Otel

Sömestr Turları Ödeme Seçenekleri Vize Hizmeti

Mucizeler Diyarı Kapadokya

Dünyaca ünlü Peribacaları’nın yer aldığı Kapadokya bölgesi, hem yerli turistlerin hem de yabancı turistlerin sıkça ziyaret ettikleri bir bölge. 

Birbirinden güzel Kapadokya otellerinde konaklayabileceğiniz, upuzun bir geçmişi keşfedebileceğiniz Kapadokya turu, unutulmaz bir hatıra olarak belleklerinize kazınacak. Kapadokya balayı otelleri veya Kapadokya butik otel seçenekleri ile bu bölgede unutulmaz bir tatil yapacaksınız.

Platoda biriken volkanik küllerin zaman içerisinde akan sularla aşındırılması sonucu oluşan Peri Bacaları, tarih öncesi dönemlerden beri pek çok kültüre ev sahipliği yaptı.

İçlerine evlerin, tapınakların kurulduğu Peribacaları, özellikle Roma İmparatorluğu’nun baskısından kaçan Hıristiyanlar için önemli bir saklanma yeri oldu. Bu dönemde ve sonrasına yapılan kiliseler ve benzeri yapılar, Kapadokya’da halen turistlerin en çok ilgi gösterdiği yapılardan bazılarıdır.

Bu peribacaları bugün ise ünlü Kapadokya mağara otellerine ve Kapadokya kaya otellerine ev sahipliği yapıyor. Ürgüp otelleri arasından seçebileceğiniz bu oteller, keyifli bir deneyim sunuyor. En uygun Kapadokya otel fiyatları ile bu tatil fırsatını kaçırmayın!

Unutulmaz Bir Deneyim

Kapadokya adı Persçe “Güzel Atlar Ülkesi” anlamına gelir. Bu güzel ülkenin tarihi güzellikleri doğal güzellikleriyle adeta yarış içerisinde.

Mistik peri bacaları, içlerine oyulmuş tarihi kiliseler, korunmuş mimarisiyle taş evler, Kapadokya’yı dünya üzerinde eşsiz bir yer haline getirmektedir. Bu sebeple her yıl binlerce kişi bu güzelliği keşfetmek için bölgeye akın eder. Kapadokya butik otelleri ise bu misafirlerin ilk tercihlerinden biridir. 

Avanos, Ürgüp, Göreme gibi bölgelerin çoğu Hitit dönemlerinden bugüne varlığını korumaktadır. Birbirinden güzel taş konaklarda Nevşehir Kapadokya otellerinin tadını çıkarabilirsiniz.

Yine çok ünlü olan Ihlara Vadisi ise hem doğal güzelliği hem de ev sahipliği yaptığı sayısız kilise ile turistlerin mutlaka uğradığı bir bölgedir.

Ağaçaltı Kilisesi, Pürenliseki Kilisesi, Kokar Kilise, Yılanlı Kilise, Aziz George Kilisesi, Sümbüllü Kilise gibi uzun yıllardır varlığını koruyan, bir dönem Hıristiyanlarının kurtuluşunu sağlayan, çoğu toprak seviyesinin altında ve mağaralarda olan kiliseleri ziyaret edebilirsiniz.

Gecenizi Tarihi Konaklarda Geçirin.

Anadolu turları arasında en sevilenlerden biri olan Kapadokya turunuzu tamamlamak için taş konak otellerdeki güzel bir Kapadokya otelinde kalmak, tarihi ve doğal güzellikleri keşfetmek dışında sizi bekleyen ve yapmadan dönmemeniz gereken birkaç şey daha var.

Bunlardan en ünlüsü elbette Kapadokya balon turu. Avanos, Göreme, Ihlara bölgesini dev bir balondan izleme ve bir kez daha hayran olma şansını kesinlikle kaçırmayın. Yemeklerle, kutlamalarla ve sertifikalarla renklenen bu balon seyahati, hafızalarınıza kazınan bir deneyim olacak.

Elbette Kapadokya yalnızca antik taş kiliselerden ibaret değil.

Hacı Bektaş-ı Veli türbesi, Uçhisar Kalesi, Zelve Vadisi, yerli halkın binlerce yıldır benzer şekilde ürettiği taş çömlekler ve kapların yapıldığı atölyeler, halı yapım atölyeleri, şarap bağları gibi birbirinden farklı onlarca seçenek Kapadokya turlarında sizi bekliyor.

Kapadokya’da birbirinden en uygun otel fiyatları ile farklı konaklama seçenekleri bulunuyor. İster kaya ya da mağara otellerinde butik ve romantik bir balayı geçirerek konaklayın, ister termal otellerde ya da 5 yıldızlı otelleri tercih edin, Kapadokya aklınızdan asla çıkmayacak.

Nevşehir otellerinde merkeze yakın konaklayabilir, Avanos ve Ürgüp otellerinde Kapadokya’nın gezilecek yerleri yakınızda olacak şekilde tatil yapabilir ya da Göreme’de birbirinden güzel butik otellerde unutulmaz bir alternatif tatil yaşayabilirsiniz.

Kapadokya’da bütçenize uygun değişik konaklama opsiyonları, en iyi oteller veen ucuz fiyat fırsatları sizi bekliyor.

Pek çok Kapadokya oteli arasından seçim yapmak, erken rezervasyon ve uygun konaklama olanaklarını incelemek, otel rezervasyonunuzu gerçekleştirmek için Gruppal fırsatlarını kaçırmayın, unutulmaz tatilinize hemen hazırlanın!

Üye Yorumları

Gülden Turan

Gülden Turan

Aralık’ta böylesine güzel havada yaptığımız gezimizde bu kadar az günde, bu kadar detayı görmek belki de herkese ve her tura nasip olmaz, tercihimizin doğru olduğunu görmüş olduk, teşekkürler.

Muazzez Tulunay

Muazzez Tulunay

Ben ve arkadaşlarım sürekli Gruppal'dan aldığımız turlar ile bütün Avrupa'yı dolaştık. Seçkin Bey ve ekibi o kadar ilgili ki, gerçekten çok yardımcı oluyorlar. Aile kadar yakınlar. Turların yanı sıra vize konusunda da çok iyi hizmet veriyorlar. Vize işlerinde de İlker Bey'e, Elif Hanım'a çok teşekkür ederiz. Ben her seferinde, turlara daha çok arkadaşım ile katılmaya başladım. Zira hem ekonomik, hem de çok iyi hizmet alıyoruz. Romantik Avrupa turunda sadece ben ve arkadaşlarım 15 kişi olduk. Nerdeyse bütün turu kapatacaktık ama çalıştığımız için hep birlikte izin yapamıyoruz. Gruppal çalışacağı acenteleri da özenle seçtiği için tekrar çok teşekkürler. Rehberimiz Serdar Çelik bey de çok ilgili ve bilgiliydi. Ona da çok teşekkür ederiz. Bu arada bu turu geçen yıl, rehber İlhan Öztürk ile yapmıştık. O kadar memnun kaldık ki, bu yıl tekrar gittik. Yani müşteri kazanımında rehber çok önemli. Gruppal müşterilerde sanırım bağımlılık yapıyor. Turlarda, diğer turlardan tanıştığımız kişilerle seyahat etmeye başladık. Yani millet bizim gibi abone olmuş. Ve güzel ve yeni dostlar edinmeye başladık. Teşekkürler.

Özgül Demir

Özgül Demir

Büyük İtalya turunda en çok etkilendiğim tarihi yapıları, doğanın güzelliği, binaların yerleşkesi lezzetli pizzaları, makarnaları ve alışveriş dükkanlarıydı. Keşfedilecek daha birçok yer olduğuna eminim. Mutlaka Büyük İtalya turuna zaman ayırmanızı tavsiye ederim.

Benan Haliloğulları

Benan Haliloğulları

Kış ortasında ne işiniz var İtalya'da diyenlere (8-15 Şubat) fırsatı kaçırmayınız derim. Yıllardır gezilerimi kapalı tur seçerdim. İlk defa, hem de çocuklarımla açık tura katıldık, Afyon grubu, İzmir Alaçatı grubu, İstanbul'un değişik semtlerinden gelenlerle çok keyifli 8 gün geçirdik. Rehberimiz Esin Rona'ya tekrar tekrar teşekkür eder,v esile olan Gruppal şirketine teşekkürlerimle beraber İspanya gezisine rezervasyon rica ederim... :)

Düşlediğiniz Tatili Kaçırmayın

Bize Ulaşın

0850 532 20 10
Her Gün 09:00-23:00
Faks0850 532 20 40
E-posta destek@gruppal.com
150 Bin Kişi Gruppal'ı Beğendi.
Facebook Twitter Google+ Instagram Pinterest Youtube