Kusursuz Balayı için Yapılması Gereken 5 Şey

Mükemmel bir balayı tatili planlaması için yapmanız gerekenleri açıkladık.

Yayın Tarihi: 17 Haziran 2019Görüntülenme: 5942
balayi-cifti.jpg

Balayı her aşık çiftin hayallerini süsleyen bir tatil dilimidir. 

Hepimiz biliyoruz ki evliliğin en iyi kısmı balayı tatilidir ve tüm çiftler balayı turları ile dünyanın her yerini görmek için can atar. Balayı önerileri listemize geçmeden evvel balayı ne demek ona açıklık getirelim isterseniz. Balayı demek, evlilik hayatının ilk günleri demektir. Çiftler bu ilk günlerde düğün stresini ve yorgunluğunu atar, kimi romantik bir tatil yaparken kimi sadece dinlenmeyi tercih eder. 

Şimdi gelelim balayı tatili önerilerimize...

Aylarca süren düğün planlaması stres, yorgunluk ve birçok problemi çözme çabasıyla geçebilir fakat tüm bunları unutabileceğiniz muazzam bir zaman dilimi vardır: Balayı.

Birçok çift için balayı tatili sadece hayatlarının geri kalanına birlikte adım atmak için mükemmel bir başlangıç değildir, aynı zamanda her zaman hayalinde yaşamak istedikleri bir yaşamın romantik seyahatine çıkmak için mükemmel bir bahanedir. Peki balayı tatili nerede yapılır?

Düğünden çok önce, eğer akıllarda yurtdışı balayı önerileri varsa; Maldivler, Bali, Fransız Polinezyası ve Amalfi Kıyısı gibi egzotik, uzak yerlerin hayalleri zihinlerinde girmeye başlar ve balayı planları için tüm bu rüya gibi istekler cennetteymişsiniz gibi kafanızın içinde ses çıkarırken, balayı planlamasının görevi oldukça stresli olabilir.

Balayı önerileri Türkiye sınırları içinde de olabilir ancak kusursuz bir balayı için ne yapmalı? Mükemmel bir balayı tatili planlaması için yapmanız gereken ilk 5 adımı açıklıyoruz. Böylece stres atmayı bırakıp hayallerinizin tatilini planlamaya başlayabilirsiniz.

1. Balayı ihtiyaçlarınızı karşılayan bir seyahat acentesi kullanın

Seyahatinizi hayal etmek ve seyahat ilhamı için Pinterest'i keşfe çıkmak eğlenceli olsa da, gerçek şu ki tam bir seyahat güzergahı oluşturmak çok zor bir iş (ve konum / harita bilgisi de bilmeniz gerek).

Bir balayı ya da herhangi bir romantik seyahati planlamak için 1 numaralı ipucu, uzmanlara danışın! Aklınız zaten düğün planlama ile dolu dolu olduğundan, balayı planlamak aklınızdaki en son şey olabilir. Seyahat acenteleri bu ağırlığı omuzlarınızdan çekmek için harika bir araçtır.

balayi-ciftler.jpg

Konusunda uzman ve tüm lokasyonlara hakim seyahat uzmanları, bireyselleştirilmiş balayı ve tatil planlamasının ne olduğunu anlıyorlar ve mükemmel seyahatinizi planlamak için yorulmadan çalışıyorlar.

Beyin fırtınası destinasyonlarından, el yapımı restoranlar, barlar ve etkinliklerle dolu, özel yapım muhteşem güzergahlar inşa etmeye kadar. Seyahat planınıza koydukları her şey beklentilerinizi aşacak ancak bütçeniz dahilinde kalacaktır.

Kredi kartı puanlarınızdan veya seyahat ödüllerinizden yararlanmak istiyorsanız, bunun gerçekleşmesi ve tatilinizden en yüksek değeri aldığınızdan emin olmak için Gruppal balayı turlarını inceleyebilirsiniz.

2. Gitmek istediğiniz balayı varış yerinin sizin için doğru olup olmadığı hakkında bir fikir edinin!

Her çiftin balayı tatili hayali farklıdır. Bazı çiftler için Maldivler balayı deyince akla gelen ilk yerdir ancak bazıları bir plaja bırakılmak isteyip 7 gün boyunca hareket etmek zorunda kalmak istemezken diğer çiftler, yürüyüşle, şelalenin peşinde koşarak ya da İsviçre Alpleri'nde kayak yaparak daha maceralı bir balayı arıyorlar.

Bazı çiftler, balayı tatil listesinden bir şeyi geçmek istiyorlar - Afrika'daki bir safari veya Amazon'dan bir nehir teknesi gibi. Ve bazı çiftler ise kendilerini Avrupa'da dolaştığını, ellerinde gelatolar olduğunu ve görülecek her şeyi gördüklerini hayal ediyorlar.

Favori seyahat bloglarınızı kontrol etmenizi, seyahat temalı instagramları ve ilham almak için Pinterest hesaplarını inceleyin ve ardından en beğendiğiniz yerlerin bir listesini yapmaya başlayın.

Seyahatinizin başlayacağı zamandaki o varış noktasında hava durumu (ve tatil günleri) ile ilgili tüm bilgileri balayınızın kusursuz geçmesi için aklınızda bulundurun!

balayi-kalbi.jpg

3. Balayı bütçenizi hesaplayın

Artık hayalinizdeki balayı tatilini belirlediğinize göre, bütçeniz için neyin gerçekçi olduğunu ve balayı hedeflerinin bütçeniz için ne anlama geldiğini bilmek önemlidir. Balayınızın stressiz olmasını istersiniz ve bu bir bütçeyle gelmek ve bunun içinde kalmak anlamına gelir, böylece tatilde olduğunuz süre boyunca para için endişelenmezsiniz.

En popüler balayı yerlerinin tümünü bütçeye göre ayıran ve her balayı varış yerinin kaça mal olduğunu bilebileceğiniz Gruppal balayı paketleri var.

4. Öneri almak için tatile çıktığınız yeri sosyal medya hesaplarınızda paylaşın

Balayı noktanızı seçtikten sonra, Facebook'ta ya da Instagram'da bir gönderi yayınlayın veya arkadaşlarınızın size öneride bulunmasını sağlayın.

Heyecanınızı sevdiklerinizle paylaşmak harika olmakla kalmıyor, aynı zamanda gittiğiniz yerdeki arkadaşlarınızdan da tavsiyeler alabilirsiniz. Ayrıca, oraya vardığınızda yapmanız ve yapmamanız gerekenlere gelince, çaylak hatalarından kaçınabileceksiniz.

balayi-kadin-erkek.jpg

5. Sizin için en mükemmel seyahat planını yapın

Mükemmel bir balayı rotası planlarken, gezmeye, gezilere ve heyecan dolu etkinliklere ayrılan günlerin dışında kendiniz için yeterince romantik ve huzur dolu bir zaman ayırdığınızdan da emin olun.

Pek çok çift, birlikte hayallerindeki yolculuğa çıkacakları için çok heyecanlanacak, balayı noktasını değil, yorucu olabilen sınırlı bir süre içinde çok fazla şeyi yapmaya çalışacaklar! Birbirinize zaman ayırın ve kendinize iyi gelecek şeyleri (dinlenme, romantizm ve rahatlama) yapmak için muazzam bir tatil planladığınızdan emin olun.