0 850 532 20 10 | TÜRSAB A-7575
%100 Online Rezervasyon
% 20 İndirim
GP: 96362

Kapadokya Turları

Kapadokya turu fırsatları en iyi fiyatlarla sizi bekliyor. Doğaüstü güzelliğe sahip ve derin bir tarih barındıran Kapadokya’da unutulmaz bir tatile ve maceraya hazırlanın.

 • Manzara ve Nazar Boncukları - Kapadokya

  Manzara ve Nazar Boncukları - Kapadokya

 • Balonlar ve Manzara - Kapadokya

  Balonlar ve Manzara - Kapadokya

 • Erken Al Az Öde

  Erken Al Az Öde

 • Ihlara Vadi Manzarası - Kapadokya

  Ihlara Vadi Manzarası - Kapadokya

 • Kış Manzarası - Kapadokya

  Kış Manzarası - Kapadokya

 • Gruppal Güvencesi

  Gruppal Güvencesi

 • Peri Bacaları - Kapadokya

  Peri Bacaları - Kapadokya

 • Peribacalarının Üzerinde Balon Gezisi - Kapadokya

  Peribacalarının Üzerinde Balon Gezisi - Kapadokya

 • Peribacası ve Kaya Oyukları - Kapadokya

  Peribacası ve Kaya Oyukları - Kapadokya

 • Taş Evler - Kapadokya

  Taş Evler - Kapadokya

 • Taş Evler ve Yapılar - Kapadokya

  Taş Evler ve Yapılar - Kapadokya

 • Taş Konaklar - Kapadokya

  Taş Konaklar - Kapadokya

 • Yer Altı Şehirleri - Kapadokya

  Yer Altı Şehirleri - Kapadokya

 • Ihlara Vadisi - Kapadokya

  Ihlara Vadisi - Kapadokya

Opsiyonlar Hazırlanıyor...

Hareket Noktaları

Tur Tarihleri

Tur Fiyatları

Ulaşım

Otel

Kişi

Single & çocuk fiyatı satın alma sayfasındadır.
Satın Al
Turun Adı Kapadokya Turları
Ulaşım Otobüs
İptal/İade Koşulları Rezervasyon yapıldıktan sonra paket tur sözleşmesindeki iptal ve iade koşulları geçerlidir.
Ödeme Seçenekleri Kredi Kartı / Havale / Eft
Bilgi & İletişim 0850 532 20 10

Üye Yorumları

Ayşe Korkmaz

Ayşe Korkmaz

Merhaba 27 mayıs tarihinde katıldığım kapodokya turu çok keyifli ve herşey çok güzeldi.Bütün ekibinize rehberimize ve size teşekkür ederim.Başka turlarda görüşmek dileğiyle.. İyi çalışmalar

Zeynep Demirel

Zeynep Demirel

Cuma günün den tibaren olan turda Bilgili, kültürlü, ilgili ve eğlenceli bir rehber vardı. Kesinlikle Harika KAPADOKYA! Arkadaşımla katıldığım turda çok eğlendik ve çok bilgi edindik. Güzel bir gündü. En çok balon Peribacaları muhteşemdi. Bu güzel tur icin teşekkürler.

Kapadokya

Kapadokya Türkiye'de ve dünyada en popüler gezi destinasyonlarından biridir.

Kapadokya hakkında ne yazılsa, ne söylense az kalır çünkü Kapadokya turu ile bu bölgeyi görmek, Kapadokya'nın geçmişine bizzat tanık olmak ve uzman rehberler eşliğinde Kapadokya'yı tanımak gerekiyor. 

Kapadokya nerede diye soranlara söyleyelim: Benzersiz Peribacaları oluşumuyla tüm dünyanın en çok ilgi gösterdiği yerler arasında olan Kapadokya nam-ı diğer Cappadocia, başta Nevşehir’in Göreme, Ürgüp ve Avanos bölgeleri olmak üzere geniş bir alana yayılıyor ve insanları büyülemeye devam ediyor.

5000 yıldan uzun ve kendine özgü tarihi ile benzersiz coğrafi güzelliklerin birleşmesiyle unutulmaz bir deneyim sunan Kapadokya, Türkiye’nin en çok turist çeken yerlerinden bir tanesini görebileceğiniz destinasyonlarıyla ve indirimli Kapadokya tur fiyatlarıyla sizi bekliyor.

Kapadokya otelleri ile de sıkça tercih ve merak edilen bir bölge oluyor. Her çeşit, konsept ve bütçeye göre bir tesisin olduğu Kapadokya otel fiyatları da değişiyor. Kapadokya tur paketleri ile gezildiğinde paket içinde birden çok otel seçeneği oluyor. Bütçenize ve isteklerinize en uygun oteli ucuz fiyatlı Kapadokya turu satın alarak seçebiliyorsunuz. 

Kapadokya'nın Tarihi

Adı Persçe “Güzel Atlar Ülkesi” anlamına gelen Kapadokya, 60 milyon yıl önce yaşanan volkanik hareket sonucu bölgeyi kaplayan lavların akarsular tarafından aşındırılmasıyla oluşmuş bir bölgedir. İngilizce adı ise Cappadocia'dır. Çok eski çağlardan beri insanların yaşadığı bu coğrafya, Roma’nın şiddetinden kaçan ilk Hıristiyanlar'ın önce sığınma noktası, sonra da eğitim ve felsefe merkezi haline geldi ve bugüne kadar kalan birbirinden güzel eserlerin ev sahipliğini yaptı.

Tarih boyunca önemli bir kültürel merkez olan Kapadokya turu, birbirinden güzel atmosferde ve birbirinden benzersiz otellerde konaklayarak size doğa ile tarihin muhteşem dansına şahit olma şansı sunuyor. Özellikle fotoğraf gezginleri için benzersiz bir yer olan Kapadokya'da tatil yapmak kısa süreli de olsa size farklı bir bakış açısı kazandıracak. 

Kapadokya Turları

Yılın her dönemi farklı güzellikler barındıran bu bölgeyi 19 Mayıs Kapadokya turları, Ramazan ve Kurban bayramı tatilleri ve yılbaşında ekonomik Kapadokya turları ile ziyaret edebilir, 23 Nisan Kapadokya turu ile ailece keyifli bir kültür gezisi yapabilirsiniz. Kapadokya gezileri, ucuz haftasonu turları olarak da oldukça revaçta. Ucuz Kapadokya turu paketleri içinden kendinize en uygun olan tarihi inceleyebilir ve keyifli bir gezintiye çıkabilirsiniz. 

Bayram tatillerinde ve yılın her dönemi hayranlıkla gezeceğiniz bu bölgede en iyi konaklama ve günlük tur seçenekleri de sizi bekliyor. Kurban Bayramı ve Ramazan Bayramı Kapadokya turları fırsatlarını kaçırmayın! Gruppal yurtiçi turları ile daha önce ülke içinde görmediğiniz birçok yeri keşfedebilir, kolay ödeme seçenekleri ile bütçenizi sarsmadan gezebilirsiniz. Kapadokya turu satın almadan önce tüm seçenekleri inceleyebilirsiniz. 

Kapadokya balayı için de tercih edilen bir yer. Özellikle kış döneminde karlar altında kalan Kapadokya'da düğün fotoğrafı çektirmek isteyenler Kapadokya'da balayı yapmak istiyorlar. Romantik ve gizem dolu bir yolculuk yapmak isteyenler balayı için Kapadokya bölgesini tercih edilebilir. 

Kapadokya Balon Turu

Kapadokya'da balon turu yaparak bölgenin tüm güzelliklerine kuşbakışı bir tur yapabilirsiniz. Ürgüp, Avanos, Göreme arasında kalan yaklaşık 25 km'lik alanı yukarıdan izlemeye doyamayacağınız Kapadokya balon turları ile sabahın erken saatlerinde güneşin doğuşunun tadını çıkarırken taş ve mağara evleri, sarı tepeleri, üzüm bağlarını, peri bacalarını ve daha birçok tarihi ve doğal güzelliği de hafızanıza kazırsınız.

Balon turu Kapadokya'yı keşfetmenin bir diğer ve en güzel yöntemlerinden biridir. Uzun yıllardır yapılan Kapadokya'daki balon turu aktivitesi için tur rehberinizle önceden görüşmeli ve rezervasyonunuzu yaptırmalısınız. özel ekipmanlar ve profesyonel FFA Sivil havacılık sıcak balon lisansına sahip pilotlar tarafından gerçekleştirilen balon turlarına katılan herkes “zorunlu uçuş sigortası” ile sigortalanıyor.

Kapadokya Tur Fiyatları 2024

Gruppal Kapadokya turları ile en ekonomik Kapadokya gezisi yapmaya ve Anadolu turları ile bölgeyi keşfetmeye hazır olun. Konusunda uzman rehberler, bölgeye hakim otobüs şoförleri ve seyahat uzmanlarımızdan alacağınız öneriler ve yardımlar ile Kapadokya'da tur yaparken bölge hakkında en detaylı bilgileri edinebilir ve indirimli Kapadokya tur paketlerinde erkenden yerinizi ayırtarak keyifli bir tura çıkabilirsiniz.

Her hafta hareketli Kapadokya turları ile hem Kapadokya'nın en lüks otellerinde konaklar hem de alanında profesyonel rehberler ile Kapadokya turunuzu yaparsınız. Kapadokya tur fiyatları diğer turlara göre en uygun fiyatlı turlar arasında yer alıyor. Şimdi hemen Kapadokya turu satın al, daha az öde! 

Kapadokya’da Gezilecek Yerler

Peribacalarının içine oyulmuş tarihi mağaraların her birinin sizi tarih içerisinde bir yolculuğa çıkaracağı Kapadokya’nın en güzel manzaraları elbette Göreme Milli Parkı içerisinde yer alıyor. Engebeli coğrafyası ve gözden uzak olmasıyla tarih boyunca inzivaya çekilmek ya da gizlenmek isteyenlere güvenli bir alan sunmuş olan Peribacaları içerisindeki manastırları, kiliseleri, depoları ve şarap mahzenlerini görebileceğiniz Milli Park’ta hem doğanın muhteşem görkemini hem de başta Bizans döneminden olmak üzere sayısız tarihi eseri görebilirsiniz.

Bölge geleneklerini, el sanatlarını ve yaşamını görmek içinse tarihi bir konakta hizmet veren Kapadokya Sanat ve Tarih Müzesi’ni ziyaret edebilirsiniz. Göreme ve Zelve açıkhava parkları da Kapadokya’nın zamanın ötesinde olan güzelliğine hayran olmak için gezebileceğiniz yerler arasında bulunuyor.

Kapadokya bölgesinde birçok vadi de bulunuyor. Akarsu aşındırmaları sonucu oluşan bu vadiler, doğal güzelliklerinin yanı sıra tünellerle birbirine bağlı kiliselere ve mağaralara da ev sahipliği yapıyor. Başta Ihlara Vadisi olmak üzere Zemi Vadisi, Güllüdere Vadisi, Dervent Vadisi gibi vadilerde yürüyüş yapabilir, at ya da arazi araçlarıyla keyifli bir gezintiye çıkabilirsiniz. Bu vadilerde ve Kapadokya’nın genelinde yer alan kiliseler, özellikle Hıristiyanlığın doğuş yıllarında büyük öneme sahip yerler olarak büyük bir mirası barındırıyorlar; Selime Manastırı, Kızıl Kilise ve Vaftizci Yahya Kilisesi başta olmak üzere Kapadokya'da gezilecek yerler arasında birbirinden güzel eserlere ve süslemelere sahip bu kiliseleri ziyaret etmeyi ihmal etmeyin.

Bölgeye hâkim bir noktada bulunan Uçhisar Kalesi, bölgedeki sayısız yer altı şehirleri arasında en büyüklerinden olan Derinkuyu ve Mazı ve Kaymaklı yer altı şehirleri de bölgede günübirlik tur fırsatlarıyla görülmesi gereken yerler arasında bulunuyor. Bu gizli şehirlerde gezerken zaman içinde bir yolculuğa çıkmış gibi hissedeceksiniz. Ve elbette Kapadokya’nın gündoğumu güzelliğine şahit olmak ve bu unutulmaz mekânı aklınıza kazımak için Kapadokya'da balon turuna çıkmayı unutmayın! Uygun fiyatları olan bu turlarla bölgeye yukarıdan bakacak, tatilinizi unutulmaz hale getireceksiniz.

Kapadokya’da Ne Yenir?

Türkiye’nin her yerinde olduğu gibi Kapadokya'da yemek yemek isteyenler için de her bütçeye uygun sayısız restoran bulunuyor. Kayaların içine oyulmuş salonlarda hizmet veren lüks restoranlardan köşe başındaki dönerciye kadar birbirinden güzel lezzetleri bulabileceğiniz Kapadokya’da Türk ve özellikle Orta Anadolu yemeklerinden en güzelleri sizi bekliyor. Buğday, bulgur, koyun eti ve nohut, bölge yemeklerinde en sık kullanılan malzemeler arasında yer alıyor.

Başta testi kebabı olmak üzere çömlek fasulyesi, bulgur ve Kapadokya tutmaç çorbası, gendime, keme çorbası, Kayseri mantısı, kabak çiçeği ve patlıcan dolması, kayısı yahnisi gibi lezzetler, Kapadokya’da sizleri bekliyor. Genellikle toprak kaplarda pişen bu lezzetlerin tadına doyamayacaksınız. Dilerseniz uzun bir geçmişe sahip şarap kültürünün yerel örneklerinin tadına bakabileceğiniz Kapadokya restoranlarında Orta Anadolu’nun en güzel yemeklerinin tadını bu muhteşem atmosferde çıkarın.

Kapadokya'dan Ne Alınır?

Kapadokya turunda mutlaka almanız gerekenlerden biri şaraptır. Bölgenin şarapları çok güzeldir. Ürgüp'te birçok dükkanda şehri tanıtan takı, süs ve hediyelik eşyalar bulabilirsiniz. Peribacası objeleri ve Kapadokya bebekleri oldukça güzel hediyeliklerdir. Yine bölgeye özel testilerden alabilirsiniz.

Üye Yorumları

Emine Davutoğlu
Emine Davutoğlu

Gruppal turun 20 aralık Kapadokya turuna arkadaşlarımla birlikte katıldık hepimiz çok memnun kaldık, rehberimiz ve kaptan şoförlerimiz görevlerini çok güzel yerine getirdiler. Kısacası herşey çok güzeldi tekrar gitmeyi düşünüyoruz.

Sibel Altınok
Sibel Altınok

Turdan genel olarak çok memnun kaldık. 2 rehberimize de ilgi ve alakaları için çok teşekkür ederiz.

Arzu Katipoğlu
Arzu Katipoğlu

13 eylül tarihli Kapadokya seyahatimden çok memnun kaldım. Buradan başta rehberimize, ulaşımda emeği geçenlere ve siz Gruppal ailesine teşekkür ederim. Başka seyahatlerde tekrar buluşmak dileğiyle..

Canan Yeter
Canan Yeter

Turdan çok memnun kaldım. Rehberimizin bölgeye hakim oluşu çok iyiydi ve anlatımı ile bizi bilgilendirdi. Tekrar gitmek isteyecegim bir tur oldu benim için.

Düşlediğiniz Tatili Kaçırmayın

Bize Ulaşın

0850 532 20 10
Her Gün 09:00-23:00
Faks0850 532 20 40
E-posta destek@gruppal.com
155 Bin Kişi Gruppal'ı Beğendi.
Facebook Twitter Instagram Pinterest Youtube