0 850 532 20 10 | TÜRSAB A-7575
%100 Online Rezervasyon
% 20 İndirim
GP: 97855

Mardin Şanlıurfa Gaziantep Turu

Güneydoğu’nun en güzel 3 kenti olan Mardin, Şanlıurfa ve Gaziantep’te lezzet ve tarih dolu bir yolculuğa hazır mısınız? Yerinizi hemen ayırtın!

 • Geleneksel Evler - Mardin

  Geleneksel Evler - Mardin

 • Midyat Manzarası - Mardin

  Midyat Manzarası - Mardin

 • Taksitle Ödeme İmkanı

  Taksitle Ödeme İmkanı

 • Dara Antik Kenti - Mardin

  Dara Antik Kenti - Mardin

 • Gruppal Misafirleri - Mardin

  Gruppal Misafirleri - Mardin

 • Gruppal Güvencesi

  Gruppal Güvencesi

 • Deyrulzafaran Manastırı - Mardin

  Deyrulzafaran Manastırı - Mardin

 • Hz. İbrahim Makamı - Şanlıurfa

  Hz. İbrahim Makamı - Şanlıurfa

 • Balıklı Göl ve Abdurrahman Camii - Şanlıurfa

  Balıklı Göl ve Abdurrahman Camii - Şanlıurfa

 • Göbeklitepe - Şanlıurfa

  Göbeklitepe - Şanlıurfa

 • İçli Köfte - Gaziantep

  İçli Köfte - Gaziantep

 • Şehir Manzarası - Gaziantep

  Şehir Manzarası - Gaziantep

 • Antep Fıstığı ve Fıstıklı Sarma - Gaziantep

  Antep Fıstığı ve Fıstıklı Sarma - Gaziantep

 • Baklava - Gaziantep

  Baklava - Gaziantep

 • Gaziantep Kalesi - Gaziantep

  Gaziantep Kalesi - Gaziantep

 • Beyran Çorbası - Gaziantep

  Beyran Çorbası - Gaziantep

 • Fellah Köftesi - Gaziantep

  Fellah Köftesi - Gaziantep

Opsiyonlar Hazırlanıyor...

Tur Zamanı
Bu turda şu anda müsaitlik bulunmamaktadır. Tur satışa açıldığında haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakabilirsiniz.

Gitmek İstediğiniz Tarih

Gönder
Turun Adı Mardin Şanlıurfa Gaziantep Turu
İptal/İade Koşulları Rezervasyon yapıldıktan sonra paket tur sözleşmesindeki iptal ve iade koşulları geçerlidir.
Ödeme Seçenekleri Kredi Kartına Taksit / Havale / Eft
Bilgi & İletişim 0850 532 20 10

Üye Yorumları

Tülün Dalğa

Tülün Dalğa

Gruppal turuna tavsiye üzerine katıldım. Çok memnun kaldım, başka planladığım gezilere mutlaka sizi tercih edeceğim. Rehberinize özellik teşekkür ederiz. Verdiği tarihi bilgiler çok aydınlatıcıydı, samimiyeti ve sabrı için ayrıca teşekkür ederiz.

Murat Hanef

Murat Hanef

Çok memnun kaldık, özellikle rehberimiz ve şoförümüz, çok iyiydi.

Mardin Şanlıurfa Gaziantep Turu

GAP turları ile gezilen şehirlerin başında Mardin, Şanlıurfa ve Gaziantep geliyor. Güneydoğu'daki en güzel ve en tarihi şehirlerden olan bu kentlerde tarihle iç içe, doğal güzelliklerine hayran olacağınız ve damak lezzetinize lezzet katacağınız bir yurtiçi turu sizi bekliyor. Ekonomik GAP turu seçenekleri arasında bulunan bu gezide yerinizi şimdiden ayırtın.

Mardin Hakkında

Mezopotamya ovalarına bakan bir tepenin yamacında bulunan Mardin, Türkiye'yi Suriye ve Irak'a bağlayan ana yollar üzerinde konumlanır. Anlatılan hikayelere göre Mardin'in tarihi Tufan'a kadar uzanır. Şehir Hurri-Mitaniler, Hititler, Surlar, Babiller, Persler, Romalılar, Araplar ve Selçuklu Türklerine ev sahipliği yapmıştır. Daha sonra Artuklu Krallığı'nın "Tabaka Ilgaziyye" adlı Mardin kolu kurulmuş ve Mardin bu dönemde gelişmiştir.

Mardin turları ile gezip görebileceğiniz sayısız tarihi yer ve mimari vardır. Bunlardan bazıları; Kale, Kasımiye Medresesi, Zinciriye Medresesi ve Ulu Cami, Dayrul-Zeferan Manastırı ve Harizm Medresesi bulunur. 15. yüzyıldan kalma Zeynel Bey Türbesi, mavi çinilerle çekici bir şekilde dekore edilen görülmeye değer bir yapıdır. Artut mimarisinin en iyi örneklerini de keşfedeceğiniz Mardin turları ile tarih dolu bir yolculuğa çıkacaksınız.

Şanlıurfa Hakkında

Hem İncil'e hem de Kuran'a göre, İbrahim'in Kenan'a, şimdiki Filistin'e göçünden önce doğduğu yer olarak bilinen Şanlıurfa aynı zamanda peygamberler şehri diye de adlandırılır. Bugün Şanlıurfa turları ile şehri keşfetmeye gelen binlerce gezgin turist görebilirsiniz. Özellikle Göbeklitepe'nin keşfinden sonra ününe ün katan Urfa, yurtiçinde de keşfedilecek rotalar arasında size sayısız güzellik sunan şehirlerimizden biri.

Şanlıurfa turları ile İbrahim Mağarası'nı çevreleyen cami külliyesini ve çevresindeki Kutsal Balık Havuzu'nu (Balıklıgöl) görebilir, Akçakale, Birecik, Bozova, Ceylanpınar, Halfeti, Hilvan, Harran, Siverek, Suruç ve Viranşehir şehirlerini gezebilirsiniz.

Gaziantep Hakkında

Hitit kökenli bir şehir olan Gaziantep Güneydoğu Anadolu bölgesindeki modern şehirler arasında kalıyor. Fıstık yetiştiriciliğinin de ana yurdu olan şehirde yapacağınız Gaziantep turları ile hem tarihe hem de leziz yemeklere ve baklavaya doyacaksınız. Asurlular, Persler, Romalılar, Bizanslılar, Abbasiler ve Selçuklu Türkleri gibi birçok medeniyete ev sahipliği yapan Antep bugün yurtiçinde ve yurtdışında sayısız gezginin uğrak noktası oluyor.

Gaziantep turları ile birçok cami, han, hamam ve medreseyi görebilir, Zeugma Müzesi'ni gezebilir, Gaziantep Kalesi'ni keşfedebilirsiniz.

Üye Yorumları

Savaş Akdağ
Savaş Akdağ

Rehberimizin anlatımı çok iyi. Genelde organizasyon çok iyi. Gap turu sayesinde görmem hayal olan yerleri gördüm ve bilgilendim. Okuyan biriyim ama gezerek ve profesyonel bir anlatıcıdan dinlemek çok keyifli. Teşekkür ederim.

Vesile Koç
Vesile Koç

Başlığında yazdığı gibi 'rüya gibi bir gap turu'ydu. 8 günde 8 şehir gezmek, doğunun mistik havasını solumak, kebaplarını denemek, sıra gecesi, müzeleri, karda Nemrut'a tırmanma deneyimi çok güzeldi. Rehberimiz, yardımcısı ve şoförümüz çok profesyoneldi. Her şey için teşekkür ederiz

Vesile Koç
Vesile Koç

23 mart çıkışlı GAP turuna katıldım. GAP uzmanı olduğunu söyleyen rehberimize teşekkürlerimi iletmek amacıyla bu maili gönderiyorum. Hayatımın en güzel ve bilgili tatiliydi. Şoförümüze, rehberimize ve yardımcısına sonsuz teşekkürler. Yalovadan sevgiler.

Filiz Aydın
Filiz Aydın

Gruppal ile ilk turumdu ve bundan sonra da tercih edeceğimi biliyorum. Böyle düşünmemde tur programına bire bir uyulması ve özellikle rehberimizin deneyimi, bilgisi ve sempatisi etken oldu.

Düşlediğiniz Tatili Kaçırmayın

Bize Ulaşın

0850 532 20 10
Her Gün 09:00-23:00
Faks0850 532 20 40
E-posta destek@gruppal.com
155 Bin Kişi Gruppal'ı Beğendi.
Facebook Twitter Instagram Pinterest Youtube