Ucuz Uçak Bileti İçin 5 Tüyo

Ucuz uçak bileti bulma konusunda hayat kurtaracak harika tüyolar hazırladık.

Yayın Tarihi: 05 Eylül 2019Görüntülenme: 1381
ucak-bileti.jpg

Ucuz uçak bileti nasıl alınır? 

Ucuza uçmak mümkün mü? 

Ucuz uçak bileti için yapılması gerekenler neler?

Yukarıdaki tüm soruların cevabını yazımızda açıkladık. 2023 için ucuz uçak bileti arayanları böyle alalım:  

Herkes ucuz uçak bileti buluyor ve siz bir türlü ekonomik bir uçak bileti denk getiremiyor musunuz? Tüm tarihlere bakıyor ya da uçak bileti kampanyalarını kaçırıyor musunuz? Öyleyse ucuz uçak bileti konusunda size harika tüyolar vereceğimiz yazımızı mutlaka okumalısınız. Bir sonraki seyahatiniz için en iyi taktikler bu yazıda!

1 Seyahat Tarihlerini Esnek Tut

Uçak bileti ücretleri her geçen gün değişebilen özelliklere sahip. Özellikle hafta sonu çıkışlı bir gezi planlıyorsanız ucuz uçak bileti bulmak çok zor. Pahalı bilet almamak adına gezi planınızın çıkış gününü hafta içine denk getirirseniz çok daha ucuza uçmak mümkün olabilir. Bunun için bulabileceğiniz uçak bileti tarama siteleri var.

2. Her Yere ve Tek Yöne Seçeneklerini Kıyasla

Daha önce görmediğiniz şehirleri keşfetmek için seyahat tarihleriniz de esnekse "Her Yöne" seçeneğiyle ucuz uçak bileti arayabilirsiniz.

Nasıl mı?

Yola çıkacağınız havaalanını seçin, varış yeri içinse “Her Yere” seçeneğini işaretleyin. Eğer uçuş zamanı seçiminizde de gideceğiniz yer gibi esnekseniz, seyahat zamanı için “En ucuz ay”ı işaretleyerek, bütün bir yıl içinde yapılacak uçuşlar arasından en ucuz olan uçuşları görebilirsiniz.

ucak-bileti-ucuz.jpg

3. Alternatif Seçeneklere Bak

Dünyanın birçok yerinde havayolu şirketi bulunuyor.

Ucuz uçak bileti satan havayolu şirketlerinin kullandığı havaalanları mevcut. Uçak bileti ucuz seçeneklerini incelerken bu havayolu şirketlerinin biletlerine de bakarsanız ucuz uçak bileti alternatiflerini görebilirsiniz.

4. Biletini Erken Al

Seyahat edeceğiniz güne ne kadar yakın tarihte uçak bileti bakarsanız uçak bileti fiyatları da o kadar yüksek olacaktır. Dolayısıyla seyahatinizden çok uzun zaman önce uçak biletinizi almanızı öneririz. Ne kadar erken uçak bileti alırsanız o kadar ucuza bilet sahibi olursunuz.

ucak-bileti-sirket.jpg

5. Gruppal ile tur paketi al

Ucuz uçak bileti bulmanız zor olabilir, indirimleri ya da kampanyaları kaçırmış olabilirsiniz ya da kısa bir süre içinde gezi planı yapmak istemiş olabilirsiniz o halde Gruppal tur paketleri sizi bekliyor.

Gidiş dönüş uçak biletleri, otel konaklamaları, panoramik şehir turları ve daha birçok hizmetin dahil olduğu tur paketleri ile uçak bileti fiyatına tüm seyahatinizi planlayabilirsiniz. Ucuza uçak bileti tüyoları peşinde koşturmaktansa erken rezervasyon indirimlerini de takip ederek sadece uçak bileti fiyatına tur yapabilirsiniz.