% 20 İndirim
GP: 91481

İran Turları

Tahran Şiraz Yezd İsfahan

İran turu fırsatları ile Şiraz, Yezd, İsfahan ve Tahran’ı görebileceğiniz ve İran’ın binlerce yıllık tarihine şahit olabileceğiniz muhteşem bir seyahat sizi bekliyor.

 • Persepolis - Şiraz

  Persepolis - Şiraz

 • İrem Bağı - Şiraz

  İrem Bağı - Şiraz

 • Taksitle Ödeme İmkanı

  Taksitle Ödeme İmkanı

 • Nasir-ül-Mülk (Pembe) Camii - Şiraz

  Nasir-ül-Mülk (Pembe) Camii - Şiraz

 • Nasir-ül-Mülk Camii - Şiraz

  Nasir-ül-Mülk Camii - Şiraz

 • Gruppal Güvencesi

  Gruppal Güvencesi

 • Ateş Tapınağı - Yezd

  Ateş Tapınağı - Yezd

 • Bagh-e Devlet Abad - Yezd

  Bagh-e Devlet Abad - Yezd

 • Ali Gapu Sarayı - İsfahan

  Ali Gapu Sarayı - İsfahan

 • İmam Camii - İsfahan

  İmam Camii - İsfahan

 • Nakşi Cihan Meydanı - İsfahan

  Nakşi Cihan Meydanı - İsfahan

 • Mellat Parkı - Tahran

  Mellat Parkı - Tahran

 • Gülistan Sarayı Girişi - Tahran

  Gülistan Sarayı Girişi - Tahran

 • Gülistan Sarayı - Tahran

  Gülistan Sarayı - Tahran

Opsiyonlar Hazırlanıyor...

Hareket Noktaları

Tur Tarihleri

Tur Fiyatları

Ulaşım

Otel

Yetişkin

Single & çocuk fiyatı satın alma sayfasındadır.
Satın Al
Turun Adı İran Turları
Süre 8 Gece 9 Gün
Ulaşım Türk Hava Yolları
Otel 4* ve 5* Oteller
Vize Vizesiz
Hareket Noktası Atatürk Havalimanı (IST)
İptal/İade Koşulları Rezervasyon yapıldıktan sonra paket tur sözleşmesindeki iptal ve iade koşulları geçerlidir.
Ödeme Seçenekleri Kredi kartına 6 taksit / Havale / Eft
Bilgi & İletişim 0850 532 20 10

Üye Yorumları

Esma Baysal

Esma Baysal

Gezi Gruppal güvencesi ile sorunsuz geçti.

Dilek Dalyancı

Dilek Dalyancı

Dubai turumuzda bize eşlik eden rehberimize çok teşekkür ederiz.

Şiraz

İran turlarının vazgeçilmez duraklarından olan; İran'ın güneyinde kalan Fars Eyaleti'nin merkezi konumunda olan Şiraz şehri aynı zamanda bölgenin en önemli turizm ve ticaret kentidir. Sürekli göç alan bir şehir konumunda olan Şiraz'da şu an için yaklaşık iki milyon kişi yaşamaktadır.

İran'ın en büyük kentleri arasında 6.sırada yer alan Şiraz, geçmiş dönemlerde birçok defa İran'ın başkenti olmuştur. Önemli medeniyetlerin barındığı bu şehirde sayısız tarihi eseri görebileceğiniz bir Şiraz turu sizi bekliyor.

Şiraz turları ile bu kültür ve tarih kokan şehri ziyaret edin. 

Şiraz'da Gezilecek Yerler

Tarihi ve doğal yapılarıyla turistlere birçok alternatif popüler nokta sunan Şiraz turları, doğa ile iç içe olabileceğiniz bir Ortadoğu turu vaad ediyor. Özellikle yüzlerce bitki çeşidini görebileceğiniz Eram Garden adıyla bilinen İrem Bahçesi, Şiraz gezilecek yerler planına alınması gereken en önemli noktalar arasındadır. Delgosha Garden ve Afif Abad Garden da görülmesi gerekli diğer iki bahçedir.

Birbirinden önemli ve değerli türbelere de ev sahipliği yapan Şiraz'da en popüler olan Şair Hafız'a ait Hafıziye Türbesi ile yine şair olan Sa'di'nin türbesidir. Buradaki türbenin bahçesinde piknik de yapılabiliyor. Binlerce yıl önce yapılan Kur'an Kapısı, Şiraz turunun da görkemli noktalarından biridir. Şiraz gezisinde mutlaka görülmesi gereken yerlerden biri de, Persepolis kalıntılarıdır.

Şiraz gezi rehberinde kaydetmeniz gereken diğer önemli duraklar; Kerim Han-e Zend Bulvarı, Kerim Han Kalesi, Vekil Camii, Şiraz Bazaar, Şah-e Cerag Türbesi, Arg of Karim Khan, Nasir al-Mulk Mosque, Vekil Hamamı, Saray-e-Moshir (Kervansaray) ve Abesh Khatoon Tomb türbesidir.

Yezd

İran'ın güneyine ya da güneydoğusuna gitmek isterseniz mutlaka Yezd'den geçmeniz gerekecektir. İpek Yolu'ndaki kervanlar için önemli bir ayrım noktası olan Yezd şehrinin tarihi Büyük İskender'e kadar uzanıyor. Tam bir çöl bölgesi olan Yezd şehrindeki tüm binalar kumun rengine uyumlu olsun diye sarı renktedir.

Yeraltı sulama sistemi ve su getirme imkanlarıyla ünlü olan Yezdliler her açıdan örnek bir toplumdur.

Yezd'de Gezilecek Yerler

Şehrin ara sokaklarında kaybolacağınız bir Yezd turu yapmadan, bu bölgeyi tanımanız imkansız. Yezd turlarıyla sokak aralarında gezecek, birbirine çok benzeyen evler arasında kaybolacak ve karşınıza çıkan sürprizlerle mutlu olacağınız bir tatil turu yapacaksınız. Yezd gezisinde dikkatinizi çekecek yapılardan biri de su kümbetleridir. Yerin altındaki derinliği 10 metreye kadar olan bu kümbetler, kendi kendini soğutan bir sistemle de korunuyor.

Şehrin merkezi olan şehit Dr. Beheşti Meydanı'nda aradığınız her şeyi bulabilirsiniz. Yezd turlarında görmeniz gereken diğer yerler ise; bir Zerdüşt Tapınağı olan Ateşgede, sessizlik kulesi olarak adlandırılan Dakhme, tarihi pazarların bulunduğu bölge, Emir Çakmak Kompleksi, Emir Çakmak Camii, Cami Mescidi, 12 İmam Türbesi, Bagh-e Devlet Abad, Su Müzesi'dir.

İsfahan

İran'daki İsfahan Eyaleti'nin merkezi olan İsfahan şehri, ülkenin en büyük 3.şehridir. İran'ın kavşak noktalarından biri olan İsfahan, dünyadaki en büyük şehirler arasında yer alıyor. Safevi Devleti zamanında ülkenin başkenti olan İsfahan, bu özelliği nedeniyle sayısız tarihi esere de ev sahipliği yapar.

Geçmiş dönemlerden bugüne uzanan ihtişamı, İslami mimarileri ve medeniyetlerin izlerini keşfe çıkacağınız bir İsfahan turuna hazır olun.

İsfahan'da Gezilecek Yerler

Birbirinden güzel ve geniş park alanlarının olduğu İsfahan'da bu bölgelerde gezintiye çıkabilir, yanınıza yiyecek bir şeyler alıp bölge halkı gibi Naqs-e Jahan meydanında piknik yapabilirsiniz. İsfahan'da gezilecek yerleri gördükten sonra, Soffeh Dağı'na çıkıp şehrin panoramik manzarasını izleyebilir ve fotoğraflayabilirsiniz.

Şehrin güney kısmında birçok eğlence merkezi bulunuyor. Burada bowling oynayabilir ve sevdiklerinizle keyifli bir tur geçirebilirsiniz. İsfahan turlarında görmeniz gereken en önemli noktalar, Meydan-ı İmam, Mescid-i İmam, Kakh-ı Ali Gapu, Şeyh Lütfullah Mescidi, Sallanan Minareler, köprüler, Talar Ashraf Sarayı, Chehel Sotoun ve Hasht Beheseht Sarayı, Kelisaye Maryam ve Birds Garden'dır.

Tahran

Farsça'da sıcak anlamına gelen Tahran şehri, İran'ın başkenti ve en önemli eğitim merkezidir. Ortadoğu'daki en büyük şehirlerden biri olan Tahran, bu bölgedeki en önemli eserleri ve yapıları görebileceğiniz bir İran turu vaad ediyor. Albors Dağı eteklerine kurulu olan Tahran, konum özelliği nedeniyle birçok kayak merkezine de ev sahipliği yapar.

Tahran'da Gezilecek Yerler

Golestan adıyla bilinen Gül Bahçesi Sarayı, Tahran turlarında görülecek en önemli yerlerdendir. Azadi Meydanı'nda dolaşabilir, Pers İmparatorluğu anısına yapılan Azadi Kulesi'ni fotoğraflayabilir, kulenin üst katında yer alan müzeyi gezebilirsiniz. Albors Dağı eteklerine tırmanabilir, dağın eteklerinde bulunan kayak merkezlerinde eğlenceli bir tatil geçirebilirsiniz.

Cam ve Seramik Müzesi, İran'ın en önemli müzeleri arasında yer alıyor ve İran'da gezilecek yerler listesinin de ilk sıralarında yer alıyor. Şehirdeki kent pazarlarında dolaşabilir, halı mağazalarını gezebilirsiniz. Halıcılık Müzesi de görmeniz gereken bir diğer önemli yerdir.

Üye Yorumları

Dilek Öden

Dilek Öden

Her şey için teşekkürler. Bir dahaki seyahatte buluşmak dileğiyle…

Salih Gökhan Akan

Salih Gökhan Akan

Dubai turumuz gayet güzel geçti, tabii bunun en büyük sebebi tur rehberimiz Beril Hanım idi. Kendisine çok teşekkür ederiz .

Ümit Koç

Ümit Koç

Gruppal vasıtasıyla katıldığımız Dubai turundan çok memnun kaldık. Gerek şirketin gerekse rehberlerin özverili yaklaşımlarına ailecek teşekkür ederiz. Bir sonraki bir başka turunuzda görüşmek üzere...

Hasan Hüseyin Ateşoğlu

Hasan Hüseyin Ateşoğlu

Sizinle bu üçüncü Dubai seyahatim., tüm Gruppal çalışanlarına ben ve arkadaşlarım adına binlerce teşekkürler. Herşey mükemmeldi. En yakın zamanda sizinle tekrar görüşmek üzere hoşçakalın. Ayrıca seyahat planı yapan arkadaşlar hiç tereddüt etmeden Gruppal güvencesiyle bu seyahatlerini gerçekleştirsinler.

Düşlediğiniz Tatili Kaçırmayın

Bize Ulaşın

0850 532 20 10
Her Gün 09:00-23:00
Faks0850 532 20 40
E-posta destek@gruppal.com
155 Bin Kişi Gruppal'ı Beğendi.
Facebook Twitter Google+ Instagram Pinterest Youtube