0 850 532 20 10 | TÜRSAB A-7575
%100 Online Rezervasyon
% 20 İndirim
GP: 96612

Yunanistan Yanya Turları

Yanya turları ile Yunanistan’ın en büyük şehirlerinden olan ve sayısız Türk mirası esere ev sahipliği yapan bu güzel kenti keşfetme fırsatı yakalayacaksınız.

 • Yanya Adası - Yanya

  Yanya Adası - Yanya

 • Aslan Paşa Camii - Yanya

  Aslan Paşa Camii - Yanya

 • Bu Turda Yeşil Pasaporta Vize Yok

  Bu Turda Yeşil Pasaporta Vize Yok

 • Göl Kıyıları - Yanya

  Göl Kıyıları - Yanya

 • Tarihi Kale - Yanya

  Tarihi Kale - Yanya

 • Erken Al Az Öde

  Erken Al Az Öde

 • Yerel Ürünler - Yanya

  Yerel Ürünler - Yanya

 • Bizans Müzesi - Yanya

  Bizans Müzesi - Yanya

 • Gruppal Güvencesi

  Gruppal Güvencesi

 • Fethiye Camii - Yanya

  Fethiye Camii - Yanya

 • Kent Manzarası - Yanya

  Kent Manzarası - Yanya

 • Kent Sokakları - Yanya

  Kent Sokakları - Yanya

 • Sonbahar Manzarası - Yanya

  Sonbahar Manzarası - Yanya

Opsiyonlar Hazırlanıyor...

Hareket Noktaları

Tur Tarihleri

Tur Fiyatları

Ulaşım

Otel

Kişi

Single & çocuk fiyatı satın alma sayfasındadır.
Satın Al
Turun Adı Yunanistan Yanya Turları
Süre 4 Gece 5 Gün
Ulaşım Otobüs
Otel 3* & 4* Oteller
Vize Schengen Vizesi (Yeşil Pasaporta Vizesiz)
İptal/İade Koşulları Rezervasyon yapıldıktan sonra paket tur sözleşmesindeki iptal ve iade koşulları geçerlidir.
Ödeme Seçenekleri Kredi Kartı / Havale / Eft
Bilgi & İletişim 0850 532 20 10

Üye Yorumları

Muzaffer Kütük

Muzaffer Kütük

Turdan çok memnun kaldık özellikle rehber çok bilgili ve yardımsever bir kişiydi. Kendisine bu güzel geziden dolayı teşekkür ediyoruz.

Tuba Funda Yener

Tuba Funda Yener

Tur rehberimizden çok ama çok memnun kaldım.

Yanya 

Köklü geçmişi, tarihi güzellikleri ve bir dönem ticaret şehri olmasıyla ünlü Yanya kenti, Yunanistan'ın önemli şehirlerinden biridir. Tarihte birçok medeniyete ev sahipliği yapmış olan bu yerde çıkacağınız Yanya turları ile bugüne kadar ulaşan birçok eser, kalıntı görebilirsiniz. Kültürel ve ticari bir merkez olan şehir 19. yüzyıl ortalarında en parlak dönemlerini yaşar.

Yanya turu ile el sanatlarının en gelişmiş olduğu Yunanistan şehirlerinden birinde gezeceğinizi söyleyelim. Bugün bile altın ve gümüş işçiliği şehirde çok yaygındır. Bir dönem sayısız yazar ve sanatçı da yine Yanya'dan çıkmıştır. Bugün göl kıyısındaki sevimli görüntüsü ve huzur veren atmosferiyle Yanya önemli bir turizm ve kültür şehridir.

Yanya'da Gezilecek Yerler

Osmanlı Dönemi'nde Balkanlar'daki en önemli merkezlerden biri olan Yanya'da gezilecek yerler arasında müzeler, tarihi bölgeler ve doğal güzellikler bulunuyor. Listenin ilk sırasında Aslan Paşa Camii bulunuyor. Hemen ardından, Gümüş Müzesi, Bizans Müzesi, Epira’nın Arkeoloji Müzesi, El Sanatları Müzesi, Ali Paşa Türbesi, Fethiye Camii, Averof Caddesi ve Yanya’nın çarşı içi tarihi dokusunu görebileceğiniz sokaklar geliyor.

Gruppal Yanya turları ekonomik ve hem tarihi hem de sanatsal bir gezi turu yapmak isteyenleri bekliyor. Yanya gezisi ile küçük bir kasabada görülebilecek birçok şeyin olduğunu keşfedecek ve bu bölgeyi yakından keşfedeceksiniz.

Yanya'da Ne Yapılır?

Yanya, Yunanistan'ın kuzeybatısında yer alan bir şehirdir. Hem tarihi dokusu hem de doğal güzellikleriyle gezginlerin ilgisini çeken bir yerdir. Yanya'ya gitmek isteyenler için gezilecek yerler ve Yanya'da yapılacak aktiviteler şöyle:

 • Eski Kent: Yanya'nın tarihi merkezi, kıvrımlı sokakları, Osmanlı döneminden kalma konakları ve camileriyle ünlüdür. Burada ayrıca Yanya Kalesi de yer almaktadır.

 • Butrint Antik Kenti: Yanya'nın yaklaşık 20 kilometre güneyinde yer alan Butrint Antik Kenti, UNESCO Dünya Mirası listesinde yer almaktadır. Roma, Bizans ve Venedik dönemlerine ait kalıntıları görebilirsiniz.

 • Acheron Nehri: Yanya'nın kuzeyinde yer alan Acheron Nehri, rafting ve kano yapmak için popüler bir yerdir. Aynı zamanda doğal güzellikleri de görülmeye değerdir.

 • Ioannina Gölü: Yanya'nın merkezinde yer alan Ioannina Gölü, şehrin sembolüdür. Gölün çevresinde yürüyüş yapabilir, tekne turu yapabilir ve Balıklı Adası'nda bulunan Bizans manastırını ziyaret edebilirsiniz.

 • Zagorohoria Köyleri: Yanya'nın kuzeyinde yer alan Zagorohoria Köyleri, geleneksel mimarisi, taş evleri ve doğal güzellikleriyle ünlüdür. Burada yürüyüş yapabilir, rafting yapabilir ve geleneksel lezzetlerin tadına bakabilirsiniz.

 • Metsovo: Yanya'nın kuzeybatısında yer alan Metsovo, geleneksel mimarisi, manzarası ve lezzetleriyle ünlü bir dağ kasabasıdır. Burada geleneksel el sanatlarına ait ürünler de bulabilirsiniz.

 • Ali Paşa Kalesi: Yanya'nın güneyinde yer alan Ali Paşa Kalesi, Ali Paşa'nın hüküm sürdüğü dönemden kalma bir yapıdır. Kale, manzarası ve tarihi dokusuyla ziyaret edilmesi gereken yerlerden biridir.

Yanya'ya gitmek için en uygun zaman Nisan-Eylül ayları arasıdır. Şehirde ulaşım genellikle otobüs veya araba kiralamakla sağlanır. Yanya, doğal güzellikleri, tarihi dokusu ve lezzetleriyle ziyaret edilmesi gereken bir yerdir.

Yanya Yemekleri

Türk mutfağı ile çok benzer özelliklerde olan Yanya mutfağında yabancılık çekmezsiniz. Yanya'da ne yenir sorusuna cevap olarak ilk sırada tavuklu börek bulunuyor. Sonrasında, bir meze çeşidi olan Burani, bir çeşit ıspanaklı börek de diyebileceğimiz Bastarya, ceviz reçeli, Yanya baklavası olarak bilinen Saraylı, yine bir tatlı olan Hamayla, kurabiye Kulurya ve Yanya baklavası geliyor. Yanya gezisi sırasında ağzınız da şölen çekeceğe benziyor.

Gruppal Yanya turları ile yerinizi en uygun fiyatlardan ayırtın Yunanistan'ın bu güzel şehrinin keyfini çıkarın. 

Üye Yorumları

Mevlit Mustafa Yeşil
Mevlit Mustafa Yeşil

Rehberimizin bilgisi ve ilgisi çok iyiydi. Gruppal ile turdan çok memnun kaldık. Teşekkürler.

Atilla Öylü
Atilla Öylü

Katıldığımız turdan çok memnun kaldım. Diğer katılımcılar da çok uyumluydu rehberimiz çok tecrübeli bilgili ve neşeli bir insandı. Ayrıca şoförlerimize, muavinimize ve organizasyonda emeği geçen tüm Gruppal çalışanlarına teşekkür ederim.

Sedat Bıçakçı
Sedat Bıçakçı

Turumuz misafirleriyle, Kaptanlarımızla ve Rehberimizle süperdi.

Burcu Sav
Burcu Sav

Rehberlikten oldukça memnun kaldım. Mümkün mertebe herkesi memnun edecek şekilde yardımcı olmaya çalıştı. Diğer ekip de ulaşım ve servis açısından oldukça kolaylık sağladılar. Bu açıdan hepsine teşekkürlerimi buradan da tekrar iletiyorum.

Düşlediğiniz Tatili Kaçırmayın

Bize Ulaşın

0850 532 20 10
Her Gün 09:00-23:00
Faks0850 532 20 40
E-posta destek@gruppal.com
155 Bin Kişi Gruppal'ı Beğendi.
Facebook Twitter Instagram Pinterest Youtube