% 20 İndirim
GP: 93346

Mardin Şanlıurfa Turu

Mardin Şanlıurfa turları ile Güneydoğu’nun muhteşem iki kentini keşfedecek, Midyat’tan Harran’a uzanan büyülü ve lezzet dolu bir tatil geçireceksiniz.

 • Taş Evler - Mardin

  Taş Evler - Mardin

 • Deyrulzafaran Manastırı - Mardin

  Deyrulzafaran Manastırı - Mardin

 • Taksitle Ödeme İmkanı

  Taksitle Ödeme İmkanı

 • Deyrulzafaran Manastırı İçi - Mardin

  Deyrulzafaran Manastırı İçi - Mardin

 • Dara Antik Kenti - Mardin

  Dara Antik Kenti - Mardin

 • Gruppal Güvencesi

  Gruppal Güvencesi

 • Geleneksel Evler - Mardin

  Geleneksel Evler - Mardin

 • Kasımiye Medresesi - Mardin

  Kasımiye Medresesi - Mardin

 • Mardin Müzesi - Mardin

  Mardin Müzesi - Mardin

 • Midyat Manzarası - Mardin

  Midyat Manzarası - Mardin

 • Halilürrahman Camii - Şanlıurfa

  Halilürrahman Camii - Şanlıurfa

 • Balıklı Göl ve Abdurrahman Camii - Şanlıurfa

  Balıklı Göl ve Abdurrahman Camii - Şanlıurfa

 • Urfa Kebabı - Şanlıurfa

  Urfa Kebabı - Şanlıurfa

 • Urfa Usulü Lahmacun - Şanlıurfa

  Urfa Usulü Lahmacun - Şanlıurfa

 • Ağzıaçık - Şanlıurfa

  Ağzıaçık - Şanlıurfa

 • Ciğer Şiş - Şanlıurfa

  Ciğer Şiş - Şanlıurfa

Opsiyonlar Hazırlanıyor...

Hareket Noktaları

Tur Tarihleri

Tur Fiyatları

Ulaşım

Otel

Yetişkin

Single & çocuk fiyatı satın alma sayfasındadır.
Satın Al
Turun Adı Mardin Şanlıurfa Turu
Tarih 27 Eylül 2019
Süre 2 Gece 3 Gün
Ulaşım Pegasus & AnadoluJet
Otel 5* Oteller
Hareket Noktası Sabiha Gökçen (SAW)
İptal/İade Koşulları Rezervasyon yapıldıktan sonra paket tur sözleşmesindeki iptal ve iade koşulları geçerlidir.
Ödeme Seçenekleri Kredi kartına 6 taksit / Havale / Eft
Bilgi & İletişim 0850 532 20 10

Üye Yorumları

Vesile Koç

Vesile Koç

Başlığında yazdığı gibi 'rüya gibi bir gap turu'ydu. 8 günde 8 şehir gezmek, doğunun mistik havasını solumak, kebaplarını denemek, sıra gecesi, müzeleri, karda Nemrut'a tırmanma deneyimi çok güzeldi. Rehberimiz, yardımcısı ve şoförümüz çok profesyoneldi. Her şey için teşekkür ederiz

Vesile Koç

Vesile Koç

23 mart çıkışlı GAP turuna katıldım. GAP uzmanı olduğunu söyleyen rehberimize teşekkürlerimi iletmek amacıyla bu maili gönderiyorum. Hayatımın en güzel ve bilgili tatiliydi. Şoförümüze, rehberimize ve yardımcısına sonsuz teşekkürler. Yalovadan sevgiler.

Mardin Hakkında

Güneydoğu'nun en güzel şehirlerinden biri olan Mardin hakkında ne desek az söylemiş olacağız. Tarihi, mimarisi, yemekleri ve güler yüzlü insanlarıyla Mardin şehriyurtiçi turları ile mutlaka görülmesi gereken şehirler arasında yer alıyor. Mardin'de tur yaparken unutmamak için not etmeniz gereken birçok şey bulunuyor.

Mardin'in iklimi gezi yaparken sizi zorlayacak koşullarda olmayacaktır. Karasal iklim ile Akdeniz iklimi arasında geçiş gösteren bir yapıya sahip olan Mardin'e gitmek için en ideal aylar bahar ve yaz dönemleridir. Özellikle ilkbahar ve sonbahar Mardin gezisi için en ideal mevsimlerdir.

Medeniyetlerin buluşma noktası olarak adlandırılan Mardin, son yılların en popüler yurtiçi gezi rotaları arasındadır. Gruppal Anadolu turları ya da Gruppal GAP turları ile bu tarihi şehri gezebilirsiniz.

Mardin'de Gezilecek Yerler

Güneydoğu Anadolu bölgesinin en popüler şehirleri arasında olan Mardin'de gezilecek yerler için en az iki üç gün ayırmalısınız. Farklı dinlerin ve kültürlerin bir arada yaşadığı bu şehirde çıkacağınız Mardin turu ile Deyrulzafaran Manastırı, Zinciriye Medresesi, Kasımiye Medresesi, Ulu Camii görmeden dönmemeniz gereken önemli noktalardır.

Kırklar Kilisesi, Mor Gabriel Manastırı olarak bilinen Deyrulumur Manastırı, Meryemana Kilisesi, Mardin Müzesi, Mardin Kent Müzesi, Dara Antik Kenti Mardin turları ile gezilecek diğer önemli noktalar arasındadır. Geleneksel Mardin evleri de gezilecek mimarileri arasındadır. Mardin'deki Kartal Yuvası olarak adlandırılan ve 1600 yıllık geçmişi olan Mardin Kalesi, şehrin merkezinde bulunan Surur Hanı da gezebileceğiniz yerlerdir.

Gala Yemeği Dahil Mardin Şanlıurfa Turu

Yeni bir yıla girerken hem Güneydoğu'nun en önemli iki şehrini gezmek hem de eğlence dolu bir yılbaşı gecesi geçirmek istemez misiniz? 29 Aralık çıkışlı Mardin Şanlıurfa turu ile Mardin, Ulu Camii, Kasımiye Medresesi, Deyrülzaferan Manastırı, Midyat, Konukevi, Mor Gabriel, Dara, Hasankeyf, Göbeklitepe, Balıklı Göl, Hz İbrahim Makamı, İlk İslam Medresesi, Harran Ulu Camii, Konik Evler, Urfa Kalesi ve Gümrük Han'ı görecek hem de yılbaşı gala yemeği programı ile unutulmaz bir geziye çıkacaksınız.

Şanlıurfa Hakkında

Peygamberler şehri olarak bilinen Şanlıurfa, ülkemizin en büyük yedinci kentidir. Kurtuluş Savaşı'nda şehrin ve şehir insanının gösterdiği başarı ve zaferden ötürü 1984 yılında şehre 'Şanlı' ünvanı verilmiştir. Şanlıurfa tarihi açıdan önemli bir yerdedir.

İnsanlık tarihinde buğday tarımının yapıldığı ilk yer olarak bilinen bu bölgede çıkacağınız Şanlıurfa turları ile Harran Ovası'ndan Harran Evleri'ne, Balıklı Göl'den Ulu Camii'ye görmeniz gereken birçok yer bulunuyor. Eski İpek Yolu üzerinde olan kent, bu özelliği nedeniyle birçok kültüre ait izler taşıyor.

Şanlıurfa'da Gezilecek Yerler

Balıklı Göl, Oniki Havari Kilisesi olarak bilinen Fırfırlı Camii, saklı cennet olarak görülen sular altındaki Halfeti, dünyaca ünlü Göbeklitepe, kalesi, höyükleri ve evleriyle Harran, Selahaddin Eyyübi Camii, Tektek Dağları Milli Parkı, Ulu Camii, Urfa Kalesi Şanlıurfa'da gezilecek yerler listesinde mutlaka olması gereken önemli turistik gezi noktalarıdır.

Şanlıurfa gezisi için en can alıcı noktalardan biri de, şehirdeki tarihi çarşılardır. Özellikle Bedesten, Sipahi Pazarı, Gümrük Han, Bakırcılar Çarşısı, Mençek Han, Kınacı Pazarı bu bölgede uğramanız gereken çarşılardır.

Üye Yorumları

Filiz Aydın

Filiz Aydın

Gruppal ile ilk turumdu ve bundan sonra da tercih edeceğimi biliyorum. Böyle düşünmemde tur programına bire bir uyulması ve özellikle rehberimizin deneyimi, bilgisi ve sempatisi etken oldu.

Cengiz Baran

Cengiz Baran

Konusuna ve bölgeye hakim bir rehber eşliğinde gezmek ve öğrenmek olağanüstü bir kazanım. Bu tura bu rehberle dostlarimizla bir kez daha katılmak isteriz. Teşekkurler Gruppal.

Muhsine Özkan

Muhsine Özkan

Çıktığım en güzel gezilerden biriydi. Rehberimiz bilgili, görgülü ve yardımcı bir hanımdı. Ayrıca tura katılan kişiler son derece birbirine saygı gösteren güler yüzlü insanlardı. Her şey çok huzurlu ve güzeldi. Rehberimize ve turda beraber olduğumuz dostlara çok teşekkürler.

Behire Sibel Ergül

Behire Sibel Ergül

Herşey güzeldi... Rehberimiz çok samimi, bilgili ve istekliydi.

Düşlediğiniz Tatili Kaçırmayın

Bize Ulaşın

0850 532 20 10
Her Gün 09:00-23:00
Faks0850 532 20 40
E-posta destek@gruppal.com
155 Bin Kişi Gruppal'ı Beğendi.
Facebook Twitter Instagram Pinterest Youtube