de dikkat çekiyor. Kayseri Arkeoloji Müzesi, Kayseri Kalesi, Selçuklu Uygarlığı Müzesi gibi kültürel yerlerin yanı sıra tarihi Kapalı Çarşı’yı gezebilir ve Pastırmacılar Çarşısı’nda enfes pastırmaların tadını çıkarabilirsiniz.

Doğu Anadolu turları ile binlerce yıllık tarihi şehirlerde gezecek, bir kültür ve lezzet yolculuğa yapacaksınız. Güneydoğu ve Doğu Anadolu turu fırsatlarını kaçırmayın!

Kayseri'den Ne Alınır?

Kayseri şehrinden alınması gereken yiyeceklerin başında sucuk ve pastırma geliyor. Yahyalı ve Bünyan halılarıyla da meşhur olan şehirden kilim ve halı da alabileceğiniz ürünlerdendir. Kayseri mantısı da oldukça meşhurdur. Dilerseniz mantı da alabilirsiniz.

Üye Yorumları

Sümeyra Hallaç

Sümeyra Hallaç

Her şey için tüm çalışanlarınıza teşekkür ederiz.
Murat Karabal

Murat Karabal

İyi ki de sağlık probleminden dolayı iptal etmemişiz. Nefis bir yurtdışı (Roma) deneyimi oldu bizim için. Rehberimiz Mahmut Bey harikaydı; çok ilgili, nazik ve yardımcıydı.Başta Mehmet Can Bey ve Taha Bey olmak üzere operasyonda göreli herkese çok teşekkür ederim. Sizinle çalışmak çok keyifli. Bir sonraki gezide buluşmak dileğiyle…
Cengiz Seyhan

Cengiz Seyhan

Eşimle 11 Nisan'da Roma turuna katıldık ve çok memnun kaldık. Rehberimiz Abdulhamit Bayar'dan da çok memnun kaldık. İlgilerinden dolayı Gruppal'a çok teşekkür ederiz.
Belgin Fırat

Belgin Fırat

Gruppal ile ilk defa seyahat ettim. Her şey planlandığı gibiydi. Herhangi bir sorun yaşanmadı. Rehberimiz Sabri ünlü son derece profesyoneldi, çok memnun kaldık. Yapmayı düşündüğümüz Kuzey İtalya turunda da inşallah birlikte seyahat etme imkanımız olur.

Düşlediğiniz Tatili Kaçırmayın

Bize Ulaşın

0850 532 20 10
Pazartesi-Pazar: 09:00-23:00
Faks0850 532 20 40
E-postadestek
134 Bin Kişi Gruppal'ı Beğendi.
Facebook Twitter Google+ Instagram Pinterest Youtube