Yurtdışı Turlar

Kuzeyin Kıymetli Ülkesi Brüksel

Güzel mimarisiyle başkent Brüksel, elmas ticaretinin merkezi Antwerp, sakin ve çarpıcı güzelliğiyle Brugge ve ünlü festivaliyle Gent, Belçika turlarında sizi bekleyen güzelliklerden yalnızca bazıları.

Benelüks turlarının en gözde duraklarından olan Belçika turu, birbirinden güzel güzergahlarıyla tek başına da doyurucu bir seyahat destinasyonu olarak öne çıkıyor.

Hem Belçika’nın hem Avrupa Birliği’nin başkenti, çok dilli ve çok kültürlü şehir Brüksel, Belçika’nın en büyük ve en renkli şehri.

Kraliyet Sarayı, dev çiçekten halısıyla Grand Place, tarihi Borsa Binası ve modern zamanlara bir saygı duruşu olan Atomium Heykeli, Brüksel denince akla ilk gelen yerlerden bazıları.

Atomium’un yanında yer alan ve Avrupa’daki pek çok ünlü binanın minyatürünün sergilendiği Mini-Europe parkı da keyifli zaman geçirmenizi sağlayacak.

Farklı Bir Kültür Mozaiği

Flaman ve Fransız kültürlerinin ve dillerinin kaynaşma ve zaman zaman da çatışma bölgesi olan Brüksel, Avrupa Birliği’nin de merkez binalarına ev sahipliği yapıyor.

Çokkültürlülük alanında örnek gösterilebilecek yerlerden olan bu şehir, nüfusun büyük bir kısmını oluşturan göçmen halkıyla da rengarenk bir tablo çiziyor.

Belçika turları, özellikle Brüksel başta resim olmak üzere güzel sanatlar alanında oldukça iddialı.

Kraliyet Güzel Sanatlar Müzesi’nde Bruegel, Rogier van der Weyden, Robert Campin, Anthony van Dyck, and Jacob Jordaens gibi ünlü ressamların eserlerini barındırırken Magritte Müzesi de sürreal sanattan hoşlananlar bekliyor.

Brüksel ve genel olarak Belçika, damağınıza hitap eden geniş bir yelpazeye de sahip. Dünyaca ünlü waffle’ları, çikolataları, midyeleri, patates kızartmaları ve pek çok farklı çeşitte biralarıyla Brüksel turunuz ve Belçika geziniz bir lezzet turuna dönüşecek.

Avrupa’nın en büyük limanlarından birine sahip Antwerp ise merkez tren istasyonu, Rubens’in mezarının bulunduğu St.James Kilisesi, Belediye binası ve önündeki meydan olan Grote Markt, dünyanın en eskilerinden ve en önemlilerinden olan hayvanat bahçesi ile aklınıza kazınacak güzellikte bir şehir olarak ziyareti hak ediyor.

Avrupa’nın en önemli üniversitelerinden bazılarına da ev sahipliği yapan şehir, öğrenci nüfusunun canlılığı ve klasik dönemlerin romantikliğini bir arada taşıyor.

Masalsı Brugge'ü Keşfedin.

Kanalları ve limanları ile Amsterdam ve Venedik’i bünyesinde birleştirmiş olan Brugge ise ortaçağdan kalan ve koruma altında bulunan birbirinden güzel binaları ile unutamayacağınız görsel bir şölen sunacak.

Dünyanın en yüksek tuğla yapılarından olan ve içinde Michelangelo’nun ünlü Bakire Meryem ve Oğlu heykelini de barındıran Onze-Lieve-Vrouwekerk, Brugge’de görmeden geçmemeniz gereken bir kilise.

Kutsal Kan Bazilikası, Şehir Meclisi ve Pazar Meydanı gibi birbirinden güzel yapılan, bu sakin şehrin sanatsal canlılığının simgesi olan yerler.

Tarihi şehir merkezi Belçika’daki en geniş araba girmeyen alan olan Gent ise turistler için bir cennet.

Saint Bavo Katedrali, Saint Nicholas Kilisesi, opera ve üniversite binaları Gent turunuzdaki tarihi güzellikler olurken öğrencilerin canlandırdığı bu şehrin ev sahipliği yaptığı dünyaca 10 günlük Gent Festivali ise her yıl yaklaşık 2 milyon turisti bu güzel şehre çekiyor.

Avrupa turları ve kültür turları arasında en canlılardan olan Belçika turları, birbirinden güzel şehirlerle sizleri bekliyor.

Dilerseniz Benelüks turları bünyesinde de ziyaret edebileceğiniz Belçika, tek başına da doyurucu bir tatil paketi olarak sizleri bekliyor.

Belçika tatil turları arasından seçim yapmak, erken rezervasyon seçeneklerini ve ekonomik tatil fırsatlarını incelemek için Gruppal’ın Belçika Turları sayfası sizleri bekliyor!

Bayram Turları Ödeme Seçenekleri Vize Hizmeti

Belçika Turları

Filtreleri Temizle

Üye Yorumları

Berna Yener

Berna Yener

Umduğumdan güzel bir tur oldu, teşekkürler Gruppal.

Saadet Kasapoğlu

Saadet Kasapoğlu

28 Ocak Benelüks-Paris turuna katıldım. Genel olarak turdan memnunum. Özellikle rehberimiz Alper Bey’e teşekkür ediyorum. Ekstra turlar iyiydi. İlk defa tura katıldım. Genel olarak grupla dolaşmayı sevmem ancak turun avantajı her yere zamanında gidip gerekli yerleri görebilmek oluyormuş. Paris’i tekrar gidip daha ayrıntılı gezip görmek isterim.

Barış Sarıtaş

Barış Sarıtaş

18-25 Aralık tarihleri arasında düzenlediğiniz Benelüx-Paris turunuza ailem ve bir arkadaşımla beraber katıldım. Turunuzu satın almaya karar verdiğim ve şirketinizden bilgi almaya başladığım andan tur bitimine kadar herhangi bir olumsuzlukla karşılaşmadım. Muhatap olduğum tüm çalışma arkadaşlarınız işlerini eksizksiz yaptılar ve bize gereksiz hiçbir zaman kaybı ve sıkıntı yaşatmadılar .Rehberimiz Hakan Bey'e ayrıca teşekkür etmek isterim. Kibarlığı, işine ve gruba hakimiyeti ile neredeyse sorunsuz bir gezi yapmamızı sağladı. Şirketinizin bu titiz ve özenli çalışma arkadaşları ile daha uzun yıllar beraber bizleri hizmet vermesi dileği ile... İyi çalışmalar, bol kazançlar.

Ertuğrul Ersan

Ertuğrul Ersan

Turdan genel anlamda çok memnun kaldık. Rehberimiz oldukça ilgili ve bilgiliydi ve hemen her konuda bize yardımcı oldu. Konaklanan oteller genel olarak iyi ve temizdi. Otobüsümüz konforlu ve rahat kaptanımız ise çok çok iyiydi. Satın aldığımız ekstra turlardan ise oldukça memnun kaldık. Gruppal'ı tavsiye üzerine bulduk ve ilk kez buradan bir tur satın aldık. Oldukça memnun kaldığımız bir gezi oldu. Teşekkür ederiz.

Düşlediğiniz Tatili Kaçırmayın

Bize Ulaşın

0850 532 20 10
Pazartesi-Pazar: 09:00-23:00
Faks0850 532 20 40
E-postadestek
137 Bin Kişi Gruppal'ı Beğendi.
Facebook Twitter Google+ Instagram Pinterest Youtube