0 850 532 20 10 | TÜRSAB A-7575
%100 Online Rezervasyon
% 20 İndirim
GP: 97747

Çin Turları

Pekin Suzhou Hangzhou Şangay

Çin turları ile muhteşem bir yolculuğa adım atın ve bu büyük ülkenin gizemli yönlerini keşfedin. Pekin, Suzhou, Hangzhou ve Şangay’ı kapsayan bu tur inanılmaz fiyatlarla sizi bekliyor.

 • Pekin Operasi Binası - Pekin

  Pekin Operasi Binası - Pekin

 • Wangfujing Caddesi - Pekin

  Wangfujing Caddesi - Pekin

 • Erken Al Az Öde

  Erken Al Az Öde

 • Tiananmen Meydanı - Pekin

  Tiananmen Meydanı - Pekin

 • Konfiçyus Tapınağı - Pekin

  Konfiçyus Tapınağı - Pekin

 • Gruppal Güvencesi

  Gruppal Güvencesi

 • Bahçeler - Suzhou

  Bahçeler - Suzhou

 • Bonsai Bahçeleri - Suzhou

  Bonsai Bahçeleri - Suzhou

 • Kent Görünümü - Suzhou

  Kent Görünümü - Suzhou

 • Hupao Gölü - Hangzhou

  Hupao Gölü - Hangzhou

 • Lingyin Manastırı - Hangzhou

  Lingyin Manastırı - Hangzhou

 • Longjing Çayı Tarlaları - Hangzhou

  Longjing Çayı Tarlaları - Hangzhou

 • Batı Gölü - Hangzhou

  Batı Gölü - Hangzhou

 • Chenghuangmiao Manzarası - Hangzhou

  Chenghuangmiao Manzarası - Hangzhou

 • Hu Xueyan Sarayı - Hangzhou

  Hu Xueyan Sarayı - Hangzhou

 • Kent Manzarası - Şangay

  Kent Manzarası - Şangay

 • Gelenksel Dim Sum Sepetleri - Şangay

  Gelenksel Dim Sum Sepetleri - Şangay

Opsiyonlar Hazırlanıyor...

Tur Zamanı
Bu turda şu anda müsaitlik bulunmamaktadır. Tur satışa açıldığında haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakabilirsiniz.

Gitmek İstediğiniz Tarih

Gönder
Turun Adı Çin Turları
İptal/İade Koşulları Rezervasyon yapıldıktan sonra paket tur sözleşmesindeki iptal ve iade koşulları geçerlidir.
Ödeme Seçenekleri Kredi Kartı / Havale / Eft
Bilgi & İletişim 0850 532 20 10

Üye Yorumları

Füsun Genç Yünüak

Füsun Genç Yünüak

Öncelikle Rehberimiz Arif Bey sakin uyumlu yapısıyla tüm grup üyelerini mükemmel kültürel bilgisiyle aydınlatarak bize harika bir Roma gezisi yaptırdı. Gruppal ile ilk kez bir yurt dışı turuna katıldık. Arkadaş tavsiyesiydi ve açıkçası biraz çekinerek gittik. Ancak rehberimize çok teşekkür ederim. Her konuda yardımcı oldu. Tekrar Gruppal ile gideceğim.

Belgin Fırat

Belgin Fırat

Gruppal ile ilk defa seyahat ettim. Her şey planlandığı gibiydi. Herhangi bir sorun yaşanmadı. Rehberimiz Sabri ünlü son derece profesyoneldi, çok memnun kaldık. Yapmayı düşündüğümüz Kuzey İtalya turunda da inşallah birlikte seyahat etme imkanımız olur.

Pekin 

Çin'in başkenti olan Pekin, dünyanın en kalabalık başkenti ünvanını taşıyor. Tarihteki pek çok buluşun gerçekleştiği yer olarak da bilinen Pekin, kağıt, pusula, barut ve matbaanın doğduğu yerdir aynı zamanda. Tipik Çin mimari tarzının en iyi örneklerini Çin turu sırasında bu şehirde görebilirsiniz. Binalar neredeyse birbirleriyle yarış halinde. Şehrin her yerinde kırmızı Çin fenerlerini görebilirsiniz.

Eski hanedanlardan kalan saraylar, tapınaklar; şaşaalı meydan ve caddeler Çin turu esnasında en çok etkileneceğiniz yapılardan. Uçsuz bucaksız büyüklükteki caddeleri, ihtişamlı binaları ve tertemiz restoranlarıyla Pekin gezisi unutulmaz bir tatil deneyimine dönüşecek.

Pekin Gezilecek Yerler

Çok iyi yaşam koşullarının olduğu Pekin şehrinde, kalabalık caddeler, geniş bahçeler ve modern sanat galerilerinin yanı sıra, çok sayıda tarihi ve dini mekan, müze bulunuyor. Tüm bu özellikleriyle şehir, Çin kültürü ve tarihini de çok iyi özetliyor.

Pekin'de gezilecek yerler arasında en önemli şey elbette Çin Seddi'dir. Dünyanın en uzun savunma duvarı olan bu yapı, Huang-Ho nehrini ikiye böler. Yasak Şehir, Pekin'de görmeniz gereken bir diğer önemli yerdir. Çok eski dönemde İmparatorluk Sarayı olarak kullanılan bu yer, şu an müze olarak hizmet vermektedir. Yazlık Saray, Tiananmen Kapısı ve Cennet Tapınağı burada görmeniz gereken yerlerdir.

Topraktan yapılma sekiz bin Terra Cotta askerin sergilendiği Terra Cotta Müzesi'ni gezebilirsiniz. Zengin bir tarihi birikime sahip olan Çin'in müzeleri de mutlaka görülmesi gereken yerlerdir. Hayvanat bahçeleri, botanik ve doğa parkları yapacağınız Çin seyahatini unutulmaz kılacak etkinliklerdendir.

Pekin'den Ne Alınır?

Daha çok elektronik ürünler için alışveriş yapılan Pekin şehrinden teknolojik bir eşya almak isterseniz en doğru mağazayı bulmanız gerekiyor. Pahalı ve lüks gelebilecek plazaların dışında, cadde ve sokak içlerindeki teknoloji mağazalarını da dolaşabilirsiniz. Bu bölgelerde aynı zamanda, dünyaca bilindik markaların, kıyafetlerin ve aksesuarların ürünlerini de bulabilirsiniz.

Suzhou 

Uzakdoğu Turları arasında en çok etkileneceğiniz yerlerden biri olan Suzhou şehri içinde yer alan bahçeleriyle Unesco Dünya Kültür Mirası listesinde yer alır. Bu şehre giden herkes şehrin kendisine, doğal güzelliğine ve mimarisine hayran oluyor. Çok eski tarihlere dayanan yerleşim bölgesi, kenti ayrı bir cazibe merkezi haline getiriyor. Şehir, Çin turizmi açısından da özel bir yere sahip.

Şehrin büyük bir bölümün su ile kaplı olması ve kanallarının çok olması nedeniyle adeta küçük bir Venedik diyebiliriz. Suzhou turu, yeşillikler içinde hatırlayacağınız Çin gezisinde eşsiz bir seyahat deneyimi olacak.

Suzhou Gezilecek Yerler

Şehirde çok sayıda büyük ve küçük bahçe var. Bu bahçeleri gezebilir, bu eşsiz Çin turları sayesinde eski hanedanlıkların yaşam tarzlarını yakından inceleme fırsatı bulabilirsiniz.

Şehrin her yerinde, yüzyıllık ağaçlar, etkileyici mimariye sahip köprüler ve bambu ile çevrili tepeler görebilirsiniz. Kentte 16.yüzyıldan kalma tarım bahçeleri, eşlerin inziva bahçeleri ve ressamların düşünce bahçeleri gibi değişik yapıda ve konseptte birçok bahçe örneği görebilmeniz mümkün.

Suzhou'dan Ne Alınır?

Pingjiang Yolu'nu gezerek birçok hediyelik eşya satın alabileceğiniz dükkan ve tezgah bulabilirsiniz. Kartposta dükkanları, yerel tasarımcıların yapmış olduğu takı ve aksesuarlar buradaki küçük dükkanlardan alabileceğiniz en güzel hediyeliklerdir. Bölgeye özgü kumaşlardan, tekstil ürünlerinden de satın alabilirsiniz.

Çin Turları

Gruppal Uzakdoğu turları ile Çin'in en güzel şehirlerini görme zamanı geldi. Pekin'den Suzhou'ya, Hangzhou'dan Şangay'a gezip görülmedik yer bırakmayacağınız Çin turları ile bambaşka kültürlerin kapısını aralayacak ve hayatınız boyunca hatırlayacağınız bir tatile çıkacaksınız. Sevdiklerinizle birlikte geçireceğiniz anları ölümsüz anılara çevirmek için erken rezervasyon fırsatlarıyla yerinizi ayırtın. Gruppal Çin turları ile hayatınızın en farklı ve en eğlenceli seyahatine çıkmak için hemen en iyi fiyatlarla tatilinizi planlayın. 

Hangzhou 

Şangay'a oldukça yakın bir şehir olan Hangzhou, içinde eşi benzeri olmayan dinginlikteki gölüyle turistleri kendisine hayran bırakıyor. Dünyada huzurun bolca olduğu bir yer olan bu şehirde gölün tamamını gezmek için bisiklet de kiralayabilirsiniz.

Çinlilerin yeryüzündeki cennet olarak tanımladıkları Hangzhou gezisinde, göl kenarında gezerken isterseniz sadece manzarayı seyretmekle yetinebilir ya da manzara dışında çok değişik tapınaklara ve mekanlara girebilirsiniz.

Hangzhou Gezilecek Yerler

Şehir eski ve yeni olmak üzere iki bölüme ayrılmış durumda. Eski şehirde bir sürü lüks dükkan, modern bina ve Çin kültürünün izlerini taşıyan birçok mimariyi görebilirsiniz. Yerli turistlerin akın ettiği Hangzhou şehrindeki en önemli yerlerden biri West Lake'tir. Yemyeşil bir manzarası olan bu gölün üzerinde tekne turu yapabilir ve eşsiz güzellikteki köprülerini inceleyebilirsiniz.

Hangzhou gezisinde bir diğer önemli yer de İpek Yolu'dur. Burada şehrin iki yanı da dükkanlarla çevrilmiş, adeta bir alışveriş cennetini andırır. Şehirde gidilecek bir başka yer, Eski krallıktan kalan çarşı Qing he Fang Old Street'tir. Buradan istediğiniz her şeyi çok uygun fiyatlara satın alabilirsiniz.

Hangzhou'dan Ne Alınır?

Özellikle Eski Şehir bölgesindeki Çin Mahalleleri'ni gezerek çok güzel ve çok uygun fiyatlara eşyalar bulabilirsiniz. Burada alışveriş yapabileceğiniz birçok mağaza ve dükkan bulunuyor. En ünlü markaların ürünlerini ve pek çok çeşit eşyayı pazarlıkla hiçbir yerde bulamayacağınız fiyatlara alabilirsiniz. Şehrin en ünlü caddesi Qing He Fang üzerinde aradığınız her türlü şeyi görebilirsiniz. Çay çeşitleri ve ipek kumaşlar en çok alınan şeylerdir.

Şangay 

Çin'in en büyük şehri olan Şangay, ülkenin kültürel başkentidir aynı zamanda. Binlerce gökdeleni bir arada görebileceğiniz Şangay turunda, şehrin görkemi ve ihtişamından oldukça etkilenebilirsiniz.

Yeni ve Eski Şangay olarak ikiye bölünen şehirde, gökdelenlerin olduğu kısım Yeni Şangay bölgesidir. Burada aynı zamanda Çin mimarisi tarzında yapılmış binaları da görebilir ve Şangay gezi programlarıyla nehirlerde tekne turlarına katılabilirsiniz.

Şangay Gezilecek Yerler

Yeni Şangay bölgesindeki New Bund caddesini gezmekle Şangay gezisine başlayabilirsiniz. Kenti ikiye ayıran Huangpu Nehri boyunca uzanan bu cadde oldukça eğlenceli ve kalabalıktır. Dilerseniz Huangpu Nehri'nde tekne turu da yapabilirsiniz.

Asya bölgesindeki en yüksek tv kulesi olan Oriental Pearl Tv Kulesi, şehre panoramik olarak bakabileceğiniz bir yerdir. Şangay'ın modern yönünü görebileceğiniz bu bölge için bir günlük tur yeterli olacaktır.

Eski Şangay bölgesi de oldukça etkileyici yapılara sahiptir. Bölgedeki Zhujajiao Su Şehri, Chongming Adası ve Qibao adındaki tarihi köyleri Çin turu yaparken etkileneceğiniz ve unutamayacağınız yerlerdir. Yuyuan Bahçeleri de görülmeye değerdir.

Şangay’dan Ne Alınır?

Yerel pazarları, yeraltı çarşıları, alışveriş caddeleri ile Şangay'da alışveriş yapabileceğiniz pek çok seçenek bulunuyor. Seyyar satıcılardan dilediğiniz her eşyayı alabileceğiniz gibi, şehrin hemen her köşesinde imitasyon satıcılarını da göreceksiniz. Nan Jing Caddesi, en ünlü bölgedir. Sayısız alışveriş seçeneğini ve en iyi fiyatları bu caddede bulmak mümkündür. Bir şey alırken mutlaka pazarlık yapmanızı önerebilliriz.

Üye Yorumları

Cengiz Seyhan
Cengiz Seyhan

Eşimle 11 Nisan'da Roma turuna katıldık ve çok memnun kaldık. Rehberimiz Abdulhamit Bayar'dan da çok memnun kaldık. İlgilerinden dolayı Gruppal'a çok teşekkür ederiz.

Murat Karabal
Murat Karabal

İyi ki de sağlık probleminden dolayı iptal etmemişiz. Nefis bir yurtdışı (Roma) deneyimi oldu bizim için. Rehberimiz Mahmut Bey harikaydı; çok ilgili, nazik ve yardımcıydı.Başta Mehmet Can Bey ve Taha Bey olmak üzere operasyonda göreli herkese çok teşekkür ederim. Sizinle çalışmak çok keyifli. Bir sonraki gezide buluşmak dileğiyle…

Şahver Pınar
Şahver Pınar

Haftasonu Floransa Toskana bölgesi turundan çok memnun olarak döndüm. Seçkin Bey ve arkadaşlarına teşekkürler. Ayrıca rehberimiz Esin Rona’dan da memnuniyetimizi iletmeyi borç biliriz.

Çiğdem Akcanlar
Çiğdem Akcanlar

Harika, dolu dolu ve sorunsuz geçen güzel bir tatildi. Özellikle rehberimizden (bilgisi, iletişimi, hakimiyeti, nazikliği...) çok memnun kaldık. Her şey için teşekkürler!

Düşlediğiniz Tatili Kaçırmayın

Bize Ulaşın

0850 532 20 10
Her Gün 09:00-23:00
Faks0850 532 20 40
E-posta destek@gruppal.com
155 Bin Kişi Gruppal'ı Beğendi.
Facebook Twitter Instagram Pinterest Youtube