Yurtdışı Turlar

Tarihin Doğduğu Ortadoğu

İnsanlık tarihinin başlangıcına tanıklık eden topraklara bir gezinti yapma sırası sizde. Ortadoğu turları ile derin bir tarihe yolculuk yapın!

Geçmişin ve geleceğin iç içe geçtiği bu turlarda çok uzun bir tarihe ellerinizle dokunma fırsatı yakalayacaksınız.

Üç büyük dinin en önemli şehri sayılan Kudüs, Fenike uygarlığının izlerini taşıyan Beyrut veya Arap yarımadasının yükselen yıldızı Dubai

Kutsal kitapların indiği, peygamberlerin dolaştığı bu topraklarda çarpıcı bir seyahat sizleri bekliyor.

Hz. Süleyman’ın kurduğuna inanılan Kudüs ve çevresinde yer alan Mescid-i Aksa, Ağlama Duvarı, Beytlehem ve Eriha şehirleri, Lut Gölü gibi insanlık tarihi kadar eskiye uzanan önemli yerleri ve yapıları gezerken dünyanın merkezini ziyaret ediyor gibi hissedeceksiniz.

Günümüzde de halen İsrail ve Filistin arasında anlaşmazlıklara sebep olan bu kutsal şehir, var olduğu uzun yüzyıllar boyunca 2 kere yok edildi, 52 kere saldırıya uğradı, 23 kere işgal edildi ve 44 kere ele geçirildi.

Bütün bu yıkımların ardından daha güçlü ve güzel şekilde ortaya çıkan Kudüs, halen dünyanın pek çok yerinden farklı inançlara sahip insanları kendine çekiyor.

Dünün ve Bugünün Kentleri

Dünya üzerindeki pek çok alfabenin kökenini oluşturan ve milattan önce 3000 yıllarından itibaren bölgede pek çok önemli şehrin kurulmasını sağlayan ve Akdeniz’deki en önemli ticaret filosunu kuran Fenikelilerin yuvası Lübnan’ın başkenti Beyrut turu, hatıralarınıza çok canlı bir şekilde kazınacak.

Yakın tarihine kadar pek çok kez işgal edilmiş bu şehrin halkı “yarın yokmuşçasına yaşamak” kültürünü benimsemiş ve her günlerini coşkuyla yaşayan insanlardan oluşuyor.

Hıristiyan ve Müslüman mahallelerinde savaşın izlerini taşıyan sokaklarında dolaşırken hayatın nasıl halen böyle capcanlı akabildiğine şaşıracak, Beyrut turları ile bu şehrin gerçekten de Doğunun Paris’i olduğunu anlayacaksınız.

Vizesiz turlardan biri olan Beyrut turunda Baalbek, Biblos gibi tarihi kentleri turlarla gezebilir, isterseniz yakın zamana kadar çatışmayla anılan Bekaa Vadisi’nde yetiştirilen üzümlerle yapılan Lübnan şaraplarını tatmak için şarap tadım turlarına katılabilirsiniz.

Lüks Yeniden Tanımlanıyor.

Birleşik Arap Emirlikleri’nin en ünlüsü olarak niteleyebileceğimiz Dubai’nin bu kadar kısa sürede inanılmaz derecede gelişmesi, vizyonu olan insanlara duyulan saygıyı tazeliyor.

Küçük bir kasaba iken dünyanın en ünlü gökdelenlerinin lüks anlayışını baştan yazdığı bir şehir haline gelen Dubai, aradığınız tüm turistik aktiviteleri size sunuyor.

Kayak yapılan kar sahalarından çölde jiplerle safari keyfine, tarihi çarşılarda Dubai’nin para birimi dinar üzerinden pazarlık çekişmesinden Burj El-Arab’ın ya da Burj Khalifa’nın terasında manzaraya karşı bir yemeğe kadar her şey Dubai turunda sizleri bekliyor.

Bedevi çadırlarını ziyaret edip Abu Dhabi’nin ultra modern Arap mimarisini görebileceğiniz çeşitli turlarla renklendirebileceğiniz Dubai seyahatiniz unutulmaz bir deneyim olacak.

Ortadoğu’nun mistik güzellikleri arasında dolaşırken tarihe tanıklık etmiş şehirlerin hikâyesi gözlerinizin önünden geçecek.

Geçmişin ve geleceğin iç içe geçtiği bu şehirlerde hem kültür turu yapacak hem de capcanlı bu şehirlerin enerjisini içinizde hissedeceksiniz.

Erken rezervasyon tatil fırsatları ile uygun fiyatlı Ortadoğu tur fırsatları ve tatil seçenekleri arasında dolaşıp size en uygun olan seyahati seçmek için acele edin!

Yılbaşı Turları Ödeme Seçenekleri Vize Hizmeti

Üye Yorumları

Esma Baysal

Esma Baysal

Gezi Gruppal güvencesi ile sorunsuz geçti.

Dilek Dalyancı

Dilek Dalyancı

Dubai turumuzda bize eşlik eden rehberimize çok teşekkür ederiz.

Dilek Öden

Dilek Öden

Her şey için teşekkürler. Bir dahaki seyahatte buluşmak dileğiyle…

Salih Gökhan Akan

Salih Gökhan Akan

Dubai turumuz gayet güzel geçti, tabii bunun en büyük sebebi tur rehberimiz Beril Hanım idi. Kendisine çok teşekkür ederiz .

Düşlediğiniz Tatili Kaçırmayın

Bize Ulaşın

0850 532 20 10
Her Gün 09:00-23:00
Faks0850 532 20 40
E-posta destek@gruppal.com
155 Bin Kişi Gruppal'ı Beğendi.
Facebook Twitter Google+ Instagram Pinterest Youtube