Yurtdışı Turlar

Kültür ve Tarih Dolu Almanya

Gittikçe ünlenen ve tercih edilen bir seyahat rotası olarak keşfetmeyi sevenler için Almanya turlarının sunacak çok fazla güzelliği var.

Birbirinden güzel şehirleri, tarihi eserleri ve kartpostal benzeri doğası ile Almanya, son dönemlerin sıkça tercih edilen rotalarından.

Romantik Yol'un Güzelliği

Almanya tur fırsatları arasında en çok sevileni elbette Romantik Yol turu.

Bavyera ve Baden-Württemberg eyaletlerinden geçen Romantik Yol, birbirinden güzel köyler ve manzaralar içerisinde masalsı bir deneyim sunarak heybetli Neuschwanstein Şatosu ve 3 ülkeye sınırı olan Bodensee Gölü ile finale ulaşıyor.

Ortaçağ’dan bugüne kadar hiç değişmemiş gibi görünen, yeşilliklerle çevrili kasabalarda konaklama imkânı sunan Romantik Yol turuna ve bir tepenin üzerinde kurulmuş Neuschwanstein Şatosu'na bayılacaksınız.

Şatolar ve kaleler Almanya’nın en önemli yapılarını oluşturuyor. Özellikle Ren turlarında birbiri ardına tepelerde kurulmuş tarihi şatoları görebilir, hatta gezebilirsiniz. Ren nehir turlarında yemyeşil ormanların ve birbirinden güzel kentlerin arasından geçip kaleleri, şatoları hayranlıkla izleyebilirsiniz.

Almanya’nın her yerinde birbirinden güzel şatolar bulunuyor. Hohenzollern, Lichtenstein, Schwerin, Löwenburg gibi şatolar yalnızca hayran olmakla kalmayacağınız, diğerlerini görmek için de ileriki seyahat planlarınızı da değiştireceğiniz yerler.

Avrupa'nın Tarihi Kentleri

Almanya’nın doğal ve tarihi güzellikleri, büyük şehirlerini de etkisi altında tutuyor. Birbirinden güzel yapılar ve parklarla gezmekten büyük keyif alacağınız Alman şehirlerinde hem canlılığı hem de huzuru bulabilirsiniz.

Başkent Berlin turları, Brandenburg Kapısı, Gedachtniss Kilisesi, Bergama Müzesi gibi birbirinden güzel müzeleri ve tiyatro - opera binalarının yanı sıra Kreuzberg, Kurfürstendamm, Unter den Linden gibi bölgeleri ve Potsdam sarayları ile oldukça ilgi çekici bir rota. Berlin turları ile hem eğlence hem kültür-sanat turu yapmış olacaksınız.

Güzel yapılar haricinde ünlü Berlin gece hayatı ve her zevke hitap eden gece kulüpleriyle pek çok turisti kendine çekiyor.

En büyük ve en güzel Alman şehirlerinden biri olan Hamburg, Elbe Nehri’nin ağzında yer alan büyük bir liman şehri. Özellikle Reeperbahn ve St. Pauli bölgesindeki gece kulüpleri ile ünlü bu şehirde birbirinden güzel kiliseler ve müzeler Alster Gölü’nün sade güzelliğinin çevresinde tadına doyulmaz manzaralar yaratıyor.

Hamburg’un güneyinde yer alan ve masallara konu olan Bremen ise güzel belediye binası ve önünde yer alan meydanı, küçük sevimli pastaneleri ve kafeleriyle çok tatlı bir Almanya şehri. Bremen Mızıkacıları'nın heykelini ziyaret etmeden dönmeyin.

Farklı Kültürlere Ait Kentler

Ünlü katedraliyle Köln de görülmesi gereken şehirler arasında.

Ren Nehri’nin kenarında gururlu şekilde yükselen Köln, nehir kenarındaki restoranları ve turistler tarafından tellerine milyonlarca kilit takılmış Hohenzollern Köprüsü ile ünlü.

Ticaret başkenti olarak anılan Frankfurt ise kültür turizminin yanı sıra fuar turizmi ile de yüksek turist populasyonuna sahip.

Avrupa’nın en büyük fuar alanlarından ve havalimanlarından birine sahip olan Frankfurt, dev bir ekonomi, finans ve kültür şehri.

Bavyera eyaletinin başkenti olan Münih ise ünlü bira festivali olan Oktoberfest ile uluslararası alanda büyük üne sahip. Bu ünlü festival dışında güzel mimarisi, sayısız kültür yapısı ve çok sayıdaki yüksek öğrenim kurumuyla Münih oldukça canlı ve genç ve eğlenceli bir şehir.

Bu büyük şehirler dışında Almanya turunuzda pek çok diğer şehri de keşfedebilirsiniz.

Tarihi binaları ile Leipzig, savaştan önce Nazi Partisi’nin dev mitinglerine, sonrasında savaş suçlularının mahkemelerine ev sahipliği yapan, surları, kaleleri ve katedraliyle çarpıcı güzelliğe sahip Nürnberg, güzel belediye binası ve meydanlarıyla Stuttgart Almanya turunuzda görmeniz gereken şehirlerden.

Almanya, pek zengin olmayan mutfak kültürüyle espri konusu olsa da tadına doyamayacağınız pastane ürünleriyle, her şehirde değişik tariflerle üretilen dev sosisleri ve özellikle güney bölgelerinin nefis yemekleriyle gastronomik olarak da sizi tatmin edecek.

Neredeyse her köyde yerel olarak üretilen sayısız bira çeşidiyle de ünlü olan Almanya, güzel bir tatilden aradığınız her şeyi size sunmayı bekliyor.

Yurtdışı turları arasında giderek artan bir popülerliğe sahip Almanya Turları, birbirinden güzel rotalar ve ucuz erken rezervasyon seçenekleriyle sizi bekliyor! 2016 ve 2017 Almanya turları fiyatları, birbirinden güzel gezi rotaları ve aradığınız her şey sayfalarımızda. Hemen tıklayın!

Bayram Turları Ödeme Seçenekleri Vize Hizmeti

Almanya Turları

Filtreleri Temizle

Üye Yorumları

Şahver Pınar

Şahver Pınar

Romantik Almanya turundan yeni döndük harika bir yolculuk oldu. Bu vesile ile Gruppal çalışanlarına çok teşekkürler. Gelecek yolculuğumuzun en kısa zamanda gerçekleşmesi dileğiyle.

Sevim Çalıklar

Sevim Çalıklar

Sizinle ikinci turumu yaptım, Alplerin Gölgesinde Beş Ülke turu harikaydı. Polonya Almanya turundan yeni geldim. Rehber Yaşar Tüfekçi'ye sabrı ve kibarlığı yüzünden sonsuz teşekkürler.

Nilüfer Yeniler

Nilüfer Yeniler

Şubat'ta Gruppal ile Benelüks Paris turuna katıldık. Vaat ettikleri tur programında, otellerde ve ekstra geziler konusunda hiçbir aksilik, problem ve gecikme yaşamadık. Gezi programının yoğun ve gün sayısının uzun olmasına rağmen bizim için hiç yorucu olmadı. Organizasyon çok başarılıydı. Gruppal’a teşekkür ederiz...

Zeynep Özgüven

Zeynep Özgüven

13-20 Haziran tarihlerinde 5 kişilik bir grup olarak, Benelüks & Paris turunu satın aldık Gruppal’dan. Gruppal, tamamen tesadüfi olarak Facebook’ta dolaşırken karşıma çıkan, beğensem ne olur düşüncesi ile takip etmeye başladığım ve adını ilk defa orada duyduğum bir isimdi benim için. Bu turu yapma düşüncesine girdikten sonra bir yandan akla ilk gelen firma alternatiflerini değerlendiriyor, diğer taraftan da Gruppal’ın aynı tura olan bu daveti, bir şekilde devamlı karşıma çıkıyordu. Yaklaşık 700 TL’lik fiyat avantajını da düşünerek aramaya karar verdim ve Behiye Hanım ve Recep Bey’in telefondaki sıcak ve samimi yaklaşımları, doğru yerde olma ihtimalimi güçlendirdi. Tabi ki, ismini ilk defa duyduğum bir tur şirketi ile yolumuza devam etmek ve gruptaki diğer 4 kişiye bir anlamda sorumlu olmak çok huzurlu bir durum değildi benim için, ta ki tur yöneticimizle havalanında karşılaşıp, kendisinin bizi dönüşümüzde havalanından uğurlamasına kadar. Tur yöneticimiz Tuğay Bey’e buradan bir kere daha teşekkür etmemiz gerekir ki, bizi her gittiğimiz ülkenin sanki birer vatandaşıymışız gibi hissettirdiği, klasik bir tur rehberinden çok uzakta olduğu, bir köprünün önüne geçip, Bizanslılardan mı, Romalılardan mı kaldığı bilgisinin dışında çok daha doyurucu ve akılda kalıcı bilgiler verdiği için ve kendimizi, Fransa’ da gerçek bir parizyen, Hollanda’da İspanya’yı çok seviyor olmamıza rağmen, kendimizi turunculu pufidik şallarımızla bir Hollandalı gibi Hollanda’yı desteklerken buluverdiğimiz için. Konunun Sneijder ile bir ilgisi yok (Biz Dünya Kupası’nın bir haftasında bulunduk bu turda) Kaldığımız oteller Paris otelimiz hariç, genellikle havaalanına yakın mesafedeydiler ancak Tuğay Bey’in başarılı organizasyonu ile biz bunu çok hissetmedik. Paris’te ise, metro ile merkeze ulaşımı çok yakın bir lokasyonda konumlanmıştık. E tabi ki, THY ile git-gel, konakla, kahvaltı yap; çok kolay işler değil bunlar. Ne kadar ekmek o kadar köfte olmasına rağmen, akıllarda kalacak olanın sadece “merkeze uzak otellermiş işte” şeklinde yer etmesini istemem. Bir sonraki turumuz Endülüs / Büyük İspanya Turu. Şimdiden Gruppal’dan araştırmasına başladık Behiye Hanım ile. Umuyorum, bu tur gibi stressiz, huzurlu ve doyurucu bir tur olacaktır o da…

Düşlediğiniz Tatili Kaçırmayın

Bize Ulaşın

0850 532 20 10
Pazartesi-Pazar: 09:00-23:00
Faks0850 532 20 40
E-postadestek
137 Bin Kişi Gruppal'ı Beğendi.
Facebook Twitter Google+ Instagram Pinterest Youtube