0 850 532 20 10 | TÜRSAB A-7575
%100 Online Rezervasyon
% 20 İndirim
GP: 99072

Erzurum Kars Van Turları

Erzurum Kars Van turları ile Doğu’nun muhteşem ikonlarını yakından görecek, Çifte Minareli Medrese’den Çıldır Gölü ve Ani Harabeleri’ne kadar birbirinden farklı sayısız güzelliğe şahit olacaksınız.

 • Üç Kümbetler - Erzurum

  Üç Kümbetler - Erzurum

 • Ulu Cami - Erzurum

  Ulu Cami - Erzurum

 • Erken Al Az Öde

  Erken Al Az Öde

 • Çifte Minareli Medrese Avlusu - Erzurum

  Çifte Minareli Medrese Avlusu - Erzurum

 • Cag Kebabı - Erzurum

  Cag Kebabı - Erzurum

 • Gruppal Güvencesi

  Gruppal Güvencesi

 • Menucehr Camii - Kars

  Menucehr Camii - Kars

 • Tigran Honents Kilisesi - Kars

  Tigran Honents Kilisesi - Kars

 • Kars Kalesi - Kars

  Kars Kalesi - Kars

 • Kent Sokakları - Kars

  Kent Sokakları - Kars

 • Ani Harabeleri Kış Manzarası - Kars

  Ani Harabeleri Kış Manzarası - Kars

 • Ani Harabeleri'nde Kilise - Kars

  Ani Harabeleri'nde Kilise - Kars

 • Buz Balıkçılığı - Kars

  Buz Balıkçılığı - Kars

 • Çıldır Gölü'nde Kış - Kars

  Çıldır Gölü'nde Kış - Kars

 • Eski Evler - Kars

  Eski Evler - Kars

 • Havariler Kilisesi (Kümbet Camii) - Kars

  Havariler Kilisesi (Kümbet Camii) - Kars

 • Kar Manzarası - Kars

  Kar Manzarası - Kars

Opsiyonlar Hazırlanıyor...

Tur Zamanı
Bu turda şu anda müsaitlik bulunmamaktadır. Tur satışa açıldığında haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakabilirsiniz.

Gitmek İstediğiniz Tarih

Gönder
Turun Adı Erzurum Kars Van Turları
İptal/İade Koşulları Rezervasyon yapıldıktan sonra paket tur sözleşmesindeki iptal ve iade koşulları geçerlidir.
Ödeme Seçenekleri Kredi Kartı / Havale / Eft
Bilgi & İletişim 0850 532 20 10

Üye Yorumları

Filiz Kanar

Filiz Kanar

Çok güzel bir geziydi, emeği geçen herkese teşekkür ederim

Figen Karadeniz

Figen Karadeniz

Harika çok keyifli geçen bir turdu. Özellikle rehberimiz çok bilgili ve ilgiliydi.

Erzurum 

Karlı dağları, kayak pistleri, tarihi yapıları ve doğal güzellikleriyle ünlü Dadaşlar Şehri Erzurum, Doğu Anadolu'daki en büyük yedinci şehirdir. Kış turizminde önemli bir yeri olan şehirde çıkacağınız Erzurum turları ile tarihin en eski yerleşim yerlerinden birini de görmüş olacaksınız. M.Ö. 4900 yıllarında kurulduğu bilinen Erzurum, birçok medeniyete de ev sahipliği yapmıştır.

Doğu Anadolu Bölgesi’nin en büyük şehri olan ErzurumAnadolu turları arasında kış tatillerinin de bir numaralı adresi olmaya devam ediyor. Doğanın bu şehre sunduğu inanılmaz güzelliklerinin yanında tarihi dokusu ile de çok önemli olan Erzurum’a yolunuz düşerse mutlaka görmeniz gereken yerleri sizler için derlediğimiz yazımızdan okuyarak Erzurum turu listenize dahil edebilirsiniz.

Erzurum'da Gezilecek Yerler

 • Tortum Şelalesi

48 metre yüksekliğine sahip ve dünyanın en yüksek üçüncü şelalesi olma özelliğini taşıyan Tortum, görenleri şaşkınlığa uğratacak kadar muhteşem bir doğal güzellik. Şelaleden dökülen sular, alt bölümde adeta bir gökkuşağı şöleni sunduğu için her göreni kendine hayran bırakıyor. Her yıl binlerce insan bu olağanüstü güzelliği görmek için Erzurum’a akın ediyor. Özellikle yaz aylarında bu manzarayı görmek daha keyif verici. Çünkü sonradan yapılan merdivenler aracılığı ile şelale altına geçmek de mümkün. Bu bölgede ziyaretçilerin piknik yapabileceği bir alan mevcutken, şelale keyfini gökyüzünden izlemek isteyenler için de balon turu yapma imkanı da bulunuyor.

 • Çift Minareli Medrese

Selçuklu dönemine ait olan bu tarihi Çift Minareli Medrese, Erzurum’un önemli tarihi mirasları arasında yer alıyor. O dönemde kimin yaptırdığı bilinmeyen bu yapı için çeşitli efsaneler olması, buranın daha çok ilgi görmesinin nedenlerinden biri. En çok konuşulan efsaneye göre; usta ve çırak medrese inşasına başlar, çırağın yaptığı minare daha güzeldir ve usta bunu kaldıramadığı için intihar eder. Olay, bu duruma sebep olduğunu düşünen çırağında intiharı ile sonuçlanır. Tabi bu durum ne kadar doğru ne kadar yanlış bilemiyoruz ancak oraya giden her ziyaretçinin iki minare arasındaki farkı çok net görmesinden dolayı diğer efsanelere doğruluk derecesi göre bir nebze daha artıyor.

 • Rüstem Paşa Kervansarayı

Şimdilerde Erzurum’un meşhur oltu taşının imalat ve satışı için kullanılan Rüstem Paşa Kervansarayı, Kanuni Sultan Süleyman zamanında İpekyolu üzerinde bulunduğu için han olarak kullanılmış. Kanuni’nin Sadrazamı Rüstem Paşa tarafından yaptırıldığı için bu isimle anılan kervansaray halk arasında ‘’Taşhan’’ olarak da biliniyor. O dönemlerde ticaret için gelen kişilerin konaklama amacıyla kullandığı binada, yöre esnafı birbirinden şahane el emeği göz nuru ürünlerini yapıyor. Bu şehirden bir anı götürmek isteyenler veya birilerine hediye almak isteyenlerin uğraması gereken ilk adres sayılan Taşhan’ı görmeden Erzurum turunuzu sonlandırmayın.

 • Erzurum Kongre Binası

1.Dünya Savaşı döneminde kilit şehirlerden biri olan Erzurum, tarihi yapıları ve doğal güzelliklerinin yanında yaşanan tarihi olayların şahidi olması nedeniyle de Türk halkı için her zaman apayrı bir yere sahip. 23 Temmuz 1919 yılında açılan Erzurum Kongresi’nin başkanı da şüphesiz ki tek ve ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ten başkası değil. Kongrenin önemini belirleyen iki madde vardır ki işte bunlar Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni var edecek kadar kıymetli. Birincisi; "Milli sınırlar içinde vatan bir bütündür, ayrılık kabul edilemez.’’ İkincisi de: "Manda ve himaye kabul edilemez.’’ maddelerinin kabul edilmesinde aracılık eden bu kongre merkezi Erzurum gezinizin unutulmazlarından olacak.

 • Palandöken Kayak Merkezi

Kış aylarında yerli ve yabancı turistlerin akın akın ziyaret ettiği bu bembeyaz cennet Palandöken Kayak Merkezi'ni mutlaka görmelisiniz. 2011 Kış Olimpiyatları’na ev sahipliği yapan Palandöken, özellikle "toz kar’’a sahip olması nedeniyle kayak tatili için dünyanın her yerinden gelen insanların bir numaralı adresi.Kayak tutkunlarının sevebileceği bir yer olan Palandöken’e aralık ve nisan ayları arasında gidebilirsiniz. Farklı seviyeler için yapılmış olan kayak pistlerinde dilediğiniz aktiviteye katılabilir, buradaki olağanüstü atmosferi soluyabilirsiniz.

 • Narman Peribacaları

“Zaman, tam burada şu anda durmalı” diyeceğiniz türden bir yer burası. 2012 yılında Dünya Geçici Miras Listesi’ne eklenen Narman Peribacaları, yılın her dönemi ziyaretçilerine kartpostallık manzaralar sunuyor. Aynı zamanda halk arasında renginden dolayı “Kırmızı Periler” olarak da adlandırılıyor. Nevşehir Kapadokya’daki Peribacaları’na olan benzerliği de aşikâr olan bu yer, yıl içinde pek çok turisti ağırlıyor. Özellikle manzara fotoğrafları çekmeye doyamayan kişiler bu bölgeden ayrılmak dahi istemiyor. Yaşanılan anı ölümsüzleştirmek isteyenler için benzersiz fotoğraf çekimlerinin yapılabileceği bu yere yakın bir bölgede konaklama tesisleri de mevcut. İster ziyaret edip dönün, isterseniz de Narman Peribacaları’nın yakınında konaklayarak birkaç gününüzüburada geçirin, tercih size kalmış.

Kars 

Türkiye'de görebileceğiniz en çok heykelin Kars'ta olduğunu biliyor muydunuz? Ülkemizin en soğuk ili Kars, güneşin ilk doğduğu yerdir aynı zamanda. Türkiye'nin önemli kış turizmi merkezlerinden olan bu yerde çıkacağınız Kars turları sizi dünyanın en eski kültürlerini görmeye davet ediyor.

Tarihte birçok medeniyetin uğrak noktası ve evi olan şehirde Kars turu ile çeşitli dönemlere ait izler görebilmeniz mümkün. Kars sokaklarında unutulmaz bir yurtiçi turuna çıkın. Doğu Ekspresi turları ile yıldızı yeniden parlayan Kars'ı keşfedin. 

Kars'ta Gezilecek Yerler

Son dönemde Doğu Ekspresi ile yıldızı parlayan Kars'ta gezilecek yerler listesine alacağınız sayısız adres bulunuyor. Sadece üç günde büyük bir bölümünü gezeceğiniz Kars, tarihi ve doğal güzellikleriyle aklınıza yer edecek. Çarşıları, anıtları, doğal ve tarihi açıdan benzersiz güzellikteki yerleriyle Kars turu sizi bekliyor.

Kars gezisi için en önemlilerini sıralayacak olursak;

 • Ani Harabeleri
 • Çıldır Gölü
 • Sarıkamış Kayak Merkezi
 • Kars Kalesi
 • Kars Müzesi
 • Kars Baltık Mimarisi
 • Beylerbeyi Sarayı
 • Eski Vali Konağı
 • Mazlumoğlu Hamamı
 • Kale Harabesi
 • Namık Kemal Evi'dir.

Üye Yorumları

Zerrin Seyran
Zerrin Seyran

Erzurum Kars turuna katıldık eşimle. Herşey çok güzeldi. Kesinlikle tavsiye ederim. Ayrıca rehberimize de çok teşekkür ediyorum.

Muazzez Tulunay
Muazzez Tulunay

Arkadaşlarım ile gittiğim Kars / Erzurum Doğu expresi turundan ve rehberimizden çok memnun kaldık. Her şey için teşekkürler.

Hasan Hüseyin Uygun
Hasan Hüseyin Uygun

Teşekkürler. Çok güzel bir turdu. Güzel anılarla ayrıldık. Rehberimiz ve diğer yerel rehberlerden memnun kaldık.

Neslihan Tüzüner
Neslihan Tüzüner

Rehberimiz çok mükemmel bir arkadaştı. Kibar, beyefendi, nazik, bilgili, kültürlü, bir rehberde olabilecek vasıflara sahip biri. Ayrıca şoförümüz de aynı vasıflara sahipti. İkisine de bize katlandıkları için teşekkür ediyorum.

Düşlediğiniz Tatili Kaçırmayın

Bize Ulaşın

0850 532 20 10
Her Gün 09:00-23:00
Faks0850 532 20 40
E-posta destek@gruppal.com
155 Bin Kişi Gruppal'ı Beğendi.
Facebook Twitter Instagram Pinterest Youtube