2023'te Kaç Gün Tatil Yapacağız?

Bir yıl daha bitiyor ve 2023 resmi tatil günleri neler herkes merak ediyor. İşte gün gün liste...

Yayın Tarihi: 14 Kasım 2022Görüntülenme: 2772
tatil-gunleri-2023.png

Hepimiz tüm yıl tatilin hayalini kuruyor, planladığımız tatil günlerinin gelmesini dört gözle bekliyoruz. 2023 tatil günlerinin neler olacağı, hangi tatilin hangi güne denk geleceği ve sıralı tam resmi tatil listesi 2023'te seyahat yapmayı planlayanlar için çok merak edilir oldu. 

Gelecek yılın tatil planlamasını şimdiden yapanlar 2023'te kaç gün tatil olacak merak ediyor. Hafta sonuna denk gelen tatil günleri, 2023 bayram tatilleri ve resmi tatil günleri neler hepimizin tatille ilgili en merak ettiği bilgilerden.

 

Gruppal bayram turlarından erken rezervasyon indirimlerine, resmi tatil gezilerinden kısa tatil kaçamaklarına resmi tatiller için plan yapacağınız seyahat alternatifleri sizi bekliyor. 

İşte resmi 2023 tatil günleri...

tatil-gunu.jpg
  • Yılbaşı: 1 Ocak 2023 Pazar

Yeni yıl tatili 2023 yılında Pazar gününe denk geliyor. Cuma gününden olmak üzere 2 gece 3 günlük bir yılbaşı tatili planı yapabilirsiniz. Şehre yakın yerlerden ya da vizesiz tatil yerlerinden birini seçebilirsiniz.

  • Ramazan Bayramı: 21 Nisan 2023 Cuma

2023 Ramazan Bayramı tatili 3,5 gün tatil yapma fırsatı sunuyor. Ramazan Bayramı 2. Gün 22 Nisan 2023 Cumartesi ve Ramazan Bayramı 3. Gün 23 Nisan 2023 Pazar gününe denk geliyor. Bayram tatili 2023 yılı için Perşembe günü arefe yarım gün tatilinden 23 Nisan Pazar gününde bitiyor ve 23 Nisan aynı zamanda Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı tatiline denk geliyor.

  • Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı: 23 Nisan Pazar

Mustafa Kemal Atatürk'ün Türkiye ve dünya çocuklarına armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı 2023 yılı için Pazar gününe denk geliyor. O gün aynı zamanda Ramazan Bayramı'nın da son günü oluyor.

tatil-yapmak.jpg
  • Emek ve Dayanışma Günü: 1 Mayıs Pazartesi

Pazartesi gününe denk gelen 1 Mayıs 2023 tatili çalışanlara haftalık 3 gün tatil fırsatı sunuyor. Kısa süreli yurtiçi turu ya da şehre yakın rotaları keşfetmek için birbirinden güzel alternatifleriniz bulunuyor.

  • Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı: 19 Mayıs Cuma

2023 resmi tatilleri arasında en güzel zaman dilimlerinden biri de Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı oluyor. Cuma gününe denk gelen 19 Mayıs 2023 tatili uzun süredir görmek istediğiniz rotaları görmek için iyi bir fırsat yaratıyor.

  • Kurban Bayramı: 28 Haziran 2023 Çarşamba

2023 Kurban Bayramı tatili ne zaman diye merak edenlere söyleyelim. Haziran ayının 28. günü Kurban Bayramı tatil gününe denk geliyor ve bayram tam 4.5 gün tatil imkanı sunuyor. Uzun bir seyahat planı yapabilir, yurt dışında bir ülkeyi keşfe çıkabilir ve uzun zamandır yapamadığınız birçok tatil alternatifini değerlendirebilirsiniz.

Bu dönemde dilerseniz Gruppal yurtdışı turları ile hayatınızın en eğlenceli seyahat deneyimini yaşayabilirsiniz.

  • Demokrasi ve Milli Birlik Günü: 15 Temmuz Cumartesi

2023 resmi tatil gün listesinde olan bir diğer gün de 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü oluyor. Cumartesi gününe denk gelecek olan bu resmi tatili öncesinde planlayarak kısa turları inceleyebilir ve yaz tatil anılarınızı artırabilirsiniz.

yurtdisi-turlari.jpg
  • Zafer Bayramı: 30 Ağustos Çarşamba

Resmi tatiller 2023 yılı için hafta içine çok denk gelmeyecek olsa bile 30 Ağustos Zafer Bayramı bu durumu bozuyor ve Perşembe, Cuma günü izin alarak Zafer Bayramı tatilini uzatmak isteyenler için mini bir tatil seçeneği oluyor.

30 Ağustos Zafer Bayramı turları ile yurtiçinde ya da yakın mesafedeki vizesiz tatil yerlerinde keyifli bir seyahat deneyimi yaşayabilirsiniz.

  • Cumhuriyet Bayramı: 29 Ekim Pazar

2023 yılının son resmi tatili 29 EKim Cumhuriyet Bayramı oluyor. Pazar gününe denk gelen Cumhuriyet Bayramı için kısa dönemli ya da günübirlik bir tur gezisine çıkabilirsiniz.