0 850 532 20 10 | TÜRSAB A-7575
%100 Online Rezervasyon
% 20 İndirim
GP: 95645

Bursa İznik Tirilye Turu

Bursa İznik Trilye turu ile yüzlerce yıllık tarihe sahip, tarihi başkentler ve güzel ilçeler arasında dolaşacağınız keyifli bir kültür turu fırsatı sizi bekliyor.

 • Kozahan - Bursa

  Kozahan - Bursa

 • Ulu Cami - Bursa

  Ulu Cami - Bursa

 • Taksitle Ödeme İmkanı

  Taksitle Ödeme İmkanı

 • Ulu Cami İçi - Bursa

  Ulu Cami İçi - Bursa

 • Ulu Cami Şadırvanı - Bursa

  Ulu Cami Şadırvanı - Bursa

 • Gruppal Güvencesi

  Gruppal Güvencesi

 • İpek Yapımı - Bursa

  İpek Yapımı - Bursa

 • Ayasofya Camii Müzesi - İznik

  Ayasofya Camii Müzesi - İznik

 • Çini Mağazası - İznik

  Çini Mağazası - İznik

 • İznik Gölü - İznik

  İznik Gölü - İznik

 • Yeşil Camii - İznik

  Yeşil Camii - İznik

 • Ayasofya Müzesi - İznik

  Ayasofya Müzesi - İznik

 • Çarşı Dükkanları - Tirilye

  Çarşı Dükkanları - Tirilye

 • Fatih Cami - Tirilye

  Fatih Cami - Tirilye

 • Kent Sokakları - Tirilye

  Kent Sokakları - Tirilye

 • Kordon Boyu - Tirilye

  Kordon Boyu - Tirilye

 • Taş Mektep - Tirilye

  Taş Mektep - Tirilye

Opsiyonlar Hazırlanıyor...

Tur Zamanı
Bu turda şu anda müsaitlik bulunmamaktadır. Tur satışa açıldığında haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakabilirsiniz.

Gitmek İstediğiniz Tarih

Gönder
Turun Adı Bursa İznik Tirilye Turu
İptal/İade Koşulları Rezervasyon yapıldıktan sonra paket tur sözleşmesindeki iptal ve iade koşulları geçerlidir.
Ödeme Seçenekleri Kredi Kartına Taksit / Havale / Eft
Bilgi & İletişim 0850 532 20 10

Üye Yorumları

Kemal Mutlu

Kemal Mutlu

30 kasımdaki bir gece konaklamalı Bursa-Trilye turundaki rehberimizin ilgisi ve güzel anlatımından çok memnun kaldık. Kendisine çok teşekkür ederiz.

Elif İsmet Müçek

Elif İsmet Müçek

Harika bir geziydi. Rehberimizin emeği çok bunda. Çok teşekkürler.

Bursa İznik Tirilye Turu

Yurtiçi turlar içerisinde tarihte çok önemli bir yeri olan Bursa'yı, el işi ürünleri ve kültürüyle herkesi kendine hayran bırakan İznik ve Tirilye'yi görmek ister misiniz? Gruppal tur fırsatları ile Bursa İznik Tirilye turuna katılın, benzersiz bir kültür turu yaşayın. Gruppal uygun fiyatlı yurtiçi gezileri ile hem İstanbul'a yakın yerleri görecek ve keşfedecek hem de ülkemizin cennet köşelerini karış karış adımlayacaksınız. 

Bursa

Osmanlı'nın ilk başkenti olan Bursa, Türkiye'de köklü bir tarihe sahip olan yerler arasındadır. Ülkemizde yaşanılabilir şehirler arasında birinci sırada olan kent, Bursa turunda da görebileceğiniz gibi ülkemizin dördüncü büyük kentidir.

Alışveriş ve sanayinin de en yoğun olduğu şehirlerdendir. Hem denizyolu hem de karayolu ile ulaşımı olan Bursa, büyük şehirlere yakınlığı nedeniyle de kolay ulaşılabilir bir konumdadır. Bu yüzden şehirdeki Bursa kültür turları potansiteli yüksektir.

Bursa'da Gezilecek Yerler

Osmanlı'nın ve tarihteki birçok medeniyetin en önemli şehirlerinden olan Bursa'da gezilecek yerler deyince akla hemen medreseler, hanlar, camiiler ve kiliseler geliyor. Kültürün ve ticaretin başkenti olan şehirde Ulu Camii, İznik Ayasofya, tarihi çarşılar ve ünlü merkezi mutlaka görmeniz gereken yerlerdir.

Bursa turlarında teleferiğe binerek de şehrin panoramik manzarasını izleyebilirsiniz. Bursa gezi rehberinde olması gereken diğer yerler; Yeşil Camii, Koza Hanı, Emir Sultan Camiisi, Yeşil Türbe, Bursa Şehir Müzesi, Osman Gazi ve Orhan Gezi Türbeleri, Cumalıkızık, Muradiye Külliyesi, Soğanlı Botanik Parkı, Kültür Park ve Hünkar Köşkü'dür.

İznik

Bursa'nın ilçesi olan İznik, birçok medeniyete ev sahipliği yapmış açık hava olarak adlandırılan bir yerdir. Neredeyse her sokağı tarih kokan bu yerde yapacağınız İznik turlarında, başınızı çevirdiğiniz her alanda değişik bir tarih ve doku göreceksiniz. Çok eski dönemlerde surlarla kaplı olan şehirde dört tane kapı bulunuyor. Bunlar; İstanbul, Lefke, Göl ve Yenişehir sur kapılarıdır.

İznik'te Gezilecek Yerler

Ayasofya, İznik'te gezilecek yerler arasında en ünlüsüdür. Burayı gördükten sonra İznik Müzesi'ni gezebilir, Yeşil Camii'yi ziyaret edebilirsiniz. Çiniciler Çarşısı, Eşref Rumi Camii ve Türbesi, Süleyman Paşa Medresesi ve Murad Hamamı, İznik turunda görmeniz gereken önemli noktalardır.

Tirilye

Bursa'nın Mudanya ilçesine bağlı sevimli bir belde olan Tirilye, İstanbul Balat'ın kardeşi gibi gibi adeta. Rengarenk evleri, tarihi dokusu, sıcacık insanları ile sizi İstanbul'daymışsınız gibi hissettirecek Tirilye, yaşanılası ve enerji dolu bir yer. Rum mimarisine benzeyen evleri, renkli kafeleri ve deniziyle keyifli bir Trilye turu sizi bekliyor.

Tirilye'de Gezilecek Yerler

Tirilye Çarşısı'nı gezerek Trilye turlarına başlayabilirsiniz. Yan yana dizilmiş balıkçı lokantalarını görebileceğiniz, hatta içerisinde taze balıklardan yiyebileceğiniz Tirilye Limanı da gezilecek yerler arasında. Aya Yani Manastırı, Taş Mektep, Kemerli Kilise, Dündar Evi, Tirilye evleri de Tirilye'de gezilecek yerler arasındadır.

Üye Yorumları

Kemal Karaköse

Kemal Karaköse

Emeği geçen bütün arkadaşlara çok çok teşekkürler, çok güzeldi, görüşmek üzere.

Sevcan Şentürk

Sevcan Şentürk

Rehberimiz çok iyiydi. Otobüs rahattı. Şoförlerimiz de dikkatli ve güzel kullandılar. Rehberimiz de çok kibar ve espiriliydi.

Kerem Bilgili

Kerem Bilgili

Emeği geçen herkese teşekkürler.

Ruken Tunç

Ruken Tunç

Rehberimiz gerçekten çok ilgili ve sıcaktı, her türlü yardımı sağladı. İlk defa tura katılmış biri olarak arkadaşlarımızla bu fiyata gerçekten bu kadar iyi geçireceğimizi bilmiyorduk, en ufak sorun yaşamadık. Hatta şöyle bir not ekleyeyim akşam dönüş yolculuğumuzda meşhur iskender yedik, çok lezzetliydi, restorant full doluydu, biz yemek sonrasını çay bekleyenler için rehberimiz çay servisini bizzat kendisi yaptı. Bir kere daha kendisine teşekkür ediyoruz :)

Düşlediğiniz Tatili Kaçırmayın

Bize Ulaşın

0850 532 20 10
Her Gün 09:00-23:00
Faks0850 532 20 40
E-posta destek@gruppal.com
155 Bin Kişi Gruppal'ı Beğendi.
Facebook Twitter Instagram Pinterest Youtube