2020 Keşif Yılı Olacak

Yeni sınırları keşfetmek için 2020’nin en iyi gezileri...

Yayın Tarihi: 08 Mart 2020Görüntülenme: 1129
kesif.jpg

Çok az kişinin bildiği yerlerden eskimeyen favori rotalara kadar, yeni keşfedilen ülkeler, patikalar ve güzergahları ilk deneyimleyenlerden biri siz olmak isterseniz 2020'de bu yerleri mutlaka keşfedin.

1. Nikaragua yağmur ormanlarında bulutların üzerinde olun

Göller ve volkanlar ülkesinde kendinizi bir masalın içindeymiş gibi hissedeceğiniz Nikaragua Yağmur Ormanları 2020'nin keşfedilecek en güzel yerleri arasında bulunuyor.

nikaragua.jpg

Bulut ormanlarından yağmur ormanlarına ve ikisi arasındaki tüm vahşi yaşamlara kadar her şeyi gözünüzün önüne getirin. Kuş cenneti El Chocoyero Tabiatı Koruma Alanı'nın orman yollarında yürürken şelalelerin etrafındaki yüzlerce yeşil muhabbet kuşunu izlemenin tadını çıkarın.

2. Kanada'daki kuzeyin Galápagos'unu keşfedin

Kanada'nın en uzak ve vahşi takımadalarından birinin etrafında 2020 için yeni Haida Gwaii Adaları Seferi'ne çıkabilirsiniz.

kanada.jpg

Louise Adası kıyılarında balinaları izleyin, rehberli kano gezisinde kürek çekin ve iç somon balıklarınızı somon balıkçılığıyla kanalize edin. Etnik Haida halkı kadar büyüleyici bir halkla tanışmanın güzelliğini hissedin.

3. Azerbaycan ve Nahçivan'daki seyahat haritasını tamamlayın

Gruppal'ın Azerbaycan turları ile komşumuzun doğal ve tarihi güzelliklerini keşfetmelisiniz.

Gözü yormayan Bakü, Zeki'nin zümrütle sarılmış dağlarına ve Lahij antik yerleşimine geçmeden önce şirin Eski Kent ile harmanlanan modern gökdelenleri ile Azerbaycan'a mükemmel bir giriş yapın.

azerbayca.jpg

Nadir bulunan deniz kıyısı olan Nahçıvan bölgesine gidin ve kendi başkentinin çok sayıda müze ve anıt gezintisine çıkın.

Shahbuz Platosu'nun ormanlık alanları, dağları, gölleri ve Azerbaycan'ın Alinja Kalesi'ndeki Machu Picchu'ya verdiği yanıt da dahil olmak üzere bu küçük eyalette hayranlığınızı genişletin.

4. Çin Seddi yürüyüşçüsü olun

Botlarınızı giyin ve bir grup yürüyüşçünün bir parçası olarak Çin Seddi'nde yürüyüş yaparken hafızanıza kazınacak manzaraların, deneyimlerin bir parçası olun.

cinsedd.jpg

5. Myanmar bölgesinde yeni bir yerde kalın

Son birkaç yılda, Myanmar gezisi için bir dizi yeni proje, otel ve deneyim ortaya çıktı. Tüm bunlar daha küçük yerel otellerde, toplum turizminde ve vahşi yaşamın korunmasında kalıyor.

Bagan ve merkezi Inle kalabalığından uzaklaşın ve bunun yerine Salay River View Inn'de uyuyun ve İngiliz sömürge cazibesini deneyimleyin. Han, daha önce Ayeyarwaddy Royal Trading Company'ye ait olan restore edilmiş bir depodur.

myanmar.jpg

Inle Sanctuary Phayartaung'da iskelede inşa edilen tepedeki evlerde kalabilirsiniz. Eco-lodge, Inle Gölü'nün güney ucundaki Sakar Gölü'ndeki ilk oteldir ve nefes kesen manzaralar sunmaktadır.

6. Sulawesi'deki ada hazinelerini keşfedin

Sulawesi'deki maceralarınıza Makassar'ın hareketli limanından başka nereden başlayacaksınız?

Burada yapacağınız kara keşif gezisi sizi Endonezya adasının başkentinden ve kültürlerin erime noktasından, nehirlerde rafting yapmadan önce kendinizi manevi Torajan halkının günlük yaşamına dalma şansınız olacak yaylaların karst manzaralarına götürür.

Heybetli dağlar ve yağmur ormanları manzarayı örter ancak UNESCO damgalı Lore Lindu NP'nin dönüşü olmadan hiçbir yolculuk tamamlanmış sayılmaz. Maleo tavuğu ve mor sakallı arı kuşugiller gibi casus endemik kuşlar ve Sulawesi'nin en büyük dağ yağmur ormanlarından birinde insan formlarına oyulmuş tarih öncesi megalitler bu keşifte sizi bekliyor olacak.

7. Pakistan sokaklarını keşfedin

Eski çarşılardan ve kalelerden yükselen zirvelere, Pakistan keşif turunda Pakistan’ın birçok farklı yüzünü keşfedin.

Yolculuğunuza Lahor'un Eski Sur Şehri'nde başlayın. Geleneksel el sanatları pazarlarına göz atın, şehrin Moğol geçmişini öğrenin ve Wagah sınırındaki tuhaf bayrağı indirme törenine katılın.

pakistannn.jpg

Sonra yolda çarpıcı Rohtas Kalesi'nde durarak İslamabad'a gidin. Karakoram Yolu boyunca ilerlerken dağ manzarasına hayran olun ve Nanga Parbat'a iki günlük bir yürüyüşün tadını çıkarın. Karakoram bölgesinin kalbine doğru ilerleyin ve daha sonra dünyanın ikinci en yüksek platosu olduğu düşünülen Deosai NP'yi ziyaret edin.

2020 keşif gezileri için yukarıdaki önerilerimizi mutlaka inceleyin ve en merak ettiğiniz yerleri görmenin tadını çıkarın.