0 850 532 20 10 | TÜRSAB A-7575
%100 Online Rezervasyon

Yurtdışı Turlar

Keşifler Ülkesi Portekiz

İber Yarımadası’nın batısında yer alan Portekiz turları, son dönemlerin gözde seyahat destinasyonlarından bir tanesi.

Özellikle birbirinden güzel tatil otelleri ve balayı otelleri ile balayı turları için gözde bir seçenek olan Portekiz turu fırsatarı, tarihi şehirleri, leziz Porto şarapları ve ünlü Fado müziği ile keşfetmeye değen bir coğrafya.

Atlantik Okyanusu kıyısında yer alan başkent Lizbon, Roma döneminden beri önemini koruyan bir şehir. Müslüman idaresinde de yaklaşık 400 sene geçiren Lizbon, bu dönemin izlerini de mimarisinde halen taşıyor.

Bunun dışında romantik, gotik, barok ve modern yapılarla da uzun geçmişini gözler önüne seren Lizbon, Avrupa başkentleri arasında en canlı olanlardan biri.

Birbirinden güzel opera ve tiyatro binalarının yanında Lizbon antik ve modern sanat müzelerine, hatta kostüm ve elektrik müzesine de ev sahipliği yapıyor. Bunlar arasında Gulbenkian Müzesi ve Ulusal Çini Müzesi, ziyaretçilerin en beğendiği müzelerden.

Ayrıca Belem Kulesi, Santo Antonio de Lisboa kilisesi, Fronteira Sarayı da Lizbon turu ile görülmesi gereken güzelliklerden bazıları.

Praça do Comércio, Chiado gibi merkezi yerlerde hem güzel gezintiler hem de dünyanın en ünlü markalarından alışveriş keyfini yaşayabilirsiniz.

Tejo Nehri’nin ağzında yer alan Lizbon turlarında nehir turları da güzel bir seçenek. Futboluyla da ünlü Portekiz’de birbirinden büyük takımların top koşturdukları ünlü statları da görebilirsiniz.

Porto Şarabının Tadını Çıkarın.

Kırmızı şarabıyla ünlü Porto ise Portekiz’in ikinci büyük şehri. Ülkenin adını da aldığı bu şehir, Roma döneminden bu yana büyük bir liman olarak varlığını sürdürüyor. Porto Lizbon turları ile keşfedebileceğiizbu şehre bayılacaksınız.

Şarapla olduğu kadar şişe mantarı üretimiyle de dünyada önemli bir yere sahip olan Porto, mimari anlamda da birçok güzelliğe sahip ve UNESCO koruması altında. Porto Katedrali’nin yanı sıra Cedofeita ve San Francis kiliseleri bu tarihi yapılardan yalnızca birkaçı.

Borsa binası, Sao Bento tren istasyonu, Kristal Saray ve bahçeleri de Porto turu içerisinde önde gelen turistik merkezlerinden bazıları.

Porto’nun kuzeyinde yer alan Braga ise Portekiz’in en eski ve en büyük şehirlerinden biri. Bu derin tarihi sokaklarında görebileceğiniz Braga gezileri, pek çok tarihi ve güzel yapıyla gözlerinizi kamaştıracak. Özellikle kiliseler, birbirinden farklı gotik, barok ve neoklasik özelliklerle başınızı döndürecek.

Lizbon’un kuzeyinde yer alan Fatima ise, 1917’de Meryem Ana’nın önce 3 köylü çocuğa sonra binlerce kişiye göründüğü ve ikisi açıklanmış fakat biri halen Vatikan tarafından saklandığına veya tam açıklanmadığına inanılan 3 sır verdiği kutsal bir yer olarak ün kazandı. Önemli bir hac yeri olan mekânda Meryem Ana’ya adanmış bir kilise de bulunuyor.

Deniz, Kültür ve Eğlence

Portekiz deniz tatili yapmak isteyenler hem de kültür turu sevenler için ideal bir rota.

Birbirinden güzel şehirlerde tarihi binaların arasında kaybolabilir, leziz Portekiz yemekleri ve tatlıları Porto şarabı ya da birbirinden güzel diğer Portekiz şarapları eşliğinde deneyebilirsiniz.

Dilerseniz evde yemeklerinizde kullanmak üzere Portekiz’in denizaşırı topraklarından biri olan Madeira’nın ünlü şarabından deneyebilirsiniz.

Erken rezervasyon fırsatları ile birbirinden güzel yeni sezon Portekiz gezisi turlarını uygun fiyatlı olarak seçmek, alternatif tatil yerleri arasında en popülerlerden biri olan Portekiz’in tadını çıkarmak ve Gruppal güvencesiyle unutulmaz bir seyahat geçirmek için Portekiz turları sayfaları sizi bekliyor!

Erken Rezervasyon Kategori Karta Taksit Kategori Vize Alım Kategori
Fiyat Aralığı
Tur Dönemi
Tur Süresi  
Vize Durumu
Ulaşım
Hareket Noktaları
Özel Dönemler
Bulundu. Filtreleri Temizle
Bitiş (Seçiniz)
Başlangıç (Seçiniz)
Gidiş Tarihi

Üye Yorumları

Hatice Ezer
Hatice Ezer

Çok keyifli bir geziydi, rehber mükemmeldi. Her yeri ve her şeyi mükemmel anlattı.

Ülker Helvacı
Ülker Helvacı

19 mayıs İspanya Portekiz turuna arkadaşlarla dahil olduk. Öncelikle organizasyon için Gruppal'a ve rehberimiz Mehmet beyefendiye teşekkürler. Engin bilgisine, donanımına, tecrübesine, insanlığına, seyahatimizle ilgili her türlü göstermiş olduğu kolaylığa çok çok teşekkür ederiz.

Sevgi Okur
Sevgi Okur

Gruppal’la yaptığım 3. yurt dışı turu. Diğer ikisinden memnun olduğum için üçüncü turu satın aldım. Özellikle rehberimiz Gündoğan Beyin rehberliğinden, bilgi birikiminden ve iletişim tarzından son derece memnun kaldık. Seyahat etmeyi çok seviyor ve artık sadece Gruppal'dan tur satın alıyorum. Başarılarınızın devamını diliyor ve çalışmalarınızda kolaylıklar diliyorum.

Zeynep Bilgin
Zeynep Bilgin

29 Kasım tarihinde şirketiniz aracılığıyla yaptığımız gezi ile ilgili size teşekkür ederiz. Rehberimiz sayın Aslı İbraguş'un son derece bilgili ve bilgisini paylaşmaktan da hiç kaçınmayan, dost tavrı seyahatimize renk kattı. Yolculuk boyunca bize eşlik eden şoför Pedro da ayrıca, yoğun ve yorucu geçen günlerimizde yardımlarını hiç esirgemedi. İyi çalışmalar dilerim.

Düşlediğiniz Tatili Kaçırmayın

Bize Ulaşın

0850 532 20 10
Her Gün 09:00-23:00
Faks0850 532 20 40
E-posta destek@gruppal.com
155 Bin Kişi Gruppal'ı Beğendi.
Facebook Twitter Instagram Pinterest Youtube