Yunanistan’da Alışveriş Yapın Her Şeyi Ucuza Getirin

Yunanistan'da alışveriş yapın, hem gezin hem bütçenizi sarsmayın.

Yayın Tarihi: 10 Ekim 2018Görüntülenme: 8809
yunanistan-alisveris.jpg

Yunanistan ülkemizden en çok turist alan ülkeler arasında yer alıyor. Özellikle yaz aylarında Yunan Adaları Türk vatandaşlarıyla dolup taşıyor ancak bir kesim de var ki, Yunanistan'a sadece alışveriş için gidiyor. Dünyaca ünlü markalara ait ürünleri pahalı fiyatlarla almak yerine hem Yunanistan'ı gezmiş oluyorlar hem de aynı ürünü daha uygun fiyatlara bulabiliyorlar. Hal böyle olunca daha ülkeye gitmeden alınabilecek hediyelikler bile kafayı en çok kurcalayan sorulardan biri oluyor.

Yunanistan’da mağazalar ve esnaf satış yapabilmek için adeta birbirleriyle yarışıyor. Eğer alışveriş yapma planınız varsa pazarlık konusunu da aklınızın bir köşesinde bulundurmayı ihmal etmeyin. İşte Yunanistan'da alışveriş yapabileceğiniz alışveriş merkezleri ve çarşılar...

McArthurGlen Designer Outlet

Yunanistan’ın başkenti Atina’nın en rağbet gören alışveriş merkezlerinden olan McArthurGlen Designer Outlet bünyesinde birçok markayı barındırıyor.

McArthurGlen.jpg

Oldukça geniş bir alan üzerinde kurulu olan alışveriş merkezinde Adidas, New Balance, Moschino, Benetton gibi büyük markaların mağazaları bulunuyor.

Yunanistan’da alışveriş denince akla gelen ilk yerlerden olan bu devasa alışveriş merkezine ulaşım metro mavi hat ile sağlanıyor. Bunun dışında taksileri kullanarak da kolaylıkla buraya gelip alışverişinizi yapabilirsiniz.

Tsimiski Caddesi

Tsimiski Caddesi için Selanik’in Bağdat Caddesi desek yanlış olmaz. Hem kalabalığıyla hem de trafik yoğunluğuyla İstanbul'daki Bağdat Caddesi’ni aratmıyor. Caddenin iki yanında sağlı sollu butik dükkanlar ve mağazalar sıralanıyor. Yunanistan'da alışveriş yapmak için burası en güzel seçeneklerden biri oluyor. 

tsimiski-street1.jpg

Küçük butiklerin yanında Zara, Stradivarious, Mango gibi ünlü markaların mağazaları da bulunuyor. Caddeye gitmeyi düşünüyorsanız tatil gününe dikkat etmelisiniz. Caddede pazar günü öğleden sonra açık tek bir dükkan bile bulmanız mümkün değil. Ulaşımı otobüs ya da taksi ile sağlayabilirsiniz.

Ermou Caddesi ve Hondos Center

Atina’da alışverişin kalbinin attığı yerlerden biri olan Ermou Caddesi hem Yunanistan’ın yerel mağazalarının hem de dünya markalarının bir arada bulunduğu bir alışveriş noktası. Ayrıca çeşitli Türk markalarını da burada bulabilmeniz mümkün.

Ermou-street-ve-Hondos-Center1.jpg

Ermou Caddesi’nde ve ülkenin diğer pek çok yerinde rastlayabileceğiniz Hondos Center ise Yunanistan’ın en ünlü kozmetik mağazası. Kozmetik dışında mağaza içerisinde ev tekstili, oyuncak gibi ürünler de bulunuyor. Eğer Hondos Center’a gitme planınız varsa pasaportunuzu yanınıza almayı ihmal etmeyin. Çünkü bu mağazaların olduğu Yunanistan'da taxfree alışveriş yapma imkanına sahipsiniz.

Eleftherios Venizelos Meydanı, Girit Adası

Girit Adası ülkemizdeki yurtdışı tur firmalarından en çok gezi düzenlenen adalardan biri oluyor. Eleftherios Venizelos Meydanı ise modern ve etniğin bir arada olduğu bir alışveriş bölgesi konumunda oluyor.

Eleftherios-Venizelos.jpg

Meydan ve çevresinde bir yanda dünyaca ünlü markaların mağazaları yer alırken bir tarafta adaya özgü giysiler ve lezzetler bulunuyor. Yolunuz buraya düşerse adaya özgü koyun yününden dokunan ve flokati denen kilimlere bakmanızı tavsiye ediyoruz. Ahşap biblolar ve Girit’in meşhur zeytinyağları ziyaretçiler tarafından en çok rağbet gören ürünlerden. Yunanistan'da alışverişin en ideal seçeneklerinden biri de bu destinasyon oluyor. 

Yeni Şehir, Rodos Adası

Popülaritesi son yıllarda daha da artan Rodos Adası içerisinde eski ve yeni şehir olmak üzere iki ayrı bölüm bulunuyor.

Yeni-Şehir-Rodos.jpg

Eğer tercihiniz dünya markalarından yana ise yeni şehir bölgesi sizin için daha uygun. Bunun yanında burada ülkeye özgü kıyafetleri de satın alma imkanına sahipsiniz. Adanın Yeni Şehir bölümü alışveriş için tercih edilirken Eski Şehir kısmı ise daha çok yeme içme alanında yoğunlaşıyor. Yunanistan’a özgü lezzetlerin hemen hemen hepsini burada tatma imkanına sahipsiniz.

Mediterranean Cosmos Alışveriş Merkezi, Selanik

Yunanistan’da alışveriş gezinize kısa bir mola vermek istiyorsanız Mediterranean Cosmos Alışveriş Merkezi ilk tercihiniz olabilir.

mediterranean-cosmos.jpg

Selanik halkı tarafından sıklıkla ziyaret edilen yerlerden olan bu alışveriş merkezi içerisinde bulundurduğu yapay göl ile farklı bir atmosfer altında alışveriş yapmanızı sağlıyor. Alışveriş merkezi içerisinde dünyaca ünlü markaların ürünlerini en iyi fiyatlarla bulabiliyorsunuz. Bunun yanında bu markaların ülkemizdeki fiyatları ile Yunanistan fiyatlarını da karşılaştırabilirsiniz.

Modiano Pazarı, Selanik

Alışveriş merkezleri yerine Yunanistan'da açıkhavada alışveriş yapmak isteyenlerin imdadına Modiano Pazarı yetişiyor. Pazar Selanik’te kuruluyor ve büyük bir çoğunluk bu bölgenin Yunanistan’ın en otantik pazarı olduğunu söylüyor.

modiano-market-thessaloniki1.jpg

Modiano Pazarı Yunanistan turu rotalarının birçoğunda yer alıyor. Pazarda hediyelik eşyadan meyveye, çeşit çeşit sebzelerden balığa kadar oldukça geniş bir ürün yelpazesi bulunuyor. İşin en güzel tarafı ise fiyatların uygunluğu.

Modiano Pazarı Türk gezginlerinin kendilerini evinde hissettikleri alışveriş bölgelerinden biri oluyor Çünkü bu pazarın bizim semt pazarlarından pek bir fark yok. Tek fark pazarın pazar günleri dışında her gün açık olması.