Otel

Sömestr Turları Ödeme Seçenekleri Vize Hizmeti

Mucizeler Diyarı Kapadokya

Dünyaca ünlü Peribacaları’nın yer aldığı Kapadokya bölgesi, hem yerli turistlerin hem de yabancı turistlerin sıkça ziyaret ettikleri bir bölge. 

Birbirinden güzel Kapadokya otellerinde konaklayabileceğiniz, upuzun bir geçmişi keşfedebileceğiniz Kapadokya turu, unutulmaz bir hatıra olarak belleklerinize kazınacak. Kapadokya balayı otelleri veya Kapadokya butik otel seçenekleri ile bu bölgede unutulmaz bir tatil yapacaksınız.

Platoda biriken volkanik küllerin zaman içerisinde akan sularla aşındırılması sonucu oluşan Peri Bacaları, tarih öncesi dönemlerden beri pek çok kültüre ev sahipliği yaptı.

İçlerine evlerin, tapınakların kurulduğu Peribacaları, özellikle Roma İmparatorluğu’nun baskısından kaçan Hıristiyanlar için önemli bir saklanma yeri oldu. Bu dönemde ve sonrasına yapılan kiliseler ve benzeri yapılar, Kapadokya’da halen turistlerin en çok ilgi gösterdiği yapılardan bazılarıdır.

Bu peribacaları bugün ise ünlü Kapadokya mağara otellerine ve Kapadokya kaya otellerine ev sahipliği yapıyor. Ürgüp otelleri arasından seçebileceğiniz bu oteller, keyifli bir deneyim sunuyor. En uygun Kapadokya otel fiyatları ile bu tatil fırsatını kaçırmayın!

Unutulmaz Bir Deneyim

Kapadokya adı Persçe “Güzel Atlar Ülkesi” anlamına gelir. Bu güzel ülkenin tarihi güzellikleri doğal güzellikleriyle adeta yarış içerisinde.

Mistik peri bacaları, içlerine oyulmuş tarihi kiliseler, korunmuş mimarisiyle taş evler, Kapadokya’yı dünya üzerinde eşsiz bir yer haline getirmektedir. Bu sebeple her yıl binlerce kişi bu güzelliği keşfetmek için bölgeye akın eder. Kapadokya butik otelleri ise bu misafirlerin ilk tercihlerinden biridir. 

Avanos, Ürgüp, Göreme gibi bölgelerin çoğu Hitit dönemlerinden bugüne varlığını korumaktadır. Birbirinden güzel taş konaklarda Nevşehir Kapadokya otellerinin tadını çıkarabilirsiniz.

Yine çok ünlü olan Ihlara Vadisi ise hem doğal güzelliği hem de ev sahipliği yaptığı sayısız kilise ile turistlerin mutlaka uğradığı bir bölgedir.

Ağaçaltı Kilisesi, Pürenliseki Kilisesi, Kokar Kilise, Yılanlı Kilise, Aziz George Kilisesi, Sümbüllü Kilise gibi uzun yıllardır varlığını koruyan, bir dönem Hıristiyanlarının kurtuluşunu sağlayan, çoğu toprak seviyesinin altında ve mağaralarda olan kiliseleri ziyaret edebilirsiniz.

Gecenizi Tarihi Konaklarda Geçirin.

Anadolu turları arasında en sevilenlerden biri olan Kapadokya turunuzu tamamlamak için taş konak otellerdeki güzel bir Kapadokya otelinde kalmak, tarihi ve doğal güzellikleri keşfetmek dışında sizi bekleyen ve yapmadan dönmemeniz gereken birkaç şey daha var.

Bunlardan en ünlüsü elbette Kapadokya balon turu. Avanos, Göreme, Ihlara bölgesini dev bir balondan izleme ve bir kez daha hayran olma şansını kesinlikle kaçırmayın. Yemeklerle, kutlamalarla ve sertifikalarla renklenen bu balon seyahati, hafızalarınıza kazınan bir deneyim olacak.

Elbette Kapadokya yalnızca antik taş kiliselerden ibaret değil.

Hacı Bektaş-ı Veli türbesi, Uçhisar Kalesi, Zelve Vadisi, yerli halkın binlerce yıldır benzer şekilde ürettiği taş çömlekler ve kapların yapıldığı atölyeler, halı yapım atölyeleri, şarap bağları gibi birbirinden farklı onlarca seçenek Kapadokya turlarında sizi bekliyor.

Kapadokya’da birbirinden en uygun otel fiyatları ile farklı konaklama seçenekleri bulunuyor. İster kaya ya da mağara otellerinde butik ve romantik bir balayı geçirerek konaklayın, ister termal otellerde ya da 5 yıldızlı otelleri tercih edin, Kapadokya aklınızdan asla çıkmayacak.

Nevşehir otellerinde merkeze yakın konaklayabilir, Avanos ve Ürgüp otellerinde Kapadokya’nın gezilecek yerleri yakınızda olacak şekilde tatil yapabilir ya da Göreme’de birbirinden güzel butik otellerde unutulmaz bir alternatif tatil yaşayabilirsiniz.

Kapadokya’da bütçenize uygun değişik konaklama opsiyonları, en iyi oteller veen ucuz fiyat fırsatları sizi bekliyor.

Pek çok Kapadokya oteli arasından seçim yapmak, erken rezervasyon ve uygun konaklama olanaklarını incelemek, otel rezervasyonunuzu gerçekleştirmek için Gruppal fırsatlarını kaçırmayın, unutulmaz tatilinize hemen hazırlanın!

Üye Yorumları

Özgül Demir

Özgül Demir

Büyük İtalya turunda en çok etkilendiğim tarihi yapıları, doğanın güzelliği, binaların yerleşkesi lezzetli pizzaları, makarnaları ve alışveriş dükkanlarıydı. Keşfedilecek daha birçok yer olduğuna eminim. Mutlaka Büyük İtalya turuna zaman ayırmanızı tavsiye ederim.

Ufuk Bozkurt

Ufuk Bozkurt

21.03.2018 / 08.04.2018 tarihleri arasında Singapur Bangkok Pattaya turuna katıldık. Turu internet ortamında aldığımız için önceleri tedirgin olmuştum. Ama tedirginliğim tur başlamadan bitti. Rehberimiz Özgür Yılmaz, bizle İstanbul’da havalimanında iken iletişime geçerek endişemizi bitirdi. Tüm gezimiz süresince sorunlarımız ile ilgilendi. Gezimizin en üst seviyede verimli geçmesi için çalıştı. Hiç endişe duymadan, sıkıntı yaşamadan, sayesinde çok güzel bir gezi yaptık. Kendimizi çok şanslı hissettik. Çok teşekkürler.

Selma Kaynak

Selma Kaynak

Tatilimiz çok güzel geçti. Sizlere tekrar teşekkürler. Yeni gezilerde görüşmek dileğiyle…

Başak Koçak

Başak Koçak

Seyahatimiz çok güzel geçti. Rehberimiz gerçekten çok bilgili ve ilgiliydi. Otellerde bizim beklentimizi karşıladı. Bu seyahati iyi hatıralarla bitirdik.

Düşlediğiniz Tatili Kaçırmayın

Bize Ulaşın

0850 532 20 10
Her Gün 09:00-23:00
Faks0850 532 20 40
E-posta destek@gruppal.com
150 Bin Kişi Gruppal'ı Beğendi.
Facebook Twitter Google+ Instagram Pinterest Youtube