0 850 532 20 10 | TÜRSAB A-7575
%100 Online Rezervasyon
% 20 İndirim
GP: 91162

Ankara Turları

Ankara turları ile Anıtkabir’den Atatürk Orman Çiftliği’ne kadar unutulmaz bir Ankara gezisine hazırlanın! En uygun fiyatlar ve kolay ödeme seçenekleri ile başkentte keyifli bir yolculuk sizi bekliyor.

 • Anıtkabir - Ankara

  Anıtkabir - Ankara

 • Ankara Kalesi - Ankara

  Ankara Kalesi - Ankara

 • Taksitle Ödeme İmkanı

  Taksitle Ödeme İmkanı

 • Atatürk Mozolesi - Ankara

  Atatürk Mozolesi - Ankara

 • Atatürk Orman Çiftliği - Ankara

  Atatürk Orman Çiftliği - Ankara

 • Gruppal Güvencesi

  Gruppal Güvencesi

 • Atatürk Orman Çiftliği Heykelleri - Ankara

  Atatürk Orman Çiftliği Heykelleri - Ankara

 • Etnografya Müzesi - Ankara

  Etnografya Müzesi - Ankara

 • Göksu Parkı - Ankara

  Göksu Parkı - Ankara

 • Hitit Güneşi - Ankara

  Hitit Güneşi - Ankara

 • Kuğulu Park - Ankara

  Kuğulu Park - Ankara

 • 1. Meclis - Ankara

  1. Meclis - Ankara

 • Anadolu Medeniyetleri Müzesi - Ankara

  Anadolu Medeniyetleri Müzesi - Ankara

 • Anıtkabir Rölyefleri - Ankara

  Anıtkabir Rölyefleri - Ankara

Opsiyonlar Hazırlanıyor...

Tur Zamanı
Bu turda şu anda müsaitlik bulunmamaktadır. Tur satışa açıldığında haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakabilirsiniz.

Gitmek İstediğiniz Tarih

Gönder
Turun Adı Ankara Turları
İptal/İade Koşulları Rezervasyon yapıldıktan sonra paket tur sözleşmesindeki iptal ve iade koşulları geçerlidir.
Ödeme Seçenekleri Kredi Kartına Taksit / Havale / Eft
Bilgi & İletişim 0850 532 20 10

Üye Yorumları

Kemal Karaköse

Kemal Karaköse

Emeği geçen bütün arkadaşlara çok çok teşekkürler, çok güzeldi, görüşmek üzere.

Elif İsmet Müçek

Elif İsmet Müçek

Harika bir geziydi. Rehberimizin emeği çok bunda. Çok teşekkürler.

ANKARA

En sevilen kültür turu fırsatlarından biri olan Ankara turları, yılın her dönemi büyük ilgi görmeye devam ediyor. Birbirinden güzel müzeler, Anıtkabir, Atatürk Orman Çiftliği gibi gezilecek pek çok yer barındıran Ankara, keyifli bir yurtiçi turu için sizi bekliyor.

Yaklaşık 5 milyonluk nüfusuyla Türkiye’nin ikinci büyük şehri olan Ankara şehri, cumhuriyetin kurulduğu ilk günden bu yana gittikçe büyümeye devam ediyor. Türkiye’nin dört bir yanından sayısız turistin yılın her döneminde keyifle gezdiği bu şehirde sizi birbirinden farklı güzellikler ve keyifli bir tatil gezisi bekliyor.

İster bayram turları ile Kurban ve Ramazan bayramında, isterseniz de 19 Mayıs, 29 Ekim gibi özel günlerde ziyaret edebileceğiniz Ankara, yalnızca bir başkent olmaktan fazlasına sahip. Üniversiteleri ile çok canlı bir öğrenci nüfusuna sahip olan kent, aynı zamanda kültür ve sanat etkinlikleri ile dolup taşıyor. Tarım ve hayvancılıktan teknolojiye kadar çok farklı alanlarda söz sahibi olan başkent Ankara, yalnızca bir yönetim değil, aynı zamanda önemli bir ticaret şehri.

Tarihi binlerce yıl öncesine, Hitit dönemine dayanan Ankara, Selçuklu ve Osmanlı döneminde de canlı bir merkez olarak önemini korumaya devam etti. Tüm bu tarih, şehrin yakınında ve uzağında pek çok kalıntıda halen varlığını koruyor. Sayısız arkeolojik alanı gezme imkânı bulabileceğiniz Ankara’da tarih içinde bir yolculuğa çıkma fırsatı sizi bekliyor. Haftasonu ve günübirlik turların yıldızlarından olan Ankara, size unutulmaz bir Ankara gezisi imkânı sunuyor.

Ankara’da Gezilecek Yerler

Ankara turlarının ilk durağı olan Anıtkabir, Atatürk’e saygı sunmak için ziyaret edilen yerlerin başında geliyor. Mustafa Kemal Atatürk’ün ebedi dinlenme yeri olan bu görkemli anıt mezar, Çankaya tepelerinde her gün sayısız ziyaretçiyi ağırlıyor. Aynı zamanda etkileyici bir müzeye sahip olan Anıtkabir’de Kurtuluş Savaşı dönemine ait pek çok eşyanın yanı sıra Atatürk’ün eşyalarını kitaplığını görebilir, dilbilgisinden matematiğe kaleme aldığı kitapları inceleyebilirsiniz. Mozolenin altında bulunan mezar odasında ise Türkiye’nin her ilinden, Azerbaycan ve Kıbrıs’tan getirilen toprakların bulunduğu vazoları görebilirsiniz. Ankara'da gezilecek yerler arasında Aslanlı Yol’dan geçerek ulaşabileceğiniz Anıtkabir’de aynı zamanda İsmet İnönü ve Cemal Gürsel’in mezarlarını da ziyaret edebilirsiniz

Ankara turunda Anıtkabir’in yanı sıra bugün Kurtuluş Savaşı Müzesi olarak hizmet veren 1. Meclis ve Cumhuriyet Müzesi olarak hizmet veren 2. Meclis turuna katılabilir, Etnografya Müzesi'nde güzel bir tura çıkabilirsiniz.

Ankara gezi turlarının bir diğer ünlü yeri olan Atatürk Orman Çiftliği ise şehrin koşturmacasından kaçmak için keyifli bir doğa turuyla sizi bekliyor. Atatürk’ün emri ile kurulan ve onun adını taşıyan bir evin de yer aldığı bu arazide yeşillikler arasında dolaşabilir, hayvanat bahçesini gezebilir ve dondurmadan meyve suyuna çiftlik üretimi olan nefis günlük ürünlerin tadına bakabilirsiniz.

Türkiye’nin en önemli müzelerinden biri olan Anadolu Medeniyetleri Müzesi de zengin koleksiyonu ile Ankara gezi turları bünyesinde sizi bekliyor olacak. Müze gezmeyi sevenler için Ortadoğu Teknik Üniversitesi’nin Bilim ve Teknoloji Müzesi ile Tarih Müzesi de oldukça keyif verici kültür gezileri sunuyor olacak.

Ankara'dan Ne Alınır?

Ankara turu sonrasında şehir gezinizden hatıra kalması için alabileceğiniz birçok hediyelik eşya ya da ürün seçeneğiniz mevcut. Ankara'nın neyi meşhur diye sorulduğunda birçok yanıt gelebilir. Ankara kedisi, Ankara balı, Ankara tiftiği ve Kale Karası üzümü...

Meşhur ürün ve yiyecekler dışında Ankara'daki çarşılardan çömlek, bakır, hasır ve deriden yapılan el ürünü eşyalardan satın alabilirsiniz. Ayrıca, hediyelik eşyalar, süs eşyaları, bölgeye ait objeler ve takılar da satın alabilecekleriniz arasında.

Üye Yorumları

Sevcan Şentürk

Sevcan Şentürk

Rehberimiz çok iyiydi. Otobüs rahattı. Şoförlerimiz de dikkatli ve güzel kullandılar. Rehberimiz de çok kibar ve espiriliydi.

Kerem Bilgili

Kerem Bilgili

Emeği geçen herkese teşekkürler.

Ruken Tunç

Ruken Tunç

Rehberimiz gerçekten çok ilgili ve sıcaktı, her türlü yardımı sağladı. İlk defa tura katılmış biri olarak arkadaşlarımızla bu fiyata gerçekten bu kadar iyi geçireceğimizi bilmiyorduk, en ufak sorun yaşamadık. Hatta şöyle bir not ekleyeyim akşam dönüş yolculuğumuzda meşhur iskender yedik, çok lezzetliydi, restorant full doluydu, biz yemek sonrasını çay bekleyenler için rehberimiz çay servisini bizzat kendisi yaptı. Bir kere daha kendisine teşekkür ediyoruz :)

Nurçiçek Kurucu

Nurçiçek Kurucu

Rehberimiz misafirleri ile çok ilgilenen, yardımsever bir rehberdi. Bu güzel tur için teşekkür ederim.

Düşlediğiniz Tatili Kaçırmayın

Bize Ulaşın

0850 532 20 10
Her Gün 09:00-23:00
Faks0850 532 20 40
E-posta destek@gruppal.com
155 Bin Kişi Gruppal'ı Beğendi.
Facebook Twitter Instagram Pinterest Youtube