Seyahat Hayallerinizi Canlı Tutacak 23 Gezi

Karantina günlerinde seyahat etme hayallerinizi diri tutacak birbirinden güzel 23 gezi...

Yayın Tarihi: 28 Nisan 2020Görüntülenme: 1348
kapak.jpg

Dünyayı etkileyen koronavirüs seyahat etme planlarımızı bir süre erteletmiş olabilir ancak seyahat ettiğinizi hayal edebilirsiniz. 

İleride yapacağınız ya da yapmak istediğiniz tüm geziler için ilham kaynağı olabilecek, eğlenceli ve gözünüzü kapatıp hayallere dalacağınız birbirinden güzel 23 yeri listeledik. Eminiz siz de çok özlediniz. 

Bu listenin seyahat hayallerinizi sizin için bir süre daha canlı tutmasına izin verin.

Bu hayali yolculukta bize katılın ve sizi en sevilen yerlerden bazılarına götürürken zihninizin günlük haberlerden uzaklaşmasına izin verin.

Hazırsanız başlıyoruz.

1. Saint Lucia'da olduğunuzu hayal edin

birr.jpg

Karayipler'de keşfedilmemiş cennetten bir ada olan Saint Lucia'da olduğunuzu hayal edin. Burada yeşil topraklar, masmavi sular ve rengarenk binalar aklınıza yer edecek güzellikte. Evde otururken Saint Lucia sahillerinde gezdiğinizi hayal etmek, duvarları izlemekten çok daha keyifli olabilir. 

2. Portekiz'in Algarve bölgesinde uçurumdan atlayıp kendinizi adrenalin patlaması yaşarken hayal edin

ikii.jpg

Portekiz'in güneyinde bulunan Algarve ünlü bir tatil beldesidir. Yüksek kayalıkları ve uçurumlarının yanı sıra etkileyici güzellikteki deniziyle ünlüdür. Gözünüzü kapatıp, bu yükseklikten denize atladığınızı hayal edin. Tek endişeniz yükseklik korkunuzu yenmek olacak.

3. Fiji Mamanuca Adaları'ndaki sahil bungalovlarından birinde kaldığınızı hayal edin

ucc.jpg

Seyahat etme hayallerinden en güzeli belki Fiji Adaları'nda deniz kenarında bir bungalovda kalmak olabilir. 

4. Oahu'da pamuk şekere benzeyen gökyüzünün altında oturduğunuzu hayal edin

dortt.jpg

Kumlu saçlar, cildinizi öpen güneş ve gün batımında lezzetli bir piknik yemeği? Tek yapmanız gereken gözlerinizi kapatıp oraya gitmek. 

5. Mikonos Adası'ndaki evlerden birinde kendinizi hayal edin

bess.jpg

Tatil ve Yunanistan deyince akla gelen ilk yerlerden biri de Mikanos'tur. Bu çakıl taşlı kıyı şeridinde akşam yemeği yemek, Akdeniz'de bir tekne turuna çıkmak veya sadece bu beyaz binaların önünde fotoğraf çekmeyi hayal edebilirsiniz.

6. Maldivler'de kumsal boyunca yürüdüğünüzü hayal edin

altii.jpg

Romantik tatillerin vazgeçilmez destinasyonu Maldivler'e gidemiyorsanız bu muhteşem güzellikteki adalar neden evinize gelmesin ki? Şimdi gözlerinizi kapatın ve bu turkuaz mavi sularda yüzerken balıkların nasıl göründüğünü izlediğinizi düşünün.

7. Mallorca'da tapas yediğinizi hayal edin

yedii.jpg

Tapas, sangria, güneşli bir hava ve şezlongta uzandığınızı düşünün. Tabi ki Mayorka Adaları'nda!  

8. Virgin Adaları'ndaki Trunk Körfezi'ne şnorkelle dalış yapın

sekizz.jpg

ABD'deki Virgin Adaları'nda bulunan Trunk Körfezi'nde dalış yaptığınızı düşünmek paha biçilemez! Üstelik plajın adını taşıyan deri sırtlı kaplumbağalardan birini gördüğünüzü de hayal edebilirsiniz. 

9. Ekvador'daki Galapagos Adaları'nda olduğunuzu hayal edin

dokuzz.jpg

Ekvador'un deniz aslanlarını şu an için hayalinizde görebilirsiniz ve her şey normale döndüğünde uluslararası uçuşlara tekrar rezervasyon yapmak daha güvenli olur olmaz onların da sizi beklediğini unutmayın. 

10. Turks ve Caicos Adaları'ndaki bariyer resifi boyunca yüzdüğünüzü hayal edin

onn.jpg

Karayipler'de, Kuzey Atlas Okyanusu'nda Britanya Denizaşırı Toprakları olan ve iki takımadadan oluşan Turks ve Caicos Adaları'ndaki ünlü resifi görme hayalinizi gerçeğe dönüştürebilirsiniz. Bunun için gözlerinizi kapatmanız ve hayal etmeniz yeterli. 

11. Bali'de deniz sörfü yaptığınızı hayal edin 

onbirr.jpg

Bali'nin dillere destan güzelliklerini bilmeyen yok. Denizde sörf yapabilir, denizin ortasındaki restoranda yemek yiyebilir ve harika gün batımlarını izleyebilirsiniz. Nasıl mı? Hayal ederek. 

12. Meksika Tulum'daki sahil kayalıklarında yürüdüğünüzü hayal edin

onikii.jpg

Bronzlaşırken Maya tarihini öğrenmekten daha iyi ne olabilir? Meksika'nın ünlü Tulum Adası'nda bulunan tarihi kayalıkları incelerken, masalsı denizinde de yüzebilirsiniz. Şimdilik hayalinizde olsa da. 

13. Avustralya'nın Whitsunday Adaları kıyılarındaki suların ortasında dönen beyaz kumlarda yürüdüğünüzü hayal edin

onucc.jpg

74 tropik mini cennetten oluşan bir topluluk olan Avustralya'daki Whitsunday Adaları kesinlikle hayal ettiğiniz en farklı yerlerden biri olacak. Özellikle Whitehaven Beach'teki kumların benzersiz güzelliği sizi etkileyecek.

14. Seyşel Adaları'ndaki Praslin Adası'nda ve huzurun içinde olduğunuzu hayal edin

ondortt.jpg

Seyşeller, seyahat etmek güvenli olduğunda mutlaka görülecek yerler listenizdeki üst sıraları tutacak kadar harika bir yer. Şimdilik sadece hayallerinizi süslese bile burayı mutlaka görmelisiniz. 

15. Güneşi Kosta Rika'daki Playa Esterillos'ta batırdığınızı hayal edin

onbess.jpg

Güne Kosta Rika kahve turu ile başlamak ve bu gün batımını sahilde yakalayarak bitirmek güzel olmaz mıydı? Öyleyse her ne yapıyorsanız ara verin ve bunu düşünün. 

16. Florida, ABD'de geçirmek isteyeceğiniz tüm günleri düşünün

onaltii.jpg

Florida, size seyahat hayallerinizi yeniden başlatmak için ihtiyacınız olan tüm enerjiyi ve ilhamı verecek. 

17. Hollanda Antilleri Bonaire'de tüplü dalış yapmanın nasıl bir şey olduğunu düşünün

onyedii.jpg

Tüplü dalış hayalde bile olsa herkesi heyecanlandıran bir aktivite değil mi? Sahilde şnorkel ekipmanı aldığınızı ve mercan kayalığı cennetine doğru yüzdüğünüzü hayal edin.

18. Kendinizi Fransız Polinezyası Mo’orea'nın engebeli volkanik dağlarının dibinde dururken hayal edin

onsekizz.jpg

İçinizdeki cesur kişi için bir adrenalin hayali gerekiyorsa, bu volkanik dağların sahilinde vatozlar ve resif köpekbalıkları ile yüzmek için plaja gitmenin nasıl bir şey olduğunu hayal edin.

19. Cape Town'daki Table Mountain'da yürüyüş yapmayı düşünün

ondokuzz.jpg

Masa Dağı'nın tepesinde durmayı, plajda bir günlüğüne ve geri dönmeden önce güneşin doğuşunu düşünün. Etkileyici bir hayal değil mi?

20. Monaco Limanı'nda yürüyormuş gibi yapın

yirmiii.jpg

Belki de Monako'da olduğunuzu hayal ederken yaz aylarında Monako'ya sık sık giden Leonardo DiCaprio ve Beyoncé gibi yıldızlarla karşılaşırsınız.

21. Kendinizi Küçük Antiller'in el değmemiş doğasında kaybolmuş hayal edin

yirmibirr.jpg

Bu Fransız adasının plajlarında tüketeceğiniz tüm bagetlerden, ucuz peynirlerden ve lezzetli şaraplardan sonra, kendinizi sahilde uyurken bulacaksınız. Hayal etmek bile olsa çok güzel gelecek!

22. Hırvatistan'daki kırmızı çatılı plajların fotoğrafını çekmeyi hayal edin

yirmiikii.jpg

Tarihi surları, filmlere konu olan kaleleri, eski şehir merkezi, denizi ve kırmızı çatılı evleriyle ünlü Hırvatistan sokaklarında gezdiğinizi hayal edin. 

23. Malezya'daki teleferiklerden birinin manzarası üzerinde kendinizi hayal edin

yirmiucc.jpg

Dünyanın en dik teleferiği Langkawi'de kendinizi hayal ederek yükseklik korkunuzu yenecek ve enfes manzaralara hayran olacaksınız. 

Seyahat etmek şu an hala hayallerimizde ve gelecek planlarımızda saklı. Güvende kalın, evde vakit geçirin ve seyahat yasakları kaldırılır kaldırılmaz yeniden görmek istediğiniz ve keşfetmek istediğiniz yerlerin planını hazırlayın.