% 20 İndirim
GP: 93251

Moldova Ukrayna Turları

Kişinev Odessa

Moldova Ukrayna turlarına yeni kimliklerinizle pasaportsuz olarak katılabilir, kuzeyin eğlence dolu şehirlerinde unutulmaz bir tatil geçirebilirsiniz.

 • Kent Merkezi - Kişinev

  Kent Merkezi - Kişinev

 • Parcul Catedralei - Kişinev

  Parcul Catedralei - Kişinev

 • Bu Turda Vize Yok!

  Bu Turda Vize Yok!

 • Parklar - Kişinev

  Parklar - Kişinev

 • Yöresel Yemekler - Kişinev

  Yöresel Yemekler - Kişinev

 • Taksitle Ödeme İmkanı

  Taksitle Ödeme İmkanı

 • Gece Kulüpleri - Kişinev

  Gece Kulüpleri - Kişinev

 • Gece Hayatı - Kişinev

  Gece Hayatı - Kişinev

 • Gruppal Güvencesi

  Gruppal Güvencesi

 • Opera Binası - Odessa

  Opera Binası - Odessa

 • Potemkin Merdivenleri - Odessa

  Potemkin Merdivenleri - Odessa

 • Gece Kulüpleri - Odessa

  Gece Kulüpleri - Odessa

 • Deribasovskaya Caddesi - Odessa

  Deribasovskaya Caddesi - Odessa

 • Arkeoloji Müzesi - Odessa

  Arkeoloji Müzesi - Odessa

Opsiyonlar Hazırlanıyor...

Tur Zamanı
Bu turda şu anda müsaitlik bulunmamaktadır. Tur satışa açıldığında haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakabilirsiniz.

Gitmek İstediğiniz Tarih

Gönder
Turun Adı Moldova Ukrayna Turları
İptal/İade Koşulları Rezervasyon yapıldıktan sonra paket tur sözleşmesindeki iptal ve iade koşulları geçerlidir.
Ödeme Seçenekleri Kredi kartına 6 taksit / Havale / Eft
Bilgi & İletişim 0850 532 20 10

Üye Yorumları

Mustafa Bülent Özcan

Mustafa Bülent Özcan

Tüm destekleriniz ve özellikle en içten ve samimi yardımları için Taylan Rehberimize sonsuz teşekkürler...

Işıl Öz

Işıl Öz

Ukrayna gezimiz dolu dolu ve eğlenceliydi. Özellikle tur rehberimiz anlatımı, kibarlığı, bilgisi, sabrı ve enerjisiyle tur daha bir anlamlı hale geldi. Teşekkür ederiz...

Kişinev

Avrupa'daki en yeşil alanlardan biri olan Kişinevvizesiz turlar ile gezilen yerler arasında son yılların popüler noktaları arasına gireceğe benziyor. Kişinev turları ile Moldova'nın güzelliklerini keşfedeceğiniz, Dinyeper Nehri kollarından biri olan Bic Nehri kıyısınca konumlanan bu şehre hayran olacağınız bir yurtdışı turu sizi bekliyor.

Şarap mahzenleri ile ünlü bir şehir olan Kişinev şehri, Fransa'da sonra dünyadaki en iyi şaraplara sahip yerdir. Dolayısıyla Kişinev turu sonrasında dönüşte eğer bir şarap severseniz mutlaka bu içeceklerden almalısınız. Ukrayna ile Romanya arasında kalan Kişinev tur yapılacak en otantik ve sevimli yerlerden biridir.

Kişinev'de Gezilecek Yerler

Parkları ve mimarileri ile Kişinev'de gezilecek yerler listesinin büyük bir kısmını şehirdeki mimariler, binalar, anıtlar, park alanları ve bahçeler oluşturur. Bunlar arasında görmeden dönmemeniz gereken yerler; Stefan Cel Mare Parkı ve Anıtı, Water Tower, Etnografya ve Doğa Tarihi Müzesi, Nativity Katedrali, Puşkin Müzesi, Holly Gates'tir.

Kişinev'de Ne Yenir?

Birçok kültürün geçiş noktası olan Kişinev yemek açısından bu nedenle de zengin seçenekler barındırır. Ülkedeki mutfak kültürü gelişmiştir. Moldova mutfağının en ünlü ürünü üzümdür. Şehrin her yerinde üzüm asmalarını görebilirsiniz. Kişinev gezisi sırasında Kişinev şaraplarının tadına bakmalısınız.

Meyve, sebze, tavuk ve koyun eti Kişinev mutfağı için olmazsa olmaz yiyeceklerdir. Mısır unu, tuzlu balık ve beyaz peynirden yapılan polenta, domuz ve sığır etinden yapılan cirnetei, mushka, costita ve koyun etinden yapılan ciorba yemeniz gereken yemeklerdir. Etli yemeklere meyve eklenmesi Kişinev mutfağı ve Moldova mutfağında yaygındır. Bu meyveler ayva, kayısı ve üzümdür.

Odessa

Karadeniz'in kuzeybatısında olan Odessa Ukrayna'daki en kalabalık dördüncü kenttir. Vizesiz yerler ile gezilebilecek noktalar arasında olan Odessa şehri, birbirinden değişik kültürlere ev sahipliği yapar. 'Karadeniz'in İncisi' olarak adlandırılan Odessa ufak bir Tatar yerleşimidir.

Karadeniz'de bulunan en büyük limanlardan biri olan Odessa'da tur yaparken şehrin önemini daha iyi anlayacak ve şehrin son yıllarda popüler bir turizm merkezi olmasının nedenlerini yakından görmüş olacaksınız. Odessa turları ile şehirdeki birçok kumlu plajı görebilir, sezonunda gidiyorsanız eğer bu plajlarda yüzebilirsiniz.

Odessa'da Gezilecek Yerler

Yaz döneminde sayısız turistin akın ettiği Odessa'da gezilecek yerler listesi için birçok seçeneğiniz mevcut. Bunlar arasında en önemlileri; Kırım Dağları'nın eteklerinde olan Vorontsov Sarayı, bir para müzesi olan Nümismatik Müzesi, şehrin dev merdivenleri olarak bilinen Potemkin Merdivenleri, klasik müze algısını değiştiren İlginç Bilim Müzesi, Odessa Batı ve Doğu Sanatları Müzesi, bir Ortodoks Katedrali olan Transfigürasyon Katedrali, Portakal Anıtı, Opera ve Bale Binası, Arkeoloji Müzesi, Vorontsov Deniz Feneri'dir.

Odessa'da Ne Yenir?

Odessa yemekleri arasında Odessa gezisi sırasında mutlaka yemeniz gerekenler; Borscht, chebureki, tavuk, mlyntzidir. Liman kenti olan Odessa'da ne yenir sorusuna verilecek cevapların çoğunda deniz ürünleri olacaktır. Deniz mahsulleri de şehirde mutlaka tadılması gereken menüler sunmaktadır.

Üye Yorumları

Doğan Özdemir

Doğan Özdemir

11 Kasım tarihli Ukrayna turun katıldım. Özellikle tur rehberinizin bizlere unutulmaz bir tur yaşattığını söylemeliyim. Teşekkür ederim.

Hafide Eralp

Hafide Eralp

Biz Eralp ailesi olarak katıldığımız Ukrayna gezisindeki rehber beyin verdiği hizmetten mutlu olduk. Sizlere ve rehberimize teşekkür ederiz.

Cihan Küçükalıç

Cihan Küçükalıç

Cok güzeldi, ödediğimiz ücretin karşılığı cok fazlaydı.

Ezgi Gültekin

Ezgi Gültekin

Bu sizden aldığım ikinci tur, bu tur öncekinden de iyiydi. Tur rehberimiz Ahmet beydi ve genç olmasına rağmen geniş bir grubu tek başına gayet iyi idare etti. Üçüncü turumuza da bakmaya başladık bile. İyi çalışmalar.

Düşlediğiniz Tatili Kaçırmayın

Bize Ulaşın

0850 532 20 10
Her Gün 09:00-23:00
Faks0850 532 20 40
E-posta destek@gruppal.com
155 Bin Kişi Gruppal'ı Beğendi.
Facebook Twitter Instagram Pinterest Youtube