0 850 532 20 10 | TÜRSAB A-7575
%100 Online Rezervasyon
% 20 İndirim
GP: 94269

Ege Köyleri Turları

Birgi Tire Ödemiş Şirince Bademler Sığacık

Ege Köyleri turları ile birbirinden güzel ve otantik köylerde keyif ve lezzet dolu bir tatil fırsatı çok uygun fiyatlarla sizi bekliyor.

 • Gölcük Kıyıları - Ödemiş

  Gölcük Kıyıları - Ödemiş

 • Tire Köftesi - Tire

  Tire Köftesi - Tire

 • Erken Al Az Öde

  Erken Al Az Öde

 • Aydınoğlu Mehmet Bey Camii - Birgi

  Aydınoğlu Mehmet Bey Camii - Birgi

 • Çakırağa Konağı - Birgi

  Çakırağa Konağı - Birgi

 • Gruppal Güvencesi

  Gruppal Güvencesi

 • Çakırağa Konağı İçi - Birgi

  Çakırağa Konağı İçi - Birgi

 • İmam-ı Brgivi Külliyesi - Birgi

  İmam-ı Brgivi Külliyesi - Birgi

 • Geleneksel Evler - Şirince

  Geleneksel Evler - Şirince

 • Şirince Şarapları - Şirince

  Şirince Şarapları - Şirince

 • Tarihi Konaklar - Şirince

  Tarihi Konaklar - Şirince

 • Taş Sokaklar - Şirince

  Taş Sokaklar - Şirince

Opsiyonlar Hazırlanıyor...

Hareket Noktaları

Tur Tarihleri

Tur Fiyatları

Ulaşım

Otel

Kişi

Single & çocuk fiyatı satın alma sayfasındadır.
Satın Al
Turun Adı Ege Köyleri Turları
Süre 3 Gece 4 Gün
Ulaşım Otobüs
Otel 3* & 4* Oteller [YP]
İptal/İade Koşulları Rezervasyon yapıldıktan sonra paket tur sözleşmesindeki iptal ve iade koşulları geçerlidir.
Ödeme Seçenekleri Kredi Kartı / Havale / Eft
Bilgi & İletişim 0850 532 20 10

Üye Yorumları

Kübra Güngör

Kübra Güngör

Assos Ayvalık Cunda 2 günlük gezimizi bugün tamamladık. 4 arkadaş gittik ve sayın tur rehberimiz Haluk beyin akıcı anlatımı, ilgisi alakası ve iş disiplini sayesinde çok güzel bir tur gezimiz oldu, her şey çok güzeldi. Sizden çevredekilere çok bahsedeceğim.

Tülay Tezbaşaran

Tülay Tezbaşaran

Teşekkür ederiz, çok güzeldi.

Ege Köyleri Turları

Ekonomik ve unutulmaz bir yurtiçi gezisine çıkacağınız Ege Köyleri turları ile daha önce görmediğiniz güzellikte sahil kasabalarından geçecek, balıkçı köylerinde dinlenecek, tarihi evlerin içinden geçecek, taş sokaklarıyla ünlü köylerin sokaklarında kaybolacaksınız.

Ege köylerinde gezmenin güzelliğini keyfe dönüştüreceğiniz Gruppal Ege turları ile yerinizi ayırtın, indirimli fiyatlarla gezin. Ödemiş, Tire, Birgi, Doğanbey, Şirince, Bademler ve Sığacık Ege köyleri gezisinde göreceğiniz köyler arasında yer alıyor. 2024 yurtiçi tur fiyatlarını incelemek ve yerinizi ayırtmak için acele edin. 

Birgi

Yurtiçi turları ile gezip görebileceğiniz en güzel şehirlerden biri olan İzmir'in Ödemiş ilçesine bağlı olan Birgi, Unesco'nun Dünya Mirası Geçici Listesi'nde bulunuyor. Tarihte birçok medeniyete ev sahipliği yapan bu sevimli yer, 13. ve 14. yüzyıllarda da Aydınoğulları Beyliği'ne başkentlik yapmış.

Barındırdığı tarihi ve doğal güzellikleriyle tam bir açıkhava müzesine benzeyen bu yerde yapacağınız Birgi turları ile keyif dolu bir Ege turuna çıkacaksınız.

Birgi'de Gezilecek Yerler

Tarihi bir Ege köyü olan Birgi'de gezilecek yerler arasında önemli sayısız yapı bulunuyor. Özellikte tarihi Birgi evleri, ahşapları Venedik'ten getirilen Çakıroğlu Konağı, 1300'lü yıllardan kalma dönemin ilk camilerinden Ulu Camii, İmam-ı Birgi Türbesi, Sandıkoğlu Konağı, Karaoğlu Camii, Aydınoğlu Hamamı ve Pankonduz Kulesi olarak bilinen Küp Uçuran Kulesi Birgi turu sırasında görmeniz gereken yerlerden.

Şirince

İzmir'in Selçuk ilçesine bağlı Şirince, son yıllarda popülerliğini artıran Ege köyleri arasına girmeyi başardı. Köyün tepelerine kurulan ve kendisine özgün bir mimarisi olan Şirince evleri de oldukça meşhur. Şarap yapılan üzüm bağları, eski Rum taş evleri ve kıvrılan taşlı yollarıyla M.Ö. 5. yüzyılda kurulan Şirince'nin eski adı Kırkınca'dır.

O dönemde kendini dağlara tepelere vuran 40 kişiye ithafen bu ismin verildiği söylentiler arasında yer alırken bir diğer söylenti de derebeyler tarafından azat edilen 40 köle tarafından kurulduğu. Şirince turları ile bu masalsı köyü mutlaka gezmelisiniz.

Şirince'de Gezilecek Yerler

Küçük bir köy olan ve geçmiş yıllardan kalan güzelliklerini günümüze kadar ulaştırmayı başaran Şirince'de gezilecek yerler; Hodri Meydan Kulesi, köyde ayakta kalan iki kiliseden biri olan St. John Kilisesi, Şirince Kilisesi, Şarap Mağazaları, Efes Antik Kenti ve Buharlı Tren Müzesi'dir.

Sığacık

İzmir'in Seferihisar ilçesine bağlı Sığacık, özellikle deniz ürünü sevenlerin uğradığı ve taze deniz ürünleriyle ünlü bir Ege köyü. Eski kalesi, kale içindeki yapıları ve balıkçı lokantalarıyla ünlü olan bu yerde yapacağınız Sığacık turları ile her yıl düzenlenen Mandalina Festivali'ne gidebilir, festivalde bol bol mandalina yiyip konserlere katılabilirsiniz.

Sığacık'ta Gezilecek Yerler

Köyün girişinde olan asırlık ağacı mutlaka görmelisiniz. Bunun dışında Sığacık'ta gezilecek yerler; 16. yüzyıldan kalma Sığacık Kalesi, özellikle cumbaları ve kapılarıyla ünlü Sığacık evleri, Mustafa Efendi Türbesi, liman bölgesi, Akkum Plajı, Teos Park ve çevresidir. Bu yerleri gezerken huzurla dolacak ve keyifle hatırlayacağınız bir gezi yapacaksınız. 

Üye Yorumları

Fulya Coşkun
Fulya Coşkun

Tur rehberimiz Ahmet bey, son derece bilgili ve saygılıydı. Birçok yeni şey öğrendik sayesinde. Tur ise dolu dolu ve keyifliydi. Aldığı paranın kat ve kat üstü bir hizmet.

Zehra Bildirici
Zehra Bildirici

Tura Ayvalık ile başlayıp Cunda Adası gezisi ile devam etmiştik. Rehber Ahmet Bey’in anlatımı gerçekten çok güzel ve bilgilendiriciydi. Otel konaklamamızda da 15 TL fark ödeyip 5 yıldızlı bir otelde kalmıştık. Otelin akşam yemeği açık büfe ve canlı müzik eşliğinde yenildi ve gerçekten temiz ve güzeldi. Ertesi gün ise Kazdağları’nı ve dönüşte sürprizi olarak Çanakkale Şehitlikleri’ni gezdik. Buradaki rehberimizde Çanakkale Savaşları ve Şehitlikleri’ni ayrıntılı olarak anlatıp bizi bilgilendirdi. Gerek rehber gerekse kaptanlar ve rehber yardımcısı çok nazik ve işlerinin ehli insanlardı. Kendilerine teşekkürlerimizi bizzat bildirmiştik. Ayrıca Gruppal sitesine de çok teşekkür ederim bizlere böyle hizmetler sundukları için… Teşekkürler Gruppal ve Gruppal çalışanları!

Atilla Özdeş
Atilla Özdeş

Tur rehberi Cemil Bey'den çok memnun kaldık, tur boyunca sürekli bir şeyler anlattı. Efes'e daha önce gitmiştim ama daha önce taş gördüklerim anlatımlarla canlandı çok memnunum.

Gülseren Temur
Gülseren Temur

Vaat edilen hizmetle, gerçekleşen hizmet bire bir uygun olduğu için, genç yaşına rağmen işinde inanılmaz profesyonel ve güleryüzlü rehber için teşekkürler. Gruppal’dan aldığım turlardan daima memnun ayrılıyorum

Düşlediğiniz Tatili Kaçırmayın

Bize Ulaşın

0850 532 20 10
Her Gün 09:00-23:00
Faks0850 532 20 40
E-posta destek@gruppal.com
155 Bin Kişi Gruppal'ı Beğendi.
Facebook Twitter Instagram Pinterest Youtube