0 850 532 20 10 | TÜRSAB A-7575
%100 Online Rezervasyon
% 20 İndirim
GP: 93346

Mardin Şanlıurfa Turu

Mardin Şanlıurfa turları ile Güneydoğu’nun muhteşem iki kentini keşfedecek, Midyat’tan Harran’a uzanan büyülü ve lezzet dolu bir tatil geçireceksiniz.

 • Taş Evler - Mardin

  Taş Evler - Mardin

 • Deyrulzafaran Manastırı - Mardin

  Deyrulzafaran Manastırı - Mardin

 • Erken Al Az Öde

  Erken Al Az Öde

 • Deyrulzafaran Manastırı İçi - Mardin

  Deyrulzafaran Manastırı İçi - Mardin

 • Dara Antik Kenti - Mardin

  Dara Antik Kenti - Mardin

 • Gruppal Güvencesi

  Gruppal Güvencesi

 • Geleneksel Evler - Mardin

  Geleneksel Evler - Mardin

 • Kasımiye Medresesi - Mardin

  Kasımiye Medresesi - Mardin

 • Mardin Müzesi - Mardin

  Mardin Müzesi - Mardin

 • Midyat Manzarası - Mardin

  Midyat Manzarası - Mardin

 • Halilürrahman Camii - Şanlıurfa

  Halilürrahman Camii - Şanlıurfa

 • Balıklı Göl ve Abdurrahman Camii - Şanlıurfa

  Balıklı Göl ve Abdurrahman Camii - Şanlıurfa

 • Urfa Kebabı - Şanlıurfa

  Urfa Kebabı - Şanlıurfa

 • Urfa Usulü Lahmacun - Şanlıurfa

  Urfa Usulü Lahmacun - Şanlıurfa

 • Ağzıaçık - Şanlıurfa

  Ağzıaçık - Şanlıurfa

 • Ciğer Şiş - Şanlıurfa

  Ciğer Şiş - Şanlıurfa

Opsiyonlar Hazırlanıyor...

Tur Zamanı
Bu turda şu anda müsaitlik bulunmamaktadır. Tur satışa açıldığında haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakabilirsiniz.

Gitmek İstediğiniz Tarih

Gönder
Turun Adı Mardin Şanlıurfa Turu
İptal/İade Koşulları Rezervasyon yapıldıktan sonra paket tur sözleşmesindeki iptal ve iade koşulları geçerlidir.
Ödeme Seçenekleri Kredi Kartı / Havale / Eft
Bilgi & İletişim 0850 532 20 10

Üye Yorumları

Öznur Öngel

Öznur Öngel

6 Mart Şanlıurfa Mardin turunuza katıldım. Turda tek kişi olsam bile bu turu iptal edilmeden hatta programda olmadığı halde oradaki bir cok tarihi yeri gösteren rehberinize çok teşekkür ederim. Gerek bilgisi gerek kişiliği ve içtenliğiyle kendimi yalnız ve tedirgin hissetmedim. Son derece sorumluluk sahibi bir kişi olarak turun her safhasında sanki bir haftalık tatil gibi oraları bize gezdirdi. Çok nazik, son derece bilgili ve tecrübeli bir rehberle çalıştığınız için Gruppal'ı da ayrıca tebrik ederim. Her zaman Gruppalla tatile çıkmak dileğiyle...

Nurgül Tuncer

Nurgül Tuncer

Gruppal turu seçtiğim için memnunum, rehberimizin bilgisi ve anlatımı çok güzeldi her şey için teşekkürler. Arkadaşlarıma da tavsiye ediyorum.

Mardin 

Mardin, birçok kültürün kaynaştığı ortak bir şehirdir. 

Güneydoğu'nun en güzel şehirlerinden biri olan Mardin hakkında ne desek az söylemiş olacağız. Tarihi, mimarisi, yemekleri ve güler yüzlü insanlarıyla Mardin şehriyurtiçi turları ile mutlaka görülmesi gereken şehirler arasında yer alıyor.

Mardin'de tur yaparken unutmamak için not etmeniz gereken birçok şey bulunuyor.

Mardin'in iklimi gezi yaparken sizi zorlayacak koşullarda olmayacaktır. Karasal iklim ile Akdeniz iklimi arasında geçiş gösteren bir yapıya sahip olan Mardin'e gitmek için en ideal zaman bahar ve yaz dönemleridir. Özellikle ilkbahar ve sonbahar Mardin gezisi için en ideal mevsimlerdir.

Medeniyetlerin buluşma noktası olarak adlandırılan Mardin, son yılların en popüler yurtiçi gezi rotaları arasındadır. Gruppal Anadolu turları ya da Gruppal 2024 GAP turları ile bu tarihi şehri gezebilirsiniz.

Mardin'de Gezilecek Yerler

Güneydoğu Anadolu bölgesinin en popüler şehirleri arasında olan Mardin'de gezilecek yerler için en az iki üç gün ayırmalısınız. Farklı dinlerin ve kültürlerin bir arada yaşadığı bu şehirde çıkacağınız Mardin turu ile Deyrulzafaran Manastırı, Zinciriye Medresesi, Kasımiye Medresesi, Ulu Camii görmeden dönmemeniz gereken önemli noktalardır.

Kırklar Kilisesi, Mor Gabriel Manastırı olarak bilinen Deyrulumur Manastırı, Meryemana Kilisesi, Mardin Müzesi, Mardin Kent Müzesi, Dara Antik Kenti Mardin turları ile gezilecek diğer önemli noktalar arasındadır.

Geleneksel Mardin evleri de gezilecek mimarileri arasındadır. Mardin'deki Kartal Yuvası olarak adlandırılan ve 1600 yıllık geçmişi olan Mardin Kalesi, şehrin merkezinde bulunan Surur Hanı da gezebileceğiniz yerlerdir.

Şanlıurfa 

Peygamberler şehri olarak bilinen Şanlıurfa, ülkemizin en büyük yedinci kentidir. Kurtuluş Savaşı'nda şehrin ve şehir insanının gösterdiği başarı ve zaferden ötürü 1984 yılında şehre 'Şanlı' ünvanı verilmiştir. Şanlıurfa tarihi açıdan önemli bir yerdedir.

İnsanlık tarihinde buğday tarımının yapıldığı ilk yer olarak bilinen bu bölgede çıkacağınız Şanlıurfa turları ile Harran Ovası'ndan Harran Evleri'ne, Balıklı Göl'den Ulu Camii'ye görmeniz gereken birçok yer bulunuyor. Eski İpek Yolu üzerinde olan kent, bu özelliği nedeniyle birçok kültüre ait izler taşıyor.

Şanlıurfa'da Gezilecek Yerler

Balıklı Göl, Oniki Havari Kilisesi olarak bilinen Fırfırlı Camii, saklı cennet olarak görülen sular altındaki Halfeti, dünyaca ünlü Göbeklitepe, kalesi, höyükleri ve evleriyle Harran, Selahaddin Eyyübi Camii, Tektek Dağları Milli Parkı, Ulu Camii, Urfa Kalesi Şanlıurfa'da gezilecek yerler listesinde mutlaka olması gereken önemli turistik gezi noktalarıdır.

Şanlıurfa gezisi için en can alıcı noktalardan biri de, şehirdeki tarihi çarşılardır. Özellikle Bedesten, Sipahi Pazarı, Gümrük Han, Bakırcılar Çarşısı, Mençek Han, Kınacı Pazarı bu bölgede Şanlıurfa turu sırasında uğramanız gereken çarşılardır.

Üye Yorumları

Tülün Dalğa
Tülün Dalğa

Gruppal turuna tavsiye üzerine katıldım. Çok memnun kaldım, başka planladığım gezilere mutlaka sizi tercih edeceğim. Rehberinize özellik teşekkür ederiz. Verdiği tarihi bilgiler çok aydınlatıcıydı, samimiyeti ve sabrı için ayrıca teşekkür ederiz.

Murat Hanef
Murat Hanef

Çok memnun kaldık, özellikle rehberimiz ve şoförümüz, çok iyiydi.

Savaş Akdağ
Savaş Akdağ

Rehberimizin anlatımı çok iyi. Genelde organizasyon çok iyi. Gap turu sayesinde görmem hayal olan yerleri gördüm ve bilgilendim. Okuyan biriyim ama gezerek ve profesyonel bir anlatıcıdan dinlemek çok keyifli. Teşekkür ederim.

Vesile Koç
Vesile Koç

Başlığında yazdığı gibi 'rüya gibi bir gap turu'ydu. 8 günde 8 şehir gezmek, doğunun mistik havasını solumak, kebaplarını denemek, sıra gecesi, müzeleri, karda Nemrut'a tırmanma deneyimi çok güzeldi. Rehberimiz, yardımcısı ve şoförümüz çok profesyoneldi. Her şey için teşekkür ederiz

Düşlediğiniz Tatili Kaçırmayın

Bize Ulaşın

0850 532 20 10
Her Gün 09:00-23:00
Faks0850 532 20 40
E-posta destek@gruppal.com
155 Bin Kişi Gruppal'ı Beğendi.
Facebook Twitter Instagram Pinterest Youtube