Otel

Sömestr Turları Ödeme Seçenekleri Vize Hizmeti

Kapadokya Otelleri

Filtreleri Temizle

Mucizeler Diyarı Kapadokya

Dünyaca ünlü Peribacaları’nın yer aldığı Kapadokya bölgesi, hem yerli turistlerin hem de yabancı turistlerin sıkça ziyaret ettikleri bir bölge. 

Birbirinden güzel Kapadokya otellerinde konaklayabileceğiniz, upuzun bir geçmişi keşfedebileceğiniz Kapadokya turu, unutulmaz bir hatıra olarak belleklerinize kazınacak. Kapadokya balayı otelleri veya Kapadokya butik otel seçenekleri ile bu bölgede unutulmaz bir tatil yapacaksınız.

Platoda biriken volkanik küllerin zaman içerisinde akan sularla aşındırılması sonucu oluşan Peri Bacaları, tarih öncesi dönemlerden beri pek çok kültüre ev sahipliği yaptı.

İçlerine evlerin, tapınakların kurulduğu Peribacaları, özellikle Roma İmparatorluğu’nun baskısından kaçan Hıristiyanlar için önemli bir saklanma yeri oldu. Bu dönemde ve sonrasına yapılan kiliseler ve benzeri yapılar, Kapadokya’da halen turistlerin en çok ilgi gösterdiği yapılardan bazılarıdır.

Bu peribacaları bugün ise ünlü Kapadokya mağara otellerine ve Kapadokya kaya otellerine ev sahipliği yapıyor. Ürgüp otelleri arasından seçebileceğiniz bu oteller, keyifli bir deneyim sunuyor. En uygun Kapadokya otel fiyatları ile bu tatil fırsatını kaçırmayın!

Unutulmaz Bir Deneyim

Kapadokya adı Persçe “Güzel Atlar Ülkesi” anlamına gelir. Bu güzel ülkenin tarihi güzellikleri doğal güzellikleriyle adeta yarış içerisinde.

Mistik peri bacaları, içlerine oyulmuş tarihi kiliseler, korunmuş mimarisiyle taş evler, Kapadokya’yı dünya üzerinde eşsiz bir yer haline getirmektedir. Bu sebeple her yıl binlerce kişi bu güzelliği keşfetmek için bölgeye akın eder. Kapadokya butik otelleri ise bu misafirlerin ilk tercihlerinden biridir. 

Avanos, Ürgüp, Göreme gibi bölgelerin çoğu Hitit dönemlerinden bugüne varlığını korumaktadır. Birbirinden güzel taş konaklarda Nevşehir Kapadokya otellerinin tadını çıkarabilirsiniz.

Yine çok ünlü olan Ihlara Vadisi ise hem doğal güzelliği hem de ev sahipliği yaptığı sayısız kilise ile turistlerin mutlaka uğradığı bir bölgedir.

Ağaçaltı Kilisesi, Pürenliseki Kilisesi, Kokar Kilise, Yılanlı Kilise, Aziz George Kilisesi, Sümbüllü Kilise gibi uzun yıllardır varlığını koruyan, bir dönem Hıristiyanlarının kurtuluşunu sağlayan, çoğu toprak seviyesinin altında ve mağaralarda olan kiliseleri ziyaret edebilirsiniz.

Gecenizi Tarihi Konaklarda Geçirin.

Anadolu turları arasında en sevilenlerden biri olan Kapadokya turunuzu tamamlamak için taş konak otellerdeki güzel bir Kapadokya otelinde kalmak, tarihi ve doğal güzellikleri keşfetmek dışında sizi bekleyen ve yapmadan dönmemeniz gereken birkaç şey daha var.

Bunlardan en ünlüsü elbette Kapadokya balon turu. Avanos, Göreme, Ihlara bölgesini dev bir balondan izleme ve bir kez daha hayran olma şansını kesinlikle kaçırmayın. Yemeklerle, kutlamalarla ve sertifikalarla renklenen bu balon seyahati, hafızalarınıza kazınan bir deneyim olacak.

Elbette Kapadokya yalnızca antik taş kiliselerden ibaret değil.

Hacı Bektaş-ı Veli türbesi, Uçhisar Kalesi, Zelve Vadisi, yerli halkın binlerce yıldır benzer şekilde ürettiği taş çömlekler ve kapların yapıldığı atölyeler, halı yapım atölyeleri, şarap bağları gibi birbirinden farklı onlarca seçenek Kapadokya turlarında sizi bekliyor.

Kapadokya’da birbirinden en uygun otel fiyatları ile farklı konaklama seçenekleri bulunuyor. İster kaya ya da mağara otellerinde butik ve romantik bir balayı geçirerek konaklayın, ister termal otellerde ya da 5 yıldızlı otelleri tercih edin, Kapadokya aklınızdan asla çıkmayacak.

Nevşehir otellerinde merkeze yakın konaklayabilir, Avanos ve Ürgüp otellerinde Kapadokya’nın gezilecek yerleri yakınızda olacak şekilde tatil yapabilir ya da Göreme’de birbirinden güzel butik otellerde unutulmaz bir alternatif tatil yaşayabilirsiniz.

Kapadokya’da bütçenize uygun değişik konaklama opsiyonları, en iyi oteller veen ucuz fiyat fırsatları sizi bekliyor.

Pek çok Kapadokya oteli arasından seçim yapmak, erken rezervasyon ve uygun konaklama olanaklarını incelemek, otel rezervasyonunuzu gerçekleştirmek için Gruppal fırsatlarını kaçırmayın, unutulmaz tatilinize hemen hazırlanın!

Üye Yorumları

Gülden Turan

Gülden Turan

Aralık’ta böylesine güzel havada yaptığımız gezimizde bu kadar az günde, bu kadar detayı görmek belki de herkese ve her tura nasip olmaz, tercihimizin doğru olduğunu görmüş olduk, teşekkürler.

Najda Doyuran

Najda Doyuran

Gruppal internet sitesinden tur satın alarak bir kaç ülke gezdim. Hepsinden çok memnun ayrıldım. Hem fiyatları çok uygun hem de standartları yüksek turların. Bu yüzden hem ekonomik hem de konforlu gezileri beraberce tamamladık. Bu vesile ile her şey için tüm ekibe teşekkürleri borç biliriz.

Neşe Kocabaşoğlu

Neşe Kocabaşoğlu

17 Temmuz çıkışlı Jat Havayolları ile Belgrad turumuz ile 19-23 Ağustos Halkidiki turumuzun keyifle geçmesini sağlayan sayın Seçkin Bey başta olmak üzere Selin Hanım ve İlker Bey'e ve ayrıca tur rehberimiz Bayan Dragana Obreniç ve Bay Levent Çatak’a ben ve arkadaşlarım adına teşekkür ederim. Sevgilerimizle.

Benan Haliloğulları

Benan Haliloğulları

Kış ortasında ne işiniz var İtalya'da diyenlere (8-15 Şubat) fırsatı kaçırmayınız derim. Yıllardır gezilerimi kapalı tur seçerdim. İlk defa, hem de çocuklarımla açık tura katıldık, Afyon grubu, İzmir Alaçatı grubu, İstanbul'un değişik semtlerinden gelenlerle çok keyifli 8 gün geçirdik. Rehberimiz Esin Rona'ya tekrar tekrar teşekkür eder,v esile olan Gruppal şirketine teşekkürlerimle beraber İspanya gezisine rezervasyon rica ederim... :)

Düşlediğiniz Tatili Kaçırmayın

Bize Ulaşın

0850 532 20 10
Pazartesi-Pazar: 09:00-23:00
Faks0850 532 20 40
E-postadestek
146 Bin Kişi Gruppal'ı Beğendi.
Facebook Twitter Google+ Instagram Pinterest Youtube