0 850 532 20 10 | TÜRSAB A-7575
%100 Online Rezervasyon
% 20 İndirim
GP: 98630

Mardin Turları

Mardin Midyat

Uçaklı Mardin turları ile binlerce yıllık bir kültürün ve tüm insanlığı kapsayan hoşgörünün beşiği olan topraklarda keyifli bir gezi yapacak, tarih içinde bir yolculuk fırsatı yakalayacaksınız. Uygun fiyatlı uçaklı Mardin turu fırsatlarını kaçırmayın!

 • Mor Gabriel (Deyrulumur) Manastırı - Mardin

  Mor Gabriel (Deyrulumur) Manastırı - Mardin

 • Deyrulzafaran Manastırı - Mardin

  Deyrulzafaran Manastırı - Mardin

 • Erken Al Az Öde

  Erken Al Az Öde

 • Deyrulzafaran Manastırı İçi - Mardin

  Deyrulzafaran Manastırı İçi - Mardin

 • Geleneksel Evler - Mardin

  Geleneksel Evler - Mardin

 • Gruppal Güvencesi

  Gruppal Güvencesi

 • Kasımiye Medresesi - Mardin

  Kasımiye Medresesi - Mardin

 • Mardin Müzesi - Mardin

  Mardin Müzesi - Mardin

 • Midyat Manzarası - Mardin

  Midyat Manzarası - Mardin

 • Mor Gabriel Manastırı - Mardin

  Mor Gabriel Manastırı - Mardin

 • Ulu Camii - Mardin

  Ulu Camii - Mardin

 • Dara Antik Kenti - Mardin

  Dara Antik Kenti - Mardin

Opsiyonlar Hazırlanıyor...

Tur Zamanı
Bu turda şu anda müsaitlik bulunmamaktadır. Tur satışa açıldığında haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakabilirsiniz.

Gitmek İstediğiniz Tarih

Gönder
Turun Adı Mardin Turları
İptal/İade Koşulları Rezervasyon yapıldıktan sonra paket tur sözleşmesindeki iptal ve iade koşulları geçerlidir.
Ödeme Seçenekleri Kredi Kartı / Havale / Eft
Bilgi & İletişim 0850 532 20 10

Üye Yorumları

Tülün Dalğa

Tülün Dalğa

Gruppal turuna tavsiye üzerine katıldım. Çok memnun kaldım, başka planladığım gezilere mutlaka sizi tercih edeceğim. Rehberinize özellik teşekkür ederiz. Verdiği tarihi bilgiler çok aydınlatıcıydı, samimiyeti ve sabrı için ayrıca teşekkür ederiz.

Murat Hanef

Murat Hanef

Çok memnun kaldık, özellikle rehberimiz ve şoförümüz, çok iyiydi.

Mardin

Mardin şehri Türkiye'nin tarihi, kültürel ve gizemli şehirleri arasındadır.

Tarihi, mimarisi, kültürü ve görsel güzellikleriyle akıllara kazınacak bir Mardin turu için hazır olun. Yurtiçi turları arasında Güneydoğu'daki şehirler içerisinde bir gerdanlık gibi durur Mardin. Bu şehirde kilise, cami, sinagog yan yanadır. Birçok dinin ve kültürün kaynaşma noktası olan bu şehir, hoşgörü ve sevgi şehri olarak da anılabilir.

Mardin'in daracık sokakları arasından adeta bir kültür ve tarih yolculuğuna çıkacak, şehrin çocuklarıyla arkadaş olacaksınız. Sanatsal açıdan hayran olacağınız camiler, konaklar, kiliseler, türbe ve manastırlar... İpek Yolu üzerinde olan şehirde eğlenceli ve kültür dolu bir Mardin gezisi sizi bekliyor.

Mardin'de Gezilecek Yerler

Tarihin neredeyse büyük bir kısmının yer aldığı Mardin Müzesi'ni gezerek şehir turunuza başlayabilirsiniz. Mardin Müzesi'nde sergilenen eşyalar; Eski-Orta-Geç Tunç, İlk Demir Çağı, Assur, Urartu, Pers, Roma, Bizans, Artuklu, Selçuklu ve Osmanlı devletlerine ait silindir mühür ve damgalar, seramikler, gözyaşı şişeleri, kandiller, sikkeler, vazo ve takılar. Tüm bunları görebilir, etnografya ve arkeoloji sergi salonlarında gezebilir ya da kütüphane ve konferans salonlarında dinlenebilirsiniz.

Mardin'e çok yakın olan ve kaya içine oyulan yapılardan oluşan Dara kenti, Mardin turları sırasında görülmesi gereken yerler arasındadır. Kentte birçok kilise, saray, zindan, çarşı, su bendi kalıntıları ve tophane bulunur. Köy çevresinde ayrıca, tarihi Geç Roma dönemine kadar uzananan mağaradan evler de bulunur. Nusaybin'in 4 km kuzeyinde kalan Gırnavaz Höyüğü ve içindeki kalıntılar, tarihi eserler de Anadolu turları sırasında görülmeye değer yerlerdendir.

Mardin manzarasına hakim ve 10.yüzyıldan kalma Mardin Kalesi'ni; eski bir yerleşim bölgesi olan Fafih'teki Fafih Kalesi'ni; Hisaraltı köyünün sınırları içinde olan Rabbat Kalesi'ni; Eskihisar köyündeki Marin Kalesi'ni ve Nusaybin'in kuzeydoğusunda kalan Aznavur Kalesi'ni gezebilirsiniz.

Mardin Cumhuriyet Alanı'ndaki Şeyh Çabuk Camii'ne uğrayabilir, caminin mimarisini inceleyebilirsiniz. Mardin'de gezilecek yerler arasındaki diğer camiler ise; Savur Kapısı'na giden yol üstündeki Hamit Camii, 15.yüzyıla ait Şeyh Mahmud Türki Camii, Medrese Mahallesi'ndeki Pamuk Camii, çarşı içindeki Reyhaniye Camii, Arap Camii, Zairi Camii, Hacı Ömer Camii ve Mardin'deki camiler içinde en eski olanı Ulu Camii'dir.

Mardin'de mimari açıdan ve tarihi çok eskilere dayanan birçok kilise de görebilirsiniz. Bunlardan en ünlüleri ve ihtişamlıları 1860 yılında inşa edilen Meryemana Kilisesi ve Patrikhanesi, 185 yılında yapılan Mor Mihayel Kilisesi ve Burç Manastırı, 5.yüzyıla ait Mor Behnam Kilisesi ve en güzel köy kiliselerinden biri olan Mor Stefanos Kilisesi'dir.

Mardin gezi rehberi yazmakla bitmez. Birçok eser, mimari ve doğal güzelliği içinde barındıran Mardin'de hamamlar da oldukça meşhurdur. Uğrayabileceğiniz hamamlardan bazıları; Radviyye Hamamı ve Ulucami Hamamı'dır. Yapımında sarı kalker taşının kullanıldığı Mardin Evleri de çok ünlüdür. Hiçbir ev, bir diğerinin güneş ışığını kesmez ve birçok evde geleneksel motifler kullanılmıştır.

Mardin'de gezilecek yerler içinde mağaralar da yer alır. İplik dokuma mağarası olan Mardin Gızzelin Mağarası, Mardin Şakolin ve Firiye mağaraları, Dırkıp Mağarası, Haramiye Mağarası ve daha birçok mağara mutlaka görmeniz gerekenler arasındadır.

Mardin Turları

Gruppal Anadolu turları ile Güneydoğu'nun en güzel yerlerine gidiyoruz! Mardin, Midyat ve Hasankeyf'in doğal ve tarihi noktalarında hayatınız boyunca unutamayacağınız bir gezintiye çıkmak, indirimli fiyatlar ve ekonomik tur avantajlarından faydalanmak için erkenden yerinizi ayırtın, tarih ile iç içe bir kültür turu yapın.

Ucuz Mardin turu ile ekonomik bir geziye çıkarken eğlence dolu bir deneyim yaşamış olacaksınız. 

Midyat

Mardin'den bir buçuk saatlik uzaklıkta ve Mardin gibi bir müzekent olan Midyat, Mardin evlerine benzeyen evleri, kemerli geçitleri, taş konakları ve çan kuleleriyle Ortaçağ dönemindeki şehirlere benzer. Süryani kiliselerinin çokça olduğu Midyat'ta sayıları çok azalan Midyat telkari ustalarının taş işçiliklerini zevkle inceleyebilirsiniz.

Gümüş işçiliğiyle ünlü olan Midyat, el sanatları açısından birçok turisti de kendisine çekmeyi başarır. Midyat gezilecek yerler listesi de aynı Mardin'deki gibi kültür ve tarih kokar. Dünyanın en kaliteli üzümlerinin yetiştiği yer olarak da bilinen Midyat'ta ihtişamlı bir geçmişi ve bugüne kadar korunan mimarileriyle muhteşem bir kültür turu yapmış olursunuz.

Midyat'ta Gezilecek Yerler

Ünlü Midyat taşları ile süslenmiş olan şehirdeki evlerin hepsi açıkhava müzesini andırır. Midyat Konukevi de bu tarihi mimarilerden biridir. Çoğu dizi burada çekilmiştir. Dünyanın en eski manastırı olarak bilinen Mor Gabriel Manastırı da Midyat gezisinde mutlaka görmeniz gereken eserlerdendir.

Görünce hayranlık duyacağınız tarihi eşya, nesne ve resimlerin olduğu Kent Müzesi de görülmeye değer yerler arasındadır. İki katlı olarak hizmet veren müze, çok eski dönemlerde han olarak kullanılırmış. İşlemeli eski taş evlerin bulunduğu Estel Köşk Meydanı'nı ziyaret edebilir ve Merkez Ulu Camii'ye uğrayabilirsiniz.

Gören ve hikayesini duyan herkesi etkileyen Hasankeyf de çevre şehirlerde gezilecek yerler arasındadır. Hem insanı hem de hikayesiyle bu muhteşem köylerin ve evlerin baraj yapılınca sular altında kaldığını görmeden önce mutlaka bir Hasankeyf turuna katılın.

Üye Yorumları

Savaş Akdağ
Savaş Akdağ

Rehberimizin anlatımı çok iyi. Genelde organizasyon çok iyi. Gap turu sayesinde görmem hayal olan yerleri gördüm ve bilgilendim. Okuyan biriyim ama gezerek ve profesyonel bir anlatıcıdan dinlemek çok keyifli. Teşekkür ederim.

Vesile Koç
Vesile Koç

Başlığında yazdığı gibi 'rüya gibi bir gap turu'ydu. 8 günde 8 şehir gezmek, doğunun mistik havasını solumak, kebaplarını denemek, sıra gecesi, müzeleri, karda Nemrut'a tırmanma deneyimi çok güzeldi. Rehberimiz, yardımcısı ve şoförümüz çok profesyoneldi. Her şey için teşekkür ederiz

Vesile Koç
Vesile Koç

23 mart çıkışlı GAP turuna katıldım. GAP uzmanı olduğunu söyleyen rehberimize teşekkürlerimi iletmek amacıyla bu maili gönderiyorum. Hayatımın en güzel ve bilgili tatiliydi. Şoförümüze, rehberimize ve yardımcısına sonsuz teşekkürler. Yalovadan sevgiler.

Filiz Aydın
Filiz Aydın

Gruppal ile ilk turumdu ve bundan sonra da tercih edeceğimi biliyorum. Böyle düşünmemde tur programına bire bir uyulması ve özellikle rehberimizin deneyimi, bilgisi ve sempatisi etken oldu.

Düşlediğiniz Tatili Kaçırmayın

Bize Ulaşın

0850 532 20 10
Her Gün 09:00-23:00
Faks0850 532 20 40
E-posta destek@gruppal.com
155 Bin Kişi Gruppal'ı Beğendi.
Facebook Twitter Instagram Pinterest Youtube