0 850 532 20 10 | TÜRSAB A-7575
%100 Online Rezervasyon

Otel

Erken Rezervasyon Kategori Karta Taksit Kategori Vize Alım Kategori

Mucizeler Diyarı Kapadokya

Dünyaca ünlü Peribacaları’nın yer aldığı Kapadokya bölgesi, hem yerli turistlerin hem de yabancı turistlerin sıkça ziyaret ettikleri bir bölge. 

Birbirinden güzel Kapadokya otellerinde konaklayabileceğiniz, upuzun bir geçmişi keşfedebileceğiniz Kapadokya turu, unutulmaz bir hatıra olarak belleklerinize kazınacak. Kapadokya balayı otelleri veya Kapadokya butik otel seçenekleri ile bu bölgede unutulmaz bir tatil yapacaksınız.

Platoda biriken volkanik küllerin zaman içerisinde akan sularla aşındırılması sonucu oluşan Peri Bacaları, tarih öncesi dönemlerden beri pek çok kültüre ev sahipliği yaptı.

İçlerine evlerin, tapınakların kurulduğu Peribacaları, özellikle Roma İmparatorluğu’nun baskısından kaçan Hıristiyanlar için önemli bir saklanma yeri oldu. Bu dönemde ve sonrasına yapılan kiliseler ve benzeri yapılar, Kapadokya’da halen turistlerin en çok ilgi gösterdiği yapılardan bazılarıdır.

Bu peribacaları bugün ise ünlü Kapadokya mağara otellerine ve Kapadokya kaya otellerine ev sahipliği yapıyor. Ürgüp otelleri arasından seçebileceğiniz bu oteller, keyifli bir deneyim sunuyor. En uygun Kapadokya otel fiyatları ile bu tatil fırsatını kaçırmayın!

Unutulmaz Bir Deneyim

Kapadokya adı Persçe “Güzel Atlar Ülkesi” anlamına gelir. Bu güzel ülkenin tarihi güzellikleri doğal güzellikleriyle adeta yarış içerisinde.

Mistik peri bacaları, içlerine oyulmuş tarihi kiliseler, korunmuş mimarisiyle taş evler, Kapadokya’yı dünya üzerinde eşsiz bir yer haline getirmektedir. Bu sebeple her yıl binlerce kişi bu güzelliği keşfetmek için bölgeye akın eder. Kapadokya butik otelleri ise bu misafirlerin ilk tercihlerinden biridir. 

Avanos, Ürgüp, Göreme gibi bölgelerin çoğu Hitit dönemlerinden bugüne varlığını korumaktadır. Birbirinden güzel taş konaklarda Nevşehir Kapadokya otellerinin tadını çıkarabilirsiniz.

Yine çok ünlü olan Ihlara Vadisi ise hem doğal güzelliği hem de ev sahipliği yaptığı sayısız kilise ile turistlerin mutlaka uğradığı bir bölgedir.

Ağaçaltı Kilisesi, Pürenliseki Kilisesi, Kokar Kilise, Yılanlı Kilise, Aziz George Kilisesi, Sümbüllü Kilise gibi uzun yıllardır varlığını koruyan, bir dönem Hıristiyanlarının kurtuluşunu sağlayan, çoğu toprak seviyesinin altında ve mağaralarda olan kiliseleri ziyaret edebilirsiniz.

Gecenizi Tarihi Konaklarda Geçirin.

Anadolu turları arasında en sevilenlerden biri olan Kapadokya turunuzu tamamlamak için taş konak otellerdeki güzel bir Kapadokya otelinde kalmak, tarihi ve doğal güzellikleri keşfetmek dışında sizi bekleyen ve yapmadan dönmemeniz gereken birkaç şey daha var.

Bunlardan en ünlüsü elbette Kapadokya balon turu. Avanos, Göreme, Ihlara bölgesini dev bir balondan izleme ve bir kez daha hayran olma şansını kesinlikle kaçırmayın. Yemeklerle, kutlamalarla ve sertifikalarla renklenen bu balon seyahati, hafızalarınıza kazınan bir deneyim olacak.

Elbette Kapadokya yalnızca antik taş kiliselerden ibaret değil.

Hacı Bektaş-ı Veli türbesi, Uçhisar Kalesi, Zelve Vadisi, yerli halkın binlerce yıldır benzer şekilde ürettiği taş çömlekler ve kapların yapıldığı atölyeler, halı yapım atölyeleri, şarap bağları gibi birbirinden farklı onlarca seçenek Kapadokya turlarında sizi bekliyor.

Kapadokya’da birbirinden en uygun otel fiyatları ile farklı konaklama seçenekleri bulunuyor. İster kaya ya da mağara otellerinde butik ve romantik bir balayı geçirerek konaklayın, ister termal otellerde ya da 5 yıldızlı otelleri tercih edin, Kapadokya aklınızdan asla çıkmayacak.

Nevşehir otellerinde merkeze yakın konaklayabilir, Avanos ve Ürgüp otellerinde Kapadokya’nın gezilecek yerleri yakınızda olacak şekilde tatil yapabilir ya da Göreme’de birbirinden güzel butik otellerde unutulmaz bir alternatif tatil yaşayabilirsiniz.

Kapadokya’da bütçenize uygun değişik konaklama opsiyonları, en iyi oteller veen ucuz fiyat fırsatları sizi bekliyor.

Pek çok Kapadokya oteli arasından seçim yapmak, erken rezervasyon ve uygun konaklama olanaklarını incelemek, otel rezervasyonunuzu gerçekleştirmek için Gruppal fırsatlarını kaçırmayın, unutulmaz tatilinize hemen hazırlanın!

Üye Yorumları

Sibel Baş
Sibel Baş

Turdan çok memnun kaldım.

İpek Koza
İpek Koza

Merhaba, 01 Haziran çıkışlı Ukrayna turu ile ilgili memnuniyetimi bildirmek istiyorum. İstanbul Sabiha Gökçen havaalanında başlayan turun sonuna kadar bize destek olduğunuz ve keyifli bir tatil yapmamızı sağladığınız için teşekkür ederim :) Tur rehberimiz şimdiye kadar gördüğüm en bilgili ve sabırlı rehberdi. Son dakikaya kadar bizi yalnız bırakmadıkları için sizin aracılığınızla tekrar teşekkürlerimi iletmek isterim.

Selma Kaynak
Selma Kaynak

Tatilimiz çok güzel geçti. Sizlere tekrar teşekkürler. Yeni gezilerde görüşmek dileğiyle…

Berrin Sadıkoğlu
Berrin Sadıkoğlu

Firmanız aracılığı ile 2013’te Adriyatik Cruise, yılbaşı Barcelona, 2014’te İskeçe Festivali, Benelüks ve en sonunda da hafta sonu Eskişehir turlarına katıldık. Gruppal’ın ekonomik tatil seçenekleri hakikaten diğer sitelere oranla fiyat avantajları çok cezbedici. Sadece tatil olanakları değil verilen diğer hizmetlerden de zaman zaman faydalanmaktayım. Sizin fiyatlarınızla sunduğunuz tatil fırsatları diğer fırsat sitelerinde göremiyorum. Açıkçası ilk katıldığımız tur olan Adriyatik Cruise turu çok memnuniyet verici ve bizim için çok lüks, mükemmel bir turdu. Sadece küçük bir grup olmamız dolayısıyla Türkçe rehber olmaması bizi endişelendirmekle beraber oradaki başka bir grubun Türk rehber ile sorularımızı giderdik. Bu turdan aldığımız keyif akabinde sitenizi daha dikkatli takip edip diğer tatil fırsatlarını yakaladık. Ve tüm çevremdeki tanıdıklarımıza da önerdik. Birçok kişinin de sizden tur aldığını biliyorum. Gerek tur programları, gerek transferler, kaldığımız oteller, zamanlama, gecikme yaşanmaması, yurt dışında uymamız gereken kuralların özellikle anlatılması ve de özellikle seçilen rehberlerden çok memnun kaldık. Benelüks turu rehberimiz özellikle muhteşem ötesiydi. Hiç bir aksama yaşamadık. Üstelik sizin vasıtanızla ilk turda 6 aylık Schengen Vizesi almamız ve taksit seçenekleriniz de bize diğer turları yapmamızda çok büyük katkı sağladı. Katıldığımız turları diğer firmalarla kıyasladığımda aynı paketi aynı şartlar ve otel standartları ile çok daha ekonomik sağladığımızı görmekteyim. Üstelikte hiçbir sıkıntı sorun yaşamadan. Yani isim yapmış popüler turizm şirketleri ile aynı kalite ve klasmanda çok ekonomik ve rantabl turlar yapmış olduk. Yıllık iznim yeterli gelmediği için yeni yurtdışı programlarınızı inceleyemiyorum.Ancak izin sıkıntımı aştığım ilk fırsatta firmanız kanalıyla hedefimizde olan turlara www.gruppal.com ile devam edeceğiz. Özellikle sizleri de her aradığımızda ulaşabilmemiz ve sorularımıza cevap vermeniz yardımcı olmanız çok değerliydi. Hizmet sektörü olarak insan kaynağını memnun etmenin çok zor olduğu bilinciyle ayrıca size de teşekkür ederim. Sadece tek eleştirebileceğim husus rehber ve otel informelerinin çok son günlerde tarafımıza bildirilmesi. Bu durum bende endişe yaratsa da taahhüt edilen otellerde kalınması ve diğer turlarda da benzer uygulamaların olması rahatlattı sorun yaşamadık. Teşekkürler Gruppal, teşekkürler Behiye Hanım. En kısa zamanda yeniden sizlerle yeni bir organizasyon yapmak umuduyla.

Düşlediğiniz Tatili Kaçırmayın

Bize Ulaşın

0850 532 20 10
Her Gün 09:00-23:00
Faks0850 532 20 40
E-posta destek@gruppal.com
155 Bin Kişi Gruppal'ı Beğendi.
Facebook Twitter Instagram Pinterest Youtube