Seyahat Harcamalarında Taksit Sınırı Yükseliyor

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu tatil harcamalarındaki taksit sayısını 9'a çıkarıyor.

Yayın Tarihi: 26 Kasım 2018Görüntülenme: 2031
alisveriss.jpg

Tatil, hepimizin en sevdiği ve en çok ihtiyacı olan zaman dilimi oluyor. En güzelini, en unutulmazını, hayalimizdeki tatili yapabilmek için aylar öncesinden plan yapıyor, ödemelerimizi ona göre ayarlıyor, tatilde kredi kartına taksit imkanlarından yararlanıyor ve olabildiğince bütçemizi sarsmamaya çalışıyoruz. Tatil harcamalarımızı taksitlendirmek hem istediğimiz tatil paketini alabilmek hem de tatil ödemelerimizin diğer ödemelerle çakışmaması demek.

Geçtiğimiz Ağustos ayında 9 taksitten 6 takside indirilen seyahat harcamaları, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu'nun (BDDK), kredi kartları ile ilgili yönetmelikte yapacağı değişikliklerle yeniden 9 takside çıkarılacak. Böylece tatil harcamalarımızı dilediğimiz gibi yapabileceğiz.

Tatile 9 Taksit Fırsatı Kaçmaz

BDDK'nın yapacağı değişiklikle, kredi kartlarıyla yapılacak havayolu, seyahat acentesi ve konaklama ile ilgili yurtiçi harcamalarda 6 ay olan taksit sınırı yeniden 9 aya çıkarılacak. Böylece Gruppal yurtdışı turları, yurtiçi gezileri, Kıbrıs otel paketleri ve gemi turları ile düşlediğiniz tatili kredi kartına 9 taksit imkanından yararlanarak alabilmenin keyfini yaşayacaksınız.