Avrupa Turunda Yapmadan Dönmeyeceğin 13 Şey

Avrupa'da bunları yapmazsan Avrupa turu yapmış sayılmazsın

Yayın Tarihi: 19 Ocak 2020Görüntülenme: 1605
avrupa-tur.jpg

Avrupa turları size kısa zamanda birçok yeri görme olasılığı sunarken Avrupa'daki her şehre özgü bir seyahat planı da yapabilirsiniz. Avrupa'daki şehirler öyle güzel ve büyülü ki, her bir şehri doyasıya gezmeniz günleri bulabilir ve ciddi bir zaman dilimi ayırmanız gerekebilir. 

Peki Avrupa turu yaparken yapmadan, görmeden, denemeden dönmemeniz gereken şeyler neler? 

Avrupa turları Londra Köprüsü, Eyfel Kulesi ve Pisa Kulesi'nden çok daha fazlasını sunuyor. 'Tipik turistik cazibe merkezlerini' unutun ve Avrupa'nın içerdiği eşsiz deneyimleri keşfedin, kesinlikle daha fazlasını isteyeceksiniz.

Gruppal Avrupa turları ile birbirinden eğlenceli deneyimler seni bekliyor. Yılın hangi zamanında gidersen git Avrupa'da ne yapılır sorusuna bir cevabın mutlaka var. Avrupa gezi notları arasında olması gereken en eğlenceli aktivitelerin listesini paylaşıyoruz. Denediğinizde asla pişman olacağınız 13 Avrupa turu deneyimi için kalem kağıdı hazırlayın. 

Hazırsanız başlıyoruz:

1. Drakula’nın Şatosu’nda (Romanya) Kork

bransatoo.jpg

Drakula'nın Şatosu olarak bilinen Bran Şatosu'nu ziyaret etmek, vampir sevenler için Avrupa gezi seyahatlerinde mutlaka görülmesi gereken bir deneyimdir. Her ne kadar kesinlikle görkemli Ortaçağ Kalesi'nde gerçek bir vampir bulunmasa da, bu 14. yüzyıl sarayının karanlık perili odaları ve ürkütücü salonları sizi olası bir vampirle karşılaşma düşüncesi ile titretmektedir.

2. İsviçre'nin Kayak Merkezlerinde Adrenalin Yaşayın

isvireee.jpg

Dünyanın en güzel manzaralarından birine sahip olan İsviçre, her kayak tutkununun evrensel favorileri arasında! İsviçre'nin olağanüstü kayak pistlerinde, kalp yarışları maceralarına dalmadan, bir Avrupa gezisi tamamlanmamış.

Ziyaretinizi İsviçre'de gerçekleşen farklı kış müzik festivallerine göre planlayabilir, böylece kayak yaptıktan sonra seçkin bir müzik dinleyebilirsiniz.

3. Finlandiya'da Kuzey Işıklarını İzleyin

northernlisghts.jpg

Çok az şey Kuzey Işıkları tarafından aydınlatılan gökyüzü kadar romantik olabilir. Aşık olmak ya da aşkını ilan etmek için en iyi adım bu anlar olabilir. Muhteşem kar manzarası, görkemli ışıklar ve tenha Saariselka, aşık olmaya değer. Kuzey Işıklarını, Saariselka'daki kakslauttanen Arctic Resort'taki ısıtılmış cam Igloo'nun konforu içinde izlemenin en iyi yolu!

4. Macaristan'da Hamam Partilerine Katılın

hamampar.jpg

Hiçbir yer bundan daha sıcak olamaz! Budapeşte'nin birçok buhar havuzundan birinde harika müzik eşliğinde, Avrupa'nın en sıcak gençlerinin arasında bulunmak, kaçırılmayacak bir şey!

5. Bavyera'nın Masalsılığını Yaşayın

Avrupa'ya yapılan her yolculukta ilginç bir hikayenin temeli atılıyor ancak Bavyera, Kale yolu, Romantik yol veya Sisi yolu gibi farklı temaların yollarını sunarak size hızlı bir başlangıç sunuyor!

almanya.jpg

Bavyera Şatosu'ndaki bazı Şatolarda ortaçağ tarihinizi tazeleyin ya da adrenalin maceralarına atılmak için kendinize meydan okuyun, Bavyera'dan geçen bir yolculuk, çok yönlü deneyimler sunar.

6. Slovenya'da Yeraltı Dünyasını Keşfedin

slovenyaaa.jpg

Slovenya, 10 binden fazla mağaraya sahip, bunlardan birine gizlice giriyorsun ve büyülü, dünya dışı yapılarla dolu eşsiz bir dünya tarafından keşfedileceksin! Heyecan verici yeraltı mağara gezisine Postojna Mağarası'nda gezebilir veya yeraltı dünyasının yaratıklarını keşfedebilirsiniz.

7. Amsterdam'da Buz Pateni Yapın

Amsterdam'daki Rijksmuseum Müzesi önünde bulunan buz pisti alanında mutlaka buz pateni yapmanızı öneriyoruz. Avrupa'nın en ünlü rotalarından biri olan Amsterdam gezisini ölümsüz kılabilecek aktivitelerden biri budur. 

8. Edinburgh Fringe Festivali'ne Katılın

edinburgh.jpg

Büyü bağlama performansları dünyanın en büyük sanat festivalinde bolca bulunur. Festival, Kabare, Çocukların Şovları, Komedi, Dans, Fiziksel Tiyatro ve Sirk, Müzik, Müzikaller ve Opera, Sözlü Sözler ve Tiyatro gibi farklı sanat türlerinde performanslara ev sahipliği yapıyor. En iyi yeteneklere ve şaşırtıcı amatörlere “canlı” tanıklık etmek istiyorsanız, bu Avrupa gezi listenizde mutlaka olmalıdır.

9. Trans Sibirya Demiryolu Deneyimini Yaşayın

sibiryaaa.jpg

Dünyanın en uzun demiryolu olan Sibirya manzarasına karşı 8 günden 8 haftaya kadar farklı zaman dilimlerini kapsayan bir tren yolculuğu kadar faydalı olabilecek çok az şey var.

10. İtalyan Lezzetlerini Amalfi Sahili'nde Yaşayın

Leziz ve çok yönlü mutfağıyla bilinen İtalya'nın Amalfi Sahili'nde yapılacak bir yemek turu, yemek sevenler ve yemek sevmeyenler için yemek ve mekana aşık olmak için mutlaka gerçekleşmesi gereken bir deneyimdir!

italyaa.jpg

Umbria'nın lezzetli yer mantarlarını, Toskana'nın enfes şaraplarını tadın, lezzet merkezlerini kıyı kasabalarının Akdeniz lezzetleriyle büyüleyin, Emila Romagna'daki peynir fabrikalarını ziyaret edin ve istediğiniz zaman istediğiniz yerdeki lezzetleri almak istiyorsanız ve dilediğiniz zaman onları yiyin. Ülke genelinde mevcut olan yemek pişirme seçeneklerinin bolluğundan onları pişirme becerisini öğrenin!

11. Kapadokya'da Balon Turu Yapın

kapadkyat.jpg

Çocukluğunuzda masalların büyülü yerlerini ziyaret etmeyi hayal ettiyseniz, kesinlikle Kapadokya'daki Sıcak Hava Balonu turuna çıkmalısınız. Sıcak hava balonundan gerçek dışı ay manzarası arazisindeki manzara, butterscotch girdap şeklinde dondurma tepeleri, şapeller, yeraltı mağaraları, volkanik tepeler ve peri bacaları ile doludur.

12. Moulin Rouge Deneyimini Yaşayın

moulinn.jpg

Avrupa'daki en ünlü yerlerden biri olan Paris hemen her yaş grubu ve zevke hitap eden eğlenceleriyle bilinir. Paris'teki Moulin Rouge da bunlardan biridir. Can-Can Dance'in doğum yeri ve dünya çapındaki kabarelerin ilham kaynağı, Eurotrip'inizdeki Moulin Rouge'ı atlamayı göze alamazsınız! Arkanıza yaslanıp, bir kadeh iyi şarapla Paris'in en güzel akşamlarının tadını çıkarırken yetenekli (ahem) sanatçıların dikkatini çekin.

13. En Çılgın Hayallerinizi De Wallen'de Yaşayın

Avrupa turlarının popüler duraklarından olan Amsterdam'da eğlenmeniz için sayısız seçenek var. Özellikle gençlerin ve maceraseverlerin gezdiği De Wallen yani Red Light District Amsterdam'ın kırmızı ışık bölgesi olarak da bilinir. Burada vakit geçirebilir, sıra dışı anlara tanıklık edebilirsiniz. 

dewallen.jpg

Yukarıda belirtilen deneyimlerin her birinin ayrı eğlenceler sunduğunu ve her zevke uygun bir eğlence anlayışının olduğunu vurgulayalım. Avrupa turu seyahatine çıkmışken bunlardan en az birkaç tanesini denemenizi öneriyoruz.