Yurtdışı Turlar

Akdeniz'in İncisi İtalya

Akdeniz bölgesinin en gözde destinasyonlarından biri olan İtalya turu seçenekleri, hem birbirinden güzel plajları, hem tarihi ve mimari güzellikleri hem de ünlü mutfağıyla her yıl milyonlarca turist için çekim merkezi oluyor.

Kuzeyden güneye pek çok şehre düzenlenen İtalya turları ile bu ülkeyi keşfetme sırası şimdi sizde!

Birbirinden farklı şehir seçeneklerinin yanı sıra birbirinden farklı türde tatil turlarıyla da İtalya’yı gezme şansınız var.

Dilerseniz cruise gemi turlarıyla Venedik, Bari gibi ünlü limanları ziyaret edebilir, dilerseniz kültür ve sanatla dolu Roma turu ile tek bir şehri derinlemesine keşfedebilir, ister Klasik İtalya turlarıyla Roma, Napoli, Venedik, Floransa gibi birkaç büyük şehri ziyaret edebilir, isterseniz de Güney İtalya turları gibi seçeneklerle belli bir bölgeye seyahat edebilirsiniz.

Birbirinden farklı İtalya turları, uygun fiyatlı tatiller ile sizleri bekliyor. 

İtalya'nın köyleri, tatil ve sayfiye yerleri, sanatla iç içe olacağınız tarihi şehirlerinin yanı sıra, enfes lezzetleriyle meşhur şehirlerini gezmeye doyamayacak ve İtalya turu bitmesin isteyeceksiniz. 2019 İtalya tur fırsatları ile siz de dünyanın en çok ziyaret edilen şehirlerini gezin ve unutulmaz anılar biriktirin.

İtalya Tur Fırsatları

Her şehrinden tarih fışkıran bu ülkede seçeneklerinizi kuzeyden güneye inceleyelim:

Kuzeyde karşımıza ilk olarak Milano turları çıkıyor. Dünya moda başkentlerinden biri olan Milano, Galleria Vittorio Emanuele II isimli, dünyanın en eskilerinden olan alışveriş merkeziyle moda takipçileri kadar tarih severleri de etkileyecek.

Dünyaca ünlü La Scala Operası’nı da göreceğiniz Milano turunda bu güzel şehrin efsanevi gotik katedrali Duomo di Milano nefesinizi kesecek.

Milano’ya yakın olan Göller Bölgesi’nde ise Como Gölü gibi muhteşem doğal güzelliklerin yanı sıra birbirinden güzel evleri görebilirsiniz.

Adriyatik’in Kraliçesi olarak anılan Venedik turları ise kelimelerle anlatılamayacak bir deneyim sunuyor.

Kanallar ve köprülerle yazılmış bir şiir olan Venedik, San Marco Meydanı ve bazilikası, Bizans çizgileri taşıyan kilise ve katedralleri, birbirinden görkemli kafeleriyle her sene milyonlarca turisti kendine çekiyor.

Her zaman en çok tercih edilen turlardan biri olan Venedik turu, özellikle Venedik Karnavalı zamanında dünya dışı bir deneyime dönüşüyor.

Rönesans’ın doğduğu şehir olarak kabul edilen Floransa turunda ise eski zamanların görkemli zenginliğine şahit olacaksınız.

En ünlü, en zengin ailelerin, bankaların ve ticaretin yuvası olan Floransa, bir dönemin sınırsız zenginliğinin simgesi.Bu güçlü ailelerin sanatçılara ve bilime desteğiyle yükselen Rönesans, Floransa’yı tarih ve sanatla dolu bir şehir yaptı. Bu zenginliğini hala koruyan Floransa, sayısız güzelliğini ziyaretçileriyle paylaşmaktan çekinmiyor.

Santa Maria del Fiore bazilikası, Piazza della Signoria meydanına bakan Palazzo Vecchio gibi tarihi eserler, Floransa’nın güzelliğinin yalnızca çok küçük bir kısmı. Floransa turuyla derin bir tarih ve sanat gezisi sizleri bekliyor.

Floransa’nın kuzeyinde yer alan Cinque Terre ise ismi ülkemizde yeni duyulmaya başlasa da sade güzelliği, renkli evleri ile İtalyan Rivierası’nın en güzel bölgelerinden biri.

Beş Toprak anlamına gelen Cinque Terre turlarıyla tepelerin sarp yamaçlarına kurulmuş bu şirin bölgeyi keşfedebilirsiniz. Romantik bir tatil için de tercih edilen İtalya kıyıları, bu zamana kadar gördüğünüz en renkli, en eğlenceli ve en farklı deneyimlerinden birini yaşatacak. 

Kuzeyden Güneye Bir Yolculuk

Ve elbette Roma… Dev bir tarihe sahip bu kent, yüzyıllardır çekiciliğini arttırmayı başarıyor.

Papalığın merkezi Vatikan’a da ev sahipliği yapan bu şehir, Kolezyum, San Petro Katedrali, Trevi Çeşmesi, İspanyol Merdivenleri gibi ikonik anıtların yanı sıra binlerce sanat eserine daha ev sahipliği yapıyor.

Roma’yı ne kadar anlatmaya çalışsak da yetersiz olacağı için için en kısa sürede bir Roma turuyla bu muhteşem şehri keşfetmenizi tavsiye ediyoruz.

Özellikle mutfağıyla haklı bir ün kazanan Napoli, yemekleri dışında şatoları, parkları, anıtları, kiliseleri ve katedralleri ile de İtalya güzergâhında önemli bir yere sahip.

2. Dünya Savaşı sırasında en çok bombalanan şehir olsa da güzelliklerini muhafaza etmek konusunda çok titiz davranan Napoli, Güney İtalya turlarıyla en görülesi bölgelerinden biri. Napoli turu hem damağınıza hem ruhunuza çok iyi gelecek.

İtalya’nın güzellikleri elbette bu şehirlerle sınırlı değil. Sicilya turları, Catania turları, Amalfi ve Sorrento turları, Portofino turları gibi birbirinden farklı onlarca tur, İtalya’da sizleri bekliyor. Kurban Bayramı İtalya turları ve Ramazan Bayramı İtalya turları fırsatlarını kaçırmayın!

İtalya balayı turları ve başta yılbaşı olmak üzere çeşitli tatil ve bayramda yurtdışı turlarının en sevilen seçeneklerinden bir tanesi olan İtalya turları sizi bekliyor. En ucuz İtalya turu fiyatları ve İtalya seyahati fırsatları arasından seçiminizi yapın, Gruppal güvencesi ve kalitesiyle bu büyülü coğrafyayı keşfedin! 

Yılbaşı Turları Ödeme Seçenekleri Vize Hizmeti

Üye Yorumları

Füsun Genç Yünüak

Füsun Genç Yünüak

Öncelikle Rehberimiz Arif Bey sakin uyumlu yapısıyla tüm grup üyelerini mükemmel kültürel bilgisiyle aydınlatarak bize harika bir Roma gezisi yaptırdı. Gruppal ile ilk kez bir yurt dışı turuna katıldık. Arkadaş tavsiyesiydi ve açıkçası biraz çekinerek gittik. Ancak rehberimize çok teşekkür ederim. Her konuda yardımcı oldu. Tekrar Gruppal ile gideceğim.

Belgin Fırat

Belgin Fırat

Gruppal ile ilk defa seyahat ettim. Her şey planlandığı gibiydi. Herhangi bir sorun yaşanmadı. Rehberimiz Sabri ünlü son derece profesyoneldi, çok memnun kaldık. Yapmayı düşündüğümüz Kuzey İtalya turunda da inşallah birlikte seyahat etme imkanımız olur.

Cengiz Seyhan

Cengiz Seyhan

Eşimle 11 Nisan'da Roma turuna katıldık ve çok memnun kaldık. Rehberimiz Abdulhamit Bayar'dan da çok memnun kaldık. İlgilerinden dolayı Gruppal'a çok teşekkür ederiz.

Murat Karabal

Murat Karabal

İyi ki de sağlık probleminden dolayı iptal etmemişiz. Nefis bir yurtdışı (Roma) deneyimi oldu bizim için. Rehberimiz Mahmut Bey harikaydı; çok ilgili, nazik ve yardımcıydı.Başta Mehmet Can Bey ve Taha Bey olmak üzere operasyonda göreli herkese çok teşekkür ederim. Sizinle çalışmak çok keyifli. Bir sonraki gezide buluşmak dileğiyle…

Düşlediğiniz Tatili Kaçırmayın

Bize Ulaşın

0850 532 20 10
Her Gün 09:00-23:00
Faks0850 532 20 40
E-posta destek@gruppal.com
155 Bin Kişi Gruppal'ı Beğendi.
Facebook Twitter Google+ Instagram Pinterest Youtube