0 850 532 20 10 | TÜRSAB A-7575
%100 Online Rezervasyon
% 20 İndirim
GP: 92643

Antik Mısır Turları

Kahire & Nil Havzası

Antik Mısır turları ile Kahire’den Nil Havzası’na uzanan, piramitleri ve Krallar Vadisi’ni görme imkanı bulacağınız inanılmaz bir deneyimi en iyi fiyatlarla yaşayın.

 • Piramitler - Kahire

  Piramitler - Kahire

 • Sfenks ve Piramit - Kahire

  Sfenks ve Piramit - Kahire

 • Taksitle Ödeme İmkanı

  Taksitle Ödeme İmkanı

 • Gündoğumu Manzarası - Kahire

  Gündoğumu Manzarası - Kahire

 • Başkent Sokakları - Kahire

  Başkent Sokakları - Kahire

 • Gruppal Güvencesi

  Gruppal Güvencesi

 • Khan El Halil Çarşısı - Kahire

  Khan El Halil Çarşısı - Kahire

 • El Ezher Camii ve Üniversitesi - Kahire

  El Ezher Camii ve Üniversitesi - Kahire

 • Sultan Hasan Camii ve Medresesi - Kahire

  Sultan Hasan Camii ve Medresesi - Kahire

 • Baraj Gölü - Assuan

  Baraj Gölü - Assuan

 • Fil Adası Tapınağı - Assuan

  Fil Adası Tapınağı - Assuan

 • Horus Tapınağı - Edfu

  Horus Tapınağı - Edfu

 • Krallar Vadisi - Luksor

  Krallar Vadisi - Luksor

 • Luksor Tapınağı - Luksor

  Luksor Tapınağı - Luksor

Opsiyonlar Hazırlanıyor...

Tur Zamanı
Bu turda şu anda müsaitlik bulunmamaktadır. Tur satışa açıldığında haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakabilirsiniz.

Gitmek İstediğiniz Tarih

Gönder
Turun Adı Antik Mısır Turları
İptal/İade Koşulları Rezervasyon yapıldıktan sonra paket tur sözleşmesindeki iptal ve iade koşulları geçerlidir.
Ödeme Seçenekleri Kredi Kartına Taksit / Havale / Eft
Bilgi & İletişim 0850 532 20 10

Üye Yorumları

Süleyman Açıkgöz

Süleyman Açıkgöz

Yapmış olduğumuz Antik Mısır gezisi şirketiniz ve rehberimiz Tansu Hanımın sayesinde aksaksız ve çok güzel geçti. Her şey için teşekkürler

Füsun Genç Yünüak

Füsun Genç Yünüak

Öncelikle Rehberimiz Arif Bey sakin uyumlu yapısıyla tüm grup üyelerini mükemmel kültürel bilgisiyle aydınlatarak bize harika bir Roma gezisi yaptırdı. Gruppal ile ilk kez bir yurt dışı turuna katıldık. Arkadaş tavsiyesiydi ve açıkçası biraz çekinerek gittik. Ancak rehberimize çok teşekkür ederim. Her konuda yardımcı oldu. Tekrar Gruppal ile gideceğim.

Mısır

Antik Mısır denince aklınıza Antik Mısır turu gelecek.

Ortadoğu'nun en büyük ülkelerinden olan Mısır'ın resmi adı Mısır Arap Cumhuriyeti'dir. Kuzey Afrika ile Ortadoğu ülkeleri arasında da stratejik bir konuma sahip olan ülkede yapacağınız Mısır turları ile insanlık tarihinin en eski yerlerini görecek ve en önemli medeniyetlerin yaşadığı yerlerden geçeceksiniz.

Tarihte sayısız uygarlığın geçiş noktası olan ve birbirinden farklı medeniyetlere ev sahipliği yapan bu bölgede çıkacağınız Mısır turu Nil Nehri'ni yakından görme fırsatı elde edeceğiniz bir gezi olacak. Mısır turları ile bu kadim geçmişi olan ülkeyi keşfetmelisiniz. 

Mısır'da Gezilecek Yerler 

Turistik açıdan zengin birçok özelliğe sahip olan Mısır'da gezilecek yerler arasında en önemlisi elbette piramitlerdir. Özellikle gizem dolu bir yurtdışı turu deneyimi yaşayacağınız Kahire turu sırasında göreceğiniz Mısır piramitleri, sfenksler ve önemli birçok kalıntı sizi çok eski zamanlara götürecek. Kahire turları ile Gize bölgesinde göreceğiniz bu kalıntıların yanı sıra, mezarlık ve tapınaklar da görebilecekleriniz arasında. Dahshur ve Saqqara bölgelerinde de piramitler bulunmaktadır.

Kahire gezisi sırasında görmeniz gereken yerlerden biri de Antik Mısır koleksiyonlarını barındıran Mısır Müzesi'dir. Eski Kahire bölgesi sayısız uygarlığa ait eserlere ev sahipliği yapmaktadır. Kilise, sinagog, tapınak ve camiileri bir arada göreceğiniz bir Mısır gezisi için hazır olun.

Mısır'da Ne Yenir?

Mısır'da ne yenir diye düşünmenize gerek yok çünkü Mısır mutfağı çok zengin bir menüye sahip. Hem Afrika hem de Ortadoğu mutfaklarının etkisi altında olan Mısır yemekleri, ülkenin nehir kenarında olması nedeniyle de her çeşit damağa hitap ediyor.

Turistik olarak da gelişmiş olan Mısır'da dünya mutfaklarına ait yiyecekleri de bulabilirsiniz. Mısır'da yiyebileceğiniz ve mutlaka denemeniz gereken lezzetler ise; bezelye ve fasulye püresiyle yapılan fuul, falafel, kushari, dukkah ve künefe ile helvadır.

Mısır'dan Ne Alınır?

Alışveriş için Mısır'ın başkenti olan Kahire'yi seçebilirsiniz. Özellikle Han Halili Çarşısı'nda geleneksel eşyalar ve türlü hediyelikler mevcut. Mısır'da alışveriş yapacaklara önerilerimiz ise baharatlar, el yapımı takılar, deriden yapılma eşyalar, halılar ve Mısır'a özgü hediyelikler olacak. Mısır'da alışveriş sırasında pazarlık etmenizi öneriyoruz.

Mısır'daki Festivaller

Festival zamanları Mısır turları size çok daha güzel ve anlamlı gelebilir. Ocak ayında yapılan Kahire Güvercin Festivali'nde yüzlerce kuş topluca gökyüzüne uçurulur ve güvercinler yarıştırılırken; Nisan ayında baharın gelişinin kutlandığı Shem al Nessim Festivali'ne katılabilirsiniz.

Her yıl Paskalya'dan sonra gelen ilk pazartesi günü kutlanır. Haziran ayında Leylet en-Nuktah Festivali vardır. Burada da Nil Nehri'nin verdiklerine şükretmek amaçlı Nil Nehri kıyısında kamp ve piknik yapılıyor. Son olarak, 22 Şubat ve 22 Ekim'de yapılan Ebu Simbel Festivali bulunuyor. Burada da güneş ışınlarının Ramses Tapınağı'na düşüşü kutlanmaktadır.

Üye Yorumları

Belgin Fırat
Belgin Fırat

Gruppal ile ilk defa seyahat ettim. Her şey planlandığı gibiydi. Herhangi bir sorun yaşanmadı. Rehberimiz Sabri ünlü son derece profesyoneldi, çok memnun kaldık. Yapmayı düşündüğümüz Kuzey İtalya turunda da inşallah birlikte seyahat etme imkanımız olur.

Cengiz Seyhan
Cengiz Seyhan

Eşimle 11 Nisan'da Roma turuna katıldık ve çok memnun kaldık. Rehberimiz Abdulhamit Bayar'dan da çok memnun kaldık. İlgilerinden dolayı Gruppal'a çok teşekkür ederiz.

Murat Karabal
Murat Karabal

İyi ki de sağlık probleminden dolayı iptal etmemişiz. Nefis bir yurtdışı (Roma) deneyimi oldu bizim için. Rehberimiz Mahmut Bey harikaydı; çok ilgili, nazik ve yardımcıydı.Başta Mehmet Can Bey ve Taha Bey olmak üzere operasyonda göreli herkese çok teşekkür ederim. Sizinle çalışmak çok keyifli. Bir sonraki gezide buluşmak dileğiyle…

Çiğdem Akcanlar
Çiğdem Akcanlar

Harika, dolu dolu ve sorunsuz geçen güzel bir tatildi. Özellikle rehberimizden (bilgisi, iletişimi, hakimiyeti, nazikliği...) çok memnun kaldık. Her şey için teşekkürler!

Düşlediğiniz Tatili Kaçırmayın

Bize Ulaşın

0850 532 20 10
Her Gün 09:00-23:00
Faks0850 532 20 40
E-posta destek@gruppal.com
155 Bin Kişi Gruppal'ı Beğendi.
Facebook Twitter Instagram Pinterest Youtube