% 20 İndirim
GP: 94384

Gaziantep Şanlıurfa Turu

Gaziantep Şanlıurfa turları ile Güneydoğu’nun lezzet ve başkentlerinde unutulmaz bir gezi sizi bekliyor. Tarihi sokaklarda geleneksel mutfağın en müthiş lezzetlerini tatmaya hazır mısınız?

 • Halilürrahman Camii - Şanlıurfa

  Halilürrahman Camii - Şanlıurfa

 • Balıklı Göl ve Abdurrahman Camii - Şanlıurfa

  Balıklı Göl ve Abdurrahman Camii - Şanlıurfa

 • Taksitle Ödeme İmkanı

  Taksitle Ödeme İmkanı

 • Gaziantep Kalesi - Gaziantep

  Gaziantep Kalesi - Gaziantep

 • Kale Manzarası - Gaziantep

  Kale Manzarası - Gaziantep

 • Gruppal Güvencesi

  Gruppal Güvencesi

 • Şehir Manzarası - Gaziantep

  Şehir Manzarası - Gaziantep

 • Ciğer Şiş - Şanlıurfa

  Ciğer Şiş - Şanlıurfa

 • Urfa Kebabı - Şanlıurfa

  Urfa Kebabı - Şanlıurfa

 • Urfa Usulü Lahmacun - Şanlıurfa

  Urfa Usulü Lahmacun - Şanlıurfa

 • Ağzıaçık - Şanlıurfa

  Ağzıaçık - Şanlıurfa

 • Altı Ezmeli Kebap - Gaziantep

  Altı Ezmeli Kebap - Gaziantep

 • Baklava - Gaziantep

  Baklava - Gaziantep

Opsiyonlar Hazırlanıyor...

Hareket Noktaları

Tur Tarihleri

Tur Fiyatları

Ulaşım

Otel

Yetişkin

Single & çocuk fiyatı satın alma sayfasındadır.
Satın Al
Turun Adı Gaziantep Şanlıurfa Turu
Süre 2 Gece 3 Gün
Ulaşım Pegasus Havayolları
Otel 3* veya 4* Oteller
Hareket Noktası Sabiha Gökçen (SAW)
İptal/İade Koşulları Rezervasyon yapıldıktan sonra paket tur sözleşmesindeki iptal ve iade koşulları geçerlidir.
Ödeme Seçenekleri Kredi kartına 6 taksit / Havale / Eft
Bilgi & İletişim 0850 532 20 10

Üye Yorumları

Filiz Aydın

Filiz Aydın

Gruppal ile ilk turumdu ve bundan sonra da tercih edeceğimi biliyorum. Böyle düşünmemde tur programına bire bir uyulması ve özellikle rehberimizin deneyimi, bilgisi ve sempatisi etken oldu.

Cengiz Baran

Cengiz Baran

Konusuna ve bölgeye hakim bir rehber eşliğinde gezmek ve öğrenmek olağanüstü bir kazanım. Bu tura bu rehberle dostlarimizla bir kez daha katılmak isteriz. Teşekkurler Gruppal.

Gaziantep

Doğu'nun Paris'i olarak bilinen Gaziantep şehri, Türkiye'nin Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alıyor. Konumuna göre diğer şehirlere göre çok gelişmiş bir yapıda olan bu şehirde yapacağınız Gaziantep turları ile gerek kültürel, tarihi gerek doğal güzelliklerle gerekse de lezzetle dolu bir yurtiçi turuna çıkacaksınız.

Tarihte çok önemli bir ticaret yolu olan İpek Yolu'nun geçiş yolları üzerinde konumlanan Gaziantep, farklı kültürlere ev sahipliği yaptığı için mimarisinden yemeklerine kadar çok renkli bir mozaiğe sahiptir. Gaziantep turu sırasında siz de bu kültür çeşitliliğini görecek ve bu şehri çok seveceksiniz. Özellikle 6000 yıllık geçmişi olan Gaziantep mutfağı sayesinde bugün gurme turları Gaziantep'in en önemli gezi nedenlerini oluşturuyor.

Gaziantep'te Gezilecek Yerler

Yemekleri ve baklavaları ile ünlü olan Gaziantep aynı zamanda dünyaca ünlü mozik müzeleriyle de bilinmektedir. Tarihi Antep evleri Gaziantep'te gezilecek yerler arasında mutlaka görmeniz gereken mimarileri oluşturuyor. Ünlü Bakırcılar Çarşısı, Bedestenler, Zeugma Antik Kenti, Zeugma Mozaik Müzesi, Gaziantep Kalesi, Yesemek Açıkhava Müzesi, Bayazhan Gaziantep Müzesi, Oyun ve Oyuncak Müzesi Gaziantep gezisi sırasında görmeniz gereken turistik ve tarihi yerlerdir.

Şanlıurfa

Türkiye'deki en büyük yedinci şehir olan Şanlıurfa, Güneydoğu Anadolu bölgesinde bulunuyor. Peygamberler'in Şehri olarak adlandırılan bu yerde yapacağınız Şanlıurfa turları ile efsaneler şehrini yakından görebilirsiniz. Buğday tarımının yapıldığı ilk yer olarak bilinen Şanlıurfa ve buradaki Harran Ovası çok verimli bir bölgedir. Ayrıca bu şehrin Nuh Tufanı'ndan sonra kurulan ilk şehir olduğu da söylenir.

Geçmişte pek çok medeniyetin doğum yeri ve hüküm sürdüğü yer olarak anlatılan bu yerde Şanlıurfa turu yaparken Sümer'den Babil'e, Asur'dan Pers'e, Makedon'dan Roma ve Bizans'a ait birçok eser, kalıntı ve mimari görmeniz mümkün. Bölgede Cilali Taş Devri'nden bu yana yerleşim olduğuna dair bulgular vardır.

Şanlıurfa'da Gezilecek Yerler

Şanlıurfa gezilerinin temel başlangıç noktası olan ve içerisindeki balıkların kutsal olarak kabul edildiği Balıklıgöl, gölün çevresindeki tarihi eserler arasında olan Urfa Kalesi, Şanlıurfa Müzesi, Balıklıgöl Heykeli Şanlıurfa'da gezilecek yerler arasında en popüler olanlarıdır. Önceden bir kilise olan ve Oniki Havari Kilisesi olarak bilinen Fırfırlı Cami, saklı cennet olarak bilinen Halfeti, Göbeklitepe, Harran, Selahaddin Eyyübi Camii, tarihi çarşılar, Tektek Dağları Milli Parkı, Ulu Camii ve Urfa Kalesi Şanlıurfa gezinizde görmeden dönmemeniz gereken noktalar arasındadır.

Üye Yorumları

Salih Sekban

Salih Sekban

Özellikle rehberimiz konusuna vâkıf ve tarihi bilgileri yeterli olduğundan 3.cü gidişim olmasına rağmen doya doya zevk aldım. Teşekkürler.

Baver Eser Ilgıt Örs

Baver Eser Ilgıt Örs

Öncelikle merhabalar, firmanızda Kapadokya turunu satın aldık ve gerçekleştirdik. Bu turdan gayet memnun kaldık. Özellikle şoförümüz ve rehberimizi çok sevdik, gayet ilgili, nazik, bilgilendirici bir tur gerçekleştirdik. Günay Karakaş'a ve şoförümüze özellikle sizin nezdinizde teşekkür ederim. Bugüne kadar yurt dışı 2 yurt içi 1 tur satın aldım bu kadar profesyonel, nazik, bilgilendirici, ilgili bir rehber görmedim. İyi çalışmalar dilerim. Sevgilerimle.

Sibel Baş

Sibel Baş

Katıldığımız turda, yazılan detayların hepsine uyulduğu gibi tüm ekip çok başarılıydı…

Sümeyra Hallaç

Sümeyra Hallaç

Her şey için tüm çalışanlarınıza teşekkür ederiz.

Düşlediğiniz Tatili Kaçırmayın

Bize Ulaşın

0850 532 20 10
Her Gün 09:00-23:00
Faks0850 532 20 40
E-posta destek@gruppal.com
155 Bin Kişi Gruppal'ı Beğendi.
Facebook Twitter Google+ Instagram Pinterest Youtube