0 850 532 20 10 | TÜRSAB A-7575
%100 Online Rezervasyon
% 20 İndirim
GP: 98420

Likya Karya Turları

Likya Karya turu fırsatlarıyla Ege’nin Akdeniz ile buluştuğu Marmaris ve Fethiye kıyılarında muhteşem bir yaz tatili fırsatı çok uygun fiyatlarla sizi bekliyor. Yerinizi hemen ayırtın!

 • Akyaka - Marmaris

  Akyaka - Marmaris

 • Akyaka Kıyıları - Marmaris

  Akyaka Kıyıları - Marmaris

 • Erken Al Az Öde

  Erken Al Az Öde

 • Azmak Çayı - Marmaris

  Azmak Çayı - Marmaris

 • Azmak Çayı'nda Gezi - Marmaris

  Azmak Çayı'nda Gezi - Marmaris

 • Gruppal Güvencesi

  Gruppal Güvencesi

 • Deniz Keyfi - Gökova

  Deniz Keyfi - Gökova

 • İçmeler - Marmaris

  İçmeler - Marmaris

 • Körfez Manzarası - Gökova

  Körfez Manzarası - Gökova

 • Kumlubükü - Marmaris

  Kumlubükü - Marmaris

 • Sahiller - Gökova

  Sahiller - Gökova

 • Katrancı Körfezi - Fethiye

  Katrancı Körfezi - Fethiye

 • Kekova - Likya

  Kekova - Likya

 • Kral Mezarları - Likya

  Kral Mezarları - Likya

 • Ölüdeniz - Fethiye

  Ölüdeniz - Fethiye

 • Tekne Turları - Likya

  Tekne Turları - Likya

 • Plaj Manzarası - Fethiye

  Plaj Manzarası - Fethiye

Opsiyonlar Hazırlanıyor...

Hareket Noktaları

Tur Tarihleri

Tur Fiyatları

Ulaşım

Otel

Kişi

Single & çocuk fiyatı satın alma sayfasındadır.
Satın Al
Turun Adı Likya Karya Turları
Ulaşım Otobüs
Otel 3* & 4* Oteller [YP]
İptal/İade Koşulları Rezervasyon yapıldıktan sonra paket tur sözleşmesindeki iptal ve iade koşulları geçerlidir.
Ödeme Seçenekleri Kredi Kartı / Havale / Eft
Bilgi & İletişim 0850 532 20 10

Üye Yorumları

Ali İhsan Çoban

Ali İhsan Çoban

İlk tur deneyimimde çok memnun kaldım, rehberden de çok memnun kaldık. Tur içi arkadaşlar edindik çok eğlendik. Tekrar almayı düşünüyorum.

Kübra Güngör

Kübra Güngör

Assos Ayvalık Cunda 2 günlük gezimizi bugün tamamladık. 4 arkadaş gittik ve sayın tur rehberimiz Haluk beyin akıcı anlatımı, ilgisi alakası ve iş disiplini sayesinde çok güzel bir tur gezimiz oldu, her şey çok güzeldi. Sizden çevredekilere çok bahsedeceğim.

Likya 

Akdeniz'in Teke Yarımadası'nda bulunan Antik Likya Uygarlığı şehirleri güneyde Akdeniz, batıda Karya ve doğuda ise Pamfilya ile sınırdır. Antik Likya kentleri günümüz açısından önemlidir çünkü MÖ 1.yy ortalarında oluşan Likya Birliği, tarihin ilk demokratik birliğidir ve bugünkü yönetim sistemleri için de ilham kaynağı olmuştur. Bu birlik içindeki önemli şehirler; Phaselis, Patara (başkent), Xanthos, Pinara, Olympos, Myra ve Tlos’tur.

Likya turları ile bu bölgedeki zamanın en önemli antik yerleşim bölgelerini gezecek, Teke Yarımadası’nda Likya Birliği’ne ait daha küçük kentleri yakından görme fırsatı elde edeceksiniz.

Likya bölgesindeki küçük şehirler ise Andriake, Sura, Kyaenai, Limyra, Theimmusa, Simena, Istlada, Trebende, Aperlae'dir. Likya Uygarlığına ait Patara’daki Parlamento binası, Likya kaya mezarları, kale kalıntıları, toplumun inanç sistemlerini yansıtan tapınak kalıntıları, Likyalıların toplumsal hayatları ile ilgili bilgiler veren kent kalıntıları Likya turu sırasında göreceğiniz önemli noktalardır.

Likya Karya Turları

Gruppal yurtiçi kültür turları ile Akdeniz'in önemli tarihi alanlarını, yüzyıllık medeniyetlere ait kalıntıları ve antik şehirleri görebilirsiniz. Tarih ve sanatla iç içe bir yurtiçi gezisi yapmak için ekonomik fiyatlar ve kolay ödeme seçenekleriyle yerinizi hemen ayırtın.

Likya Karya turları ile tarihin izinden, medeniyetlerin peşinden gidin. Gruppal 2024 yurtiçi gezi programları arasından kendinize en uygun olanı seçin ve Türkiye'de daha önce görmeye fırsat bulamadığınız yepyeni yerleri keşfetmeye başlayın. 

Karya 

Anadolu'nun güneybatısında antik bir bölge olan Karya, zamanında bu bölgede yaşayan Karlar nedeniyle bu ismi almıştır. Günümüzde Aydın, Denizli ve Muğla şehirlerinin bulunduğu alana denk gelir. Karya hakkında bilmeniz gerekenler arasında zeytin ve incirin bu medeniyet için önemli olduğu, bal satışı yaparak geçindikleri ve bölgede şifalı otların bulunması oluyor.

Lidya ile Karya’yı ayıran Messogis Dağlan (Bugün Aydın Dağları ve İonia, batısını Ege Denizi ve bazı İon kent devletleri, doğusunu Frigya ve güneyini de Likya bölgeleri oluşturuyordu)'dır. Bölgedeki en önemli ırmak bugünkü adıyla Büyük Menderes'tir.

Karya'nın kıyısında bulunan önemli kentler arasında Argos’tan gelen kolonistlerce kıyıda kurulmuş olan İassos (bugün Kurin), Troizen ve Argoslu kolonistlerce iskan edilmiş, yerli Karyalıların da oturdukları Halikarnassos (bugün Bodrum), Datça Yarımadası’nın batı ucunda Spartalı kolonistlerce kurulmuş olan Knidos (bugün Dalacak) ve en güneyde yer alan, kuru incirleriyle ünlü Kaunos (bugün Dalyan) vardır.

Üye Yorumları

Tülay Tezbaşaran
Tülay Tezbaşaran

Teşekkür ederiz, çok güzeldi.

Fulya Coşkun
Fulya Coşkun

Tur rehberimiz Ahmet bey, son derece bilgili ve saygılıydı. Birçok yeni şey öğrendik sayesinde. Tur ise dolu dolu ve keyifliydi. Aldığı paranın kat ve kat üstü bir hizmet.

Zehra Bildirici
Zehra Bildirici

Tura Ayvalık ile başlayıp Cunda Adası gezisi ile devam etmiştik. Rehber Ahmet Bey’in anlatımı gerçekten çok güzel ve bilgilendiriciydi. Otel konaklamamızda da 15 TL fark ödeyip 5 yıldızlı bir otelde kalmıştık. Otelin akşam yemeği açık büfe ve canlı müzik eşliğinde yenildi ve gerçekten temiz ve güzeldi. Ertesi gün ise Kazdağları’nı ve dönüşte sürprizi olarak Çanakkale Şehitlikleri’ni gezdik. Buradaki rehberimizde Çanakkale Savaşları ve Şehitlikleri’ni ayrıntılı olarak anlatıp bizi bilgilendirdi. Gerek rehber gerekse kaptanlar ve rehber yardımcısı çok nazik ve işlerinin ehli insanlardı. Kendilerine teşekkürlerimizi bizzat bildirmiştik. Ayrıca Gruppal sitesine de çok teşekkür ederim bizlere böyle hizmetler sundukları için… Teşekkürler Gruppal ve Gruppal çalışanları!

Atilla Özdeş
Atilla Özdeş

Tur rehberi Cemil Bey'den çok memnun kaldık, tur boyunca sürekli bir şeyler anlattı. Efes'e daha önce gitmiştim ama daha önce taş gördüklerim anlatımlarla canlandı çok memnunum.

Düşlediğiniz Tatili Kaçırmayın

Bize Ulaşın

0850 532 20 10
Her Gün 09:00-23:00
Faks0850 532 20 40
E-posta destek@gruppal.com
155 Bin Kişi Gruppal'ı Beğendi.
Facebook Twitter Instagram Pinterest Youtube