0 850 532 20 10 | TÜRSAB A-7575
%100 Online Rezervasyon
% 20 İndirim
GP: 94199

Büyük İtalya Turları

Venedik Floransa Milano Roma Pisa

Büyük İtalya turu en iyi fiyat fırsatları ve muhteşem bir rota ile sizi bekliyor. Milano, Floransa, Pisa ve Roma’yı kapsayan bu İtalya turu ile tarih dolu şehirlerde keyifli bir tatil geçireceksiniz.

 • Rialto Köprüsü - Venedik

  Rialto Köprüsü - Venedik

 • San Giorgio Adası - Venedik

  San Giorgio Adası - Venedik

 • Bu Turda Yeşil Pasaporta Vize Yok

  Bu Turda Yeşil Pasaporta Vize Yok

 • Gondollar - Venedik

  Gondollar - Venedik

 • Castel San Pietro - Verona

  Castel San Pietro - Verona

 • Erken Al Az Öde

  Erken Al Az Öde

 • Palazzo Vecchio ve Katedral - Floransa

  Palazzo Vecchio ve Katedral - Floransa

 • Palazzo Pitti - Floransa

  Palazzo Pitti - Floransa

 • Gruppal Güvencesi

  Gruppal Güvencesi

 • Arno Nehri ve Şehir Manzarası - Floransa

  Arno Nehri ve Şehir Manzarası - Floransa

 • Villa Arconati - Milano

  Villa Arconati - Milano

 • Katedral Meydanı - Milano

  Katedral Meydanı - Milano

 • Miracoli Meydanı - Pisa

  Miracoli Meydanı - Pisa

 • Katedral ve Kule - Pisa

  Katedral ve Kule - Pisa

 • Aşk Çeşmesi - Roma

  Aşk Çeşmesi - Roma

 • Aziz Peter Katedrali - Roma

  Aziz Peter Katedrali - Roma

Opsiyonlar Hazırlanıyor...

Hareket Noktaları

Tur Tarihleri

Tur Fiyatları

Ulaşım

Otel

Kişi

Single & çocuk fiyatı satın alma sayfasındadır.
Satın Al
Turun Adı Büyük İtalya Turları
Süre 7 Gece 8 Gün
Ulaşım Sun Express Havayolları
Otel 3* & 4* Oteller
Vize Schengen Vizesi (Yeşil Pasaporta Vizesiz)
Hareket Noktası Adnan Menderes Havalimanı (IZM)
İptal/İade Koşulları Rezervasyon yapıldıktan sonra paket tur sözleşmesindeki iptal ve iade koşulları geçerlidir.
Ödeme Seçenekleri Kredi Kartı / Havale / Eft
Bilgi & İletişim 0850 532 20 10

Üye Yorumları

Özge Turan

Özge Turan

Çok memnun kaldığımız bir seyahat oldu. Rehberimiz Mehmet Bey'e teşekkür ederiz.

Füsun Genç Yünüak

Füsun Genç Yünüak

Öncelikle Rehberimiz Arif Bey sakin uyumlu yapısıyla tüm grup üyelerini mükemmel kültürel bilgisiyle aydınlatarak bize harika bir Roma gezisi yaptırdı. Gruppal ile ilk kez bir yurt dışı turuna katıldık. Arkadaş tavsiyesiydi ve açıkçası biraz çekinerek gittik. Ancak rehberimize çok teşekkür ederim. Her konuda yardımcı oldu. Tekrar Gruppal ile gideceğim.

Venedik 

Venedik deyince akla gelenler; köprüler, maskeler ve harika etkinlikler...

Kuzeydoğu İtalya’da yer alan Venedik, 118 adanın birleşiminden oluşmaktadır.

Eşsiz doğal güzelliği ve mimari yapısıyla göz dolduran Venedik, romantik bir kaçamak yapmak isteyenlerin gözdesidir. Her yıl Venedik'te düzenlenen Maske Festivali nedeniyle "Maskeler Şehri", sokakları kanallardan oluştuğu ve adacıklardan meydana geldiği için “Sular Şehri” ve “Kanallar Şehri” olarak adlandırılan Venedik, her daim tatil için tercih edilen bir rota olmuştur.

İtalya turlarının en sevilen şehirlerinden biri olan Venedik, dünyanın en güzel meydanlarına da sahiptir. Venedik turları ile hayatınızın en güzel, en romantik ve en farklı gezisine çıkacaksınız. 

Venedik’te Gezilecek Yerler

Aşıklar şehri Venedik

Yıllar boyunca romantik çiftlerin uğrak noktası olan Venedik; köprüleri, gondolları ve Arnavut kaldırımları ile aşık olunacak bir şehirdir. Her şeyin tarihi ve güzel olduğu bu şehirde gezilecek birçok yer bulunmaktadır. Rialto Köprüsü şehri keşfetmeye başlamak için mükemmel bir seçimdir. Rio (Nehir) Alto (Yüksek) manasına gelen "Yüksek Nehir" anlamına gelen Rialto Köprüsü Venedik’in en eski köprülerinden biridir.

1590 yılında inşa edilen bu köprü uzun bir zaman Büyük Kanal üzerinde yer alan tek köprü olmuştur. Bir masal kenti olan Venedik, San Marco Meydanı, San Marco Bazilikası, Mocenigo Sarayı, Büyük Kanal, San Simeone Piccolo Kilisesi, Saat Kulesi gibi daha birçok tarihi yapıya ev sahipliği yapmaktadır.

Büyük İtalya turuna katılanlar Venedik’in büyüleyici atmosferinden oldukça etkileneceklerdir. Venedik'te gezilecek yerler listesinde aslında şehrin tamamı dahildir denilebilir. 

Venedik'ten Ne Alınır?

Porselen maske ve gondol temasının işlendiği ürünler Venedik alışverişinde mutlaka göz atmanız seçenekler arasında yer alıyor. Cam işlemeciliği ürünlerinin çok popüler olduğu şehirde, cam işi eşyalardan da alabilirsiniz. Burada alışveriş yapmak için, San Marco Meydanı ve etrafındaki mağazaları gezebilirsiniz. Eğer daha düşük fiyatta ürünler almak istiyorsanız semt pazarlarını dolaşabilirsiniz.

Floransa

İtalyanca “Firenze” olarak adlandırılan Floransa, İtalya’nın en tarihi ve turistik şehirlerinden biridir. Kültür, sanat ve tarih dendiğinde ilk akla gelen şehir Floransa; Rönesans’ın doğduğu yerdir.

Floransa Venedik arası 250 km; Roma’ya 270 km; Milano’ya ise 300 km uzaklıkta bulunmaktadır. Bir rüya şehri olan Floransa, tarihi atmosferi ile insanı adeta büyüler. Floransa turlarına katılarak dünyanın en güzel şehri olarak adlandırılan Floransa’ya tarihi bir yolculuk yapmaya ne dersiniz?

Floransa’da Gezilecek Yerler

Daracık Arnavut kaldırımlı sokakları, lezzetli İtalyan şarapları, büyüleyici tarihi, ihtişamlı meydanları ile Floransa mutlaka görülmesi gereken şehirlerden biridir. Bu sanat şehri büyükten küçüğe, gençten yaşlıya her kesime hitap eden muhteşem bir yerdir. Floransa turunuza Uffizi Sanat Galerisi’nden başlayabilirsiniz. Heykellerin, büstlerin ve ünlü ressamların eserlerinin bulunduğu bu sanat galerisi nehire nazır eşsiz bir konuma sahiptir.

Floransa Katedrali, Vecchio Sarayı, Signoria Meydanı, Michelangelo Meydanı, Davut Heykeli, Pitti Sarayı, Boboli Bahçeleri, San Lorenzo Bazilikası, Floransa Büyük Sinagogu, Medici Riccardi Sarayı gibi daha birçok tarihi ve etkileyici yerler, Floransa’nın en çok ziyaret edilen turistik yapıları arasında ve Floransa'da gezilecek yerler listesinde en üst sıralarda yer almaktadır.

Floransa'dan Ne Alınır?

Halk pazarlarıyla popüler olan şehirlerin başında gelen Floransa alışveriş yapmak için en ideal yerlerden biridir. Bu sokak pazarlarında hediyelik eşyalardan antika işi ürünlere, organik yiyeceklerden kıyafetlere kadar pek çok alternatif görebilirsiniz. Merkez Pazarı, San Lorenzo ve Sant'Ambrogio Market şehirde uğramanız gereken bölgelerdir. Vintage tarzı ürünler arıyorsanız, bu bölgede rahatlıkla bulabilirsiniz.

Roma 

İtalya'nın en büyük kenti olan Roma, sınırları içinde Vatikan bağımsız bölgesinin bulunması nedeniyle dünyada aynı anda iki yere başkentlik yapan tek şehir örneğidir. Lazio bölgesinde yer alan Roma kenti M.Ö. 753 yılında kurulmuştur. Hem krallık, hem imparatorluk ve sonrasında cumhuriyet döneminde ülkenin başkenti olduğundan Batı medeniyetinin doğum yeri kabul edilmektedir.

Barındırdığı tarihi eserler açısından sadece İtalya'nın değil tüm Avrupa Birliği ülkelerinin en çok ziyaret edilen şehridir. Fellini'nin 1960 yılında Roma'da çektiği filmin ismi, şehrin yaşamını tam olarak betimler. Roma demek "La Dolce Vita - Tatlı Hayat" demektir. Roma turları ile siz de tarih ve sanatla dolu bu şehri mutlaka görmelisiniz. 

Roma’da Gezilecek Yerler

Meydanları ve heykelleri ile adeta bir açık hava müzesi olan Roma, göz kamaştıran bir şehirdir. Romantik bir kaçamak yapmak isteyenlerin bir numaralı tercihi olan Roma birçok tarihi ve turistik mimari yapıya ev sahipliği yapmaktadır. Trevi Aşk Çeşmesi Roma’ya gelenlerin uğrak noktasıdır. Aşk Çeşmesi’ne bozuk para atarsanız dileğinizin gerçek olacağına inanılır.

Roma'da gezilecek yerler listesine şehirdeki birçok mimari eser, kilise, müze ve meydan girecektir. Bu muhteşem başkentte 1. Yüzyıl’da inşa edilmiş Kolezyum, Sistina Şapeli, Palatino Tepesi, Roma Forumu, Panteon, Aziz Petrus Bazilikası, Kutsal Melek Kalesi ve Aventine Tepesi gibi daha birçok gezip görebileceğiniz yer bulunmaktadır.

Venedik, Verona, Floransa, Napoli ve Roma şehirlerini kapsayan Büyük İtalya turuna yılın istediğiniz zamanı katılabilir, keşif dolu bu maceraya ortak olabilirsiniz. 

Roma'dan Ne Alınır?

Makarnanın başkenti olan İtalya'nın Roma kentinden mağaza ve sokaklarda satılan paket paket makarnalardan alabilirsiniz. Peynirleri ve soslarıyla da ünlü olan şehirden bu yiyeceklerden de satın alabilirsiniz. Özellikle Via Condotti Caddesi'ni gezebilir ve şehirdeki ipek şallardan, Roma temalı hediyeliklerden hem kendinize hem de sevdiklerinize alabilirsiniz.

Üye Yorumları

Belgin Fırat
Belgin Fırat

Gruppal ile ilk defa seyahat ettim. Her şey planlandığı gibiydi. Herhangi bir sorun yaşanmadı. Rehberimiz Sabri ünlü son derece profesyoneldi, çok memnun kaldık. Yapmayı düşündüğümüz Kuzey İtalya turunda da inşallah birlikte seyahat etme imkanımız olur.

Cengiz Seyhan
Cengiz Seyhan

Eşimle 11 Nisan'da Roma turuna katıldık ve çok memnun kaldık. Rehberimiz Abdulhamit Bayar'dan da çok memnun kaldık. İlgilerinden dolayı Gruppal'a çok teşekkür ederiz.

Murat Karabal
Murat Karabal

İyi ki de sağlık probleminden dolayı iptal etmemişiz. Nefis bir yurtdışı (Roma) deneyimi oldu bizim için. Rehberimiz Mahmut Bey harikaydı; çok ilgili, nazik ve yardımcıydı.Başta Mehmet Can Bey ve Taha Bey olmak üzere operasyonda göreli herkese çok teşekkür ederim. Sizinle çalışmak çok keyifli. Bir sonraki gezide buluşmak dileğiyle…

Şahver Pınar
Şahver Pınar

Haftasonu Floransa Toskana bölgesi turundan çok memnun olarak döndüm. Seçkin Bey ve arkadaşlarına teşekkürler. Ayrıca rehberimiz Esin Rona’dan da memnuniyetimizi iletmeyi borç biliriz.

Düşlediğiniz Tatili Kaçırmayın

Bize Ulaşın

0850 532 20 10
Her Gün 09:00-23:00
Faks0850 532 20 40
E-posta destek@gruppal.com
155 Bin Kişi Gruppal'ı Beğendi.
Facebook Twitter Instagram Pinterest Youtube