% 20 İndirim
GP: 96044

Konya Şeb-i Arus Turları

Konya Şeb-i Arus turlarında unutulmaz, ruhani bir deneyim sizi bekliyor. En iyi fiyatlarla Şeb-i Arus turlarına katılın ve Vuslat törenlerini canlı izleme şansını yakalayın.

 • Mevlana Müzesi - Konya

  Mevlana Müzesi - Konya

 • Karatay Medresesi - Konya

  Karatay Medresesi - Konya

 • Taksitle Ödeme İmkanı

  Taksitle Ödeme İmkanı

 • Nasreddin Hoca Türbesi - Konya

  Nasreddin Hoca Türbesi - Konya

 • Semazenler - Konya

  Semazenler - Konya

 • Gruppal Güvencesi

  Gruppal Güvencesi

 • Mevlana Türbesi Çeşmesi - Konya

  Mevlana Türbesi Çeşmesi - Konya

 • Şeb-i Arus Törenleri - Konya

  Şeb-i Arus Törenleri - Konya

 • Meram Bağları - Konya

  Meram Bağları - Konya

Opsiyonlar Hazırlanıyor...

Bu turda yerler hızlı doluyor!

Hareket Noktaları

Tur Tarihleri

Tur Fiyatları

Ulaşım

Otel

Yetişkin

Single & çocuk fiyatı satın alma sayfasındadır.
Satın Al
Turun Adı Konya Şeb-i Arus Turları
Tarih 14 Aralık 2018
Süre 2 Gece 3 Gün
Ulaşım Otobüs
Otel 5* Ramada Hotel Konya vb. [YP]
İptal/İade Koşulları Rezervasyon yapıldıktan sonra paket tur sözleşmesindeki iptal ve iade koşulları geçerlidir.
Ödeme Seçenekleri Kredi kartına 6 taksit / Havale / Eft
Bilgi & İletişim 0850 532 20 10

Üye Yorumları

Kerem Bilgili

Kerem Bilgili

Emeği geçen herkese teşekkürler.

Filiz Aydın

Filiz Aydın

Gruppal ile ilk turumdu ve bundan sonra da tercih edeceğimi biliyorum. Böyle düşünmemde tur programına bire bir uyulması ve özellikle rehberimizin deneyimi, bilgisi ve sempatisi etken oldu.

KONYA ŞEB-İ ARUS TURLARI

“Gel gel ne olursan ol yine gel” sözleri ile gönülleri fetheden Mevlana Konya şehri ile özdeşleşmiştir. Mevlana’nın çağrısına kulak veren herkes Konya’ya adeta akın etmektedir. Türkiye’nin en eski yerleşim merkezlerinden biri olan Konya’nın geçmişi tarih öncesi çağlara dayanmaktadır. Şehrin adı Roma İmparatorluğu zamanında kullanılan “İcconium”'dan gelmektedir.

Mevlana’nın yetiştiği bu kentte eski Türk mimari özelliklerini görebileceğiniz birçok tarihi yer bulunmaktadır. Geniş ve ağaçlandırılmış caddeleri ile Konya, tarihi içinizde hissedeceğiniz bir şehirdir. Tarihi ve mimari dokusu bozulmadan gelişmiş olan bu şehrin ruhunu Konya turları ile yakından tanıyabilirsiniz.

ŞEB-İ ARUS (DÜĞÜN GECESİ)

Farsçası Şebi Arus, Türkçesi  “Düğün Gecesi” 17 Aralık Mevlana’nın ölüm gecesidir. “Cenaze görünce ‘ayrılık ayrılık!’ deme, sana ölüm görünür, aslında doğmaktır o” sözlerini söyleyen Mevlana’nın Allah katına yükselmesini simgeleyen bu gece, çeşitli etkinliklerle kutlanmaktadır. Bir kavuşma ancak bu kadar inanılmaz olabilir. Sevgiliye kavuşma, aşkın manevi boyutu, Allah’a duyulan gerçek aşk, saf sevgi, Yaratan’a duyulan sevgi, Aşk’ın Gecesi…

Mevlana felsefesi günümüzde hala insanlığa ışık tutmaya devam etmektedir. Hoşgörü temeline dayanan bu felsefeye tüm dünya saygı duymaktadır. Gönlünde hoşgörü ve aşk olan herkes burada huzuru yaşayacaktır.

Sema gösterileri, ney dinletileri, ilahiler ve daha nicesi… Mevlana Celaleddin–i Rumi’nin vuslat gecesi Konya seması altında dualar eşliğinde kutlanmaktadır. “Düğün Gecesi” etkinlikleri Mevlana’yı anmaktan ziyade anlamak adına düzenlenmektedir. Şeb-i Arus, Mevlana’yı anlamak isteyen binlerce insanın aynı havayı soludukları, manevi hazzın yaşandığı bir gece olarak hatıralara kazınacak. Kelimelerin kifayetsiz kaldığı bu ruhani ortamı anlamak için 741. Düğün Günü’ne konaklamalı ya da günübirlik turlarla sizler de katılabilirsiniz.

Konya’da Gezilecek Yerler

Konya'da gezilecek yerler arasında en önemlilerinden biri olan Mevlana Müzesi, Mevlana’nın oğlu Sultan Veled tarafından 1274 yılında yaptırılmıştır. Dönemin Osmanlı padişahları tarafından önemli eklemelerin yapıldığı müzede Selçuklu mimarisine ait birçok eser de bulunmaktadır.  

Konya, Aziziye Camisi, Şehitler Abidesi, Şems-i  Tebrizi Türbesi ve Camisi, İnce Minare Müzesi, Konya Arkeoloji Müzesi, Alaadddin Tepesi, Eşrefoğlu Camisi, Rüstem Paşa Kervansarayı, Karatay Medresesi Müzesi, Atatürk Evi Müzesi, Konya Bilim Merkezi, Nasrettin Hoca Enografya ve Arkeoloji Müzesi gibi daha birçok gözde ve turistik mekana ev sahipliği yapmaktadır.

Ak Manastır hem Sille hem de Konya açısından önemli bir turistik noktadır. Erken hristiyanlık döneminde burası oldukça önemliydi. Hagios Khariton olarak da adlandırılan kilise bir kaya üzerine küçük odalar şeklinde kurulmuştur.

Aya Eleni Kilisesi Bizans İmparatoru Konstantin’in annesi Heleni tarafından yaptırılmıştır. Düzgün kesme sille taşı ile yaptırılan kilisenin avlusunda kayalara oyulmuş odalar bulunmaktadır. Geçmişten günümüze kadar gelen bu kilisenin kubbe geçişlerinde ve taşıyıcı ayaklarında Hz. İsa'ya, Hz. Meryem'e ve havarilere ait figürler yer almaktadır. Yurtiçi turların en önemli uğrak noktalarından biri olan Konya’yı her yıl binlerce kişi ziyaret etmektedir.

Konya'da Ne Yemeli?

Etli ekmek denilince ilk akla gelen şehir Konya’dır. Kıymalı pide olarak da bilinen etli etmek eşsiz lezzetiyle damaklarda unutulmaz bir tat bırakmaktadır. Bıçak arası, Mevlana ve Konya Fırın Kebab’ı bu yöreye ait lezzetlerden sadece birkaçıdır. Yemek konusunda Türkiye'nin sayılı şehirleri arasında olan Konya'da asla aç kalmazsınız. Üstelik birbirinden lezzetli et yemekleri, çorbalar ve ekmek çeşitlerinin de tadını çıkarırsınız. 

Konya'dan Ne Alınır?

Mevlana şehri Konya gezisi sırasında alabilecekleriniz arasında, kilim ve halı, mevlana şekeri ve Mevlana'ya ait birçok magnet, tablo, hediyelik ve süs eşyaları alınabilir. Bununla beraber, Konya'ya özgü birçok hediyelik eşya da satın alabilecekleriniz arasında yer alıyor.

Üye Yorumları

Cengiz Baran

Cengiz Baran

Konusuna ve bölgeye hakim bir rehber eşliğinde gezmek ve öğrenmek olağanüstü bir kazanım. Bu tura bu rehberle dostlarimizla bir kez daha katılmak isteriz. Teşekkurler Gruppal.

Salih Sekban

Salih Sekban

Özellikle rehberimiz konusuna vâkıf ve tarihi bilgileri yeterli olduğundan 3.cü gidişim olmasına rağmen doya doya zevk aldım. Teşekkürler.

Baver Eser Ilgıt Örs

Baver Eser Ilgıt Örs

Öncelikle merhabalar, firmanızda Kapadokya turunu satın aldık ve gerçekleştirdik. Bu turdan gayet memnun kaldık. Özellikle şoförümüz ve rehberimizi çok sevdik, gayet ilgili, nazik, bilgilendirici bir tur gerçekleştirdik. Günay Karakaş'a ve şoförümüze özellikle sizin nezdinizde teşekkür ederim. Bugüne kadar yurt dışı 2 yurt içi 1 tur satın aldım bu kadar profesyonel, nazik, bilgilendirici, ilgili bir rehber görmedim. İyi çalışmalar dilerim. Sevgilerimle.

Sibel Baş

Sibel Baş

Katıldığımız turda, yazılan detayların hepsine uyulduğu gibi tüm ekip çok başarılıydı…

Düşlediğiniz Tatili Kaçırmayın

Bize Ulaşın

0850 532 20 10
Her Gün 09:00-23:00
Faks0850 532 20 40
E-posta destek@gruppal.com
155 Bin Kişi Gruppal'ı Beğendi.
Facebook Twitter Google+ Instagram Pinterest Youtube