0 850 532 20 10 | TÜRSAB A-7575
%100 Online Rezervasyon
% 20 İndirim
GP: 90187

Karadeniz Rüyası ve Batum

Sinop Samsun Ordu Giresun Trabzon Rize Batum

Karadeniz ve Batum turu fırsatları ile Karadeniz yaylalarından Batum’a uzanan keyifli bir rota sizi bekliyor. Vizesiz tatil imkanı ile Gürcistan’ın incisi Batum’u gezip Trabzon, Rize, Sinop ve Samsun’da Karadeniz’i keşfedin!

 • Hamsilos Fiyordu - Sinop

  Hamsilos Fiyordu - Sinop

 • Sinop Cezaevi - Sinop

  Sinop Cezaevi - Sinop

 • Erken Al Az Öde

  Erken Al Az Öde

 • Arkeoloji Müzesi - Samsun

  Arkeoloji Müzesi - Samsun

 • Atatürk Heykeli - Samsun

  Atatürk Heykeli - Samsun

 • Gruppal Güvencesi

  Gruppal Güvencesi

 • Bandırma Vapuru - Samsun

  Bandırma Vapuru - Samsun

 • Yason Burnu ve Kilisesi - Ordu

  Yason Burnu ve Kilisesi - Ordu

 • Perşembe Yaylası - Ordu

  Perşembe Yaylası - Ordu

 • Kulakkaya Yaylası - Giresun

  Kulakkaya Yaylası - Giresun

 • Fındık Tarlaları - Giresun

  Fındık Tarlaları - Giresun

 • Sümela Manastırı İçi - Trabzon

  Sümela Manastırı İçi - Trabzon

 • Aya Sofya Kilisesi - Trabzon

  Aya Sofya Kilisesi - Trabzon

 • Fırtına Deresi ve Köprü - Rize

  Fırtına Deresi ve Köprü - Rize

 • Ayder Yaylası - Rize

  Ayder Yaylası - Rize

 • Tiyatro Meydanı - Batum

  Tiyatro Meydanı - Batum

 • Eras Moedani Meydanı - Batum

  Eras Moedani Meydanı - Batum

Opsiyonlar Hazırlanıyor...

Hareket Noktaları

Tur Tarihleri

Tur Fiyatları

Ulaşım

Otel

Kişi

Single & çocuk fiyatı satın alma sayfasındadır.
Satın Al
Turun Adı Karadeniz Rüyası ve Batum
Süre 7 Gece 8 Gün
Ulaşım Otobüs
Otel 3* & 4* Oteller
İptal/İade Koşulları Rezervasyon yapıldıktan sonra paket tur sözleşmesindeki iptal ve iade koşulları geçerlidir.
Ödeme Seçenekleri Kredi Kartı / Havale / Eft
Bilgi & İletişim 0850 532 20 10

Üye Yorumları

Ömer Faruk Baran

Ömer Faruk Baran

Bu kadar iyi olacağını beklemiyordum açıkçası. Keyifli zaman geçirdik, teşekkürler Gruppal.

Berrin Turgay

Berrin Turgay

Turumuz şahaneydi, Fatih Bey çok donanımlı ve güler yüzlü bir rehber, konakladığımız otel kusursuz, gezdiğimiz yerler masal diyarı gibi, e daha ne olsun? Herşey için çok teşekkürler...

Trabzon 

Uzun bir geçmişe sahip olan Trabzon Karadeniz dendiğinde akla ilk gelen yerlerden bir tanesi.

Önemli bir liman kenti olması sebebiyle yüzyıllar boyunca hep cazibe merkezi olan Trabzon şehri, bugün de önemli bir ticaret ve ulaşım merkezi. Kendine özgü yaşam tarzı ve leziz yemekleri ile Karadeniz turlarının vazgeçilmez duraklarından biri olan Trabzon turu, muhteşem doğal güzellikleri ve güler yüzlü insanları ile oldukça keyif alacağınız bir durak olacak.

Halk oyunlarından yemeklerine, tarihi zenginliklerinden yaylalarına kadar her yerinde farklı güzellikler barındıran Trabzon’da Sümela Manastırı, Atatürk Köşkü, Memişoğlu Konağı ve Ayasofya Müzesi, görmeniz gereken yerlerin başında geliyor. Şehrin sayısız doğal güzelliğinden biri olan Uzungöl’ü ziyaret etmeyi ve Karadeniz turunun incisi Trabzon'da hamsili pilavdan kayganaya kadar Trabzon mutfağının en muhteşem lezzetlerinin tadını çıkarmayı unutmayın. Trabzon turları ile ülkemizin en yeşil alanlarından birini görmenin tadını çıkarın.

Trabzon'dan Ne Alınır?

Yeşilin her tonunun görebildiğiniz Trabzon turu sonrasında sevdiklerinize ya da kendinize çok güzel hediyelik eşyalar alabilirsiniz.

El yapımı gümüş eşyalar, telkari işlemeler, peştemal, sürmene çakışı ve şal gibi eşyaların yanı sıra, yiyecek olarak mısır ekmeği, beton helva da satın alabilecekleriniz arasında yer alıyor. Gruppal yurtiçi turları ile Trabzon şehrinde her anını eğlenceli ve yeni şeyler keşfederek geçireceğiniz Trabzon gezisi sizi bekliyor.

Rize 

Doğu Karadeniz turunda yaylalarını gören herkesin kalbinin bir parçasını bıraktığı Rize, doğasının yanı sıra tarihi ve zengin kültürüyle de aklınıza kazınacak. Türkiye’nin çay başkenti sayılan Rize şehri, aynı zamanda Karadeniz bölgesinin en büyük ve en canlı şehirlerinden bir tanesi. Birbirinden güzel evlerin ve binaların sıralandığı sokaklardan Ayder Yaylası’nın tepelerine kadar Rize’nin her köşesi bambaşka güzellikler sunuyor.

Rize turunuzu renklendirecek yerlerin başında şehrin ünlü ilçeleri geliyor; Çayeli, Ardeşen, Çamlıhemşin gibi yerlerde nefis yemekler yedikten sonra Ayder ve değerli balıyla ünlü Anzer yaylalarını ziyaret edebilir, Fırtına Deresi’nin güzelliğine hayran olabilirsiniz. Şehir merkezinde ise Rize Kalesi, Botanik Bahçesi, İslampaşa Camii ve Kız Kalesi gibi yerler sizi bekliyor olacak. Rize turları sizi bekliyor.

Rize'den Ne Alınır?

Ülkemizdeki çay ihtiyacının neredeyse hepsini karşılayan Rize'den elbetteki çay almadan dönmemeniz gerekiyor. Birçok çay çeşidini bulabileceğiniz Rize gezisinde ayrıca, dünyaca ünlü Anzer Balı'nı da satın alabilirsiniz.

Rize bezinden üretilen eşyalar, masa örtüleri, eşarplar ve birçok tekstil ürünü de alabilecekleriniz arasında. Hemşin çorabı ve el işlemeleri ürünleri, hasır örme sepetleri ve kemençe gibi aletleri de hediyelik eşya olarak alabilirsiniz.

Batum 

Karşılıklı anlaşmalar sayesinde pasaport gerekmeden yalnızca kimlikle ziyaret edebilme imkanı bulunan Batum, Karadeniz turlarının en keyifli duraklarından biri haline geldi.

Gürcistan’ın Karadeniz kıyısındaki en popüler şehirlerden bir tanesi olan kent, sahip olduğu büyük turizm potansiyelini her geçen gün daha da arttırıyor. Kuzeyde olmasına rağmen bölgenin geneline göre daha ılıman bir iklime sahip olan Batum’un tarihi merkezinde uzun geçmişinin izlerine rastlayabilirsiniz.

Batum turu fırsatlarını dünya çapında ünlü yapan yerlerden biri olan Botanik Bahçesi, gezmeye doyamayacağınız güzelliğini aklınızda kalacak. Ünlü mitolojik karakter Medea’nın heykelini, Avrupa Meydanı’nı, Meryem Ana Katedrali’ni ve Güzel Sanatlar Müzesi’ni görebileceğiniz Batum turlarında gezmekten büyük keyif alacaksınız.

Samsun

Tarihin erken zamanlarından beri önemli bir yerleşim merkezi olma özelliğini bugün de koruyan Samsun, Hititlerden Cenevizlilere, Amazonlardan Perslere kadar pek çok uygarlığın izini taşıyor. Türk tarihinde ise Atatürk’ün 19 Mayıs’ta ayak basması ile ölümsüzlüğe kavuşan Samsun şehri, hem tarihi hem de doğal güzellikleri ile Anadolu turlarının gözdesi Karadeniz’in incilerinden bir tanesi. Yeşilırmak ve Kızılırmak arasındaki verimli topraklarda kurulmuş olan bu şehir, tarımdan endüstriye, eğitimden kültüre pek çok alanda büyük önem taşıyor.

Samsun’da sizi görkemli Amazon Heykeli ve ünlü Bandırma Vapuru karşılayacak. İyi şekilde korunan tarihi merkezindeki Gazi Müzesi, Atatürk Kültür Sarayı, Büyük Camii, Taş Han gibi yerleri dolaşıp Amisos Hazinesi’ni ve Atatürk Müzesi’ni kapsayan Arkeoloji ve Etnografya Müzesi’ni Samsun turları ile gezerken ziyaret etmeyi unutmayın. Elbette Samsun’un leziz pidesi de birbirinden güzel pidecilerde sizi bekliyor olacak.

Samsun'dan Ne Alınır?

Samsun şehrinde bez dokumacılığı oldukça yaygın olduğundan keten bezi, oral gömlek veya örtü bezi alabilirsiniz. El sanatlarının çok gelişmiş olduğu şehirden ayrıca yünlü dokumalar, pamuktan dokuma gömlekler, yün kazaklar ve şalvar dokumalar da Samsun gezisi sonrasında satın alınabilecekler arasında yer alıyor.

Üye Yorumları

Şuayip Okatan
Şuayip Okatan

Güzel bir tur oldu, hava biraz soğuk ve yağışlı olsa da. Hem tur organizasyonu hem de tura katılan katılımcılar çok kaliteliydi. Üşümek dışında hiç bir olumsuzluk yoktu. Teşekkür ederiz...

Şule Sambur
Şule Sambur

7 arkadaş benim önderliğimde Batı Karadeniz turuna gittik. Gideceğimiz turu ve şirketi ben seçtiğim için en başta tedirgindim fakat çok keyif alarak turu tamamladık yedimiz birden. Teşekkürler Gruppal, Teşekkürler Fatih bey.

Gökhan Koçar
Gökhan Koçar

14 arkadaşım benim teşviklerimle bu tura katıldı. Onlardan kendimi sorumlu tuttuğum için çok tedirgindim. Fakat öyle güzel bir gezi oldu ki beklentilerimizin çok üstüne çıktı ve arkadaşlarım en kısa zamanda yine bir gezi ayarlamamı istiyorlar. Ayrıca rehberimiz Barış'ın çok çalışkan sabırlı işini sevgiyle yapması hepimizin takdir ve sevgisini kazandı.Bir dahaki gezimizde yine onu istiyoruz. Teşekkürler Gruppal. Ayrıca Gruppal çalışanı Miray Hanıma da sıcak ve ilgili tutumundan dolayı teşekkürler.

Nalan Mettin
Nalan Mettin

Öncelikle verilen hizmet için çok teşekkür ederiz. Daha önce Batı Karadeniz turuna katılmama rağmen çok farklı bilgiler edindiğim sevgili tur rehberimiz Nursev hanıma çok teşekkür ediyorum. Herşey mükemmeldi herkese tavsiye ederim.

Düşlediğiniz Tatili Kaçırmayın

Bize Ulaşın

0850 532 20 10
Her Gün 09:00-23:00
Faks0850 532 20 40
E-posta destek@gruppal.com
155 Bin Kişi Gruppal'ı Beğendi.
Facebook Twitter Instagram Pinterest Youtube