0 850 532 20 10 | TÜRSAB A-7575
%100 Online Rezervasyon
% 20 İndirim
GP: 99316

Çin Turları

Pekin Xian Şangay

Çin turu fırsatları ile Pekin, Xian ve Şangay’ı keşfedeceğiniz bir tatil en iyi fiyatlarla sayfalarımızda sizi bekliyor. Üstelik tarihi Zhujiajiao gezisi dahil!

 • Ulusal Stadyum - Pekin

  Ulusal Stadyum - Pekin

 • Tiananmen Meydanı - Pekin

  Tiananmen Meydanı - Pekin

 • Erken Al Az Öde

  Erken Al Az Öde

 • Yasak Şehir Avlusu - Pekin

  Yasak Şehir Avlusu - Pekin

 • Tapınak Kapıları - Pekin

  Tapınak Kapıları - Pekin

 • Gruppal Güvencesi

  Gruppal Güvencesi

 • Wangfujing Caddesi - Pekin

  Wangfujing Caddesi - Pekin

 • Terracotta Askerler - Xian

  Terracotta Askerler - Xian

 • Büyük Camii - Xian

  Büyük Camii - Xian

 • Çan Kulesi -Xian

  Çan Kulesi -Xian

 • Müzik Dinletisi - Xian

  Müzik Dinletisi - Xian

 • Müslüman Bölgesi - Xian

  Müslüman Bölgesi - Xian

 • Gelenksel Dim Sum Sepetleri - Şangay

  Gelenksel Dim Sum Sepetleri - Şangay

 • Eski Şehir - Şangay

  Eski Şehir - Şangay

 • Zhujiajiao - Shangai

  Zhujiajiao - Shangai

 • Yeşim Buddha Tapınağı - Şangay

  Yeşim Buddha Tapınağı - Şangay

 • Yu Garden - Şangay

  Yu Garden - Şangay

Opsiyonlar Hazırlanıyor...

Hareket Noktaları

Tur Tarihleri

Tur Fiyatları

Ulaşım

Otel

Kişi

Single & çocuk fiyatı satın alma sayfasındadır.
Satın Al
Turun Adı Çin Turları
Vize Çin Vizesi
Hareket Noktası İstanbul Havalimanı (IST)
İptal/İade Koşulları Rezervasyon yapıldıktan sonra paket tur sözleşmesindeki iptal ve iade koşulları geçerlidir.
Ödeme Seçenekleri Kredi Kartı / Havale / Eft
Bilgi & İletişim 0850 532 20 10

Üye Yorumları

Füsun Genç Yünüak

Füsun Genç Yünüak

Öncelikle Rehberimiz Arif Bey sakin uyumlu yapısıyla tüm grup üyelerini mükemmel kültürel bilgisiyle aydınlatarak bize harika bir Roma gezisi yaptırdı. Gruppal ile ilk kez bir yurt dışı turuna katıldık. Arkadaş tavsiyesiydi ve açıkçası biraz çekinerek gittik. Ancak rehberimize çok teşekkür ederim. Her konuda yardımcı oldu. Tekrar Gruppal ile gideceğim.

Belgin Fırat

Belgin Fırat

Gruppal ile ilk defa seyahat ettim. Her şey planlandığı gibiydi. Herhangi bir sorun yaşanmadı. Rehberimiz Sabri ünlü son derece profesyoneldi, çok memnun kaldık. Yapmayı düşündüğümüz Kuzey İtalya turunda da inşallah birlikte seyahat etme imkanımız olur.

Pekin

Çin Halk Cumhuriyeti’nin başkenti Pekin Çin’in en büyük şehirlerinden biridir. Çin Seddi’ne yaklaşık 80 km uzaklıktaki bu şehir, Çin’in ışıltılı dünyasını en iyi şekilde yansıtmaktadır. Dünyanın en eski başkentlerinden biri olan Pekin’in kelime anlamı ise “Kuzey’in Başkenti”’dir.

İhtişamlı Çin tarihini yansıtan birçok esere ev sahipliği yapan bu kent, hem ekonomik hem de kültürel bir başkenttir. Pekin turları ile keşfedebileceğiniz bu şehir sizi derinden etkileyecek. Unutulmaz bir Pekin gezisi için yerinizi şimdiden ayırtmalısınız.

Pekin’de Gezilecek Yerler

Dünyanın en kalabalık şehirlerinden biri olan Pekin alışveriş merkezleri ve gökdelenleri ile tam bir metropol şehridir. Uzakdoğu turlarının en sevilen rotalarından Çin’in en büyük sembollerinden biri olan Yasak Kent (Forbidden City) şehir merkezinde yer almaktadır.

Bir saray külliyesi olan Yasak Kent 500 yıl boyunca saray olarak kullanılmıştır. Tiananmen Meydanı’nın hemen karşısındaki Yasak Kent’e 500 yıl boyunca sivil hiç kimse alınmamıştır. Dünyanın hala en büyük saraylarından biri olan Yasak Kent’e gizlice girmeye çalışanlara eziyet edildiği rivayet edilmektedir. Yapımı tam 15 yıl süren bu muhteşem sarayın her taşı ve her malzemesi en kaliteli maden ocaklarından getirilmiştir.

Yasak Kent’ten başka yaklaşık 5.5 milyon metrekare büyüklüğünde bir alana yayılmış olan Yazlık Saray da, adından da anlaşılacağı üzere hanedanın yazın kullandığı bir saraydır. Dünyanın en büyük Kraliyet bahçesi olan bu saray Kunming Gölü’ne bakmaktadır. Pekin’deki bir kuş yuvasını anımsatan Pekin Olimpiyat Stadyumu, 2008 Yaz Olimpiyatları’na ev sahipliği yapmıştır. Yaklaşık 100.000 kişi kapasiteli Pekin Ulusal Stadyumu şehrin en önemli turizm merkezlerinden biridir.

Dünyanın 7 harikasından biri olan Çin Seddi, M.Ö.  221-210 yılları arasında yapılmaya başlanmış muhteşem bir eserdir. Çin Seddi’nin günümüzdeki uzunluğu 6000 km, yüksekliği 7-8 metre, genişliği ise 5 metredir. Çin Seddi dünyada en uzun sürede yapılan ve en çok insanın çalıştığı bir şaheserdir. Lama Tapınağı, bitpazarları ve Pekin’in daha birçok turistik yerini Pekin turuna katılarak görebilirsiniz.

Pekin'den Ne Alınır?

Elektronik ürünlerin yoğunlukta olduğu Pekin şehrinden elektronik eşya almak isterseniz doğru mağazaları bulmanızda fayda var. Plazalar biraz lüks ve pahalı kalsa da, sokak aralarındaki teknoloji dükkanlarını gezebilirsiniz. Burada aynı zamanda dünyaca ünlü markaların, çantalarının, giysilerinin ve saatlerinin çakmalarını da bulabilirsiniz. Silk marketlerini de gezebilirsiniz.

Xian

Şensi bölgesinin başkenti Xian Çin’in en büyük şehirlerinden biridir.

İpek Yolu’nun başladığı yer olan Xian, 3000 senelik bir tarihe sahiptir. Kelime olarak “Batı Huzuru” anlamına gelen Xian, zengin tarihi ile büyüleyici bir şehirdir. Uzakdoğu tatil turlarının sevilen duraklarından Xian'ın büyülü dünyasına davetlisiniz!

Xian’da Gezilecek Yerler

Yaklaşık 3500 müslümanın yaşadığı Xian şehrindeki tek cami olan Xian Büyük Cami 8. Yüzyıl döneminden kalmıştır. Tek bir çivinin dahi kullanılmadığı bu cami birbirine geçmeli tahtalardan yapılmıştır. Tarihi şehir merkezi yaklaşık 14 km uzunluğunda dikdörtgen surlarla çevrelenmiştir.

Surları bisiklet kiralayarak gezebilirsiniz. Çin’in eski İmparatorluk şehirlerinden biri olan bu kente geldiğinizde mutlaka Terracota Savaşları’na gidiniz. Shaanxi Tarih Müzesi, Drum Kulesi, Qin Shi Huang Mozolesi, Forest of Stelae Müzesi, Bell Tower (Çan Kulesi), Sekiz Ölümsüz Tapınağı, Huaqing Kaplıcası, Müslüman Semti, Xian Müzesi, Ming Hanedanları Mezarlığı ve daha nice turistik yerleri Çin gezisi ile keşfedebilirsiniz.

Xian’dan Ne Alınır?

Terracotta savaşçılarının figürlerini alabileceğini Xian şehrinde, hediyelik eşya olarak birçok alternatif bulabilirsiniz. Ejderha ve budalar, ahşap oymalar, el yapımı ürünler, çömlekler ve çakma eşyalar alabilecekleriniz arasındadır. Şehir merkezindeki Bazaar Area'yı gezebilirsiniz. Burada çanta, saat ve tekstil ürünleri alabilirsiniz. Giysi almak isterseniz, South Street'te gezebilirsiniz.

Şangay

Metrelerce uzunlukta 500’den fazla gökdelenin bulunduğu Şangay, düzenli yapısı, yolları, kaliteli insanları ve yaşam standartları ile Uzakdoğu’nun en güzel şehirlerinden biridir.

Çin’in kültür başkenti olan Şangay’da, ülkenin en önemli limanı bulunmaktadır. Sadece Çin’in değil aynı zamanda dünyanın da en büyük şehirlerinden biri olan Şangay, 2010 yılında Expo Fuarı’na da ev sahipliği yapmıştır.

Şangay’da Gezilecek Yerler

Dünya’nın en uzun 3. Kulesi olan The Oriental Pearl TV Kulesi 470 metre yüksekliği ile Asya’nın en uzun kulesidir. Giriş katında alışveriş yapabileceğiniz bu kule, konuklarına şehrin eşsiz panoramik manzarasını sunmaktadır. Tarihi binaların ve yapıların bulunduğu The Bund turistlerin oldukça ilgi gösterdikleri bir yerdir. Nanjing Caddesi’nden alışveriş yapıp ünlü çin yemeklerinden yiyebilirsiniz. Şangay Müzesi, People Meydanı, Yu Bahçeleri, Sun Yat Sen Evi, Lu Xun Mezarı ve daha birçok turistik bölgeyi ucuz Çin turu fırsatları ile keşfedebilirsiniz.

Pekin, Xian,Guilin ve Şangay şehirlerini kapsayan Çin turları ile macera dolu bir yolculuğa çıkmaya hazır olun!

Şangay’dan Ne Alınır?

Yeraltı çarşıları, alışveriş caddeleri ve merkezleri, yerel pazarlar Şangay'da gezebileceğiniz yerlerdir. Burada seyyar satıcılardan her türlü ürünü alabilirsiniz. Aynı zamanda nerdeyse her yerde imitasyon ürün satıcılarını da görebilirsiniz. Şehrin en ünlü caddesi Nan Jing Caddesi'dir. Burada onlarca alışveriş merkezi ve mağaza bulunur. Ürünlerin ucuz olmasına şaşırabilirsiniz. Buradaki mağazalar dışında her satışçıyla mutlaka pazarlık yapmanız gerekmektedir.

Üye Yorumları

Cengiz Seyhan
Cengiz Seyhan

Eşimle 11 Nisan'da Roma turuna katıldık ve çok memnun kaldık. Rehberimiz Abdulhamit Bayar'dan da çok memnun kaldık. İlgilerinden dolayı Gruppal'a çok teşekkür ederiz.

Murat Karabal
Murat Karabal

İyi ki de sağlık probleminden dolayı iptal etmemişiz. Nefis bir yurtdışı (Roma) deneyimi oldu bizim için. Rehberimiz Mahmut Bey harikaydı; çok ilgili, nazik ve yardımcıydı.Başta Mehmet Can Bey ve Taha Bey olmak üzere operasyonda göreli herkese çok teşekkür ederim. Sizinle çalışmak çok keyifli. Bir sonraki gezide buluşmak dileğiyle…

Çiğdem Akcanlar
Çiğdem Akcanlar

Harika, dolu dolu ve sorunsuz geçen güzel bir tatildi. Özellikle rehberimizden (bilgisi, iletişimi, hakimiyeti, nazikliği...) çok memnun kaldık. Her şey için teşekkürler!

Elif Koca
Elif Koca

Londra turunuza katıldım, tura başlama, vizeleme, uçuş, konaklama, rehber Bülent Bey ve tüm organizasyonumuzla ilgilenen İlker Bey çok ilgili ve dikkatliydi. Herşey umduğumdan daha iyiydi. Teşekkürler.

Düşlediğiniz Tatili Kaçırmayın

Bize Ulaşın

0850 532 20 10
Her Gün 09:00-23:00
Faks0850 532 20 40
E-posta destek@gruppal.com
155 Bin Kişi Gruppal'ı Beğendi.
Facebook Twitter Instagram Pinterest Youtube