% 20 İndirim
GP: 90362

Edirne Bando ve Ciğer Festivali Turu

Edirne Bando ve Ciğer Festivali turunda hem tarihi kent Edirne’yi keşfedecek, hem nefis tava ciğeri eşliğinde bando geçit törenlerinin yapıldığı neşeli bir gün geçireceksiniz.

 • Festival Geçidi - Edirne Bando ve Ciğer Festivali

  Festival Geçidi - Edirne Bando ve Ciğer Festivali

 • Edirne Tava Ciğeri - Edirne

  Edirne Tava Ciğeri - Edirne

 • Taksitle Ödeme İmkanı

  Taksitle Ödeme İmkanı

 • Edirne Bandosu - Edirne Bando ve Ciğer Festivali

  Edirne Bandosu - Edirne Bando ve Ciğer Festivali

 • Geçit Törenleri - Edirne Bando ve Ciğer Festivali

  Geçit Törenleri - Edirne Bando ve Ciğer Festivali

 • Gruppal Güvencesi

  Gruppal Güvencesi

 • Konuk Bandolar - Edirne Bando ve Ciğer Festivali

  Konuk Bandolar - Edirne Bando ve Ciğer Festivali

 • Konuk Yabancı Bandolar - Edirne Bando ve Ciğer Festivali

  Konuk Yabancı Bandolar - Edirne Bando ve Ciğer Festivali

 • Konser ve Etkinlikler - Edirne Bando ve Ciğer Festivali

  Konser ve Etkinlikler - Edirne Bando ve Ciğer Festivali

 • Ciğer Tava Rekor Denemesi - Edirne Bando ve Ciğer Festivali

  Ciğer Tava Rekor Denemesi - Edirne Bando ve Ciğer Festivali

 • Meriç Köprüsü - Edirne

  Meriç Köprüsü - Edirne

 • II. Bayezid Külliyesi Sağlık Müzesi - Edirne

  II. Bayezid Külliyesi Sağlık Müzesi - Edirne

 • Karaağaç - Edirne

  Karaağaç - Edirne

 • Selimiye Camii İçi - Edirne

  Selimiye Camii İçi - Edirne

 • Tarihi Çarşı - Edirne

  Tarihi Çarşı - Edirne

 • Trakya Üniversitesi - Edirne

  Trakya Üniversitesi - Edirne

 • Gün Batımında Meriç Köprüsü - Edirne

  Gün Batımında Meriç Köprüsü - Edirne

Opsiyonlar Hazırlanıyor...

Tur Zamanı
Bu turda şu anda müsaitlik bulunmamaktadır. Tur satışa açıldığında haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakabilirsiniz.

Gitmek İstediğiniz Tarih

Gönder
Turun Adı Edirne Bando ve Ciğer Festivali Turu
İptal/İade Koşulları Rezervasyon yapıldıktan sonra paket tur sözleşmesindeki iptal ve iade koşulları geçerlidir.
Ödeme Seçenekleri Kredi kartına 6 taksit / Havale / Eft
Bilgi & İletişim 0850 532 20 10

Üye Yorumları

Kerem Bilgili

Kerem Bilgili

Emeği geçen herkese teşekkürler.

Ruken Tunç

Ruken Tunç

Rehberimiz gerçekten çok ilgili ve sıcaktı, her türlü yardımı sağladı. İlk defa tura katılmış biri olarak arkadaşlarımızla bu fiyata gerçekten bu kadar iyi geçireceğimizi bilmiyorduk, en ufak sorun yaşamadık. Hatta şöyle bir not ekleyeyim akşam dönüş yolculuğumuzda meşhur iskender yedik, çok lezzetliydi, restorant full doluydu, biz yemek sonrasını çay bekleyenler için rehberimiz çay servisini bizzat kendisi yaptı. Bir kere daha kendisine teşekkür ediyoruz :)

EDİRNE

Marmara Bölgesi’nde yer alan Edirne şehri, Türkiye’nin batıya açılan kapısıdır. Türkiye’nin en şirin şehirlerinden biri olan Edirne, yıllar boyunca Osmanlı Devleti’ne başkentlik etmiştir. 17. Yüzyıl’ın sonlarında ise Avrupa’nın en büyük şehirlerinden biri olmuştur. Osmanlı Dönemi’ne tanıklık etmiş bu şehir, tarihi ve mimari açıdan da oldukça zengindir. Camileri, köprüleri, tarihi yapıları, sarayları ile Edirne canlı bir müze niteliğindedir. Edirne turları ile Gruppal yurtiçi tur fırsatları ve indirimlerinden yararlanın ve eğlence dolu zamanlar geçirin. 

Edirne’de Gezilecek Yerler

Enez, İpsala, Keşan, Meriç ve Uzunköprü gibi ilçeleri bulunan Edirne’de, birbirinden güzel tarihi yapılar bulunmaktadır. Yurtiçi turların sevilen şehirlerinden biri olan Edirne, Mimar Sinan’ın ustalık eseri olarak nitelendirdiği Selimiye Cami’ye de ev sahipliği yapmaktadır. Dönemin padişahı tarafından 1575 yılında inşa ettirilen bu cami, ters lale figürüyle, muhteşem iç süslemeleriyle ve daha birçok ayrıntısıyla başyapıt kelimesinin hakkını vermektedir. Selimiye Cami, mükemmelliği ve estetik yapısıyla dönemin ve gelecek zamanın en önemli eseri niteliğindedir. Edirne turuna katılanlar bir mühendislik harikası olan Türkiye’nin en güzel camilerinden biri olan Selimiye Cami’yi en iyi şekilde gezebilirler.

Edirne’nin en güzel yerlerinden biri olan Karaağaç, cennetten bir parça gibidir. Zeytin ağaçları ve yemyeşil alanı ile Karaağaç, Meriç kıyısında yer almaktadır. Tek katlı şirin evleri ile bu yazlık belde, büyüleyici bir yerdir. Muhteşem tabiatın içinde yer alan Karaağaç’ta kuş sesleri eşliğinde huzur dolu anlar yaşayabilirsiniz.

Türkiye’nin hatta dünyanın en eski spor düzenlemelerinden biri olan Kırkpınar Yağlı Güreşleri, yaklaşık 660 yıldır aralıksız olarak devam etmektedir. Edirne’de her yıl düzenlenen Kırkpınar Yağlı Güreş Meydanı, şehir merkezine yaklaşık 1.5 km uzaklıkta bulunmaktadır. Yürüyerek 20 dakikada ulaşabileceğiniz Kırkpınar Er Meydanı, Edirne Sarayiçi’nde yer almaktadır. Birinci Dünya Savaşı esnasında Lozan’da elde edilen büyük başarıyı ve barışı simgeleyen Lozan Anıtı, tarihi tren istasyonu alanındadır.

Türkiye ile Yunanistan arasında bir sınır çizen Meriç Nehri, Saroz Körfezi’ne dökülmektedir. Bulgarca kelime anlamı “denize dökülen” olan Meriç Nehri, Edirne’nin en gözde turistik yerlerinden biridir.

II. Beyazıd Külliyesi, Sağlık Müzesi, Eski Cami, Üç Şerefeli Cami, Karaağaç Tren İstasyonu, Muradiye Cami, Bulgar Kilisesi, Türk ve İslam Eserleri Müzesi gibi daha birçok tarihi ve turistik yapıyı Edirne İğneada turunda keşfedebilirsiniz.

Edirne'den Ne Alınır?

Edirne gezisi sırasında alışveriş yapmak isterseniz, tarihi Ali Paşa Kapalı Çarşısı'na uğramanız gerekiyor. Bu çarşıda her çeşit misk sabunu ve aroma bulabilirsiniz. Selimiye Arastası içinden Edirne peyniri, misk sabunları, badem ezmesi ya da peynir tatlısı alabilirsiniz. Peynir şekeri de alabilecekleriniz arasında. Çarşıdan ayrıca süs eşyaları, el işi ürünler, takı ve aksesuarlar da hediyelik olarak alabilecekleriniz arasında yer alıyor.

KIRKLARELİ

Eski adı “Kırk Kilise” olan Kırklareli’nin geçmişi M.Ö. döneme dayanmaktadır. Küçük krallık ve prenslik olarak varlığını sürdürmüş bu şehir Roma ve Bizans zamanlarında birçok saldırıya uğramıştır. Kültür turlarının sevilen noktalarından Kırklareli, 14. Yüzyıl’da Osmanlıların hakimiyetine geçmiştir.

Kırklareli’nde Gezilecek Yerler

Doğal güzellikler cenneti olan Kırklareli birçok tabiat harikasını bünyesinde bulundurmaktadır. Uzunluğu 3200 metre olan Dupnisa Mağarası, doğanın Kırklareli’ne bir armağanıdır. Saklı kalmış bir mücevher olan Dupnisa Mağarası’nın içine girdikte su seviyesi yükselmektedir. Yarasaları ve damlayan suları ile bu mağara eşsiz bir atmosfere sahiptir. Derinliği iki metreyi bulan gölleri ile bu mağara; bir yarasa cennetidir.

Denizi ve yemyeşil alanları ile İğneada, her daim ilgi gören şirin bir tatil beldesidir. Deniz, güneş, doğa, kuş sesleri ile huzur sunan İğneada, İstanbul’a yaklaşık 250 km uzaklıktadır. Edirne İğneada turlarının en sevilen duraklarından biri olan İğneada; ihtişamlı ormanları ile turizm açısından oldukça önemli bir yerdir.

Yüzlerce ağaç çeşidinin bulunduğu Longoz ormanlarında birçok kuş türünü görebilirsiniz. Kıyıköy, Vize, Aya Nikota Manastırı, Aşağıpınar Höyüğü, Kırklareli Müzesi, Kapan Cami, Hızırbey Cami ve Külliyesi, Boyacı Çeşmesi, Gerdanlı Çeşme, Kırklar Şehitliği gibi daha birçok tarihi ve turistik yapının bulunduğu Kırklareli’ni Edirne İğneada turları ile kolaylıkla gezebilirsiniz.

Kırklareli'nden Ne Alınır?

Keyifli bir Kırklareli gezisi sonrasında kendiniz için hatıra kalması adına ya da sevdiklerinize hediye etmek için yöreye özgü ahşap ev eşyalarından satın alabilirsiniz. El sanatlarının gelişmiş olduğu şehirden el işi ürünleri de güzel bir seçenek olabilir. Dilerseniz yiyecek olarak peynir de satın alabilirsiniz.

Üye Yorumları

Nurçiçek Kurucu

Nurçiçek Kurucu

Rehberimiz misafirleri ile çok ilgilenen, yardımsever bir rehberdi. Bu güzel tur için teşekkür ederim.

Çiğdem Akcanlar

Çiğdem Akcanlar

Teşekkürler, güzel bir gün geçirdik.

Kübra Güngör

Kübra Güngör

Assos Ayvalık Cunda 2 günlük gezimizi bugün tamamladık. 4 arkadaş gittik ve sayın tur rehberimiz Haluk beyin akıcı anlatımı, ilgisi alakası ve iş disiplini sayesinde çok güzel bir tur gezimiz oldu, her şey çok güzeldi. Sizden çevredekilere çok bahsedeceğim.

Tülay Tezbaşaran

Tülay Tezbaşaran

Teşekkür ederiz, çok güzeldi.

Düşlediğiniz Tatili Kaçırmayın

Bize Ulaşın

0850 532 20 10
Her Gün 09:00-23:00
Faks0850 532 20 40
E-posta destek@gruppal.com
155 Bin Kişi Gruppal'ı Beğendi.
Facebook Twitter Instagram Pinterest Youtube