Yurtdışı Turlar

Asya'nın Gizemli Bölgesi: Çin

Uygarlığın beşiği olarak anılan ve uzun yıllardır dünyanın dört bir yanından maceraperest turistleri kendine çeken Çin, yurtdışı turlar arasında en gizemlisi olarak gezginlere kucak açıyor.

Binlerce yıllık bir kültüre ev sahipliği yapan Çin turları, her bölgesinde birbirinden farklı şehirlerle bambaşka bir dünya sunuyor. Gerek kültürel yaşamları ve köklü geçmişi, gerekse çarşı ve pazar kültürleri olsun Çin gezisinde Asya'da gizli kalan cennetleri keşfe çıkacaksınız.

Şangay, Pekin, Goungzou, Macau gibi şehirlerde unutulmaz bir tatil macerası yaşamak ve birbirinden değişik yemekler, içecekler, insanlar ve geleneklerle müthiş bir deneyime imza atmak için Çin turu fırsatları sizleri bekliyor.

Çin’in en turistik şehirlerinden ilki elbette Shanghai, yani dilimize geçmiş haliyle Şangay.

Çin’in nüfus bakımından en büyük şehri olan Şangay, bir zamanların küçük balıkçı kasabasıyken önce önemli bir liman ve ticaret kentine, bugünlerde ise ekonomik ve kültürel açıdan dünyanın en önemli şehirlerinden birine dönüştü.

Şu anda sayısız gökdeleni ile ultra modern bir görüntü çizse de geleneksel binalar ve sakin sokakları bulmak hala mümkün.

Modern bir tasarım şehri olan Şangay, dünya üzerindeki neredeyse her mimari tarzda binaya sahip. Yalnız bu binaları gezmek bile Şangay turu olarak keyifli bir seçim olacaktır.

Ancak Şangay turları elbette yalnızca mimari ile ilgili değil; Yeşim Buddha Tapınağı, Oriental Pearl Kulesi, Nanjing Yolu, Yuyuan Bahçesi, Şangay Sanat Müzesi, Şangay Bilim ve Teknoloji Müzesi, Modern Sanatlar Müzesi, Halk Meydanı gibi sayısız yer Şangay’da sizleri bekliyor.

Bu şehirde geçirdiğiniz her dakika size yepyeni ve capcanlı bir dünyanın kapılarını açacak.

Uzun Bir Tarihin İzini Sürün

Şangay’dan sonraki ikinci büyük metropol olan başkent Pekin turlarında ise Çin tatili seçeneklerinin daha geleneksel yüzü sizi bekliyor olacak.

Dünyanın en eski başkentlerinden biri olan Pekin, Kubilay Han zamanından beri kısa aralıklar dışında sürekli olarak Çin’in başkenti sıfatını korumayı başardı.

Yeşil alan bakımından da dünyanın en çok park ve bahçeye sahip kentlerinden biri olan Pekin, özellikle İmparatorluk Sarayı’nın yer aldığı Yasak Şehir ve buranın geometrik mimarisi ile turistleri sıkça ziyaret ettikleri yerlerin başında geliyor.

Halk ayaklanmaları, protestolar, devlet şiddeti ve tanklara karşı duran adam figürü ile uluslararası üne sahip olan Tiananmen Meydanı bugün ise dört bir tarafındaki önemli yapılarla turistler için çekim merkezlerinden biri.

Çin Ulusal Müzesi, Mao Zedong ve Halk Kahramanları Anıtları, Zhengyangmen Kapısı, Ulusal Gösteri Sanatları Merkezi gibi sayısız esere ev sahipliği yapan meydan, Pekin turlarının önemli duraklarından.

Yazlık Saray, Cennet Tapınağı, Ming Hanedanı Mezarları; sanat, bilim, doğa, tarih hakkında sayısız müze ve birbirinden güzel bezenmiş sayısız tapınak, Pekin’i son derece turistik bir şehir yapan öğelerden bazıları.

Ekonomi ve Turizm Merkezleri

Çin’e bağlı özel yönetim bölgesi halindeki 2 merkez olan Macau ve Hong Kong da Çin turları arasında sıklıkla tercih edilenlerden.

İngiliz sömürgesi olup yakın zamanda Çin’e katılan Hong Kong, Asya’nın en büyük ticaret ve endüstri şehri ve limanı olarak bilinir. Aynı zamanda tropik tatil turlarının ünlü duraklarından olan bu kenti çok seveceksiniz.

Hong Kong ile birlikte Guangzhou’nun güneyinde yer alan Macau ise Portekiz sömürgesi olup yakın zamanda Hong Kong gibi Çin’le yeniden birleşti.

Her iki şehirde de kolonyal mimarinin en güzel örnekleri görülebilir. Hong Kong dev bir modern şehir olsa da eski Çin ve İngiliz geleneksel mimarisinin örneklerini taşırken Macau da Çin-Portekiz mimarisinin en güzel yansıtıldığı şehirlerden.

Özellikle Ramazan bayramı turları ya da Kurban bayramı turları olarak tercih edilen Çin seyahati, klasik yurtdışı tur rotalarından sıkılanlar için ideal bir destinasyon.

Binlerce yıllık kültürü sokaklarında taşıyan Çin, geçmiş ve geleceğin uyum içerisinde yaşadığı bir coğrafya. Tatilinizi geirmek için en iyi seçeneklerden olan Çin turları, 2017 döneminde en iyi tur fiyatları ile karşınıza çıkıyor. Çin gezileri yalnızca tatil değil, bir kültür turu  sunuyor.

Birbirinden çekici Çin turu seçeneklerini, erken rezervasyon ve uygun fiyatlı tatil paketleri fırsatlarını incelemek ve Gruppal kalitesiyle unutulmaz bir seyahat gerçekleştirmek için sayfalarımız sizi bekliyor. Çin turlarıyla Uzakdoğu'nun kalbi olan, geleneksel yaşamlarıyla herkesi büyüleyen ve uzun yıllar boyunca herkese yasaklı olan bölgeleri görecek, bambaşka bir hayatın kapılarını aralayacaksınız.

Sömestr Turları Ödeme Seçenekleri Vize Hizmeti

Çin Turları

Filtreleri Temizle

Üye Yorumları

Mustafa & Didem Yaman

Mustafa & Didem Yaman

Biz Mustafa & Didem Yaman, sizin aracılığınızla Uzakdoğu turuna katıldık. Şimdi Phuket adasındayız. Her şey çok güzel, şirketinize ve özellikle de bizimle ilgilenen Taha Bey'e teşekkür ederiz.

Nurten Durmuş

Nurten Durmuş

Herşey çok iyi gitti, özellikle rehberimize çok çok teşekkür ederim. Herşeyi detaylı ve çok keyifli anlattı. Teşekkürler Gruppal.

Güldane Demirci

Güldane Demirci

Turdaki her bireyin tatilinin iyi geçmesi adına çabalayan rehberimize sonsuz sabrı ve tüm yardımları için teşekkür ediyoruz.

Birgül Mamgit

Birgül Mamgit

19 Mayıs’ta Bangkok-Pattaya turuna katıldık. Bizi Tayland havalimanında karşılayan rehberimiz sayesinde gezimiz çok güzel geçti. Bize 1 haftayı çok güzel geçirtti. Çok güzel rehberlik etti. Teşekkürler.

Düşlediğiniz Tatili Kaçırmayın

Bize Ulaşın

0850 532 20 10
Pazartesi-Pazar: 09:00-23:00
Faks0850 532 20 40
E-postadestek
142 Bin Kişi Gruppal'ı Beğendi.
Facebook Twitter Google+ Instagram Pinterest Youtube