2019 Bayram Tatillerinde Gidilecek 7 Yer

Bayram tatillerinde 2019'da trend olacak en güzel rotaları yazdık. E size de gitmesi kaldı.

Yayın Tarihi: 17 Ekim 2018Görüntülenme: 4982
2019-bayram-tatilleri.jpg

Bütün bir yıl, biraz olsun eğlenebilmek, en güzelinden bir tatil yapmak ve yeni yerler keşfetmek için çalışıyoruz. Hal böyle olunca elimize geçen tatil fırsatlarını en iyi şekilde değerlendirmek istiyoruz. Bayram tatilleri de bunlardan biri şüphesiz. Bu yazımızda 2019 bayram tatillerinde gidebileceğiniz yurtiçi ve yurtdışı rotaları sizler için derledik.

Girit

2019 bayram tatilinde çok uzaklara gitmek istemiyorsanız komşumuz Yunanistan’ın birbirinden güzel adaları sizi bekliyor. Girit Adası Yunanistan’ın en büyük adası olmasının yanında Akdeniz’deki en büyük 5. ada olma özelliğini de taşıyor.

girit.jpg

Ege Denizi’nin güney tarafında yer aldığından Girit, denize girmek için de oldukça ideal yerlerden. Bunun yanında Girit Akdeniz mutfağının en lezzetli örneklerini tadabileceğiniz bir yer. Birbirinden leziz mezeler ve her daim taze deniz ürünleriyle Girit’te akşam yemekleri adeta bir lezzet şölenine dönüşüyor. Akşam yemeği sonrası bir Girit turu yapmayı da ihmal etmeyin.

Londra

Uzun bayram tatillerini kültür gezisi yaparak değerlendirmek isterseniz rotanızı Avrupa kıtasına doğru çevirmeniz gerekiyor. Londra gerek İngiltere’nin başkenti olması gerekse sahip olduğu kültürel birikim bakımından görülmeye değer yerlerden. 2019’da bayram tatilinizi Londra’da geçirmeyi planlıyorsanız size ilk tavsiye edeceğimiz yer Greenwich Kasabası olacak.

londra.jpg

0 meridyeninin geçtiği nokta olarak kabul edilen Greenwich Londra yakınlarında yer alıyor. Bunun yanında Hyde Park’ta piknik, British Museum ve Tate Modern gezileri ve kapsamlı bir Londra turu yapmadan bu kendine has ve canlı başkentten ayrılmayın. Buraya kadar geldim, sevdiklerime hediye almadan dönmem diyorsanız Oxford Street’te gönlünüzce alışveriş yapabilirsiniz.

Santorini

Yunanistan’ın meşhur adalarından bir diğeri de Santorini. 70 kilometrekare büyüklüğündeki bu masalsı ada tarih boyunca deprem, volkanik patlama gibi doğal afetlerle boğuşmuş ve bu darbeler sonucunda bugünkü çehresine kavuşmuş.

santorini.jpg

Yakınlığı, denizinin güzelliği, mimarisi ve daha birçok özelliği ile Santorini Adası bayram tatili 2019 için gönül rahatlığıyla tercih edilebilir. Adaya hava ve deniz yolu ile ulaşım sağlayabiliyorsunuz. Fakat kafam rahat olsun, ayrıntılarda boğulmayayım derseniz yurtdışı turlar ile gitmenizi tavsiye ederiz.

Beyaz badanalı evlerin yol arkadaşlığıyla bir Santorini turu yapmadan dönmeyin. Adanın zirvesine çıkıp Ege Denizi’nin üzerine doğru uzanmış günbatımını gördüğünüzde geride kalan tüm dertlerinizden sıyrılacaksınız.

Prag

Bayram tatili için rota belirlerken her şeyden önce bu tatilden beklentinizin ne olduğu önemli. Mesela Prag tam bir kültür ve alışveriş şehri. Eğer kültürel gezilerden hoşlanan biriyseniz Prag turu sizin için inanılmaz keyifli bir aktivite olabilir.

prag.jpg

Şehirde etnik figürlerle modern çizgiler yan yana. Bir yerde büyük bir dünya markasının son kreasyonundan parçalar satılırken hemen yanı başında Prag’a özgü yerel giysileri satın alabilmeniz mümkün. Gezginler, fotoğrafçılar tarafından oldukça rağbet gören şehirlerden olan Prag’da köprüler, binalar, kiliseler, meydanlar hala Orta Çağ’dan kalan yüzlerini koruyor. Mimarideki estetik ise baş döndürecek cinsten.

Beyrut

Bayram tatilleri genellikle yaz aylarına rastladığından tatil için deniz, kum, güneş üçlüsünün en iyisini vadeden şehirler tercih ediliyor. Gelin bu yıl bayramda klasikleşmiş çizgiden çıkın ve kendinizi rüya gibi bir şehrin, Beyrut'un kollarına bırakın.

beyrut.jpg

Lübnan’ın başkenti olan Beyrut’un bir Ortadoğu şehri olması sizi yanıltmasın. Beyrut güzel ve bir o kadar gizemli. Şehirde bir yerden bir yere yürüyerek gidebiliyorsunuz; bu sebepten konaklama için kafa yormanıza gerek yok. Farklı deneyimler yaşayacağınız güzel bir Beyrut turu sonrası Harissa Tepesi’nde kahvenizi yudumlarken yaşadıklarınızın gerçekliğine inanamayabilirsiniz.

Alaçatı

Alaçatı bayram tatillerinin yurtiçindeki vazgeçilmez rotalarından biri. Nefis bir denizin, güzelim plajların yanı sıra Alaçatı, cumbalı evleri, taş sokakları, cumartesi kurulan pazarlarıyla her göreni kendine hayran bırakıyor.

alacati.jpg

Kendine öyle çok alıştırıyor ki dönerken kendinizi istemsiz bir şekilde “Kalbim Ege’de kaldı” diye mırıldanırken buluyorsunuz. Rüzgâr sörfü ile ilgiliyseniz bu minik belde beklentilerinizi fazlasıyla karşılayacaktır. Burada yok yok anlayacağınız…

Alaçatı turu yapıp rüzgâr gülleri önünde fotoğraf çektirmek ise olmazsa olmazlardan.

Çamlıhemşin

Çamlıhemşin’i tam manasıyla açıklayabilecek iki kelime; yeryüzündeki cennet. Burası Karadeniz dizilerinde gördüğümüz o gerçeküstü yer.

camlihemsin.jpg

Klasik turizm beldelerinden değil ama yeşiliyle, mavisiyle ruhunuzun derinliklerine işleyebilecek bir Karadeniz ilçesi. Yolunuz düşerse mutlaka bir Çamlıhemşin turu yapıp yöresel lezzetlerin tadına bakın. Ulaşım için yurtiçi turlar oldukça akıllıca bir seçim olabilir.