0 850 532 20 10 | TÜRSAB A-7575
%100 Online Rezervasyon
% 20 İndirim
GP: 91979

Venedik Floransa Turları

Venedik Floransa turu fırsatları ile İtalya’nın en tarihi iki şehrinde romantik bir balayı ya da tatil seçeneği en iyi fiyatlar ve taksitli ödeme imkanı ile sizi bekliyor.

 • Rialto Köprüsü - Venedik

  Rialto Köprüsü - Venedik

 • Murano - Venedik

  Murano - Venedik

 • Bu Turda Yeşil Pasaporta Vize Yok

  Bu Turda Yeşil Pasaporta Vize Yok

 • San Giorgio Adası - Venedik

  San Giorgio Adası - Venedik

 • Bekleyen Gondollar - Venedik

  Bekleyen Gondollar - Venedik

 • Erken Al Az Öde

  Erken Al Az Öde

 • Burano Adası - Venedik

  Burano Adası - Venedik

 • Burano Dantelleri - Venedik

  Burano Dantelleri - Venedik

 • Gruppal Güvencesi

  Gruppal Güvencesi

 • Büyük Kanal - Venedik

  Büyük Kanal - Venedik

 • Gondolcu - Venedik

  Gondolcu - Venedik

 • Palazzo Vecchio ve Katedral - Floransa

  Palazzo Vecchio ve Katedral - Floransa

 • Piazza della Signoria ve Neptün Çeşmesi - Floransa

  Piazza della Signoria ve Neptün Çeşmesi - Floransa

 • Ponte alla Carraia Köprüsü - Floransa

  Ponte alla Carraia Köprüsü - Floransa

 • Ponte alle Grazie - Floransa

  Ponte alle Grazie - Floransa

 • Katedral Freskleri - Floransa

  Katedral Freskleri - Floransa

 • Nehir ve Köprüler - Floransa

  Nehir ve Köprüler - Floransa

 • Palazzo Pitti - Floransa

  Palazzo Pitti - Floransa

Opsiyonlar Hazırlanıyor...

Hareket Noktaları

Tur Tarihleri

Tur Fiyatları

Ulaşım

Otel

Kişi

Single & çocuk fiyatı satın alma sayfasındadır.
Satın Al
Turun Adı Venedik Floransa Turları
Tarih 23 Temmuz 2024
Süre 4 Gece 5 Gün
Ulaşım Türk Hava Yolları
Otel 3* & 4* Oteller
Vize Schengen Vizesi (Yeşil Pasaporta Vizesiz)
Hareket Noktası İstanbul Havalimanı (IST)
İptal/İade Koşulları Rezervasyon yapıldıktan sonra paket tur sözleşmesindeki iptal ve iade koşulları geçerlidir.
Ödeme Seçenekleri Kredi Kartı / Havale / Eft
Bilgi & İletişim 0850 532 20 10

Üye Yorumları

Sevgi Kayser

Sevgi Kayser

Rehberimizin son derece bilgili pratik dostane ve yardımcı tavırları ile unutulmaz bir tur oldu. Yeniden görüşmek dileği ile.

Füsun Genç Yünüak

Füsun Genç Yünüak

Öncelikle Rehberimiz Arif Bey sakin uyumlu yapısıyla tüm grup üyelerini mükemmel kültürel bilgisiyle aydınlatarak bize harika bir Roma gezisi yaptırdı. Gruppal ile ilk kez bir yurt dışı turuna katıldık. Arkadaş tavsiyesiydi ve açıkçası biraz çekinerek gittik. Ancak rehberimize çok teşekkür ederim. Her konuda yardımcı oldu. Tekrar Gruppal ile gideceğim.

Venedik 

Masallar şehri Venedik...

Venedik
 yerel ismiyle Venezia dünyanın en ilginç yerlerinden biridir. Bir lagün üzerindeki 118 adadan kurulmuş bu benzersiz şehir büyük bir kanal sistemi ve yaklaşık 400 adet köprüyle bütünleşik bir yapıdadır.

Romantizmin başkenti olarak anılan Venedik turu uzun yıllardır ziyaretçilerinin aklına kazınan güzelliği ile İtalya turlarının en uğrak duraklarından bir tanesini oluşturuyor. Kendine özgü bir yerleşim ve yaşam tarzı olan bu özel şehir, uzun çağlar boyunca Akdeniz'in en güçlü şehir devletlerinden biri olarak büyük bir zenginliğe hükmetti. Bugün de geçmişin zenginlikleri Venedik'in sayısız müzesinde ve tarihi yapısında sergilenmeye devam ediyor.

Sestieri denilen mahalle/belediyelere bölünmüş Venedik'te hayatın en önemli gerçeği "aqua alta" denilen med-cezir olayıdır. Birdenbire yükselen sular nedeniyle yürüyüş yolları kapanabilir. Altı saatlik döngüler halinde yaşanan bu gelgitte şehirde sürekli siren sesleri duyulur.

Motorlu taşıt trafiğine tamamen kapalı olan tek Avrupa şehridir. Bu güzel şehir, başta balayı tatili gezisi yapan çiftler olmak üzere her yıl Venedik turları ile sayısız misafiri ağırlar. Siz de bu masalsı atmosferde yerinizi almak için şimdiden rezervasyonunuzu yaptırın. Gruppal 2024 Venedik gezisi indirimli fiyatlarla sizi bekliyor. 

Venedik'te Gezilecek Yerler

Altı sestieriye bölünmüş Venedik'te görülmesi gereken pek çok yer vardır. Tarihi 8. yy'da kurulan Venedik Cumhuriyeti ile başlayan şehir; yüzlerce yılın birikimiyle bir turizm cennetine dönüşmüştür.

San Marco sestierisinin en önemli yeri aynı adlı meydandır (piazza). Venedik kentinin merkezidir. Meydan, etkileyici yapılarla çevrilidir. San Marco Bazilikası, Palazzo Ducale di Venezia (Doge Sarayı), Campanile (çan kulesi), Marciana Kütüphanesi bunlardan bazılarıdır. Bazilikanın sağ tarafından Grand Canal (Büyük Kanal) üzerinden Piazetti Meydanı'na ulaşılır. San Marco Bazilikası birçok kez tahrip olmuş ve yerine yenileri inşa edilmiştir. En önemli özelliği Pala d'Oro denilen altın sunaktır. Doge Sarayı; Venedik Cumhuriyeti döneminde yöneticilerin resmi konutu olmasıyla ünlüdür. Scala dei Giganti denilen merdivenleri mutlaka görülmelidir.

Sarayın giriş kapısı Piazetti Meydanı'nda bulunur ve Porta della Carta adıyla bilinir. Sarayın arkasında Ponte dei Sospiri (Ahlar Köprüsü) bulunur. Hapishane ile meydanı bağladığı için bu adı alan köprü günümüzde romantizmi simgeler. Gondolla geçerken tam köprünün altında bir öpücüğün sonsuz aşkı getireceğine inanılır. San Marco Meydanı'nda La Fenice Tiyatrosu, Torro dell'Oriologia (saat kulesi), San Zanipolo Kilisesi, Corrier Müzesi, Rialto Köprüsü görülmeye değerdir.

Dorsodura sestieri bölgesinde çok sayıda müze bulunur. Gallerie dell'Accademia özellikle önemlidir. Dogana da Mar (meydan), Santa Maria Bazilikası, Pinocoteca Manfrediana Müzesi, Patriklik Kütüphanesi (Biblioteca); Dorsodura'dadır. Çağdaş sanattan hoşlananlar için Peggy Guggenheim adlı özel müze de bir uğrak olabilir.

Santa Croce sestierisi adını Napolyon döneminde yıkılan kiliseden alır. Ponte della Liberta (Özgürlük Köprüsü), Venedik'e gelmeden önce motorlu araçların bırakıldığı yapay ada, Ca'Pesaro Sarayı, Modern Sanat Galerisi, Türk tüccarlar tarafından yaptırıldığı rivayet edilen Fontego dei Turchi Sarayı, Moceniga Sarayı, Marco Polo müzesi görülecek diğer yerlerdir.

Venedik sestierilerinin en büyüğü olan Castello adını San Pietro Kilisesi'nden alır. Askeri tesisler ve tersanalerden oluşan Arsenal kompleksinin bir bölümü buradadır. Venedik Pantheonu olarak bilinen Saint Giovanni Bazilikası, Dominik Manastırı bu bölgededir. Napolyon Biennali Bahçeleri mutlaka görülmelidir.

Baston anlamına gelen Cannaregio sestierisi bunu çok sazlık bir alan olmasına borçludur. Daha çok Yahudilerin yaşam bölgesidir. Santa Maria dei Miracoli ve Santa Maria di Nazareth Kilisesi, Yahudi Müzesi, Casino Venezia (Kumarhane), Ponte della Guglie Köprüsü, Labia Sarayı, altın süslemeli Ca'd'Oro Sarayı Venedik turlarında ihmal edilmemesi gereken yerlerdendir.

En küçük sestieri olan San Polo'nun adı buradaki kiliseden gelir. Rialto Kilisesi, San Polo Sarayı, tiyatro araştırmaları müzesi olarak kullanılan Goldoni Evi görülecek diğer noktalarıdır.

Venedik'te Alışveriş

Şehirden alabileceğiniz ürünlerin başında gondol temasıyla yapılan eşyalar ve porselenden üretilen maskeler geliyor. Bu ürünler, Venedik'e gelen her turistin aldığı eşyalardır.

Cam hediyelikler de kentte oldukça ünlüdür. San Marco Meydanı'nın etrafındaki dükkanları gezebilir, butik mağazalardaki ürünlere göz atabilirsiniz. Daha uygun ürünler ve yöreye özgü işler ararsanız semt pazarlarını ziyaret edebilirsiniz. Venedik'te alışveriş yapmak size çok iyi gelecek. 

Floransa 

Floransa ya da yerel adıyla Firenze; İtalya'nın Toscana eyaletinin başkentidir. Adeta bir açıkhava müzesidir. Yüzyıllar boyu ünlü Medici ailesi tarafından yönetilen ve bir zamanlar şehir-devlet statüsünde olan bu güzel İtalya kenti Rönesans'ın doğduğu yerdir. Kültür, sanat ve tarihi eserlerle dopdolu ve özellikle kültür turizmiyle ilgilenen gezginler için biçilmiş kaftandır.

Aristo'nun evrenin yapıldığını söylediği hava, su, toprak ve ateş elementlerine; Papa 8. Boniface'nin beşinci element olarak Floransa'yı eklemesi, şehrin dünya tarihindeki yeri ve diğer şehirlere olan etkisi hakkında açık bir ipucu olarak görülebilir.

Arno Nehri çevresinde kurulan eşsiz Floransa; Da Vinci, Michelangelo, Dante, Machiavelli gibi dünyanın en iyileri kabul edilen pek çok sanatçının doğduğu ve yaşadığı yerdir. Siz de Floransa turları ile bu dünyaca ünlü yerleri görebilirsiniz. 

Floransa'da Gezilecek Yerler

Gezginler Floransa turu ile gezilebilecek yerler konusunda hiçbir zaman sıkıntı yaşamazlar. Floransa'da en büyük sıkıntı zamandır. Floransa'yı günlerle, saatlerle sınırlamak, hatta eyleme geçirmeden yazıya dökmek bile zordur.
Ponte Vecchio -Eski Köprü- Arno Nehri üzerindedir ve Floransa turlarında görülecek yerlerin başında gelir. Floransa'ya ait herhangi bir kartpostal varsa bilinir ki Vecchio'da ordadır. Şehrin en eski köprüsüdür. Taştan yapılmıştır ve manzarasını ortaçağ binaları oluşturur.

Palazzo Vecchio - Eski Saray- günümüzde şehir konseyi olarak kullanılmaktadır. 14.yy'da inşa edilmiştir. Floransa'yı Floransa yapan Medici Ailesi'nin konutu olarak kullanılmıştır. Çeşitli galeriler ve koleksiyonlar içeren bir saray-müze görünümündedir.

Floransa'nın en önemli müzesi Uffizi'dir. Aynı adlı sarayda yer alır. Barok, geç ortaçağ, rönesans başı eserlerin toplandığı müzede klasik Yunan ve Roma heykelleri de bulunur. Barındırdığı en önemli eserler Boticelli imzalı "Venüs'ün Doğuşu" , Caravaggio'nun "Bacchus" ve Rembrant'ın "Otoportre" tablolarıdır. Da Vinci, Titian, Rubens başta olmak üzere şaheser sayılan pek çok eser burada sergilenir. Tek turla gezmek pek olası değildir. Kapısında uzun kuyrukların bulunduğu gözardı edilmemelidir. Rezervasyon elzem olabilir.

Galleria dell Academia; tümü orijinal eserlerden oluşan koleksiyonu ile Floransa'nın en ünlü müzelerindendir. Michelangelo ağırlıklı olan müzenin en nadide parçası "Davut" heykelidir.

Duomo - Santa Maria del Fiore; tüm İtalya'nın en muhteşem katedrallerindendir. Floransa'nın amblemi de olan zambak çiçeğinden adını alan katedral büyük ölçüde sağlam ve büyüleyicidir. Tavan freskleriyle dikkat çeker. Bizans mozaikleri ile kaplı vaftizhanesi özellikle görülmelidir.

Gotik tarzda inşa edilen ve fresklerle süslü Santa Croche Bazilikası sıradışı mimarisi ve lüks dekorasyonu ile göz doldurur. Ünlü şair Dante'nin doğduğu, müzeye dönüştürülen Dante Evi; rönesans koleksiyonları ile beğenilen Modern Sanat Galerisi; Boticelli, Van Dyck, Rubens'leri ile ünlü Palatine, arkasındaki Boboli Bahçeleri ile enfes Pitti Sarayı; Ulusal Müze ve Bargello Kalesi Floransa'nın gezilmesi gereken çok sayıdaki güzelliğinin sadece bazılarıdır.

Daha modern, popüler kültür öğelerinden hoşlananlar için yakın tarihli, moda temalı Gucci Müzesi; bilimseverler için özellikle Galileo yapıtlarını barındıran Bilim Tarihi Müzesi önerilmektedir.

Venedik ve Floransa'nın güzelliklerini en iyi tur fiyatları ile keşfetmek, keyifli ve ucuz bir İtalya seyahati fırsatı yakalamak için acele edin!

Floransa'da Alışveriş

Şehirde sokaklardaki semt pazarlarından alışveriş yapmak çok popülerdir. Bu sokak pazarlarında organik ürünlerden hediyelik ürünlere ve ikinci el eşyalara kadar pek çok seçenek bulabilirsiniz. Şapkalar, eski giysiler ve vintage ürünleri seviyorsanız Floransa'da alışveriş yapmak sizin için eğlenceli bir aktivite olabilir.

Üye Yorumları

Belgin Fırat
Belgin Fırat

Gruppal ile ilk defa seyahat ettim. Her şey planlandığı gibiydi. Herhangi bir sorun yaşanmadı. Rehberimiz Sabri ünlü son derece profesyoneldi, çok memnun kaldık. Yapmayı düşündüğümüz Kuzey İtalya turunda da inşallah birlikte seyahat etme imkanımız olur.

Cengiz Seyhan
Cengiz Seyhan

Eşimle 11 Nisan'da Roma turuna katıldık ve çok memnun kaldık. Rehberimiz Abdulhamit Bayar'dan da çok memnun kaldık. İlgilerinden dolayı Gruppal'a çok teşekkür ederiz.

Murat Karabal
Murat Karabal

İyi ki de sağlık probleminden dolayı iptal etmemişiz. Nefis bir yurtdışı (Roma) deneyimi oldu bizim için. Rehberimiz Mahmut Bey harikaydı; çok ilgili, nazik ve yardımcıydı.Başta Mehmet Can Bey ve Taha Bey olmak üzere operasyonda göreli herkese çok teşekkür ederim. Sizinle çalışmak çok keyifli. Bir sonraki gezide buluşmak dileğiyle…

Şahver Pınar
Şahver Pınar

Haftasonu Floransa Toskana bölgesi turundan çok memnun olarak döndüm. Seçkin Bey ve arkadaşlarına teşekkürler. Ayrıca rehberimiz Esin Rona’dan da memnuniyetimizi iletmeyi borç biliriz.

Düşlediğiniz Tatili Kaçırmayın

Bize Ulaşın

0850 532 20 10
Her Gün 09:00-23:00
Faks0850 532 20 40
E-posta destek@gruppal.com
155 Bin Kişi Gruppal'ı Beğendi.
Facebook Twitter Instagram Pinterest Youtube