0 850 532 20 10 | TÜRSAB A-7575
%100 Online Rezervasyon
% 20 İndirim
GP: 93207

Klasik İtalya Turları

Roma Venedik Floransa Milano

İtalya turları ile Roma, Venedik, Floransa ve Milano’nun tadını çıkarın, uygun ödeme koşulları le keyifli bir tatile adım atın.

 • Akşam Manzarası - Venedik

  Akşam Manzarası - Venedik

 • Campanile ve Dükalık Sarayı - Venedik

  Campanile ve Dükalık Sarayı - Venedik

 • Bu Turda Yeşil Pasaporta Vize Yok

  Bu Turda Yeşil Pasaporta Vize Yok

 • Bekleyen Gondollar - Venedik

  Bekleyen Gondollar - Venedik

 • Burano Adası - Venedik

  Burano Adası - Venedik

 • Erken Al Az Öde

  Erken Al Az Öde

 • Kolezyum (Colloseo) - Roma

  Kolezyum (Colloseo) - Roma

 • Aziz Peter Katedrali - Roma

  Aziz Peter Katedrali - Roma

 • Gruppal Güvencesi

  Gruppal Güvencesi

 • Vittorio Emanuelle Anıtı - Roma

  Vittorio Emanuelle Anıtı - Roma

 • İspanyol Merdivenleri - Roma

  İspanyol Merdivenleri - Roma

 • İtalyan Yemekleri

  İtalyan Yemekleri

 • San Lorenzo Manastırı - Floransa

  San Lorenzo Manastırı - Floransa

 • Palazzo Vecchio ve Katedral - Floransa

  Palazzo Vecchio ve Katedral - Floransa

 • Piazza della Signoria ve Neptün Çeşmesi - Floransa

  Piazza della Signoria ve Neptün Çeşmesi - Floransa

 • Sempione Parkı ve Arco della Pace - Milano

  Sempione Parkı ve Arco della Pace - Milano

 • Katedral ve Meydan - Milano

  Katedral ve Meydan - Milano

 • La Scala Tiyatrosu - Milano

  La Scala Tiyatrosu - Milano

Opsiyonlar Hazırlanıyor...

Bu turda yerler hızlı doluyor!

Hareket Noktaları

Tur Tarihleri

Tur Fiyatları

Ulaşım

Otel

Kişi

Single & çocuk fiyatı satın alma sayfasındadır.
Satın Al
Turun Adı Klasik İtalya Turları
Vize Schengen Vizesi (Yeşil Pasaporta Vizesiz)
İptal/İade Koşulları Rezervasyon yapıldıktan sonra paket tur sözleşmesindeki iptal ve iade koşulları geçerlidir.
Ödeme Seçenekleri Kredi Kartı / Havale / Eft
Bilgi & İletişim 0850 532 20 10

Üye Yorumları

Ekrem Sait Batur

Ekrem Sait Batur

Ailecek katıldığımız İtalya turunda müthiş bir 7 gece geçirdik. Yoğun geçen 7 günde rehberimize çok teşekkür ederim. Bilgi birikimi ve paylaşımları sayesinde birçok şey öğrenme fırsatım oldu. Enerjisine hayran kalacaksınız.

Ganimet Mucan Baş

Ganimet Mucan Baş

Öncelikle herşey için teşekkürler. İtalya turu hayal ettiğimden daha güzel geçti. Özellikle rehberimiz hanımefendiye anlatımı, bilgisi, görgüsü ve sorumluluk sahibi olması nedeniyle çok teşekkür ederim. Umarım bir daha ki gezide yeniden beraber oluruz.

Venedik 

Venedik... Masallar şehri, gondollar diyarı ve aşıkların merkezi...

Romantizmin başkenti olarak bilinen Kanallar Şehri ve La Serenissima olarak bilinen Venedik, kendisini ziyaret eden herkeste unutulmaz hatıralar yaratıyor. Yüzen Şehir olarak da adlandırılan Venedik, suların üzerinde yüzermişçesine yüzyılların hatırasını sokaklarına taşıyor.

Sayısız tarihi yapıya, anıta, müzeye ve birbirinden görkemli binalara bakarak dolaştığınız sokaklarda bu şehrin müthiş atmosferinin sizi unutulmaz şekilde etkilediğini fark edeceksiniz. Aşkın şehri, köprüler şehri ve aşıkların merkezi olarak adlandırılan şehirde Venedik turları ile masalsı bir Venedik tatiline hazır olun. 

Venedik’te Gezilecek Yerler

Katedrallerden saraylara, müzelerden cam atölyelerine kadar sayısız güzellik Venedik’te sizleri bekliyor. San Marco Bazilikası ve şehrin merkezi sayılan San Marco Meydanı bu şehirdeki en önemli hatıralarınızdan olacak. İtalyanca şarkılar eşliğinde gondol turu yaparak Büyük Kanal’ı ve diğer kanalları dolaşabileceğiniz Venedik’te Rialto Köprüsü’nü de görmeyi ihmal etmeyin.

İtalya turu ile Venedik'i gezmeye doyamayacaksınız.

San Marco Çan Kulesi, Santa Maria della Salute Kilisesi, San Zaccaria Kilisesi, San Giovanni e Paolo Bazilikası gibi yapıların yanı sıra vaporetto gezisiyle ulaşabileceğiniz Murano Adası’nda dünyaca ünlü cam işçiliğini, Burano Adası’nda da bir dönemler tüm Avrupa’da aranan dantel işlerini yapan atölyeleri görebilirsiniz.

Marciano Müzesi, Peggy Guggenheim Müzesi, Ca’ d’Oro, Correr Müzesi, Saat Kulesi, Museo Fortuny, Gallerie dell’Accademia da Venedik turu ile keyifle dolaşabileceğiniz yerlerden.

Venedik'ten Ne Alınır?

Venedik'te alışveriş yapmaya karar verdiyseniz şehirde maskelerin ve gondol temalı eşyaların oldukça popüler olduğunu söylemekte fayda var. Camın her şeklini görebileceğiniz Venedik turları sırasında camdan yapılan hediyelik eşyalardan alabilir, San Marco Meydanı'ndaki mağazaları dolaşabilirsiniz. Ayrıca sokak pazarlarını gezerek daha uygun ürünler de bulabilirsiniz.

Roma 

Her yıl milyonlarca turistin tarihi güzelliklerini görmek için, binlerce dindarın da Hıristiyan dünyasının lideri Papa’yı görmek için akın ettiği Roma, tüm ziyaretçilerini neşeli bir canlılıkla karşılıyor.

Uzun çağlar boyunca “Dünyanın Merkezi” olarak tanımlanan, sezarların ve imparatorların şehri olan Roma şehri, dünyanın sayılı kültürel hazinelerine ev sahipliği yapıyor.

Kültürel zenginlikleri dışında canlı sosyal hayatı, yaşamla dolu sokakları, kafeleri ve lokantaları ile Roma turu başlı başına dört dörtlük turistik bir deneyim sunuyor. Roma turları ile şehrin tarihi dokusunu bizzat yerinde hissedin. 

Roma’da Gezilecek Yerler

Yedi Tepeli Şehir olarak anılan Roma’nın her köşesi tarihi güzelliklerle kaplı. Trevi Çeşmesi, Zafer Meydanı, Venedik Sarayı, İspanyol Merdivenleri gibi ünlü yapılar Roma siluetinin en önemli ikonları arasında. Papalık Kenti Vatikan da inanılmaz sayıda sanat eserine ev sahipliği yapıyor. Sistine Şapeli ve Aziz Peter Bazilikası’nın bünyesindeki muhteşem resimler ve heykeller, birer kültür hazinesi olarak Roma'da gezilecek yerler arasında Roma’nın önemini perçinliyor.

Bütün bu müthiş güzellikleri gezerken yorulduğunuzda ünlü İtalyan kahvecilerinden birinde mola verip nefis pastane ürünlerinin ve kahvelerin tadına bakmayı ya da bir dondurmacıdan Roma dondurması almayı ihmal etmeyin. İtalya turlarının bu güze durağı sizin de kalbinizi çalacak.

Roma'dan Ne Alınır?

Makarnanın anayurdu olarak bilinen İtalya'nın Roma şehrinden elbette ki makarna almadan dönmek olmaz. Onlarca çeşit ve kalitede makarnanın olduğu şehrin her yerinde çok iyi paketlenmiş makarnalardan alabilirsiniz.

Peynirin de oldukça popüler olduğu şehirden peynir çeşitlerinin en güzelini alabileceğiniz gibi, Via Condotti Caddesi üzerinde yer alan dünyaca ünlü markaların mağazalarından alışveriş yapabilirsiniz.

Floransa 

Michelangelo, Leonardo da Vinci, Dante, Machiavelli gibi ölümsüz isimlere ev sahipliği yapmış olan, rönesansın doğduğu şehir Floransa, Ortaçağ’ın Atina'sı olarak nitelenmesine uygun şekilde her zaman sanatın ve kültürün tüm ihtişamıyla parladığı bir şehir oldu.

Eski çağların önemli finans ve bankacılık şehirlerinden olan Floransa, bu zenginliğini şehri muhteşem yapacak sanatçılarla paylaşan Medici gibi aileler sayesinde Avrupa’nın en muhteşem şehirlerinden biri haline geldi. Floransa turları ile siz de sanatın ve mimarinin en güzel örneklerini göreceksiniz. 

Floransa’da Gezilecek Yerler

Floransa, sanatla ve mimariyle var olan bir şehir. Sayısız güzellikleri arasında ilk akla gelen ise elbette Michelangelo’nun ünlü Davut heykeli. Orijinali Galleria dell’Accademia’da bulunan heykelin replikasını görebileceğiniz Piazza della Signoria Meydanı’nda ünlü Neptün Çeşmesi’ni ve üzerinde görkemli şekilde duran Neptün Heykeli’ni görebilirsiniz. Yine Piazza della Signoria’nın yakınında yer alan Uffizi Müzesi de Floransa’nın en önemli müzeleri arasında yer alıyor.

Giotto’nun Çan Kulesi, Arno Nehri üzerinde yer alan Ponte Vecchio Köprüsü ve içindeki muhteşem eserlerle Vecchio Sarayı, Santa Maria del Fiore Katedrali ve San Marco Müzesi, Floransa’da görmeden geçmemeniz gereken yerlerden.

Floransa'dan Ne Alınır?

Floransa'da alışverişin kalbi sokak pazarlarında atar. Aradığınız her şeyi çok uygun fiyatlara bu pazarlardan alabilirsiniz. Hediyelik eşyalar, organik ürünler, antikacılar ve daha birçok seçenek...

San Lorenzo Pazarı, Merkez Pazar ve Sant'Ambrogio pazarları, uğramanız gereken yerler arasındadır. Bu bölgelerden çok güzel ürünler satın alabilirsiniz.

Milano 

Modern ve tarihi güzelliklerin bir arada uyum içinde yaşadığı Milano, İtalya’nın kuzey bölgesinin en önemli şehri olarak büyük bir öneme sahip. Ortaçağ boyunca sahip olduğu Avrupa’nın bankacılık ve ticaret merkezi unvanını bugün de finans merkezi olarak sürdüren ve bu alandaki faaliyetlerinin yanı sıra dünyanın en önemli moda merkezlerinden biri olan Milano, dünyanın en ünlü tasarımcılarının markalarına ev sahipliği yapıyor.

Roma’dan sonra İtalya’nın en büyük şehri olan Milano, gerek sayısız bankası gerekse yılda iki kere düzenlenen “Milano Moda Haftası” ile dünyanın gözlerini her zaman üzerine çekiyor. Milano turları ile siz de modanın başkentini keşfedin.

Milano’da Gezilecek Yerler

Milano’nun merkezindeki meydan Piazza del Duomo’yu ziyaret ettiğinizde Milano Katedrali’nin güzelliği sizi sarsacak. Görkemi ile dünyanın her tarafından pek çok turisti kendine çeken bu katedral, Avrupa’nın en güzel katedrallerinden biri.

Moda merkezi olan Milano’da alışveriş etmemek olmaz; Via Monte Napoleone caddesindeki birbirinden güzel dükkanların yanı sıra mutlaka ziyaret etmeniz gereken Galleria Vittorio Emanuele II, dünyanın en eski ve en şık alışveriş merkezlerinden biri olarak sayısız mağazaya ev sahipliği yapıyor.

Milano’nun simgelerinden olan opera binası La Scala ise sanat dünyasının incilerinden biri. Brera Sanat Galerisi Palazzo Brera’da yer alan büyük bir sanat galerisi iken Sforza Şatosu da hem görkemli yapısı hem de muhteşem sanat koleksiyonları ile mutlaka ziyaret etmenizi gerektiren yerlerden. 

Milano'dan Ne Alınır?

Büyük bir kitlenin sadece alışveriş için gittiği Milano şehrinde, satın alabileceğiniz birçok alternatif eşya v hediyelik bulunur. Yerelde ünlü olan markalardan dünyaca bilinen markaların ürünlerine, burda her bütçeye ve zevke uygun eşyalar vardır. Milano'nun sembolü haline gelen Duomo Katedrali ile ilgili ürünler, küçük objeler ve magnetlerden satın alabilirsiniz.

Üye Yorumları

Serbülent Bıyıklıoğlu
Serbülent Bıyıklıoğlu

Tüm çalışanlarınıza eşim ve ben çok çok teşekkür ederiz, en içten sevgi ve saygılar.

İnciser Yakut
İnciser Yakut

09-16 haziran tarihleri arasında yaptığımız Klasik İtalya turundan çok memnun kaldık, özellikle rehberimiz Nihat bey bilgisiyle, kültürüyle, sabrıyla harikaydı. Kendisinden çok memnun kaldık. Rahatımız ve bilgilenmemiz için elinden geleni fazlasıyla yaptı, kendisine çok teşekkür ederiz. Bir dahaki yurdışı gezimizde kendisinin rehber olmasını çok isteriz. Tekrar teşekkürler.

İsmail Kargın
İsmail Kargın

Özellikle rehberimiz Gündoğan Bey'in anlatımlarından ve bize rehberliğinden çok keyif aldık. Kendisinin rehberliğinde daha farklı turlara katilmaz isteriz. Çok bilgili ve anlatımı çok keyifli.

Hülya Avus
Hülya Avus

Özellikle rehberimizden çok memnun kaldık. Harika bir İtalya gezisiydi. Herkese teşekkürler!

Düşlediğiniz Tatili Kaçırmayın

Bize Ulaşın

0850 532 20 10
Her Gün 09:00-23:00
Faks0850 532 20 40
E-posta destek@gruppal.com
155 Bin Kişi Gruppal'ı Beğendi.
Facebook Twitter Instagram Pinterest Youtube