0 850 532 20 10 | TÜRSAB A-7575
%100 Online Rezervasyon

Yurtdışı Turlar

Kuzeyin Kıymetli Ülkesi Brüksel

Güzel mimarisiyle başkent Brüksel turları, elmas ticaretinin merkezi Antwerp turları, sakin ve çarpıcı güzelliğiyle Brugge turları ve ünlü festivaliyle Gent turları, Belçika turlarında sizi bekleyen güzelliklerden yalnızca bazıları.

Benelüks turlarının en gözde duraklarından olan Belçika turu, birbirinden güzel güzergahlarıyla tek başına da doyurucu bir seyahat destinasyonu olarak öne çıkıyor.

Hem Belçika’nın hem Avrupa Birliği’nin başkenti, çok dilli ve çok kültürlü şehir Brüksel, Belçika’nın en büyük ve en renkli şehri.

Kraliyet Sarayı, dev çiçekten halısıyla Grand Place, tarihi Borsa Binası ve modern zamanlara bir saygı duruşu olan Atomium Heykeli, Brüksel tatili denince akla ilk gelen yerlerden bazıları.

Atomium’un yanında yer alan ve Avrupa’daki pek çok ünlü binanın minyatürünün sergilendiği Mini-Europe parkı da keyifli zaman geçirmenizi sağlayacak.

Farklı Bir Kültür Mozaiği

Flaman ve Fransız kültürlerinin ve dillerinin kaynaşma ve zaman zaman da çatışma bölgesi olan Brüksel, Avrupa Birliği’nin de merkez binalarına ev sahipliği yapıyor.

Çokkültürlülük alanında örnek gösterilebilecek yerlerden olan bu şehir, nüfusun büyük bir kısmını oluşturan göçmen halkıyla da rengarenk bir tablo çiziyor.

Belçika turları, özellikle Brüksel başta resim olmak üzere güzel sanatlar alanında oldukça iddialı.

Kraliyet Güzel Sanatlar Müzesi’nde Bruegel, Rogier van der Weyden, Robert Campin, Anthony van Dyck, and Jacob Jordaens gibi ünlü ressamların eserlerini barındırırken Magritte Müzesi de sürreal sanattan hoşlananlar bekliyor.

Brüksel ve genel olarak Belçika, damağınıza hitap eden geniş bir yelpazeye de sahip. Dünyaca ünlü waffle’ları, çikolataları, midyeleri, patates kızartmaları ve pek çok farklı çeşitte biralarıyla Brüksel turunuz ve Belçika geziniz bir lezzet turuna dönüşecek.

Avrupa’nın en büyük limanlarından birine sahip Antwerp ise merkez tren istasyonu, Rubens’in mezarının bulunduğu St.James Kilisesi, Belediye binası ve önündeki meydan olan Grote Markt, dünyanın en eskilerinden ve en önemlilerinden olan hayvanat bahçesi ile aklınıza kazınacak güzellikte bir şehir olarak ziyareti hak ediyor.

Dilerseniz Fransa turları ile harmanlayıp bir Benelüks Paris gezisine dönüştürebileceğiniz Brüksel turlarını kaçırmayın!

Avrupa’nın en önemli üniversitelerinden bazılarına da ev sahipliği yapan şehir, öğrenci nüfusunun canlılığı ve klasik dönemlerin romantikliğini bir arada taşıyor.

Masalsı Brugge'ü Keşfedin.

Kanalları ve limanları ile Amsterdam ve Venedik’i bünyesinde birleştirmiş olan Brugge ise ortaçağdan kalan ve koruma altında bulunan birbirinden güzel binaları ile unutamayacağınız görsel bir şölen sunacak.

Dünyanın en yüksek tuğla yapılarından olan ve içinde Michelangelo’nun ünlü Bakire Meryem ve Oğlu heykelini de barındıran Onze-Lieve-Vrouwekerk, Brugge’de görmeden geçmemeniz gereken bir kilise.

Kutsal Kan Bazilikası, Şehir Meclisi ve Pazar Meydanı gibi birbirinden güzel yapılan, bu sakin şehrin sanatsal canlılığının simgesi olan yerler.

Tarihi şehir merkezi Belçika’daki en geniş araba girmeyen alan olan Gent ise turistler için bir cennet.

Saint Bavo Katedrali, Saint Nicholas Kilisesi, opera ve üniversite binaları Gent turunuzdaki tarihi güzellikler olurken öğrencilerin canlandırdığı bu şehrin ev sahipliği yaptığı dünyaca 10 günlük Gent Festivali ise her yıl yaklaşık 2 milyon turisti bu güzel şehre çekiyor.

Avrupa turları ve kültür turları arasında en canlılardan olan Belçika turları, birbirinden güzel şehirlerle sizleri bekliyor.

Dilerseniz Benelüks turları bünyesinde de ziyaret edebileceğiniz Belçika, tek başına da doyurucu bir tatil paketi olarak sizleri bekliyor.

Belçika tatil turları arasından seçim yapmak, erken rezervasyon seçeneklerini ve ekonomik tatil fırsatlarını incelemek için Gruppal’ın Belçika Turları sayfası sizleri bekliyor!

Erken Rezervasyon Kategori Karta Taksit Kategori Vize Alım Kategori
Fiyat Aralığı
Tur Dönemi
Tur Süresi  
Vize Durumu
Ulaşım
Hareket Noktaları
Özel Dönemler
Bulundu. Filtreleri Temizle
Bitiş (Seçiniz)
Başlangıç (Seçiniz)
Gidiş Tarihi

Üye Yorumları

Melisa Tüfekci
Melisa Tüfekci

Rehberimiz Can bey gerçekten çok profesyoneldi. Engin bilgisi ve tecrübesi sayesinde turumuz çok keyifli geçti. Herşey için çok teşekkürler..

Gülnur Gözel
Gülnur Gözel

7 Ağustos İstanbul çıkışlı Paris Benelüx turunda bizlere eşlik eden Hakan Bey'e eşim ve kendi adıma teşekkürlerimizi sunmak istiyoruz. Tur rehberi, gezinin keyifli geçmesi ve kültürel birikimi arttırması konusunda oldukça önemli bir noktada olduğu için Hakan Bey bu konuda oldukça başarılı ve donanımlıydı. Düzenleyeceğiniz tüm turlarda böyle kalifiye rehberler görmek dileğiyle.

Sevilay Kormanlı
Sevilay Kormanlı

Merhaba, sizlerle şimdiye kadar Baştanbaşa Balkanlar ve Benelüks turu yaptık. Herşey çok güzeldi. Özellikle Taha beye teşekkür etmek istiyorum tur alımlarındaki yardımlarından dolayı. Bu arada aralık ayı Malezya Tayland Singapur turunu aldım, sabırsızlıkla o tarihi bekliyorum.

Handan Güler
Handan Güler

Tur esnasında bize olan sıcak yaklaşımı, anlayışı ve aktif olarak sürekli bilgi paylaşımı için tur rehberimize teşekkür ederiz. Bizim için oldukça keyifli ve beklentilerimizi karşılayan bir tatildi. Teşekkürler Gruppal.

Düşlediğiniz Tatili Kaçırmayın

Bize Ulaşın

0850 532 20 10
Her Gün 09:00-23:00
Faks0850 532 20 40
E-posta destek@gruppal.com
155 Bin Kişi Gruppal'ı Beğendi.
Facebook Twitter Instagram Pinterest Youtube