0 850 532 20 10 | TÜRSAB A-7575
%100 Online Rezervasyon

SEYAHAT SAĞLIK SİGORTASI

Adet

Satın Al

Tatilinizin dört dörtlük geçmesi için Seyahat Sağlık Sigortanızı yaptırmayı unutmayın! Vize başvurularınız sırasında gereken Seyahat Sigortası, aynı zamanda seyahatiniz sırasında başınıza gelebilecek herhangi sağlık sorununa karşı size güvence sağlıyor.

Seyahat sigortası fiyatları turlar arasında çok fazla değişiklik göstermese de yaşınıza bağlı olarak düşük bir fark ödemeniz gerekebilir. Gruppal fırsatlarıyla online seyahat sigortası yaptırarak en uygun yurtdışı seyahat sigortası fiyatlarından yararlanabilirsiniz.

Seyahat Sağlık Sigortası Nedir?

Acil sağlık durumları ve yurt dışı hastane masrafları için endişelenmemenizi sağlayacak olan bu sigorta, tatilinizi ve bütçenizi güvence altına alıyor. TÜRSAB tarafından da yurtdışı tatil turları için gerekli tutulan 30.000 Euro teminatlı seyahat sağlık sigortasını Gruppal güvencesi altında tek tıkla edinebilirsiniz. Uygun seyahat sağlık sigortası fiyatları ile tatilinizi güvenle geçirin!

Seyahat Sigortası Ne İşe Yarar?

1) Tıbbi Bilgi ve Danışmanlık
Sigortalı’nın karşılaştığı acil olan veya olmayan her türlü sağlık problemi ile ilgili olarak sigorta firması tarafından bilgi verilir. Doktor, uzman doktor, diş hekimi, hastane, teşhis merkezleri, eczane ve nöbetçi eczane isimleri, adresleri ve telefon numaraları bildirilir. Karşılaşılan sağlık problemi konusunda alınması gereken önlemlerle ilgili tavsiyede bulunulur ancak tanı konmaz, ilaç önerilmez. Acil tıbbi müdahale gerekiyorsa, sigorta firması tarafından tüm organizasyonlar sağlanır.

2) Ayakta ve Yatarak (Hastanede) Tıbbi Tedavi Teminatı
Sigortalının, seyahati esnasında aniden hastalanması veya yaralanması durumunda, sigorta firması; ayakta tedavi ve hastane, ameliyat ve tedavi masrafları ile ilgili doktorun yazdığı ilaçların masraflarını limitler dahilinde ödeyecektir.
Sigorta süresince geçerli olan bu teminatın limiti € 30.000 olup, her bir hasarda € 75’a kadar muafiyet uygulanacak, € 75 üzeri faturalarda ise hasarın tamamı ödenecektir.

3) Sigortalının Tıbbi Nedenlerle Nakli veya Seyahati
Sigortalının ani hastalığı veya yaralanması ve 24 saat içinde müdahale edilmezse sigortalının hayatını tehlikeye sokacak durumlarda, firma sigortalıyı ambulans veya refakatçi doktor ve sigorta firmasının doktoru tarafından en uygun kabul edilen herhangi bir nakil aracıyla uygun olan en yakın tıbbi merkeze veya bir tıbbi merkezden diğerine veya taburcu olduktan sonra Daimi İkametgaha nakli için gerekli tüm giderleri karşılamayı taahhüt eder.

Sigorta firması ekibi ve tedavi eden hekim, sigortalının sağlık durumunun, normal bir yolcu gibi nakline müsait olup olmadığını ya da başka ilave düzenlemelerin gerekli olup olmadığını; Bedensel zarar ya da hastalığa uygun nakil aracını (kara ambulansı, hava ambulansı, sedyeli uçuş v.b.) tedavi eden doktorun yazılı raporu doğrultusunda belirleyeceklerdir.

Zone 1 için Hava Ambulansı ile nakil, Avrupa ve Akdeniz ülkeleri ile sınırlıdır. Coğrafi Kapsam: Tüm dünya (ABD - Kanada - Japonya - Irak - Afganistan hariç / Schengen ülkeleri dahildir).

Zone 2 için, sigorta firması sadece kara ambulansı ve sedyeli uçuş masraflarından sorumludur. Ancak hava ambulansı ile ilgili tüm organizasyonlar sigorta firması tarafından yapılır. Coğrafi Kapsam: Tüm dünya (Irak - Afganistan hariç / Schengen ülkeleri dahildir).

Tıbbi Nakil (Hava ambulansı / kara ambulansı / sedyeli uçuş) limitleri, poliçenin toplam tedavi limitine dahildir.

4) Sigortalı’nın Vefatı Halinde Cenazenin Tıbbi Şartlara Uygun Olarak Nakli
Sigortalı’nın yurt dışında seyahatte iken vefatı durumunda; sigorta firması, cenazenin daimi ikamet adresine naklinin organizasyonu için tüm gerekli tedbirleri alır ve uluslararası tıbbi şartlara uygun taşıma için gereken tabut ile Türkiye’deki defin yerine naklini üstlenir. Cenaze töreni ve defin masrafları teminat kapsamı dışıdır. Tabut masrafı, cenazenin taşınması için gerekli standart tabut ile sınırlıdır.