0 850 532 20 10 | TÜRSAB A-7575
%100 Online Rezervasyon
% 20 İndirim
GP: 98990

Portekiz Turları

Lizbon Porto

Portekiz turu fırsatlarıyla Lizbon ve Porto’yu keşfedeceğiniz unutulmaz bir tatil en iyi fiyatlar ile sizi bekliyor.

 • Jeronimos Manastırı ve Bahçeleri- Lizbon

  Jeronimos Manastırı ve Bahçeleri- Lizbon

 • Praca Da Figueira ve Tarihi Merkez - Lizbon

  Praca Da Figueira ve Tarihi Merkez - Lizbon

 • Bu Turda Yeşil Pasaporta Vize Yok

  Bu Turda Yeşil Pasaporta Vize Yok

 • Praça de Rossio - Lizbon

  Praça de Rossio - Lizbon

 • Baixa Bölgesi ve Rossio Meydanı - Lizbon

  Baixa Bölgesi ve Rossio Meydanı - Lizbon

 • Erken Al Az Öde

  Erken Al Az Öde

 • Belem Kulesi - Lizbon

  Belem Kulesi - Lizbon

 • Fronteira Sarayı - Lizbon

  Fronteira Sarayı - Lizbon

 • Gruppal Güvencesi

  Gruppal Güvencesi

 • Kent Manzarası - Lizbon

  Kent Manzarası - Lizbon

 • Kent Sokakları - Lizbon

  Kent Sokakları - Lizbon

 • Keşifler Anıtı ve Sahil Yolu - Lizbon

  Keşifler Anıtı ve Sahil Yolu - Lizbon

 • Avenida dos Aliados - Porto

  Avenida dos Aliados - Porto

 • Tarihi Şehir Merkezi - Porto

  Tarihi Şehir Merkezi - Porto

 • Serralves Müzesi ve Bahçeleri - Porto

  Serralves Müzesi ve Bahçeleri - Porto

 • Rua da Assuncao - Porto

  Rua da Assuncao - Porto

 • Nehirde Gün Batımı - Porto

  Nehirde Gün Batımı - Porto

 • Belediye Binası - Porto

  Belediye Binası - Porto

Opsiyonlar Hazırlanıyor...

Hareket Noktaları

Tur Tarihleri

Tur Fiyatları

Ulaşım

Otel

Kişi

Single & çocuk fiyatı satın alma sayfasındadır.
Satın Al
Turun Adı Portekiz Turları
Süre 4 Gece 5 Gün
Ulaşım Türk Hava Yolları
Otel 3* Oteller
Vize Schengen Vizesi (Yeşil Pasaporta Vizesiz)
Hareket Noktası İstanbul Havalimanı (IST)
İptal/İade Koşulları Rezervasyon yapıldıktan sonra paket tur sözleşmesindeki iptal ve iade koşulları geçerlidir.
Ödeme Seçenekleri Kredi Kartı / Havale / Eft
Bilgi & İletişim 0850 532 20 10

Üye Yorumları

Hatice Ezer

Hatice Ezer

Çok keyifli bir geziydi, rehber mükemmeldi. Her yeri ve her şeyi mükemmel anlattı.

Ülker Helvacı

Ülker Helvacı

19 mayıs İspanya Portekiz turuna arkadaşlarla dahil olduk. Öncelikle organizasyon için Gruppal'a ve rehberimiz Mehmet beyefendiye teşekkürler. Engin bilgisine, donanımına, tecrübesine, insanlığına, seyahatimizle ilgili her türlü göstermiş olduğu kolaylığa çok çok teşekkür ederiz.

Lizbon 

Portekiz'in güzel başkenti Lizbon şehri, Tago Nehri ve Atlantik Okyanusu kıyılarında zengin tarihini yansıtan binaları ve ışıldayan güzelliği ile Avrupa'nın en renkli şehirlerinden biri oluyor. Son yıllarda başlatılan turizm atılımı sayesinde oldukça popüler bir tatil yeri haline gelen Lizbon turu, geçmişin güzelliğini bugünün canlılığı ile birleştiriyor.

Sıcakkanlı insanların doldurduğu meydanlarda her an farklı bir etkinliğin gerçekleştiği, birbirinden geniş koleksiyona sahip müzelerde başta Keşifler Çağı olmak üzere ülkenin zengin tarihinin hatıralarının barındığı bu şehirde nefis Lizbon mutfağı da değişik lezzetleriyle sizi bekliyor.

Şehre hâkim olan ılıman iklim Lizbon’u yılın her dönemi keyifle gezilebilen bir yer haline getirirken şehrin kendine özgü mimarisi, Avrupa’nın geri kalanı andıran ama yine de farklı olan yapıların sokakları süslemesini sağlıyor.

Portekiz'de kültür, sanat ve ticaret alanında en önemli kent olan Lizbon şehri, ulaşımdan bilime kadar her alanda sözü geçen kurumlara ve akademik birimlere sahip. Şehirdeki yüksek öğrenim okulları sayesinde genç ve uluslararası bir öğrenci nüfusu, Lizbon’un gece hayatını da kendisine yakışan şekilde canlandırıyor.

Lizbon’da Gezilecek Yerler

Şehrin sokaklarında farklı mimari akımlarına sahip değişik yapılar bulunuyor ve bu yapıların uyumlu güzelliği Lizbon turunu tadına doyulmaz bir kent haline getiriyor. Şehrin önemli tarihi bölgelerinden biri olan Belem’de yer alan ve Keşifler Çağı’nda büyük önem taşımış olan Belem Kulesi, başkanlık sarayı olarak kullanılan Belem Sarayı ve görkemli güzelliğinin yanı sıra Denizcilik Müzesi ile Ulusal Arkeoloji Müzesi’ne de ev sahipliği yapan Jerónimos Manastırı Lizbon turları ile göreceğiniz en önemli yapılarından bazılarını oluşturuyor.

Şehirden biraz uzakta yer alan Mafra Sarayı ve Ulusal Meclis’in kullanımında olan Sao Bento Sarayı da Lizbon'da gezilecek yerler arasında.

Güzel bahçeleriyle ilgi çeken Fronteira Sarayı, kendi adını taşıyan meydanda bulunan Alfonso de Albuquerque Anıtı ve Keşifler Anıtı’nı gezip Baixa bölgesindeki Rossio Meydanı’nı turlayabilir, bu bölgedeki ve Chiado, Principe Real gibi yerlerdeki dükkânları, mağazaları ve güzel restoranları keşfedebilirsiniz. Tepeden şehre bakan Cristo Rei Anıtı çevresinde muhteşem bir manzara sizi bekliyor.

Lizbon’da pek çok müze de bulunuyor; Antik Sanatlar Müzesi, Gulbenkian Müzesi, Lizbon Şehir Müzesi gibi yerlerde kültür dolu bir gün geçirip Belem Kültür Merkezi’ndeki Berarda Müzesi’nin koleksiyonuna göz atabilirsiniz. Keyifli bir şehir gezisi, Lizbon tatilinde sizi bekliyor.

Lizbon'dan Ne Alınır?

Yerel mağaza ve butik dükkanların yanı sıra şehirdeki alışveriş merkezlerinden de alışveriş yapabilirsiniz. Lizbon'un en ünlü alışveriş bölgesi Baixa şehridir. Küçük ya da büyük burada birçok mağazayı gezebilirsiniz. Moda ve trend ürünlerden almak istiyorsanız Chaido semtini gezebilirsiniz. Buradan Lizbon gezisi sırasında alabilecekleriniz, el işi ürünler, kilim ve renkli maskeler, takı ve aksesuarlardır.

Porto

Okyanus ve Douro Nehri arasında yer alan ve Avrupa’nın en iyi seyahat merkezlerinden biri olan Porto, başta ünlü şarapları olmak üzere hayatın keyifli yanlarını önünüze sunuyor. Ülkeye ismini veren bu güzel şehir, geçmiş ve modern arasındaki ince çizgide başarıyla yürüyor ve tarih meraklıları kadar Portekiz turları ile eğlence arayanları da kendine çekiyor. Porto turları ile siz de bu eğlenceli şehri görmelisiniz.

Roma döneminden beri önemli bir ticaret merkezi olan Porto’nun görkemli geçmişinin hatırası olan binaların yanı sıra modern mimarinin en güzel örnekleri de yine bu şehirde yer alıyor. Pazarlarından nehir kenarındaki yürüme yerlerine, restoranlarından müzelerine kadar son derece keyifli bir tur sunan Porto şehri, canlılıkla dolup taşan gece kulüplerinde tatil akşamlarınızı eğlenceli kılıyor.

Porto’da Gezilecek Yerler

Şehrin tarihi zenginliklerinin büyük kısmı Ribeira isimli nehir kenarında yer alan bölgede bulunuyor. Porto şarabı mahzenlerini, ünlü Arap Salonu’nu barındıran Borsa Binası’nı ve Sao Francisco Kilisesi’ni görebileceğiniz bölgede güzel bir yürüyüş sizi bekliyor.

Modern mimarinin en önemli isimlerinden Rem Koolhaas’ın tasarladığı konser binası Casa da Musica ve Alvaro Siza tarafından tasarlanan Fundação de Serralves Modern Sanat Müzesi de kesinlikle Porto'da gezilecek yerler arasında bulunuyor.

Nehir kenarında bir yürüyüş yapıp birbirinden güzel köprüleri izleyebilir, tarihi dar sokaklarda ilginç dükkânları ve butikleri keşfedebilirsiniz. Dilerseniz tekne turlarıyla nehirde tur atıp şehrin değişik bölgelerinde keşfe çıkabilir ve Porto’nun zamanın ötesinde yer alan ruhunu Portekiz turu fırsatlarıyla hissedebilirsiniz. 

Porto'dan Ne Alınır?

Mercado do Bolhao'da alışveriş yapabilir, bu bölgedeki el yapımı ürünlerden kendinize ya da sevdiklerinize alabilirsiniz. Cedofeita, Santa Catarina ve Boavista caddeleri şehirdeki en önemli alışveriş bölgeleridir. Burada tekstil ürünlerinden ayakkabı ve çantaya kadar birçok eşya bulabilirsiniz.

Üye Yorumları

Sevgi Okur
Sevgi Okur

Gruppal’la yaptığım 3. yurt dışı turu. Diğer ikisinden memnun olduğum için üçüncü turu satın aldım. Özellikle rehberimiz Gündoğan Beyin rehberliğinden, bilgi birikiminden ve iletişim tarzından son derece memnun kaldık. Seyahat etmeyi çok seviyor ve artık sadece Gruppal'dan tur satın alıyorum. Başarılarınızın devamını diliyor ve çalışmalarınızda kolaylıklar diliyorum.

Zeynep Bilgin
Zeynep Bilgin

29 Kasım tarihinde şirketiniz aracılığıyla yaptığımız gezi ile ilgili size teşekkür ederiz. Rehberimiz sayın Aslı İbraguş'un son derece bilgili ve bilgisini paylaşmaktan da hiç kaçınmayan, dost tavrı seyahatimize renk kattı. Yolculuk boyunca bize eşlik eden şoför Pedro da ayrıca, yoğun ve yorucu geçen günlerimizde yardımlarını hiç esirgemedi. İyi çalışmalar dilerim.

Şahver Pınar
Şahver Pınar

Portekiz Sevilla turundan 15 gün önce döndük. Çok hızlı olmasına rağmen çok güzel turdu çok memnun kaldık. 2014'te Gruppal'la gittiğim 4. turdu. Gruppal'dan özellikle Seçkin Bey'e teşekkürler.

Gülden Turan
Gülden Turan

Aralık’ta böylesine güzel havada yaptığımız gezimizde bu kadar az günde, bu kadar detayı görmek belki de herkese ve her tura nasip olmaz, tercihimizin doğru olduğunu görmüş olduk, teşekkürler.

Düşlediğiniz Tatili Kaçırmayın

Bize Ulaşın

0850 532 20 10
Her Gün 09:00-23:00
Faks0850 532 20 40
E-posta destek@gruppal.com
155 Bin Kişi Gruppal'ı Beğendi.
Facebook Twitter Instagram Pinterest Youtube