Yurtdışı Turlar

Kuzeyin Kıymetli Ülkesi Brüksel

Güzel mimarisiyle başkent Brüksel, elmas ticaretinin merkezi Antwerp, sakin ve çarpıcı güzelliğiyle Brugge ve ünlü festivaliyle Gent, Belçika turlarında sizi bekleyen güzelliklerden yalnızca bazıları.

Benelüks turlarının en gözde duraklarından olan Belçika turu, birbirinden güzel güzergahlarıyla tek başına da doyurucu bir seyahat destinasyonu olarak öne çıkıyor.

Hem Belçika’nın hem Avrupa Birliği’nin başkenti, çok dilli ve çok kültürlü şehir Brüksel, Belçika’nın en büyük ve en renkli şehri.

Kraliyet Sarayı, dev çiçekten halısıyla Grand Place, tarihi Borsa Binası ve modern zamanlara bir saygı duruşu olan Atomium Heykeli, Brüksel denince akla ilk gelen yerlerden bazıları.

Atomium’un yanında yer alan ve Avrupa’daki pek çok ünlü binanın minyatürünün sergilendiği Mini-Europe parkı da keyifli zaman geçirmenizi sağlayacak.

Farklı Bir Kültür Mozaiği

Flaman ve Fransız kültürlerinin ve dillerinin kaynaşma ve zaman zaman da çatışma bölgesi olan Brüksel, Avrupa Birliği’nin de merkez binalarına ev sahipliği yapıyor.

Çokkültürlülük alanında örnek gösterilebilecek yerlerden olan bu şehir, nüfusun büyük bir kısmını oluşturan göçmen halkıyla da rengarenk bir tablo çiziyor.

Belçika turları, özellikle Brüksel başta resim olmak üzere güzel sanatlar alanında oldukça iddialı.

Kraliyet Güzel Sanatlar Müzesi’nde Bruegel, Rogier van der Weyden, Robert Campin, Anthony van Dyck, and Jacob Jordaens gibi ünlü ressamların eserlerini barındırırken Magritte Müzesi de sürreal sanattan hoşlananlar bekliyor.

Brüksel ve genel olarak Belçika, damağınıza hitap eden geniş bir yelpazeye de sahip. Dünyaca ünlü waffle’ları, çikolataları, midyeleri, patates kızartmaları ve pek çok farklı çeşitte biralarıyla Brüksel turunuz ve Belçika geziniz bir lezzet turuna dönüşecek.

Avrupa’nın en büyük limanlarından birine sahip Antwerp ise merkez tren istasyonu, Rubens’in mezarının bulunduğu St.James Kilisesi, Belediye binası ve önündeki meydan olan Grote Markt, dünyanın en eskilerinden ve en önemlilerinden olan hayvanat bahçesi ile aklınıza kazınacak güzellikte bir şehir olarak ziyareti hak ediyor.

Avrupa’nın en önemli üniversitelerinden bazılarına da ev sahipliği yapan şehir, öğrenci nüfusunun canlılığı ve klasik dönemlerin romantikliğini bir arada taşıyor.

Masalsı Brugge'ü Keşfedin.

Kanalları ve limanları ile Amsterdam ve Venedik’i bünyesinde birleştirmiş olan Brugge ise ortaçağdan kalan ve koruma altında bulunan birbirinden güzel binaları ile unutamayacağınız görsel bir şölen sunacak.

Dünyanın en yüksek tuğla yapılarından olan ve içinde Michelangelo’nun ünlü Bakire Meryem ve Oğlu heykelini de barındıran Onze-Lieve-Vrouwekerk, Brugge’de görmeden geçmemeniz gereken bir kilise.

Kutsal Kan Bazilikası, Şehir Meclisi ve Pazar Meydanı gibi birbirinden güzel yapılan, bu sakin şehrin sanatsal canlılığının simgesi olan yerler.

Tarihi şehir merkezi Belçika’daki en geniş araba girmeyen alan olan Gent ise turistler için bir cennet.

Saint Bavo Katedrali, Saint Nicholas Kilisesi, opera ve üniversite binaları Gent turunuzdaki tarihi güzellikler olurken öğrencilerin canlandırdığı bu şehrin ev sahipliği yaptığı dünyaca 10 günlük Gent Festivali ise her yıl yaklaşık 2 milyon turisti bu güzel şehre çekiyor.

Avrupa turları ve kültür turları arasında en canlılardan olan Belçika turları, birbirinden güzel şehirlerle sizleri bekliyor.

Dilerseniz Benelüks turları bünyesinde de ziyaret edebileceğiniz Belçika, tek başına da doyurucu bir tatil paketi olarak sizleri bekliyor.

Belçika tatil turları arasından seçim yapmak, erken rezervasyon seçeneklerini ve ekonomik tatil fırsatlarını incelemek için Gruppal’ın Belçika Turları sayfası sizleri bekliyor!

Bayram Turları Ödeme Seçenekleri Vize Hizmeti

Belçika Turları

Filtreleri Temizle

Üye Yorumları

Nilüfer Yeniler

Nilüfer Yeniler

Şubat'ta Gruppal ile Benelüks Paris turuna katıldık. Vaat ettikleri tur programında, otellerde ve ekstra geziler konusunda hiçbir aksilik, problem ve gecikme yaşamadık. Gezi programının yoğun ve gün sayısının uzun olmasına rağmen bizim için hiç yorucu olmadı. Organizasyon çok başarılıydı. Gruppal’a teşekkür ederiz...

Zeynep Özgüven

Zeynep Özgüven

13-20 Haziran tarihlerinde 5 kişilik bir grup olarak, Benelüks & Paris turunu satın aldık Gruppal’dan. Gruppal, tamamen tesadüfi olarak Facebook’ta dolaşırken karşıma çıkan, beğensem ne olur düşüncesi ile takip etmeye başladığım ve adını ilk defa orada duyduğum bir isimdi benim için. Bu turu yapma düşüncesine girdikten sonra bir yandan akla ilk gelen firma alternatiflerini değerlendiriyor, diğer taraftan da Gruppal’ın aynı tura olan bu daveti, bir şekilde devamlı karşıma çıkıyordu. Yaklaşık 700 TL’lik fiyat avantajını da düşünerek aramaya karar verdim ve Behiye Hanım ve Recep Bey’in telefondaki sıcak ve samimi yaklaşımları, doğru yerde olma ihtimalimi güçlendirdi. Tabi ki, ismini ilk defa duyduğum bir tur şirketi ile yolumuza devam etmek ve gruptaki diğer 4 kişiye bir anlamda sorumlu olmak çok huzurlu bir durum değildi benim için, ta ki tur yöneticimizle havalanında karşılaşıp, kendisinin bizi dönüşümüzde havalanından uğurlamasına kadar. Tur yöneticimiz Tuğay Bey’e buradan bir kere daha teşekkür etmemiz gerekir ki, bizi her gittiğimiz ülkenin sanki birer vatandaşıymışız gibi hissettirdiği, klasik bir tur rehberinden çok uzakta olduğu, bir köprünün önüne geçip, Bizanslılardan mı, Romalılardan mı kaldığı bilgisinin dışında çok daha doyurucu ve akılda kalıcı bilgiler verdiği için ve kendimizi, Fransa’ da gerçek bir parizyen, Hollanda’da İspanya’yı çok seviyor olmamıza rağmen, kendimizi turunculu pufidik şallarımızla bir Hollandalı gibi Hollanda’yı desteklerken buluverdiğimiz için. Konunun Sneijder ile bir ilgisi yok (Biz Dünya Kupası’nın bir haftasında bulunduk bu turda) Kaldığımız oteller Paris otelimiz hariç, genellikle havaalanına yakın mesafedeydiler ancak Tuğay Bey’in başarılı organizasyonu ile biz bunu çok hissetmedik. Paris’te ise, metro ile merkeze ulaşımı çok yakın bir lokasyonda konumlanmıştık. E tabi ki, THY ile git-gel, konakla, kahvaltı yap; çok kolay işler değil bunlar. Ne kadar ekmek o kadar köfte olmasına rağmen, akıllarda kalacak olanın sadece “merkeze uzak otellermiş işte” şeklinde yer etmesini istemem. Bir sonraki turumuz Endülüs / Büyük İspanya Turu. Şimdiden Gruppal’dan araştırmasına başladık Behiye Hanım ile. Umuyorum, bu tur gibi stressiz, huzurlu ve doyurucu bir tur olacaktır o da…

Naciye Gök

Naciye Gök

Sevgili Gruppal çalışanları ve yöneticileri, Sizden satın aldığım turlar sonunda sizlere teşekkür etmek istedim Gösterdiğiniz yakın ilgi sayesinde turlarımızda hiç bir sorun yaşamadığımız gibi çok güzel geziler oldu. Titiz çalışmalarınız ve müşterinize olan ilginizin başarınızı getirdiğini gördüm, bunun devamını diliyorum…

Sümeyye Bal

Sümeyye Bal

Ağustos 2014'de balayı için tesadüfen Gruppal'dan aldığım Benelüks & Paris turu harika geçti. Turu aldıktan sonra Recep Bey'in yardımlarını unutamam. Vize işlemlerini de Gruppal'dan halledip oldukça rahat bir tatil yapmış olduk. Teşekkür ederiz.

Düşlediğiniz Tatili Kaçırmayın

Bize Ulaşın

0850 532 20 10
Pazartesi-Pazar: 09:00-23:00
Faks0850 532 20 40
E-postadestek
137 Bin Kişi Gruppal'ı Beğendi.
Facebook Twitter Google+ Instagram Pinterest Youtube