% 20 İndirim
GP: 94772

Edirne Kakava Şenlikleri Turu

Edirne Kakava Şenlikleri turu ile ateş üstünden atlama, su kenarlarında piknik yapma, müzik ve dans sizi bekliyor. Baharın güzelliğini Romanların eğlenceli dansları ile kutlama fırsatını uygun günübirlik tur fiyatları ile yakalayın!

 • Şenlik Ateşi Neşesi - Kakava

  Şenlik Ateşi Neşesi - Kakava

 • Şenlik Ateşi ve Çeribaşı - Kakava

  Şenlik Ateşi ve Çeribaşı - Kakava

 • Taksitle Ödeme İmkanı

  Taksitle Ödeme İmkanı

 • Yöresel Danslar - Kakava

  Yöresel Danslar - Kakava

 • Roman Dansları - Kakava

  Roman Dansları - Kakava

 • Gruppal Güvencesi

  Gruppal Güvencesi

 • Roman Havası - Kakava

  Roman Havası - Kakava

 • Dans Grubu - Kakava

  Dans Grubu - Kakava

 • Tarihi Çarşı - Edirne

  Tarihi Çarşı - Edirne

 • Meriç Köprüsü - Edirne

  Meriç Köprüsü - Edirne

 • Selimiye Camii İçi - Edirne

  Selimiye Camii İçi - Edirne

 • Fetih Kutlamaları - Edirne

  Fetih Kutlamaları - Edirne

 • Gün Batımında Meriç Köprüsü - Edirne

  Gün Batımında Meriç Köprüsü - Edirne

 • Trakya Üniversitesi - Edirne

  Trakya Üniversitesi - Edirne

Opsiyonlar Hazırlanıyor...

Hareket Noktaları

Tur Tarihleri

Tur Fiyatları

Ulaşım

Otel

Yetişkin

Single & çocuk fiyatı satın alma sayfasındadır.
Satın Al
Turun Adı Edirne Kakava Şenlikleri Turu
Tarih 5 Mayıs 2019
Süre Günübirlik
Ulaşım Otobüs
İptal/İade Koşulları Rezervasyon yapıldıktan sonra paket tur sözleşmesindeki iptal ve iade koşulları geçerlidir.
Ödeme Seçenekleri Kredi kartına 6 taksit / Havale / Eft
Bilgi & İletişim 0850 532 20 10

Üye Yorumları

Çiğdem Akcanlar

Çiğdem Akcanlar

Gruppal'dan aldığım birçok etkinlik var, çok memnunum. Hizmetlerinize, hiç bozmadan başarılı olarak devam etmeniz dileğiyle... Teşekkürler!

Kerem Bilgili

Kerem Bilgili

Emeği geçen herkese teşekkürler.

EDİRNE KAKAVA ŞENLİKLERİ

Baharın gelişinin kutlandığı Kakava şenliklerinde eğlenmek ve muhteşem bir Edirne turu yapmak ister misiniz? Öyleyse, Osmanlı'nın eski başkenti ve Türkiye'nin Avrupa'ya doğru açılan kapısı olan Edirne'yi gezmek ve tarihi eserleri, hanları, hamamları, medreseleri ve çarşılarıyla hafızalara kazınacak bir Edirne gezisi yapmak için hazır olun.

Her yıl çok eğlenceli geçen ve farklı yerlerden binlerce insanın akın ettiği Kakava şenliklerinde ve Edirne'de keyifli bir günübirlik tur yapmak istiyorsanız hemen yerinizi ayırtın.

EDİRNE

Meriç, Tunca ve Arda ırmaklarının birleştiği yerde kurulmuş olan sınır şehri Edirne, uzun yıllar önce Avrupa'nın en büyük şehirlerinden biri olması, içerisinde sayısız hazine barındırmasını sağlıyor. Şehir, Türkiye'de yurtiçi turları planlayan herkesin mutlaka görmesi gereken özellikler barındırıyor.

Edirne gezisinde görebileceğiniz gibi şehirde külliyeler, çarşılar, köprüler, camiler, hanlar ve hamamlar oldukça fazladır. Barcelona'yı tanıtmak için Gaudi'den bahsetmek gerekiyorsa, Edirne'yi tanıtmak için de Mimar Sinan'dan bahsetmek gerekir.

Edirne'yi Edirne yapan, şehrin görkemli ve asil görünmesini sağlayan eserlerin hepsi Mimar Sinan'a ait. Bunlardan en önemlisi Selimiye Camii'dir. Üç imparatorluktan izler taşıyan sayısız mirasıyla Edirne, meraklılarını bekliyor.

Edirne'de Gezilecek Yerler

Edirne gezi rehberinizde olması gereken en önemli yer hiç şüphesiz ki meşhur Selimiye Camii'dir. Mimar Sinan'ın 'ustalık eserim' olarak tanıttığı bu caminin ihtişamına ve heybetine hayran olacaksınız. Camii, Unesco Dünya Mirası Listesi'nde yer alıyor.

Selimiye Camii'nin hemen arka sokağında bulunan Osmanlı Taş Eserleri Sergileme Alanı ve Edirne Müzesi'ni gezebilir, yine camiinin tam karşısındaki Eski Camii'yi ziyaret edebilir ve buradaki hat yazılarını inceleyebilirsiniz.

Edirne'nin turistik caddelerinden biri olan Saraçlar Caddesi'ni gezebilir, Balık Pazarı Caddesi ve Osmaniye Caddeleri'ni keşfe çıkabilirsiniz. Bu bölgede şehrin ünlü yiyeceği Edirne ciğerinden de yiyebilirsiniz.

Şehirde gezip görmeniz gereken diğer yerler; kapısıyla ünlü Üç Şerefeli Camii, Meriç Nehri ve Köprüleri ve II. Beyazıd Külliyesi ile Avrupa Müze Konsey Ödülü alan Şifahane'dir.

Edirne'den Ne Alınır?

Hem yapmış olduğunuz kültür gezileri arasından hem de Edirne gezisinden hatıra kalması adına ya da sevdiklerinizi mutlu etmek için, tarihi Ali Paşa Kapalı Çarşısı'ndan çok güzel hediyelik eşyalar, misk sabunlar bulabilirsiniz. Peynir tatlısı ve bademiyle ünlü olan Edirne'den peynir şekeri de alabilecekleriniz arasında. Şehrin merkezindeki çarşılardan süs eşyaları, el yapımı ürünler ve Edirne'ye ait figürler ve dantel örtülerden de satın alabilirsiniz.

Kakava Şenlikleri

Roman kültürüne ait bir kutlama olan Kakava, Ön Asya ve Mısır kökenli inançlara kadar dayanır. Edirne, Kırklareli ve Türkiye'nin bazı batı bölgelerinde kutlanan Kakava şenlikleri, ateş üzerinden atlama, müzik ve dans eşliğinde oynama, piknik yapma gibi etkinlikleri içeriyor.

Uluslararası bir festivale dönüşen Kakava şenlikleri, her sene Kırkpınar yağlı güreşlerinin olduğu alanda düzenlenir ve bu şenliklerde pilav dağıtılır. Gruppal Kakava Şenlikleri turları ile keyifli bir yolculuğa çıkabilirsiniz.

Üye Yorumları

Füsun Genç Yünüak

Füsun Genç Yünüak

Öncelikle Rehberimiz Arif Bey sakin uyumlu yapısıyla tüm grup üyelerini mükemmel kültürel bilgisiyle aydınlatarak bize harika bir Roma gezisi yaptırdı. Gruppal ile ilk kez bir yurt dışı turuna katıldık. Arkadaş tavsiyesiydi ve açıkçası biraz çekinerek gittik. Ancak rehberimize çok teşekkür ederim. Her konuda yardımcı oldu. Tekrar Gruppal ile gideceğim.

Belgin Fırat

Belgin Fırat

Gruppal ile ilk defa seyahat ettim. Her şey planlandığı gibiydi. Herhangi bir sorun yaşanmadı. Rehberimiz Sabri ünlü son derece profesyoneldi, çok memnun kaldık. Yapmayı düşündüğümüz Kuzey İtalya turunda da inşallah birlikte seyahat etme imkanımız olur.

Cengiz Seyhan

Cengiz Seyhan

Eşimle 11 Nisan'da Roma turuna katıldık ve çok memnun kaldık. Rehberimiz Abdulhamit Bayar'dan da çok memnun kaldık. İlgilerinden dolayı Gruppal'a çok teşekkür ederiz.

Murat Karabal

Murat Karabal

İyi ki de sağlık probleminden dolayı iptal etmemişiz. Nefis bir yurtdışı (Roma) deneyimi oldu bizim için. Rehberimiz Mahmut Bey harikaydı; çok ilgili, nazik ve yardımcıydı.Başta Mehmet Can Bey ve Taha Bey olmak üzere operasyonda göreli herkese çok teşekkür ederim. Sizinle çalışmak çok keyifli. Bir sonraki gezide buluşmak dileğiyle…

Düşlediğiniz Tatili Kaçırmayın

Bize Ulaşın

0850 532 20 10
Her Gün 09:00-23:00
Faks0850 532 20 40
E-posta destek@gruppal.com
155 Bin Kişi Gruppal'ı Beğendi.
Facebook Twitter Google+ Instagram Pinterest Youtube