0 850 532 20 10 | TÜRSAB A-7575
%100 Online Rezervasyon
% 20 İndirim
GP: 96044

Konya Şeb-i Arus Turları

Konya Şeb-i Arus turlarında unutulmaz, ruhani bir deneyim sizi bekliyor. En iyi fiyatlarla Şeb-i Arus turlarına katılın ve Vuslat törenlerini canlı izleme şansını yakalayın.

 • Mevlana Müzesi - Konya

  Mevlana Müzesi - Konya

 • Karatay Medresesi - Konya

  Karatay Medresesi - Konya

 • Erken Al Az Öde

  Erken Al Az Öde

 • Nasreddin Hoca Türbesi - Konya

  Nasreddin Hoca Türbesi - Konya

 • Semazenler - Konya

  Semazenler - Konya

 • Gruppal Güvencesi

  Gruppal Güvencesi

 • Mevlana Türbesi Çeşmesi - Konya

  Mevlana Türbesi Çeşmesi - Konya

 • Şeb-i Arus Törenleri - Konya

  Şeb-i Arus Törenleri - Konya

 • Meram Bağları - Konya

  Meram Bağları - Konya

Opsiyonlar Hazırlanıyor...

Tur Zamanı
Bu turda şu anda müsaitlik bulunmamaktadır. Tur satışa açıldığında haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakabilirsiniz.

Gitmek İstediğiniz Tarih

Gönder
Turun Adı Konya Şeb-i Arus Turları
İptal/İade Koşulları Rezervasyon yapıldıktan sonra paket tur sözleşmesindeki iptal ve iade koşulları geçerlidir.
Ödeme Seçenekleri Kredi Kartı / Havale / Eft
Bilgi & İletişim 0850 532 20 10

Üye Yorumları

Elif İsmet Müçek

Elif İsmet Müçek

Harika bir geziydi. Rehberimizin emeği çok bunda. Çok teşekkürler.

Kemal Karaköse

Kemal Karaköse

Emeği geçen bütün arkadaşlara çok çok teşekkürler, çok güzeldi, görüşmek üzere.

Konya Şeb-i Arus Turları

“Gel gel ne olursan ol yine gel” sözleri ile gönülleri fetheden Mevlana Konya şehri ile özdeşleşmiştir. Mevlana’nın çağrısına kulak veren herkes Konya’ya adeta akın etmektedir. Türkiye’nin en eski yerleşim merkezlerinden biri olan Konya’nın geçmişi tarih öncesi çağlara dayanmaktadır. Şehrin adı Roma İmparatorluğu zamanında kullanılan “İcconium”'dan gelmektedir.

Mevlana’nın yetiştiği bu kentte eski Türk mimari özelliklerini görebileceğiniz birçok tarihi yer bulunmaktadır. Geniş ve ağaçlandırılmış caddeleri ile Konya, tarihi içinizde hissedeceğiniz bir şehirdir. Tarihi ve mimari dokusu bozulmadan gelişmiş olan bu şehrin ruhunu Konya turları ile yakından tanıyabilirsiniz.

ŞEB-İ ARUS (Düğün Gecesi)

Farsçası Şebi Arus, Türkçesi “Düğün Gecesi” 17 Aralık Mevlana’nın ölüm gecesidir. “Cenaze görünce ‘ayrılık ayrılık!’ deme, sana ölüm görünür, aslında doğmaktır o” sözlerini söyleyen Mevlana’nın Allah katına yükselmesini simgeleyen bu gece, çeşitli etkinliklerle kutlanmaktadır. Bir kavuşma ancak bu kadar inanılmaz olabilir. Sevgiliye kavuşma, aşkın manevi boyutu, Allah’a duyulan gerçek aşk, saf sevgi, Yaratan’a duyulan sevgi, Aşk’ın Gecesi…

Mevlana felsefesi günümüzde hala insanlığa ışık tutmaya devam etmektedir. Hoşgörü temeline dayanan bu felsefeye tüm dünya saygı duymaktadır. Gönlünde hoşgörü ve aşk olan herkes burada huzuru yaşayacaktır.

Sema gösterileri, ney dinletileri, ilahiler ve daha nicesi… Mevlana Celaleddin–i Rumi’nin vuslat gecesi Konya seması altında dualar eşliğinde kutlanmaktadır. “Düğün Gecesi” etkinlikleri Mevlana’yı anmaktan ziyade anlamak adına düzenlenmektedir. Şeb-i Arus, Mevlana’yı anlamak isteyen binlerce insanın aynı havayı soludukları, manevi hazzın yaşandığı bir gece olarak hatıralara kazınacak. Kelimelerin kifayetsiz kaldığı bu ruhani ortamı anlamak için Mevlana'nın Düğün Günü’ne sizler de katılabilirsiniz.

Konya’da Gezilecek Yerler

Konya'da gezilecek yerler arasında en önemlilerinden biri olan Mevlana Müzesi, Mevlana’nın oğlu Sultan Veled tarafından 1274 yılında yaptırılmıştır. Dönemin Osmanlı padişahları tarafından önemli eklemelerin yapıldığı müzede Selçuklu mimarisine ait birçok eser de bulunmaktadır.  

Konya, Aziziye Camisi, Şehitler Abidesi, Şems-i  Tebrizi Türbesi ve Camisi, İnce Minare Müzesi, Konya Arkeoloji Müzesi, Alaadddin Tepesi, Eşrefoğlu Camisi, Rüstem Paşa Kervansarayı, Karatay Medresesi Müzesi, Atatürk Evi Müzesi, Konya Bilim Merkezi, Nasrettin Hoca Enografya ve Arkeoloji Müzesi gibi daha birçok gözde ve turistik mekana ev sahipliği yapmaktadır.

Ak Manastır hem Sille hem de Konya şehri açısından önemli bir turistik noktadır. Erken hristiyanlık döneminde burası oldukça önemliydi. Hagios Khariton olarak da adlandırılan kilise bir kaya üzerine küçük odalar şeklinde kurulmuştur.

Aya Eleni Kilisesi Bizans İmparatoru Konstantin’in annesi Heleni tarafından yaptırılmıştır. Düzgün kesme sille taşı ile yaptırılan kilisenin avlusunda kayalara oyulmuş odalar bulunmaktadır. Geçmişten günümüze kadar gelen bu kilisenin kubbe geçişlerinde ve taşıyıcı ayaklarında Hz. İsa'ya, Hz. Meryem'e ve havarilere ait figürler yer almaktadır. Yurtiçi turların en önemli uğrak noktalarından biri olan Konya’yı her yıl binlerce kişi ziyaret etmektedir.

Konya'da Ne Yenir?

Etli ekmek denilince ilk akla gelen şehir Konya’dır. Kıymalı pide olarak da bilinen etli etmek eşsiz lezzetiyle damaklarda unutulmaz bir tat bırakmaktadır. Bıçak arası, Mevlana ve Konya Fırın Kebab’ı bu yöreye ait lezzetlerden sadece birkaçıdır. Yemek konusunda Türkiye'nin sayılı şehirleri arasında olan Konya'da asla aç kalmazsınız. Üstelik birbirinden lezzetli et yemekleri, çorbalar ve ekmek çeşitlerinin de tadını çıkarırsınız. 

Konya'dan Ne Alınır?

Mevlana şehri Konya gezisi sırasında alabilecekleriniz arasında, kilim ve halı, mevlana şekeri ve Mevlana'ya ait birçok magnet, tablo, hediyelik ve süs eşyaları alınabilir. Bununla beraber, Konya'ya özgü birçok hediyelik eşya da satın alabilecekleriniz arasında yer alıyor.

Üye Yorumları

Sevcan Şentürk
Sevcan Şentürk

Rehberimiz çok iyiydi. Otobüs rahattı. Şoförlerimiz de dikkatli ve güzel kullandılar. Rehberimiz de çok kibar ve espiriliydi.

Kerem Bilgili
Kerem Bilgili

Emeği geçen herkese teşekkürler.

Ruken Tunç
Ruken Tunç

Rehberimiz gerçekten çok ilgili ve sıcaktı, her türlü yardımı sağladı. İlk defa tura katılmış biri olarak arkadaşlarımızla bu fiyata gerçekten bu kadar iyi geçireceğimizi bilmiyorduk, en ufak sorun yaşamadık. Hatta şöyle bir not ekleyeyim akşam dönüş yolculuğumuzda meşhur iskender yedik, çok lezzetliydi, restorant full doluydu, biz yemek sonrasını çay bekleyenler için rehberimiz çay servisini bizzat kendisi yaptı. Bir kere daha kendisine teşekkür ediyoruz :)

Nurçiçek Kurucu
Nurçiçek Kurucu

Rehberimiz misafirleri ile çok ilgilenen, yardımsever bir rehberdi. Bu güzel tur için teşekkür ederim.

Düşlediğiniz Tatili Kaçırmayın

Bize Ulaşın

0850 532 20 10
Her Gün 09:00-23:00
Faks0850 532 20 40
E-posta destek@gruppal.com
155 Bin Kişi Gruppal'ı Beğendi.
Facebook Twitter Instagram Pinterest Youtube